Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Kenijos ekonomika turi nemažai perspektyvų

2013 04 17

Kenijos prezidentas Uhuru Kenyatta pažadėjo kiekvienais metais šalies jaunimui sukurti po milijoną darbo vietų, o jauni žmonės sudaro didelę gyventojų dalį. Šis pažadas nuskambėjo per jo inauguracijos kalbą balandžio 9-ąją, pasakytą didžiulei miniai žmonių, tapusių istorinio Kenijos momento liudininkais. Apie minėtųjų pažadų pagrįstumą „Deutsche Welle“ kalbasi su Afrikos ekonomikos eksperte Razia Khan. 

Paklausta apie tokių pažadų realumą, analitikė sakė: „Manau, kad reikia susieti darbo vietų kūrimą su platesniu ekonominiu kontekstu ir šalies ūkio augimo galimybėmis. Kenijos perspektyvos atrodo daug žadančios. Svarbiausia, kad tai gali paskatinti investuotojų pasitikėjimą šalimi, kuri šioje srityje ilgai atsiliko nuo kitų Afrikos valstybių. Situacija ir šiuo aspektu turėtų keistis“.

Kalbėdama apie darbo sektorių, prie kurio reikėtų susikoncentruoti, R. Khan teigė, kad „pagrindinis klausimas yra Kenijos plėtros prigimtis ir pažadėto darbo vietų kūrimo kryptis. Daug kas priklauso ir nuo administracinio aparato pertvarkymo prioritetų, ekonominių (ir ne tik) funkcijų paskirstymo. Valdžios išlaidos taip pat nepaskutinėje vietoje. Dinamiškas privatus sektorius turėtų būti prioritetas. Be to, Kenija daug tikisi iš surastos naftos, tikrinama, ar tai komerciškai perspektyvu. Tačiau investicijos į šiuos resursus yra daugiau ateities klausimas, o pradėti kurti darbo vietas reikia šiandien“.

Apie būsimų darbo vietų tvarumą ekspertė sakė: „Situacija Kenijos ekonomikai yra palanki. Viena iš stipriųjų pusių, kad tai – gana įvairi ekonomika. Ji vertinama kaip gamybos bazė Rytų Afrikos regione, šalies ekonomikai svarbus ir žemės ūkis, kuris galėtų sustiprėti dėl sodininkystės ir gėlininkystės produkcijos eksporto. Be to, dar yra turizmas, čia irgi daug galimybių darbo vietoms kurti“.

R. Khan apibendrino: „Daugiausia pasiekti Kenija gali plėsdama savo finansų sektorių. Reikalingos kovos su skurdu iniciatyvos ir tolesnė ekonomikos plėtra. Jeigu Kenijos valdžia įvertins čia paminėtus aspektus, valstybės perspektyvos bus tvarios“.

Pagal 2013 m. balandžio 10 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1088)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (209)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (283)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (503)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (119)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras