Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Sergejus Karaganovas apie tai, kas sugalvojo Kipro krizę (3)

Komentarai:

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 03 31 08:56

Sergejus Karaganovas
apie tai,
kas sugalvojo Kipro krizę

1.ISTIKRUJU KRIZES NERA YRA NETOBULAS KIPRO VALSTYBES VALDYMAS

2.ISIVAIZDUOKYTE METAFORISKAI KAD KIPRO,RUSIJOS,KINIJOS,EUROPOS SAJUNGOS EKONOMIKOS YRA BENZININIAI MERSAI IR JU KURAS BENZINAS=EURAS,RUBLIS,JANIS

IR JAV EKONOMIKA YRA DIZELINIS MERSAS JOS KURAS YRA DZ.KURAS-DOLERIS

2.KIPRO GUDRUCIAI PRIPYLE I KIPRO BENZININI MERSA DAUG DIZ KURO DOLERIU
IR VERKIA,KAD JU BENZININIS MERSAS NEVAZIUOJA

3.MERKEL SAKO ISPYLKYTE IS KIPRO BENZENINIO MERSO DIZ KURA MES IPYLSYME JUMS BENZINO-EURO IR JUSU BENZININIS MERSAS -KIPRAS VAZIUOS TAI YRA ATSIGAUS KIPRO EKONOMIKA

4.JEI LIETUVOJE NET PIRMOKUI AISKU,KAD NEGALIMA PYLTI DIZELINIO KURO I BENZININI MERSA,TAI KIPRIECIAI SU PROTESTAIS IR VELEVELEMIS MAN PRIMENA ABORIGENUS IS KURIU MIKLUCHO MAKLAUS UZ SPALVOTUS SIULUS EME AUKSA

5.NEREIKIA KALTINTI VEIDRODI JEI VEIDAS KREIVAS
TAI YRA PROBLEMA SISTEMOJE O NE BENZOKOLONELEJE

Rimvydas, 2013 03 30 16:28
Džiugina pakankamai savalaikė reakcija į aktualius įvykius (2 straipsniai apie Kiprą). Ką gi velykų dieną lauksime naujienų apie Šiaurės Korėją ;)

Žygeivis, 2013 03 30 15:42
Visos ekonominės-finansinės "piramidės" anksčiau ar vėliau žlunga.

Kipro krizė tai dar kartą patvirtino.

Tačiau iš tikrųjų esminė priežastis yra giluminė ir vis gilėjanti esamos pasaulio ekonominės, finansinės ir politinės padėties sisteminė krizė.

Kažkas panašaus jau vyko ne kąrtą - pvz., kada žlugo vergovinė santvarka Romos imperijoje, ir ją pakeitė "barbarų" feodalizmas.

Labai panašiai žlugo ir tas pats feodalizmas, kada jį palengva pakeitė kapitalizmas.

20 amžiaus pirmoje pusėje jau kapitalizmo giluminę krizę šiek tiek sulėtino ir pristabdė tik nemažos dalies pasaulio "bolševizacija", tai yra grįžimas atgal į feodalizmą su nemenkais vergovės elementais.

Dabar, žlugus "bolševistinei" sistemai, sisteminė krizė pradėjo vystytis ypatingai sparčiai.

Tačiau į ką ji pavirs, deja, kol kas visiškai neaišku...

Tik reikia tikėtis, kad pasaulis ir vėl nebus nublokštas atgal į feodalizmą ar net vergovę - pvz., pasaulinis "radikaliojo", tai yra "grynojo", islamo puolimas vis plečiasi ir stiprėja.

O ir Kinijos "azijinis", pusiau feodalinis, ekonomikos ir valstybės valdymo modelis jau yra apėmęs nemažą dalį pasaulio. Rusijos imperija irgi akivaizdžiai bando sukti šiuo keliu.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras