Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Liepsna iš po žemės. Kokia turi būti Rusijos nacionalinė idėja? (36)

Komentarai:

Žygeivis - Jalui, 2013 03 21 16:03
Menka pastabėlė - Izraelis aktyviai palaiko kurdus, juos apmoko ir ginkluoja. Ir patyliukais siekia, kad būtų įkurta Kurdų Valstybė. :)

P.S. Beje, aš - kaip idėjinis nacionalistas - tam irgi pritariu: kiekviena pasaulio tauta turi prigimtinę teisę sukurti savo nepriklausomą valstybę savo istorinėje etninėje teritorijoje.

P.S.2. Kalbant apie Iraką ar Siriją, tai Izraelis visada baiminosi, jog jų "valdovams" gali "nuvažiuoti stogas" ir jie užpuls Izraelį.

Nepaneigiamas faktas - įvairaus plauko diktatoriams iš tikrųjų neretai "nuvažiuoja stogas".

Dabar padėtis ten absoliučiai destabilizuota, tačiau ji nebekelia grėsmės Izraeliui, kadangi jokia iš ten veikiančių daugybės grupuočių nebeturi realios sunkiosios ginkluotės, kuria galėtų padaryti rimtesnę žalą Izraeliui.

O tos labai įvairių islamistų atšakų grupuotės dabar metų metus naikins viena kitą, kovodamos dėl besąlyginės valdžios - manau, kad Izraelis kaip tik to ir siekė.

Vytenis to Jalas, 2013 03 20 23:15
"Apie kokias "lygiasias" pats čia paistai?. Kas yra lygiosios kare? Kai viena pusė užima pusę priešininko teritorijos? Ar kai sugrįžta į išeities pozicijas?"
----------
Manšteinas "lygiasias" suprato kaip situaciją, kurioje Raudonajai Armijai nuleidžiama tiek kraujo, kad ji nesugebėtų suorganizuoti stambaus masto puolimo. Tokiu atveju Vokietija būtų apsaugota nuo invazijos iš Rytų.

Vytenis to Jalas, 2013 03 20 22:52
"Pastarajam [Izraeliui] Huseinas jokios grėsmės nekėlė".
----------
Mjo. Taigi Irako karinės pajėgos Persijos įlankos karo metu į Izraelio teritoriją paleido raketas. Jei Huseinas nekėlė jokios grėsmės Izraeliui, tai kodėl Izraelio naikintuvai Irako teritorijoje subombordavo statomą branduolinį reaktorių (operacija "Opera", 1981 m.)?

Jalas-Žygeiviui, 2013 03 20 22:18
JŪS sukate debatus vis tolyn nuo straipsnio temos, todėl tik priminsiu JUms, KAD Karas- tai ne muštynės, tai politikos tęsinys kitomis, karo, priemonėmis. Pergalė kare, Jūsų minimas armijos sutriuškinimas, dar nereiškia užsibrėžto politinio tikslo pasiekimą. To nėra- situacija regione netapo palankesnė nei JAV, nei Izraeliui. Pastarajam Huseinas jokios grėsmės nekėlė. Priešingai, ta pasaulietinė valstybė kėlė grėsmę Izraelio priešo Iranui. Dabar regione viršų ima radikalusis islamas. Jo pozicijos sustiprėjo net Turkijoje. Kas ateis į valdžia Sirijoje dar neaišku. Kas gali pasakyti kas bus jeigu jai suirus atsiras kurdų valstybė? Neaiškus ir viso "Arabų pavasario" poveikis Vakarų geopolitinėms pozicijoms, juolab kad situacija regione toliau destabilizuojasi. Karas Irake pasiuntė į nokdauną JAV ekonomiką. Iš jo išlošė tik Rusija. Ne be pagrindo imperinis radikalas Prochanovas juokaudamas siūlė G. Bušui suteikti Rusijos didvyrio vardą. Kalbėti apie geo/politinę JAV pergalę matomoje perspektyvoje nėra pagrindo. Taigi karas, kaip geo/politinė kampanija, kol kas tikrai nelaimėtas. Viską lems karo Sirijoje POLITINĖS išdavos.

Žygeivis, 2013 03 20 19:23
Jalas >Vyteniui, 2013 03 17 22:14

JAV išvarė Huseiną iš Kuveito ir sustojo. Kuo tai baigėsi? Kiek tai jau kainavo abiems pusėms? Kraujas vis dar liejasi, šalis ant suirimo ribos. Nei vienas karo tikslas nepasiektas.
----------------------------------------

Labai klysti - pagrindinis karo tikslas yra pasiektas: Irakas jau nebeturi modernios ginkluotės ir galingos armijos, kurią galėtų panaudoti užpuldamas Izraelį. :)

Dabar lygiai toks pat tikslas jau beveik pasiektas Sirijoje.

Po to liks tik Iranas...

SS Mann, 2013 03 19 21:43
Kur faktai ?

ome, 2013 03 19 17:42
faktus vadinti emociniais issiliejimais laikyciau demagogija.

SS Mann, 2013 03 19 13:26
>>>>> Jalas, 2013 03 18 18:55
Išskyrus emocinius "išsiliejimus" Jus tikrai mažai žinot :) Ir tai nestebina.

Jalas > SS, 2013 03 18 18:55
tikrai nežinojau, kad Manšteinui po Stalingrado tapo žinomos tokios "lygiosios", kaip iki šiol nesibaigęs Korėjos karas kaip ir karinis konfliktas (karas siekiant išspręsti prieštaravimus tarp šalių, dažniausiai pasienyje, neturint tikslo jas užkariauti) tarp Irano ir Irako. Kaip ir to, kad dvi kariaujančios šalys kariaujančios su bendru priešu nekoordinuoja savo veiksmų. Pabandyk šį "neturinčių analogų" atradimą užregistruoti. Tikrai praturtėsi. Turėsi laiko pasiskaityti savo dievo Hitlerio paistalus, bei kaltinimo Vokietijai sąmokslu skyrių. Gal tada suprasi apie kokią "gyvenimo erdvę" ir teisiamų nacių naudotas jos užvaldymo formas ten kalbama. Nors nuo nacizmo tai tavęs neišgydys. Nuo jo yra tik vienas vaistas - seržantas Vudas. Pasieiškok internete kaip taisyklingai rašoma jo pavardė. Nes sakysi, kad tokio irgi nebuvo. Aš savo laiko tokiems niekams kaip ginčams su ligoniu neikvosiu.SS Mann, 2013 03 18 12:38
>>>>> Jalas, 2013 03 17 21:49
Jūsų žiniai, 1938-1942m. Vokietijos sausumos pajėgų štabo viršiniku buvo Francas Halderis, o ne koks tai H.Galderis. O gal Jums su gramatika labai prastai ?
________________________________________________________
Sąjungininkai savo veiksmų "nekoordinavo"? Pats seniai sergi?. Jie tai darė ir vieni ir kiti NUOLAT.
----------------------------------------------------
Kadangi, netik Vokietija ir Japonija, bet ir Suomija su Vokietija nekoordinavo savo veiksmų, tai teiginys kad -"ir vieni ir kiti NUOLAT"- neatitinka tikrovės.
________________________________________________________
Generolų aš ir nevadinu klasikais, rašau kabutėse ir "bent".
-----------------------------------------
Nes nežinai kas buvo nacionalsocializmo klasikai :)
________________________________________________________
Skaityk Niunbergo proceso protokolus.
----------------------------------------------------
Prieš siūlant derėtų pirma pačiam paskaityti. Jei būtumėt skaitęs, žinotumėt, kad ten NSDAP kaltinama daug kuo, bet tik nebandymu užkariauti pasaulį :)
_______________________________________________________
Lygiosios kare -tai idiotų fantazija.
------------------------------------------------
1950-53m. Korėjos karas, 1980-88m. Irako-Irano karas, oho, kiek idiotų :D

Jalas >Vyteniui, 2013 03 17 22:14
"Savo memuaruose vokiečių feldmaršalas Manšteinas rašė, kad po Stalingrado katastrofos vokiečių ginkluotosios pajėgos jau negalėjo pasiekti pergalės Rytų fronte."
----------------------------------------------------

Todėl aš ir vadinu nacių idėją ir bandymą užvaldyti pasaulį savižudybe. Lygiai bandymą peršokti 100 m. tarpeklį. Apie kokias "lygiasias" pats čia paistai?. Kas yra lygiosios kare? Kai viena pusė užima pusę priešininko teritorijos? Ar kai sugrįžta į išeities pozicijas? Atsakomybę už nuniokatą šalį kas prisiims, "puškinas"? JAV išvarė Huseiną iš Kuveito ir sustojo. Kuo tai baigėsi? Kiek tai jau kainavo abiems pusėms? Kraujas vis dar liejasi, šalis ant suirimo ribos. Nei vienas karo tikslas nepasiektas. Lygiosios kare -tai idiotų fantazija. Jų net ringe nebūna. Karas- tik priemonė politinių tikslų realizavimui. Bet tik tuo atveju jei jie ne idiotiški. Apie rašo visi vokiečių generolai. Todėl jie daug kartų ir bandė nudobti savo vyriausiąjį vadą Hitlerį.

Jalas > SS, 2013 03 17 21:49
H.Galderis- Vokietijos sausumos pajėgų štabo viršininkas. Jo dienoraštis - http://militera.lib.ru/db/halder/index.html. Dvi dalys išleistos ir rusų kalba. Pasiguglink. Sąjungininkai savo veiksmų "nekoordinavo"? Pats seniai sergi?. Jie tai darė ir vieni ir kiti NUOLAT. Ribentropo-Molotovo paktas 1939 M. buvo pasirašytas skubos tvarka. Vokietijos delegacija atvyko į Maskvą 1939-08-19, kai ambasadorius paprašė audiencijos pas Molotovą ketvirtą val. ryto, pasiūlė ssrs pusę Lenkijos. Be kita ko ir todėl, kad Japonija prašė Vokietijos pagalbos, kad Maskva sustabdytų Žukovo puolimą Mongolijoje, kitaip visai jos armijai būtų galas. Puolimas buvo sustabdytas 5 dienom. SSRS tai leido išsiderėti nepuolimo sutartį. Generolų aš ir nevadinu klasikais, rašau kabutėse ir "bent". Tavo siekis atplauti nacius tiesiog kvailas. Skaityk Niunbergo proceso protokolus.

Vytenis to Jalas, 2013 03 17 20:09
"Jūsų kalbos apie "lygiasias" pasauliniame kare liudija, kad nieko, išskyrus karinę beletristiką, neskaitėte, nežinote kuo karas skiriasi nuo muštynių. Karas- tai politikos tęsinys kitomis, karo, priemonėmis."
----------
Savo memuaruose vokiečių feldmaršalas Manšteinas rašė, kad po Stalingrado katastrofos vokiečių ginkluotosios pajėgos jau negalėjo pasiekti pergalės Rytų fronte. Visa, ko galėjo tikėtis vokiečiai Rytų fronte, buvo lygiosios, kurias pasiekti buvo įmanoma tik dėka nepriekaištingo vadovavimo ginkluotosioms pajėgoms. Kalba apie lygiasias Rytų fronte yra ne mano, o Manšteino žodžiai. Ar Manšteinas buvo diletantas?

SS Mann, 2013 03 17 19:04
>>>>> Jalas, 2013 03 17 14:49
na žinoma, "ašis" buvo sukurta rengiant skautų sąskrydį, laužais paversti Europos miestai, kaip ir Osvencime,- nibelungų pramoga
--------------------------------------------------------
vaje, koks emocinis pliūpsnis :)
________________________________________________________
koordinuotas karas trijuose žemynuose ir okeanijoje- tik šimtų povandeninių laivų ir lėktuvnečių regata
------------------------------------------------------
Vokietija ir Japonija tarpusavyje karinių veiksmų nederino.
________________________________________________________
Panašu, kad pats vaikštai užsimovęs kibirą ant galvos, orientuojiesi tik į palaimingos kaustytų batų muzikos garsus. Paskaityk ką nors iš nacionalsocializo "klasikų", bent jau gen. Galderio "Kareivio užrašus", Ruges "Karas jūroje". Žinoma, jeigu skaityti bent kokia nors kalba moki.
---------------------------------------------------
Na, pirmiausia tai gen.Galderis išvis neegzistavo ir parašyti ką nors negalėjo (jau nekalbant apie "Kareivio atsiminimus",kuriuos parašė H.Guderianas).Antra, nei Guderianas nei Rugė nėra nacionalsocializmo "klasikai". Taip kad ponas Jalai, nežinau kokį kibirą Jus nešiojate, bet jokių argumentų pateikti nesugebate.

Jalas >SS, 2013 03 17 14:49
na žinoma, "ašis" buvo sukurta rengiant skautų sąskrydį, laužais paversti Europos miestai, kaip ir Osvencime,- nibelungų pramoga, koordinuotas karas trijuose žemynuose ir okeanijoje- tik šimtų povandeninių laivų ir lėktuvnečių regata. Panašu, kad pats vaikštai užsimovęs kibirą ant galvos, orientuojiesi tik į palaimingos kaustytų batų muzikos garsus. Paskaityk ką nors iš nacionalsocializo "klasikų", bent jau gen. Galderio "Kareivio užrašus", Ruges "Karas jūroje". Žinoma, jeigu skaityti bent kokia nors kalba moki.

SS Mann, 2013 03 17 11:38
>>>>> Jalas-SS, 2013 03 16 19:51

Deja, būtent Jus ir kartojate propagandines klišes apie "gyvybinę erdvę". Jūsų nupasakotas "pasaulio pasidalinimas" yra ne kas kita, kaip tik asmeninis "pamąstymas" neturintis nieko bendro su nacionalsocializmo tikslais.

ome, 2013 03 17 11:20
Ei tinklapio "geopolitikai" ko tylit apie Rusijos CB pertvarkas?

ome Zygeiviui, 2013 03 16 23:46
Ga paziurek kuom baigesi Ocupy wallstreet protestai, pilna iternete vaizdu, kokia JAV zodzio laisve, gyveni mituose kazkokiuose, kai blogeriai netiketai mirsta ir tt, pilna faktu.

Jalas>Vyteniui, 2013 03 16 23:38
Kartojate propagandines klišes apie "gyvenimo erdvę". "Ašis" buvo sukurta tam, kad pasidalinti pasaulį. Italija turėjo užimti Viduržemioo jūros regioną, tame tarpe Afrikos šiaurę, Japonija turėjo pulti SSRS ir sutriuškinti JAV okeane, vokiečiai po Maskvos pasukti į Indiją ir sužlugdyti UK. Tada būtų atėjusi eilė JAV. Jūsų kalbos apie "lygiasias" pasauliniame kare liudija, kad nieko, išskyrus karinę beletristiką, neskaitėte, nežinote kuo karas skiriasi nuo muštynių. Karas- tai politikos tęsinys kitomis, karo, priemonėmis. Šio Klauzevico teiginio dar niekas nepaneigė. Esate diletantas, bet vis tik tikiuosi, suvoksite, kas būtų atsidūręs tos trijulės viršūnėje. Kaip ir buvo suplanavęs Hitleris.

Vytenis to Jalas, 2013 03 16 22:46
Darai klaidą faterlandą,"gyvybinę erdvę" tapatindamas su visu pasauliu.Nesiruošė naciai užkariaut tarkim Japonijos,su kuria buvo sudarę sąjungą.Jei ne JAV įsikišimas,Vokietija būtų šventusi pergalę ar bent pasiekusi lygiasias Rytų fronte.Pergalę ar pralaimėjimą kare šiaip lemia ne ideologija,o turimų karinių pajėgų dydis, ginkluotė, vadovybės kompetencija.

Jalas-SS, 2013 03 16 19:51
tavo nikas rodo, kad laikai save nacionalsocializmo pasekėju, o teiginys dėl jo įrodo, kad nieko apie ją nežinai.

SS Mann, 2013 03 16 19:32
>>>>> Jalas 2013 03 16 12:37

Nacionalsocialistinė ideologija, skirtingai negu komunizmas nekėlė tikslo užkariauti pasaulį.

Žygeivis - Mongolui, 2013 03 16 16:03
JAV tu tikrai gali išeiti į gatvę su bet kokiu plakatu.

Kitas reikalas, kad ten, kaip ir pas mus, visa didžioji masinė žiniasklaida yra valdoma kelių oligarchinių klanų - ir tave ten su tavo šūkiais parodys tik tada, jei nutars, kad jiems tai naudinga arba bent jau nepakenks. :)

Šiuolaikinė valdoma demokratija kaip tik ir yra paremta masinių informacijos priemonių valdymu.

Tik štai vis labiau plintantis internetas šią monopoliją palengva griauna, todėl masė rimtų institutų visame pasaulyje tiria, kaip suvaldyti šią "stichiją".

Pas mus tai daroma metant labai didelius pinigus ir išpopuliarinant tam tikras svetaines (pvz., DELFI, Lietrytį, Atgimimą ir pan.), o kitas - kosmopolitiniam "isteblišmentui" neįtinkančias - labai įvairiais būdais "nugesinant" arba tiesiog sužlugdant finansiškai.

Taip pat tai daroma kontroliuojant komentarus - kaip taisyklė, tiesiog ištrinant neįtinkančius komentarus bei užblokuojant aktyvius komentatorius.

Tačiau bet kuriuo atveju JAV - bent jau kol kas - yra gerokai daugiau ir teorinės,ir realios žiniasklaidos laisvės nei Lietuvoje, jau nekalbu apie Rusijos imperiją.

Beje, šioje srityje pas mus - kol kas - daug daugiau laisvės nei Skandinavijos valstybėse, kur tolerastija jau visiškai įsigalėjo ir pasiekė vos ne absoliutų viešpatavimą.

Jalas>Vyteniui, 2013 03 16 12:37
tai sakote, kad idėjoje užkariauti pasaulį, kaip ir įsitikinime įsibėgėjus peršokti 100 metrų pločio tarpeklį nėra savidestrukcijos elementų? Pasaulio istorija tokią "antžmogių" galimybę jau daug kartų paneigė. Manau, kad atsakingi už šalį ir tautą žmonės neturėtų strateguoti nei pagal Hitlerį, nei pagal H.Poterį.

mongol to jalas, 2013 03 16 12:28
matau megsti siulyti kelialapius, liepti uzsiciaupti ir "baltus arklius", gal tau paciam pavasarinis paastrejimas :))

Vytenis to Jalas, 2013 03 16 11:17
Hitlerio nacionalsocializmas žlugo ne dėl to, kad šioje ideologijoje slypėjo kokie nors savidestrukcijos elementai.Nacionalsocializmas žlugo tik dėl to, kad Vokietija į frontus nesugebėjo pasiųsti tiek karių,kiek SSRS,JAV,Jungtinė Karalystė kartu sudėjus.

Jalas >.Mongol, 2013 03 15 22:59
straipsnis apie Rusijos nacionalinę idėja, o tu nei iš nei iš to niekini tą šalį (2013 03 14 21:29), vietoj jos kiši JAV. Kto pro što, a všyvyj pro baniu? Jei neturi ką pasakyti tuo klausimu, tai patylėk, ar jau "baltus arklius" gaudai?

mongol to zygeivis, 2013 03 15 22:52
stipriai suabejočiau dėl žodžio laisvės, ten irgi yra kontrolė, tik mažiau matoma. Atsimeni kaip buvo su osetijos mergaite, kur su mama rusams dėkojo, tai greitai isjungė is eterio.

mongol to jalas, 2013 03 15 22:47
jeigu, sprendziant is atsakymo, net nesupranti apie ką kalba, tai jau esi ten, kur siūlai kelialapį :)

jalas.mongol, 2013 03 15 18:39
ja tebe pro Fomu, a ty men pro Eremu. Ir toliau diskutuok pats su savim. Kelialapio reikia?

Žygeivis - Mongolui, 2013 03 15 17:53
O kur tu esi skaitęs, jog aš teisinčiau Pindosinę imperiją? :)

Vienintelis - bet labai svarbus skirtumas - nuo Rusijos imperijos yra tai, kad JAV egzistuoja beveik absoliuti žodžio laisvė (mums Lietuvoje iki jos irgi kaip iki mėnulio).

Tai ir padeda JAV išsilaikyti ir nesubyrėti, kadangi visi gali išsilieti kritikuodami tai, kas jiems nepatinka.

Vis tik JAV subyrėjimas irgi yra neišvengiamas - kaip ir visų kitų daugiataučių, daugiakalbių, daugiakultūrinių imperijų.

Ekonominės problemos plius pietinių valstijų vis spartesnė "lotynizacija" neišvengiamai sukurs dvi "amerikas" - angliakalbę ir ispanakalbę, turinčias taip pat ir labai skirtingą mentalitetą.

Beje, panaši padėtis ir Kanadoje - santykiai tarp prancūzakalbio Kvebeko ir likusios angliakalbės Kanados dalies kasmet vis aštrėja. Ir jų "išsiskyrimas" tik laiko klausimas.

O bet kokia rimtesnė ekonominė krizė šį procesą nepaprastai pagreitins.mongol to jalas, 2013 03 15 17:33
bent pradziai pasidomek jav kurimo istorija ir tuo, kaip demokratai amerikonai elgesi su vietiniais gyventojais, kiek ir kaip juos iszude (as jau nekalbu apie vergove), nors abejoju, kad is principo nori suabejoti JAV idealumu, tad gali toliau laimingai gyventi savo iliuzijoje

Jalas >.Mongol, 2013 03 15 14:51
nieko kvailesnio ir pavojingesnio už požiūrį skaityti neteko

mongol, 2013 03 14 21:29
Nereikia is Rusijos daryti pasaulio pabaigos. Ji ne geresne ir ne blogesne uz kitus.
IRASYK CIA JAV IR GAUSI TA PATI

Rusijos imperija nėra normali tautinė valstybė.

Tai jau 500 metų Absoliutaus Blogio imperija, užgrobusi daugiau kaip 100 tautų žemes, ir didele dalį tų tautų sunaikinusi.

Ir pati rusų tauta tapo šitos nežabotos ekspansijos auka.

Nes seniai nebėra jau tikros senosios Rusų tautos - liko tik jos menki likučiai - "skeveldros", išbarstytos po visą imperiją.

O ta šimtamilijoninė baudžiauninkų-vergų masė, dar papildomai ir sovietizuota per 1918-1991 m., yra tik didelė krūva savo tautinę atmintį praradusių mankurtų - įvairiataučių mišrūnų ir apskritai prasigėrusių betaučių šiukšlių.

Jalas, 2013 03 14 20:35
Deklaruota nacionalinė idėja "Pavirsti nauja tauta". Idomu, bet kyla daug klausimų. Kam, jei nebūtina tapti turtingam? Tam kad būti protingam? Parodykit rusą, įtikinkit rusų tauta kad ji ne tokia? O kam dar didesnis protas jei nereikalinga turtas, reiškia ir galia? Kur tikslas? Be tikslo idėja negyva. Straipsnyje jis jaučiamas, bet neišsakomas - būti protingiausiu reiškia valdyti pasaulį. Bet tai tikrai ne nauja idėja. Paskutinis iš tos idėjos "stūmėjų" buvo fiurelis Adolfas. Jis turėjo tą tikslą ir kvieti tautą kūrti "superžmogų". Kuo tai baigėsi? Kas atsitiko su Vokietija ir vokiečiais? Atsiprašau už taftologiją, bet nacionalinės savižudybės idėja ne gali būti nacionaline idėja. Visiškai sutinku su straipsnio pradžioje pateikta nuomone, kad "Rusija jau turi savo nacionalinę idėją – tai demokratijos kūrimas", tik pridurčiau ten minimus rusui bei Rusijai ypač svarbius komponentus: ir rusiško dvasingumo atgimimas, ir saugios valstybės sukūrimas, ir klestinčios bei vieningos visuomenės formavimas. Visa kita, kaip sako rusai-"ot lukavovo".

Žygeivis, 2013 03 14 19:41
Autoriui vertėtų aiškiai apibrėžti apie kokią Rusiją jis kalba - Rusijos imperiją, užgrobusią šimtų tautų žemes, ar istorinę-etninę Rusiją, susiformavusią baltų galindų ir finų merių, muromų ir kitų žemėse, šioms per amžius suslavėjus.

Rusijos imperija nėra normali tautinė valstybė.

Tai jau 500 metų Absoliutaus Blogio imperija, užgrobusi daugiau kaip 100 tautų žemes, ir didele dalį tų tautų sunaikinusi.

Ir pati rusų tauta tapo šitos nežabotos ekspansijos auka.

Nes seniai nebėra jau tikros senosios Rusų tautos - liko tik jos menki likučiai - "skeveldros", išbarstytos po visą imperiją.

O ta šimtamilijoninė baudžiauninkų-vergų masė, dar papildomai ir sovietizuota per 1918-1991 m., yra tik didelė krūva savo tautinę atmintį praradusių mankurtų - įvairiataučių mišrūnų ir apskritai prasigėrusių betaučių šiukšlių.

Galima neabejoti, kad Kaukazo ir Pavolgio tautos jau greitai atliks trečiąjį ir paskutinį Rusijos imperijos padalijimą.

Po to likusi daugiau mažiau etninė Rusija arba taps normalia tautine Rusų valstybe, arba apskritai išnyks iš pasaulio žemėlapio (ypač jei tą padalinimą "atliks" Kinijos imperija, kurios "planetinėje įtakos orbitoje" Rusija vis labiau "skrieja").

Ir todėl mes siūlome tautiškai nusiteikusiems rusams kurti savo nuosavą, tikrai rusišką, valstybę rusų istorinėse-etninėse žemėse (jų tikslesnio arealo nenurodau, bet iš esmės tai yra senosios šiaurės ir rytų baltų žemių dalys (pvz., šiaurinių galindų) bei dalis senovinių finų genčių žemių (tų, kurios jau labai seniai suslavėjo - meriai, meščerai, muromai...) - iki dabartinių finų ir tiurkų tautų vis dar gyvenamų žemių.


Nes šioms dviems Rusijoms nacionalinės idėjos yra visai priešingos.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras