Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Baltarusija ir Latvija sieks aukštesnio bendradarbiavimo lygio

2013 04 18

Nuostata, kad Baltarusija ir Latvija sieks aukštesnio bendradarbiavimo, buvo pateikta dviejų šalių užsienio reikalų ministrų derybose Vitebske, Baltarusijoje.

Baltarusijos ministras Vladimiras Makejus ir Latvijos ministras Edgaras Rinkevičius aptarė visus numatytus klausimus – prekybos, ekonomikos, politikos, humanitarinius, taip pat kaip vyksta tarpvyriausybinio susitarimo dėl vadinamojo mažo pasienio judėjimo įgyvendinimas. „Šiais visais klausimais radome abipusiai palankius sprendimus ir susitarėme dėl tolesnių veiksmų“, – sakė V. Makejus.  

„Mūsų derybos buvo konstruktyvios ir vaisingos ir, manome, artimiausiu metu ministerijoms ir žynyboms duosime atitinkamus pavedimus dėl  konkrečių projektų <...> nagrinėjimo“, – V. Makejaus žodžius citavo Baltarusijos naujienų agentūra BELTA.

Latvijos ministras Edgaras Rinkevičius patvirtino, kad yra gerų perspektyvų bendradarbiauti su Baltausija, ypač prekybos ir ekonomikos srityje. Be to, pasak jo, būtina „visokeriopai stiprinti mūsų šalių tarpusavio pasitikėjimą, taip pat ir gynybos srityje“.

Pasirašyta tarpvyriausybinė sutartis dėl Baltarusijos ir Latvijos valstybės sienos pasienio režimo.

Kad būtų galima operatyviai spręsti valstybės sienos režimo klausimus ir reguliuoti galimus įvykius, įsteigta pasienio įgaliotinių institucija. Bus sukurta bendra Baltarusijos ir Latvijos komisija, kuri rūpinsis valstybės sienos išlaikymu, tikrins, kaip vyksta žmonių, transporto ir prekių judėjimas, ir, spręsdama konkrečius klausimus, savo veiksmus koordinuos su kompetentingomis valstybės įstaigomis.

Derybose buvo aptarti Baltarusijos ir ES santykiai, abiem derybų šalims aktualūs klausimai. Šiuo metu įgyvendinamas bendras projektas „Pasienio žinybų kinologų tarnybų efektyvumo didinimas“, kuris finansuojamas ES pasienio bendradarbiavimo programos „Latvija–Lietuva–Baltarusija“ lėšomis. Ateities planuose – techninės pagalbos projektai.

Pagal 2013 m. balandžio 10 d. „Telegraf.lv“ ir BELTA informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1088)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (209)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (283)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (503)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (119)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras