Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas Rytų Baltijos šalims (6)

Komentarai:

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 06 13 21:07
Suskystintų gamtinių dujų (SGD)
terminalas
Rytų Baltijos šalims

1.MANE VISADA STEBINO TRYS BALTIJOS RESPUBLIKOS TRYS UBAGES

2.RUSIJA SUTARE SU KINIJA,KAD DARYS KINU ANAKONDOS KILPA APLINK RUSIJA

KA LAIMI RUSAI?
PIRMA BUS UZPULTA KINIJA TA KREIPSYS I RUSIJA PAGALBOS GAUSIS RUSIJA+KINIJA GALINGAS KARINIS BLOKAS KURIS BET KAM SULAUZYS STUBURA

2.KA LAIMI KINAI?.
RUSIJA JIEMS ATIDAVE SAVO-VERGUS-BUVUSIAS SOCIALISTINES RESPUBLIKAS IR PASAKE KINAMS DARYKITE SU JAIS KA NORYTE MES NESIKISIME

KINAI NORI TURETI PRIEGA PRIE ES RINKOS IR DABAR SUPIRKS KONTROLINIUS PAKETUS
LIETUVOS IMONIU
LATVIU
ESTU
VENGRU
CEKU
BULGARU IR T.T
SIUOS SALIS BUS EKONOMISKAI PRIKLAUSOMOS NUO KINIJOS,O JIE SAPALIOJA KA STATYS,KA DARYS UBAGAI BUDAMI,KA LEIS STATYTI KINIJA?
STAI KUR PAGRINDINIS KLAUSYMAS

PABAIGAI PASAKYSIU VIENA ZODI DOPRYGALIS

Jalas, 2013 06 09 11:33
Visi autorius išvedžiojimai remiasi nuostata: "Bet šios (JAV skalūninės suskistintos) dujos bus pristatomos į Europą tik 2018 m. rugsėjį ir jų kaina gali nesiskirti nuo gamtinių dujų, tuo metu tiekiamų vamzdynais, kainos". Taip ir bus, bet jis sąminingai nutyli, kad tai bus daug žemesnė- konkurencinė kaina. JAV stato, kiek žinau, 7 SDG eksporto terminalus. Reiškia jos žino, kad jų dujos bus perkamos, matomai, planuojama mažesnė jų kaina po regazacijos nei jau pateikiamų Kataro SDG ar gaunamos vamzdynais natūralios dujos iš Europos tiekėjų. Kitaip tų terminalų JAV niekas nestatytų. Kadangi europiečiai, tame tarpe Gazprom, turės realizuoti savo resursus ir pradėjus SDG importą reiškia jų kainas teks mažinti. Jos bus panašios kaip SDG - tokios, kad nebūtų naudinga statyti jų importo terminalus. Kainų sumažinimas ir yra BV terminalų ir saugyklų statybos komercinis tikslas. Jo realizavimą stimuliuoja energetinės nepriklausomybės faktorius, visiškai nesuprantamais motyvais eskaluojamais Gazpromo kainų ir vamzdynų uždarinėjimo bei perdislokavimo politika. Bandymai atsverti šakos ant kurios sėdi pjovimą informaciniu poveikiu, kam ir skirtas šis straipsnis, atrodo kaip "mertvomu priparka". Galima prognozuoti kad SDG importo terminalų, saugyklų, jas jungiančių vamzdynų skaičius nuosekliai didės.

Taukst, 2013 06 09 10:40
Manau kad su straipsniu viskas yra gerai ir išvados geros. Reikia SGD, bet tik vieno ir Lietuvoje. Jeigu tai kainų ir nesumažins, tačiau liks diversifikacija, liks svertas deryboms, liks nepriklausomybė.

Jonis, 2013 06 07 08:58
Pritariu Rimvydui ir jokio Gazpromo užsakymo čia nematau. Kaip tik autorius nurodo, kad latviai pratęsė kontraktą su Gazprom iki 2030 m. ir SGD terminalas jiems nelabai rūpi. Be to, ir Inčiukalnio saugyklą, deja, valdo tas pats Gazprom.

Rimvydas, 2013 06 07 07:54
Nesutikčiau... trūksta tikslių skaičių straipsnyje, bet manau įžvalgos teisingos (atkreipiu dėmesį, kad autorius jokiu būdu nesako, kad dabartinė padėtis yra gera, tiesiog kelia rentabilumo klausimą) ir neabejoju, ad jau netrukus ir kiti pradės apie tai kalbėti.

gaz, 2013 06 06 13:23
kazkoks gaspromo uzsakytas straipsnis.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (371)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (54)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (159)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (14)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (18)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras