Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Ukraina: energetinės grėsmės ir integracijos galimybės (3)

Komentarai:

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 03 15 09:51
VIDMANTAS TO VISIEMS
1.UKRAINAI BUVO DU KELIAI
VIENAS SANTUOKA IS MEILES SU RUSIJOS JULIJU CEZARIU IR UKRAINA BUTU EVRAZIJOS KREMLIUJE VALDYTU TERITORIJA NUO BALTIJOS JUROS IKI VLADIVASTOKO BUTU LYGEVERTIS VADAS

2.UKRAINA ONA TAPO ONO PASIRINKO VESTUVES IS ISKAICIAVIMO SU JAV JULIJU CEZARIU ISTEKEJO UZ JO MENAMUS TURTUS
DABAR LIETUVA-VIETUVIU SVOCIA RUGSEJO MENESI VILNIUJE ATLIKS JANOSIOS PIRSLYBAS IR RUOS JA-UKRAINA VESTUVEMS

KA PO VESTUVIU TURES UKRAINA RAZBITOJE KORYTO,GAUS PASIENIO VALSTYBE I KURIA BUS NUKREIPTOS RAKETOS IR UKRAINOS KARINE PRAMONE DARYS CIANIKUS

ZA CTO BOROLIS NA TO I NAPOROLIS

PauRT, 2013 03 06 22:53
Ne ten sudėlioti akcentai. Ukrainos pirmas energetinis rezervas - neefektyvumo mažinimas. Mes išgyvenome per dešimtmetį tiek langų keitimą, tiek šilumos ūkio modernizavimą, tiek elektros gamybos iš dujų efektyvinimą. Ukraina čia gali gerai pataupyti. Tai, kad sumažėjo pirkimas be jokių skalūnų nuo 50 iki 30 mlrd.m3 geras įrodymas, kad rezervų yra. Antra galimybė - importas iš Vakarų Europos. Straipsnyje pasigedau už kiek dabar perka Ukraina, ir už kiek galėtų pirkti iš Europos. Vamzdynai fiziškai juk yra, ir galima daryti prielaidą, kad netekės iš Rusijos į Europą per juos jei bus paskelbtas "dujų karas". Straipsnis pasvarsčius apie dujas nusirita į korupcijos vertinimus. Taip didelė, bet Italijoje didelė irgi. Bulgarijoje dažna ir aukšta, ir ją priėmė. Ko gero, vienas svarbiausių dalykų bus prezidento rinkimai. Niekas nepriims į ES jei bus kokių klastočių ar varžoma žodžio laisvė. Tai svarbiau už BVP, kuris Kijeve tikrai aukštesnis už vid. lietuvio jau dabar, ir kuris gali greitai užkilti kaip pas mus 2004-08 m.
Komentaro pabaigai norėčiau pasidalinti, kad teiginys "neturėti iškart matomo teigiamo poveikio Ukrainos situacijai, nes dalis išteklių ir atitinkamai pelno pirmiausia atiteks gavybą vykdančioms bendrovėms" skamba keistai. O kur įmonės nepasiima dalies pelno vykdydamos bet kokią veiklą (ar bandeles kepdamos, ar atominę elektrinę statydamos)? :)

ome, 2013 03 06 11:06
Pamirskit ta ES, Ukrainos dalia buti didzios rusios dalimi.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1251)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (650)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras