Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Malio galvosūkis Prancūzijai ir pasauliui (10)

Komentarai:

Žygeivis, 2013 02 10 15:32
Nėra viskas taip paprastai r primityvu... :)

Patariu paskaityti šį (ir kitus straipsnius, kurių nuorodos yra ten):

Nuo atskirų valdomo chaoso židinių - per pasaulinį valdomą chaosą – į naująją pasaulio tvarką
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=136&t=7483

SS Mann, 2013 02 10 11:36
>>>>> ASD, 2013 02 09 12:02
Tie karingieji tuaregai, kovojantys Malyje - primityviausio islamo išpažinėjai, eilinis mula juos lengvai gali suagituoti.
------------------------------------------------------
Teiginys neatitinkantis tikrovės.
________________________________________________________

>>>>> Vytenis, 2013 02 08 23:49
Operacijos metu Prancūzija neteko vieno kario,o islamistų nuostoliai skaičiuojami šimtais.Šis faktas daug ką pasako apie islamistų kovinį pasirengimą.
-----------------------------------------------------
Gal galite įdėti nuorodą (Prancūzijos URM vadovo "pamastymai" neaktualus) ?

Zara, 2013 02 10 09:23
Ko čia visi parinasi, kad kažkokius aborigenus besipiaunančius atves į protą? O tai jie taip ir liks balanos gadynėje...Kas atnešė į kolonijas kultūrą ir pažangą? Kolonizatoriai. Tik į kultūringesnę Lietuvą okupantai iš azijinių kraštų atitempė prievartą, išnaudojimą ir regresą. Tai kaip 2x2...

VVER, 2013 02 09 15:44
Beje, beieškodamas informacijos, atrodau tokios, kuri leido man iškelti įdomią teoriją.

Kaip žinome Al-qaeda šiuo metu yra bene didžiausias pasaulio baubas, įrašyta praktiškai visų galingiausių pasaulio valstybių vadovų "žmonės kuriuos nužudysiu sąrašuose" :) Su ja kovojama globaliai, visuose pasaulio taškuose (išskyrus Libiją ir Siriją, kur jiems mokamos algos ir perkami ginklai :)), tačiau yra gerai žinoma, kad mažiausiai DVIEM atvejais Al-Qaeda, nors deklaruojanti, kad kovoja su vakarų pasaulio "blogiu" taip pat aršiai, kaip koks islamiškas Levas Trockis, bet iš tikrųjų vakarų interesam PASITARNAVO. Tos dvi vietos- tai Irakas ir tas pats Malis.

Leiskite paaiškinti. Irake, po Sadamo Huseino vyriausybės nuvertimo, dėl valdžios ėmė grumtis ISAF pajėgos ir nelabai organizuoti, daugiausia iš sunitų kilę partizanai. Vienas JAV armijos karininkas (atsiprašau, jo pavardę dabar pamiršau) tas kovas aprašė viename savo straipsnyje, kur stengėsi parodyti, kad Irake taikyta "surge" ir "hearts and minds" strategija nepasiteisino ir neturėjo pasiteisinti. Pagrindinė idėja maždaug tokia, kad amerikiečiai surengia kokią operaciją, "išvaduoja" vieną ar kelis kaimus ar miestelius, ir išvažiuoja "vaduoti" kitų rajonų, palikę kelis patrulius. Tuo tarpu sukilėliai, po kiek laiko (gal net kitą dieną), papildę savo gretas puola tuos kaimus, ir juos atsiima, nes juos ginančios ISAF pajėgos- per mažos ir per daug ištemptos, kad galėtų iškart sustabdyti netikėtą partizaninę ataką. Tada amerikiečiai vėl surengia operaciją, ir viskas kartojasi iš naujo. Partizaninis judėjimas turėjo didelę, atrodo, tiesiog neišsenkančią išteklių ir gyvosios jėgos bazę. Atrodo, amerikiečiai tapo tokie desperatiški, kad tikėdamiesi suvaldyti situaciją, ėmė masiškai į valdžios struktūras įdarbinti sunitų (kurie sudarė sukilėlių daugumą) priešus šiitus (beje, dideliam Irano džiaugsmui). Bet atrodo, veltui. Pažvelgus į statistiką, aiškėja kad 2007-2008 metai, buvo patys kruviniausi per visą karą, tačiau staiga jis tiesiog...........baigėsi. Sukilėliai (bent jau dauguma jų), tiesiog sudėjo ginklus ir išėjo namo. Kas atsitiko?
Jankiai, žinoma, deklaravo "mūsų nauja minčių ir širdžių politika buvo sėkminga", tačiau to straipsnio, kurį minėjau, autorius pateikia kitą atsakymą. Atsakymą vardu....Al-Qaeda. Reikalas tame, kad tik nuvertus Huseiną ir pradėjus formuotis sukilėliams, pas juos netruko prisistatyti šios organizacijos nariai ir pasiūlė savo paslaugas. Žinoma, argi tokiam pasiūlymui atsispirsi. Tavo siekiam siūloma padėti gerai treniruotais kariais, su vertinga ginklų valdymo ir savadarbių bombų gaminimo patirtimi. Ir viskas tik dėl užjaučiančio siekio padėti savo musulmonams broliams :)Tai atrodė tiesiog puiku, tačiau pasirodė, kad tie "broliai" iš tiesų nedaro nieko, o tiktai šaudo ir sprogdina visus iš eilės, kareivius, civilius, visiškai nesvarbu kurios pusės. Taj tęsėsi iki tol ,kol galiausiai vietiniai sukilėliai, pamatę, kad jokie bandymai susitarti ir vykdyti bent jau reliatyviu požiūriu "protingą" karą tiems radikaliems silpnapročiams nedaro visiškai jokio įspūdžio. Todėl galiausiai jie pasirinko mažesnį blogį, nuėjo pas amerikiečius, ir tada jie KARTU išujo AL-qeda narius iš Irako. Tada, nauji "sajungininkai" arba integruodavosi i naujas Irako armijos ir policijos truktūras, arba tiesiog išeidavo namo.
Daugiau pasiskaityti apie Irako milicijas galit, pagooglinę "Sons of Iraq"

Esmė ta, kad tokia situacija tapo iš esmės įmanoma dėl to, kad būtent Al-Qaeda sukėlė Irake tokį antagonizmą, kad irakiečiai buvo pasiruošę susitarti su pačiu velniu (arba net dar blogiau- su amerikiečiais :DD), kad tik juos išvarytų. O jeigu Irake al-qaedos būtų nebuvę? Galbūt visa griaunantis karas ir dabar nebūtų "oficialiai" pasibaigęs, ir dar ir dabar girdėtume Obamą kalbant apie būtinybę dar labiau didinti ir taip jau nemažą biudžetą "demokratijos nešimo" programai? Galbūt, o gal ir ne, nesijaučiu pakankamai protingas, kad drįsčiau teigti tokias toli siekiančias išvadas, tačiau faktas tas, kad būtent Al-qaeda privertė Irako partizanus nuleisti ginklus. Tad labai ironiška, kad organizacija, kuri teigiasi kariaujanti prieš Ameriką, tačiau iš tiesų pasitarnavo jos interesams.

Tiesa, visa tai galėtų būti tiesiog atsitiktinumų grandinė, neturinti sąsajos tarpusavyje, tačiau, tokiu atveju, kaip paaiškinti tai, kad beveik visiškai tas pats dabar vyksta ir MALYJE :) Juk žaibas netrenkia į tą pačią vietą du kartus, ar ne? :)

Dabar apie Malį nerašysiu, tačiau jei pageidaujat, parašykit, gal kurią kitą dieną tęsiu savo (pseudo)įžvalgas :)


Vytenis to ASD, 2013 02 09 12:54
Kai vyksta kalnų ožių medžioklė,medžiotojai ne visus kalnų ožius iššaudo.Palieka dalį tam,kad būtų ką kitais metais medžiot.Prancūzai dalį islamistų suvarė į kalnus.Kai islamistų kaimenė išaugs,prancūzai grįš ir vėl "pakoreguos" islamistų populiaciją.

ASD, 2013 02 09 12:02
Bet islamistai nepralaimėjo, jie tik išvyti į kalnus. Ir sugrįš, kaip sakoma dainelėje - "jei ne šiemet - kitąmet". Sugrįš kariauti, nes kitko jie nemoka. Tie karingieji tuaregai, kovojantys Malyje - primityviausio islamo išpažinėjai, eilinis mula juos lengvai gali suagituoti.
O kas dėl BALETINIO, kaip sako Vytenis, karo - ar toks pat nebuvo ir rusų karas Gruzijoje 2008 metais?

Vytenis, 2013 02 08 23:49
Kai kurie straipsnių autoriai siekdami atkreipti skaitytojų dėmesį bando mažas problemas dirbtinai paversti didelėmis problemomis. Šio straipsnio autorius nėra išimtis.Apie kokį platesnį geopolitinį kontekstą galima kalbėti,kai Prancūzijos kariai tiesiog nušlavė,sutriuškino,sutrypė Malyje veikusius islamistus.Operacijos metu Prancūzija neteko vieno kario,o islamistų nuostoliai skaičiuojami šimtais.Šis faktas daug ką pasako apie islamistų kovinį pasirengimą.Neturi jie nei gerų strategų,nei sunkiosios ginkuotės,nei aviacijos.Malio šiaurėje jie įsigalėjo tik dėl to,kad Malis yra failed state.Islamistų problema-tai tik lokalinė problema,kurią padėjo išspręsti prancūzai.Prancūziją galima pasveikinti su pergale šiame BALETINIAME kare.

baba, 2013 02 08 18:47
Sutinku su VVER. Kažkodėl susidaro įspūdis, kad didelė dalis čia komentuojančiųjų skaito vien konspiracijos teorijas. Ne tik skaito, bet ir kuria! Žygeivi, negi manai tie žmonės nori viską tik griauti? Juk jie nori dirbti, užsidirbti ir susikurti geresnį gyvenimą. Aišku religija turinti per milijardą išpažinėjų turės ir saujelę fundamentalistų, bet tai juk nieko nesako apie visumą. Be to jei jau kalbi apie islamą, turėtum žinoti, jog kryptys paties islamo viduje nesutaria tarpusavyje, tad apie kokią valstybę mes galime šnekėti??

VVER, 2013 02 08 15:01
Žygeiviui:
Labai neteisingas požiūris, mano nuomone :)
Dar nebuvo pasaulyje nė vieno atvejo kai kokia nors jėga tiesiogine prasme valdytų visą pasaulį, net kyla klausimas, išties kam to reikėtų? Na gerai, hipotetiškai įsivaizduokim, kad visa šita blevyzga išsipildo, ir Vakarai, atseit tampa tos Islamo imperijos dalimi. Juk šioje teritorijoje gyvena žmonės, kurie nė už ką nepriimtų šariato teisės. Taigi tie užkariautojai turėtų arba tiesiog išnaikinti gyventojus kas niekada nepavyks, o bet koks bandymas įgyvendinti tiesiog sukels dar didesnį priešinimąsi, geras pavyzdys- vokiečių SSRS teritorijų okupacija ww2 metu, galiausiai sukėlusį didžiausio masto partizaninį karą, kokį tik pasaulis yra regėjęs, viskas iš esmės dėl to, kad naciai nusprendė griežtai elgtis su vietiniais gyventojais, žudyti žydus, uždarinėti karo belaisvius į koncentracijos stovyklas. Taip pat vyktų ir šiandien, gi tie patys veiksmai iššsaukia tas pačias reakcijas, ar ne? O be to. Praktiškai visi musulmonai imigrantai visai nesiekia įvykdyti kažkokios pasaulinės konspiracijos, juk viskas ko jie nori, tai laimingo ir patogaus gyvenimo sau ir savo šeimoms. Tad ar jiems nebūtų visais požiūriais naudingiau tiesiog sąžiningai dirbti, mokėti mokesčius, o ne organizuoti kažkokį pasaulinio karo ekivalentą, kuris jiem asmeniškai neatneštų nieko, tik nesuskaičiuojamą daugybę mirčių ir skausmo.

Žygeivis, 2013 02 08 12:54
Jau ne pirmą kartą paaiškėjo, jog ten, kur įvairios tautos (visų pirma musulmonų) sukyla siekdamos sukurti savo nepriklausomą valstybę, ir po to jų sukilimai yra numalšinami, po kiek laiko tokiems sukilėliams aktyvią paramą suteikia islamistai-džihadininkai.

Tačiau jiems tautinės valstybės nereikalingos, nes jie siekia sukurti Islamo imperiją.

Todėl po kiek laiko islamistai sunaikina savo "sąjungininkus" nacionalistus ir visą ginkluotą pasipriešinimą perima į savo rankas.

Taip jau buvo Afganistane, Čečėnijoje ir apskritai Šiaurės Kaukaze, o dabar tai vyksta ir Pakistane bei Šiaurės Afrikoje.

Karas Afganistane ir Irake jau akivaizdžiai įrodė, jog Vakarų pajėgos nieko iš esmės nepajėgia padaryti ten, kur islamistai jau įsitvirtina - nepaisant pačių naujausių karinių technologijų bei šimtatūkstantinių armijų.

Kadangi visa Afrika yra išdalinta į valstybes, sukurtas iš buvusių kolonijų, jose sienos visiškai neatitinka nacionalinių-istorinių įvairių tautų gyvenamų ribų.

Taigi, augant tautiniam sąmoningumui, nacionalinio išsivadavimo judėjimai galų gale apims visą Afriką. Tuo labiau, kad įvairios užsieninės jėgos dėl įvairių ekonominių bei politinių priežasčių remia įvairias sukilėlių grupuotes.

Tačiau taip pat akivaizdu, kad daugumą tų nacionalinio išsivadavimo judėjimų galų gale perims į savo geležines rankas islamistai - ir tai natūralu.

Jie juk siekia pasaulinio viešpatavimo ir yra jungiami bendros religinės idėjos, kuria seka viso pasaulio musulmonai.

Todėl jų galimybės ir resursai yra nepalyginamai didesni nei atskirų tautinių judėjimų, kuriuos gana lengvai slopina vietinė valdžia.

Išvada viena - būtina kuo greičiau visą Afriką (ir netik ją) išdalinti į normalias tautines valstybes, su tokiomis sienomis, kurios kuo tiksliau atitiktų ten gyvenančių tautų istorines-etnines ribas.

Be abejo tai turi daryti tų vietų specifiką puikiai išmanantys mokslininkai.

Nes jei tai nebus kuo greičiau padaryta, tai greitu laiku ne tik visa Afrika, bet ir nemaža dalis Azijos taps džihadistų aktyvios ginkluotos veiklos lauku.

O Europa ir Amerika jau dabar yra aktyvios pogrindinės džihadistų veiklos laukas, besiremiantis milijonais islamą išpažįstančių imigrantų ir jų palikuonių, tuo labiau, kad pastaruoju metu vis daugiau ir vietinių žmonių pereina į islamą - ši tendencija vis ryškesnė ir JAV, ir Vakarų Europoje, ir Rusijos imperijoje.

Todėl Vakarai, jei iš esmės nepakeis savo pasaulinės politikos, šį pasaulinį karą prieš islamo radikalus besąlygiškai pralaimės.

Ir tuo galų gale pasinaudos Kinija, kuri su savo milijardiniais žmogiškaisiais resursais ir žiauria diktatūrine tvarka sugebės po to sudoroti ir islamistus, ir Vakarų pasaulio likučius.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1251)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (650)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras