Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Penkios tezės Lietuvos ir Lenkijos santykiams (24)

Komentarai:

Antanas, 2014 02 28 12:45
Iš esmės jokios "Abiejų Tautų Respublikos" niekada nebuvo. Buvo pirmos rūšies Lenkija (Lenkijos Karalystė) ir antros rūšies Lenkija (LDK). Sąvoka "Abiejų Tautų Respublika" yra tiek pat melaginga, kiek po JAV Pilietinio karo paskelbtas baltųjų ir juodųjų lygiateisiškumas.
Tai, kad dabartiniai Lietuvos istorikai visiškai nekritiškai žiūri į "Abiejų Tautų Respublikos" sąvoką, tik parodo, kad jie visi kartu paėmus neatstoja vieno prieškarinio Adolfo Šapokos proto ir gabumų. Turiu omeny jo požiūrį į Lenkiją ne per rožinius akinius.


ome, 2013 03 30 23:27
apie ata. Petkeviciu nauja info.

w
w
w.komentaras.lt/naujienos/kaip-maskva-v-petkeviciu-nuo-sajudzio-nueme?lang=

nors man tas panovas primena britu agenteli.

Žygeivis, 2013 03 29 18:58
Štai vienas jau senokai paskelbtas komentaras, plačiau paaiškinantis tai, kas čia jau komentuota:

Nacionalistas, Marytei, 2007 01 17 23:18

Nebūkite tokia naivi – visa Sąjūdžio vadovybė buvo patvirtinta tiesiogiai Maskvoje. Net vargšą Petkevičių – seną stribą ir asmeninį Brazausko draugą – išspyrė “iš barščių”, nes jis yra per daug impulsyvus ir nevaldomas, o ir užgerdavo dažnai.

Iš dviejų pagrindinių kandidatų Maskvoje patvirtino būtent Landsbergį, o ne Petkevičių. Juk jau Landsbergio tėvas buvo užverbuotas OGPU dar 30-aisiais metais. Tarp kitko, būtent Landsbergių bute Kaune karo metu slapstėsi komunistinio pogrindžio Kaune vadas Vitas.

Landsbergis (vyresnysis) ir po karo buvo labai “kietas” ir vertingas KGB Užsienio skyriaus agentas. Jį atšaukė iš Australijos tik tada, kada į Vakarus perbėgo vienas iš KGB aukštų karininkų ir Landsbergiui grėsė demaskavimas. Grįžus jam net jo vilą grąžino (ten šalia buvo ir tas garsusis Landsbergio “sandėliukas”), butą ir kitą turtą, apdovanojo ordinu.

Mūsų didysis Sąjūdžio vadas irgi gana anksti nuėjo savo tėvuko pėdom. Tik skirtumas tas, kad jis “laiku pakeitė arklį”.

Jį kaip ir daugumą kitų įtakos agentų, pardavė Rusijos KGB vadovai-žydai Izraelio žvalgybai (Primakovas (KGB vadas) ir Berezovskis (vadovavęs prie Jelcino Saugumo tarybai), už tai, kad Izraelis nuslėptų, jog jie turi Izraelio pilietybę, bei suteiktų prieglobstį, esant reikalui).

Izraelis savo ruožtu visą KGB Rytų Europos svarbesnę agentūrą perdavė JAV žvalgybai. Žinoma, ne už ačiū ir ne visiems laikams.

Taip, kad dabar mūsų (ir kitų Rytų Europos šalių) įvairūs “didieji vadai” jau dirba ne Rusijai, o JAV ir Izraeliui. Už tai jie gavo absoliučią indulgenciją.

Putinui liko tik dantimis griežti ir verbuoti naują agentūrą perspektyvaus jaunimo tarpe – ką Rusijos spec. tarnybos ir daro.

Beje, visi Berezovskio pokalbiai su Izraelio žvalgyba buvo įrašyti. Atvirai sakau – labai linksma jų klausytis – neseniai per vieną TV stotį juos buvo paleidę. Derasi abu “kaip tikri žydai”. Berezovskis net pažadėjo į Rusijos FSB įdarbinti Izraelio agentus. Ir įdarbino – tame tarpe ir KGB archyve.

Ir ką jūs manote – nieks jų gana ilgai nelietė, o ir po to jie ramiai grįžo į Izraelį. Putiną pagąsdino, jog uždarys įvairias spec. sąskaitas įvairiuose bankuose, jei bandys trukdyti jiems.

Dabar, kai Rusija vis tik pardavė Iranui SS-300 priešraketinius kompleksus, matyt, taip ir padarys.

Jei ne Berezovskio konfliktas su Putinu, tai nieks to ir nežinotų. Tik dabar galai išlindo.

****************************************************************

P.S. Visa ši Berezovskio turėta informacija ir yra pagrindinė priežastis, kodėl jį ką tik pasmaugė – kitą dieną jis planavo skristi į Izraelį ir ten paviešinti kai kuriuos dokumentus, kadangi po teismų su Abramovičiumi jo finansai gerokai sunyko ir jis nusprendė labai rimtai pagąsdinti savo įvairius priešus – tiek Rusijos valdžioje, tiek ir Vakaruose, kad šie “nustotų kišę pagalius į jo vežimą”.

Kaip tik todėl jį labai staigiai ir “likvidavo”. Vis tik dalis jo saugotos informacijos jau palengva sklinda…

ome, 2013 03 28 17:59
Panasu i tiesa, ir kai agentas pradeda priesintis naujajam siuzerenui, istraukiama sena komunistine, kgbistine kortos, juk jis dabar eina aktyviai pries geju teises ir pan.

Žygeivis, 2013 03 28 15:36
ome, 2013 03 25 22:33
Bet eina gandai kad jis prisipazysta kad buvo JAV agentas, ir dar tai kad juos apgavo, reik pasiknist interente, jusu info pasenus ir panasu i dezinformacija.
---------------------------------

Nemažai senų ir įtakingų KGB (bei atitinkamų "soc. bloko" valstybių spec. tarnybų) agentų po SSSR žlugimo "perėmė" JAV ir Izraelio saugumo tarnybos.

Kaip tik Berezovskis perdavė Izraeliui (mainais už pilietybę) SSSR įtakos agentų bylas - jis tuo metu pas Jelciną kuravo visas Rusijos spec. tarnybas ir visus jų archyvus.

Bet nemažai "agentūrinės grietinėlės soc. lageryje nusunkė" ir JAV spec. tarnybos.

Tai, beje, viena iš esminių priežasčių, kodėl įtakingi sovietų agentai iki šiol yra kruopščiai "dengiami" - dabar jie jau dirba "kitai pusei", užimdami įvairius aukštus postus "demokratizuotose" valstybėse. :)

Keista tik tai, jog Rusijos spec. tarnybos irgi nepaskelbia šių jau seniai perverbuotų agentų bylų - matyt, yra kažkokie "super-puper slapti" susitarimai aukščiausiame lygyje...

Suknistasis, 2013 03 26 18:25
reiktų Geo Ozolo kalbą konferencijoje paskelbti ištisai. Ar išdrįs?

uch, 2013 03 26 15:17
štai kaip apgavau autocenzūrą:))

..., 2013 03 26 15:16
kaltino Rusiją... bet rusija paprašė atsiųsti duomenis kas ruošė liektuvą. tie duomenys pateko į JAV. Ir tai buvo traktuojama kaip valstybinės paslapties išdavystė.

..., 2013 03 26 15:14
... iki tos nelemtos katastrofos ...

..., 2013 03 26 15:13
... vėliau vadovavo Katynės įvykiams tirti...

..., 2013 03 26 15:12
... vadovavo think tankui švedijoje ...

..., 2013 03 26 15:08
Sikorskio artimas giminaitis Adam Daniel Rotfeld,

..., 2013 03 26 15:06
globalistai, dažniausiai neotrockistai, yra prikūrę daugybę transnacionalinių organizacijų, think-tankų, kurie kuria naujas globalizmo teorijas - žodinius konstruktus, kuriuos įgyvendinti pavedama per internacionaliai koordinuojamas neoliberalų, neokonų (kas beveik tas pat) ir neokairiųjų partijas, kurios turi savo internacionalius koordinacinius centrus.

..., 2013 03 26 15:05
paklausius irgi labai įdomios Ozolo kalbos alkas.lt, kurioje konstatuojamas konfliktas su Lenkija kaip įvykęs faktas, norėčiau šiek tiek jį papildyti, kas iš tiesų kelkia grėsmes Europos subyrėjimui.

ech, 2013 03 26 15:02
o visi čia rekomenduojami portalai, reikia manyti, sorošistų įtakos zonoje? Adomėno nedemokratinis politika.lt, neįsileidžiantis komentatorių ir todėl niekam neįdomus, bernardinai.lt, Donskiui paprašius, nebeįsileidžiantis laisvų komentatorių, delfi bulvaras, auklėjantis "tamsią liaudį" pagal neokairiųjų rekomendacijas, neaiškūs fondai, dekonstruojantys visuomenes, URL, kurią siekia kontroliuoti ir per ją įtakoti visastebintiakis... ir t.t.?

ech, 2013 03 26 14:51
nors aišku dabar ir kodėl sorošą putinas išvijo - daiugiau demokratijos dabar rusijoje, nei jav kur subėgo rusijos neotrockistai, prižiūrintys dabar mūsų ir mediją. veidmainystė visa ta open society

ech, 2013 03 26 14:45
vis tiek svarbiausios dalies nepriėmė, nors ir suskaldžiau skiemenimis. Baisiai gudri jūsų automatinė cenzūra. Bet nepavyks mūsų laikyti tamsybėje. :)

bandau dar kartą, 2013 03 26 14:37
Globalistų neotrockistiniai teoretikai dažniausiai yra ateistai, todėl patys iš savęs nesugeba nieko kurti, nes neturi ryšio su KŪRĖJU. Tačiau niekas nemoka gudriau pasinaudoti kriksčionių kūrybinėmis mintimis ir apversti jas savo naudai. Jau marksistai išnaudojo Hegelio dialektikos teoriją PROBLEM-REAKCION-SOLUTION saviems revoliuciniams tikslams, tačiau naujieji "visuomenių dekonstruotojai" naudojasi netgi Evangelijose išsakytomis tezėmis "pirma buvo žodis ir žodis tapo kūnu", kurdami žodinius konstruktus, kuriuos po to į pilkiečių sąmones įtvirtina per spaudą, universitetus ir t.t. taip skleidžiamos nesąmonės apie nacionalinės valstybės blogį , apie būtinumą viską privatizuoti ir geriau, kad tai bus privatizuota kitos užsienio valstybės, o geriausia kai bus įsileista transnacionalinė korporacija, kuri po to privatizuos ir pačią politiką... laikys mūsų politikus savo kišenėje. Taip atsitiko ir su mūsų gyvybiškai svarbiu objektu - nafta, kuri tyliai, visai medijai kalbant tik apie smulkius skandaliukus, perėjo į Lenkijos valdomos Transacionalinės korporacijos LOTUS rankas, kuri ruošiasi privatizuoti ir skalūnų dujų gavybą, bei galimai okupuoti Klaipėdos terminalą ir dairosi kaip supirkti žemes aplink Vilnių, nes Tomaševskis jau ne kartą apie tai prasitarė. Keistokai suskambėjo, kai paskaičiau LOTOS portale, kad ši neaiškaus kapitalo ofšorinė korporacija dar rūpinasi ir "žmogaus teisėmis", vadinasi "mažumų". Tai tik įrodo, kam iš tikrųjų tarnauja visa ši antinacionalinė destruktorių propaganda.

Teisingai Ozolas pastebėjo, kad Lenkų korta - tai ištikimybės Lenkijai išraiška. Tokie žmonės nėra lojalūs Lietuvai ir todėl bandymas įvesti dvigubą pilietybę turi būti gerai apgalvotas. Tikra tiesa, kad pilietį kuria valstybė, o ne atvirksčiai. Prigimtinė teisė yra tik teisė į tautybę. Todėl seimas prieš įsileisdamas LOTUS, turėjo pirmiausia patvirtinti įstatymą, draudžiantį kitos Valstybės piliečiams užimti tokius postus, nuo kurių priklauso politekonominių sprendimų priėmimas. Kitos valstybės piliečiai, ar lenko kortą turintys, neturėtų turėti teisės ir į rinkimų teisę, nes ir tai yra sprendimų priėmimas.

Todėl labai džiaugiuosi Ozolo kalba ir manau kad tai jau šioks toks mūsų inteligentų prabudimas. O galutinai prabudę jie galėtų kurti savo tautai naudingus "žodinius konstruktus" , kuriuos būtų galima įtvirtinti ne tik į Lietuvos piliečių, kurie nebesusigaudo kas vyksta, sąmonę, bet ir į Europos tautų bendriją, nes Europos Prezidentas patikino, jog tautos nebus naikinamos. Kol kas. Daug kas priklauso nuo mūsų pačių. Ar leisim kosmopolitams laimėti ar eisim gelbėti Europos kaip tautų bendrijos ne prievartos būdu įsiliejnčių tautų bendrų namų kūrimą.

Marta, 2013 03 26 14:22
lietuviai apolitiški, nes nėra nei vieno politinio laikraščio, kurie leistų laisvai diskutuoti politikos klausimais, išskyrus bulvarą. Todėl šia prasme, net Rusijoje kur kas daugiau demokratijos, nei neotrockistų mūsų spaudą kontroliuojančioj Lietuvoj. Kam už tai turime dėkoti?

Marta, 2013 03 26 13:58
puiki jūsų cenzūra. Sveikinu su skaitytojų kiekiu:)
tad kam jums ir tie rašytojai?

Marta, 2013 03 26 13:55
šis sorošo laikraštis mano komentarų nepriima.
suprantu, sorošas juk gina žodžio laisvę, atvirą visuomenę ir demokratiją:)

ome, 2013 03 25 22:33
Bet eina gandai kad jis prisipazysta kad buvo JAV agentas, ir dar tai kad juos apgavo, reik pasiknist interente, jusu info pasenus ir panasu i dezinformacija.

Žygeivis, 2013 03 25 19:17
Apie Boleką.... :)

Lenkijos dekagėbizacija
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=93&t=845

Įtarinėjimai dėl kolaboravimo L. Walesą persekioja nuo pat komunizmo žlugimo.

2008-aisiais du Lenkijos nacionalinio atminimo instituto istorikai išleido knygą pavadinimu „Komunistinis saugumas ir Lechas Walesa. Priedas prie biografijos“.

Joje rašoma, kad „Solidarumo“ legenda 1970 m. neva buvo komunistinio saugumo agentas „Bolekas“.

ome, 2013 03 25 12:56
Gal kas rades paskutini Valensos interviu apie solidarnosc? Gal Zygeivis domejosi apie "boleka" ir pan?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1251)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (650)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras