Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Gvantanamas – nesibaigiantis „tamsus JAV istorijos skyrius“ (9)

Komentarai:

Vytenis to ome, 2013 05 01 21:48
1) dažniausiai yra apsinuodijama sintetiniais narkotikais, kurių afganai negamina...
2) afganų gaminami narkotikai į ES keliauja per NVS teritoriją. Susidaro nemažas atstumas. Daug kilometrų. Niekas netrukdo NVS šalims imtis griežtų priemonių siekiant apriboti narkotikų judėjimą. Bet šių priemonių niekas nesiima. Narkotikų prekeiviai tiesiog paperka vietinės valdžios pareigūnus, kad šie užmerktų akis

ome, 2013 05 01 10:57
Kai tavo vaikas gules mirties patale apsinuodijes narokotikais irgi sita pasaka jam paseksi?

Vytenis to ome, 2013 04 30 23:08
Viskas labai paprasta. Afganų valstiečiai užsiima opiumo gamyba, nes ši "verslo" šaka yra labai pelninga. Sovietų okupacijos metais sovietų kariai naikino aguonų laukus. Dėl to dauguma afganų valstiečių neteko vienintelio pajamų šaltinio. Jie tapo partizanais, naikino sovietus, tikėjosi, kad po okupacijos pabaigos niekas nebetrukdys auginti aguonų. Po invazijos į Afganistaną amerikiečiai nesiėmė jokių veiksmų prieš aguonų laukus, nes nenorėjo, kad valstiečiai stotų į talibų partizanų gretas. Tokia politika amerikiečiai tikėjosi užkariauti civilių gyventojų protus ir širdis. Ir jie šį tikslą iš dalies pasiekė. Tie afganai, kurie pelnosi iš prekybos opiumu, niekada nekovos prieš amerikiečius. Nekovos dėl merkantilinių sumetimų. Amerikiečiai nėra idiotai. Jie nekartos sovietų klaidų.

Valdas to GB, 2013 04 30 07:12
Jeigu moki naudotis interneto paieška, tai visai nesunku surasti info - pati lakoniškiausia: http://lt.wikipedia.org/wiki/Gvantanamo_%C4%AFlanka

GB, 2013 04 29 16:27
O man paaiškinkite, kaip ta Gvantanamo bazė "labai draugiškoje" JAV valstybėje? Kodėl jos Kūbos valdžia dar iš ten neišrūkė?

ome, 2013 04 29 11:58
Opium production in Afghanistan has been on the rise since U.S. occupation started in 2001. Based on UNODC data, there has been more opium poppy cultivation in each of the past four growing seasons (2004–2007) than in any one year during Taliban rule.

ome, 2013 04 29 11:56
In your face:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Afghanistan_opium_poppy_cultivation_1994-2007b.PNG

Valdas, 2013 04 29 06:56
Pirma, ten demokratija niekada ir nekvepėjo, antra, pateik faktus, kad narkotrafikas padidėjo... Tada ir kalbėsim.

ome, 2013 04 28 13:17
O kodel ivedus demokratija i afganistana is ten zenkliai padidejo narkotiku plitimas? kas galetu atsakyti :)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1326)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (334)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (362)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (752)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (192)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras