Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  „Shell“ prieš Arktį – pirmas raundas pralaimėtas (10)

Komentarai:

Rimvydas, 2013 03 01 09:40
Oficialu - Shell pranešė, kad 2013 m. nevykdys gręžimo darbų Boforto ir Čiukčių jūrose. Pauzė 2013 d. pasak Shell atsotovų turėtų padėti užtikrinti tinkamą visos įrangos ir įgulos parengimą. http://www.shell.com/global/aboutshell/media/news-and-media-releases/2013/shell-announces-pause-in-alaska-drilling-programme.html

Labusas, 2013 02 13 06:50
Rimvydai, tavo ironiją suprantu pats ją mėgstu, bet pajuoka žmonės dengia savo neišprusimą bei įvairius nepilnavertiškumo kompleksiukus. Aš pateikiau pradinę nuorodą, nuo kurios galimna išeiti į kitas, o tu naudojiesi TIK amerikoniškais šaltiniais, tada viskas aišku...Esu daug rašęs apie Arkties turtus ir jų išgavimą, tad Shell tik smėlio kruopelė jų žvalgyme...Atverk akis nuo snaudulio ir pažvelg plačiau į geopolitinę erdvę aplink Arktį. Akademikams nedera bendrauti su studentais... Tai bent VU buvo aksioma.Sudiev.

baba, 2013 02 12 22:28
dėkoju

Rimvydas, 2013 02 12 21:41
Na iš tiesų yra naudinga pateikti straipsnių tolesniam skaitymui.
Manau, kad Labusas, kadangi yra vienintelis žmogus neevakuotas iš Kulluk platformos ir matęs viską savom akim (todėl žinoma, jam faktų nuo niekur "nurašyti“ nereikia, juk jis viską patyrė pats) netrukus pateiks nuorodas į savo unikalius dienoraščius vestus darbų Boforto ir Čiukčių jūrose metu ir analitinius straipsnius (šiuo metu turbūt užsiėmęs Kulluk ir Noble Discoverer pertempimo darbų planavimu), bet kadangi tų nuorodų kol kas nėra aš pasinaudosiu galimybe besigilinantiems šį tą rekomenduoti (jeigu, žinoma, didis Arkties specialistas Labusas man leis).
Visiems besidomintiems Arktimi pirmiausiai visada siūlau skaityti Arkties tarybos darbo grupių poveikio vertinimus, ataskaitas, gaires ir t.t. (čia tikrai praktiškai be išimties lygių nėra). Taigi:
Arctic Offshore Oil and Gas Guidlines, http://www.pame.is/offshore-oil-and-gas/77-arctic-offshore-oil-and-gas-guidelines-2009 (per pateiktą nuorodą prieisite) – daug techninio turinio, bet kaip minėjau tradiciškai pirmaujančios ekspertizės.
Dar apie grėsmes galima pasiūlyti Putting a Freeze on Arctic Ocean Drilling (2012), Center of American Progress – elitinis think tank’as, bet vėlgi skaityti reikia kritiškai įvertinant kuri pusė remiama (nors labai daug gerų įžvalgų, be abejo naudojausi jomis ir straipsnyje). http://www.americanprogress.org/issues/green/report/2012/02/03/11104/putting-a-freeze-on-arctic-ocean-drilling/
Platesniam kontekstui susijusiam pirmiausiai su Shell rekomenduoju Out in the Cold: Investor Risk in Shell‘s Arctic Exploration, http://royaldutchshellplc.com/2012/07/14/shells-risks-in-the-arctic/
Taip pat tikrai dėmesio verta Deeper and Colder:. The Impact and Risks of Deepwater and Arctic Hydrocarbon Development , http://www.sustainalytics.com/unconventional-oil-and-gas-series-deepwater-and-arctic-drilling-webinar
Čia keletas šaltinių iš kurių galima suprasti kas, kur ir kaip, jų tikrai yra daugiau. Apie Shell 2012 sezoną kažko papildomai nededu, nes galima susidaryti įspūdį iš straipsnio. Ir žinoma, kai Labuso įžvalgos bus paskelbtos 3 tomų rinkinyje, tai visi suprasime kuo skiriasi rimtas darbas nuo mokyklinio referato ;)
Sėkmės.


Labusas, 2013 02 12 19:55
na kad ir http://www.guardian.co.uk/business/2013/feb/12/shell-rigs-alaska-repaired-asia, o iš ten bus daugiau nuorodų (beje, straipsnis iš jų ir nurašytas)

baba, 2013 02 12 15:04
Rimvydai, ačiū už atnaujinimą.

baba, 2013 02 12 13:58
labusai, gal tada galetum pateikti apie tai daugiau info? Nes ir as apie tai labai mazai zinau, bet butu idomu daugiau pasigilinti.

Rimvydas, 2013 02 12 11:46
Pirmadienį Shell pranešė, kad tiek Kulluk, tiek Noble Discoverer bus pertempti į Azijos uostus detalesniai apžiūrai ir remonto darbams. Shell teigia, kad tai buvo savaroriškas sprendimas ir tik po abžiūros paaiškės, kokių remonto darbų reikia. Shell atstovo Aliaskoje Curtis Smith teigimu "Mes nepriėmėme jokių galutinių sprendimų dėl gręžimo darbų 2013 m. Aliaskoje. Šį sprendimą nulems inspekcijų [minėta straipsnyje] rezultatai ir tai kokio mąsto remonto darbų reikės Azijoje". Visgi, manyčiau, tai labai rimta atsižvelgiant į tai, kad jau vasario vidurys, o Kulluk ir Noble Discoverer yra vienintelės Shell gręžimo "staklės" :) skirtos Aliaskai, laikas tikrai ne Shell pusėje ir gręžimo darbus gali tekti nukelti (bet vis dar reikia laukti inspekcijų rezultatų, nes čia turbūt bus svarbiausias faktorius, nors didelio mąsto pažeidimai taip pat automatiškai reiškia, kad 2013 m. gręžimo sezono nebus).

Labusas, 2013 02 12 07:03
Apie šią temą tikrai žinau nemažai, tai man straipsnis pasirodė gana lėkštas - mokyklinis referatas...

Nya, 2013 02 11 11:54
Kadangi apie šią temą tikrai mažai žinau, šis straipsnis pasirodė tikrai vertingas įvadas :) Buvo įdomu.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras