Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Baltarusija laukia Latvijos diplomatų vadovo vizito

2013 04 11

Balandžio 10 d. Vitebske Baltarusijos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijų vadovai, be kita ko, aptars, kaip pastaruoju metu klostėsi Minsko ir Briuselio tarpusavio bendravimas, pranešė Baltarusijos URM spaudos tarnyba.

Oficialiame pranešime nurodyta, kad Vladimiras Makejus ir Edgaras Rinkevičius siekia tartis dėl „visų aktualių klausimų“, taip pat ir dėl klausimų, susijusių su Baltarusijos ir Latvijos bendradarbiavimu politikos, prekybos, ekonomikos ir humanitarinėje srityje.

V. Makejus ir E. Rinkevičius įvertins 2012 m. vasario 1 d. įsigaliojusio dviejų vyriausybių susitarimo dėl supaprastintų Lietuvos ir Baltarusijos pasienio gyventojų kelionių įgyvendinimą. Numatyta pasirašyti susitarimą dėl pasienio režimo.

Baltarusijos URM duomenimis, 2012 metais tarp Baltarusijos užsienio prekybos partnerių Latvija užėmė 5-tą vietą, o pagal eksportuotų  prekių apyvartą – 4-ąją. Latviai iš baltarusių gavo naftos chemijos ir metalurgijos įmonių pagamintų produktų, įvairių mašinų ir įrenginių, žemės bei miškų ūkio, maisto pramonės produktų. Baltarusiai iš Latvijos vežėsi vaistų, žuvies, tekstilės, cemento, mechaninių variklių, metalo konstrukcijų.

„Telegraf.lv“ priminė, kad ES oficialiajam Minskui taiko politinius ir ekonominius draudimus. Prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai ir vyresniesiems jo sūnums, taip pat Baltarusijos URM vadovui A. Makejui, kitiems valstybės valdininkams ir pareigūnams uždrausta įvažiuoti į ES, jų Bendrijos šalyse ir JAV esantys aktyvai užšaldyti. Šiuo metu ES sudarytame „juodajame sąraše“ 243 fiziniai asmenys ir 32 Lukašenkos režimą remiančios bendrovės, su kuriomis užsienio verslininkams nerekomenduota bendrauti.

Pagal 2013 m. balandžio 8 d. naujienų agentūros „Regnum“ ir 2013 m. balandžio 9 d. „Telegraf.lv“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1087)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (208)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (283)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (502)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (118)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras