Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Vokietijos įvaizdis ir stereotipai

2013 03 27

Priemonės, kuriomis Vokietija sprendžia euro ir tarptautinę finansų krizę, prisideda prie šios valstybės įvaizdžio užsienyje formavimo. Tiesa, požiūris į Vokietiją vis dar persmelktas stereotipų: tiek teigiamų, tiek neigiamų. Vokiečiai laikomi itin siekiančiais dominuoti, globėjiškais, nekantriais, visažiniais, šaltais ir egocentriškais. Šie negatyvūs stereotipai gajūs ne tik tokiose Pietų Europos šalyse kaip Graikija, Italija ir Ispanija. Jie paplitę daug kur pasaulyje, net tose šalyse, kuriose paprastai Vokietijos reputacija gera.

Apie tai nemažai pasakyti gali Vokietijos korespondentai užsienyje, remdamiesi savo patirtimi susitinkant ir diskutuojant su vietos žmonėmis. Jų stebėjimai patvirtina, kad žmonės vokiečius gerbia, bet jų nemyli. Tiesa, pabendravę ilgiau, susidaro daug geresnį įspūdį, negu buvo pradinis nusistatymas. Pasaulyje pripažįstami pozityvūs vokiečių bruožai yra jų atsidavimas darbui, disciplina, organizuotumas ir produktyvumas. Netgi italai ir graikai, kritikuojantys Berlyną dėl itin griežtos pozicijos per finansų krizę, nepamiršta šių detalių. Graikai gerbia vokiečių pasiekimus bei sugebėjimą išgyventi per nuosmukį.

Be to, atgimsta susidomėjimas Vokietija. Ilgą laiką ši šalis buvo laikoma bespalve tarptautinės arenos veikėja. Jos diplomatai likdavo nepastebimi ir vengė kištis į tarptautinius konfliktus. Tačiau nuo finansų krizės pradžios Berlynas buvo priverstas užimti aiškias pozicijas ir ginti savo interesus. Tai padėjo išplėtoti šalies išskirtinumo bruožus.

 Pavyzdžiui, Kinijoje Vokietija vertinama dėl savo filosofų, muzikų ir mokslininkų. Tiesa, kinų supratimu, vokiečiai skiria per mažai dėmesio pagalbos vienas kitam tradicijoms. Jie prisirišę prie formalių reglamentų, todėl spręsti problemas neformaliai labai sunku. Turkija daug žino apie Vokietiją, nes daug turkų giminių gyvena ar yra čia gyvenę. Nusiteikimas eilinių vokiečių atžvilgiu gana pozityvus, bet kitaip yra su Vokietijos politikais. Nepalankų požiūrį dar labiau stiprina atkaklus Vokietijos pasipriešinimas Turkijos narystei Europos Sąjungoje (ES).

 Vokietijai svarbu, kaip į ją žiūri pasaulis. Vokiečiai yra entuziastingi turistai ir jie nori būti mėgstami užsienyje. Šios šalies įmonės parduoda savo prekes ir paslaugas tarptautinėje rinkoje, o blogas įvaizdis kenkia verslui. Kaip ekonominė galia Vokietija įveikė daug iššūkių, bet jos įvaizdis nukentėjo, todėl ir šioje srityje laukia dideli darbai.

 Pagal 2013 m. kovo 23 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1095)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (212)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (285)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (509)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (122)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras