Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Afrikos žingsniai į progresą

2013 06 19

Nors turbūt Afrika iki 2015-ųjų pasieks ne visus numatytus plėtros tikslus, vis dėlto žemynas padarė didžiulę pažangą tokiose sferose kaip visuotinis pradinis išsilavinimas, kelias lyčių lygybės link, kova su ŽIV / AIDS, tuberkulioze, maliarija ir kitomis ligomis. Dabartinį progresą Afrikos plėtros ekspertai vadina itin pozityviu, nes pradinė žemyno situacija buvo labai sudėtinga.

Kai kurie tikslai yra neatsiejami vieni nuo kitų. Pavyzdžiui, mergaičių išsilavinimas prisideda prie to, kad daugiau galių būtų suteikta Afrikos moterims. Šiame kontekste savo pasiekimais itin išsiskiria Ruanda. Valstybėje labai pagerėjo moterų padėtis, joms gausiai atstovaujama parlamente. Dar vienas tikslas – suteikti pradinį išsilavinimą visiems vaikams. Jis Afrikoje įgyvendinamas gana sėkmingai. Labai svarbu užtikrinti, kad vaikai pradėtų lankyti mokyklą būdami reikiamo amžiaus, reguliariai lankytų pamokas ir sėkmingai užbaigtų mokymosi procesą. Jau daug kur Afrikoje veikia struktūros, sutelkiančios bendruomenės švietimo darbuotojus, jie bendrauja šeimomis, renka informaciją apie kitų narių poreikius, rengia diskusijas ir kartu sprendžia problemas. Tai gali būti ir vaikų maitinimo mokyklose programos, ir tėvų įtikinimas leisti vaikus mokytis.

Vis dėlto iššūkių išlieka taip pat nemažai. Tai – epidemijos Afrikoje, sveikatos priežiūros srityje daug nenuveiktų darbų. Informacijos ir švietimo labiausiai vis dar stinga moterims. Daug nerimo kelia lėtai mažėjantis skurdas ir badas, žmonės, gyvenantys žemiau skurdo ribos. Tokios valstybės kaip Gana, Uganda, Etiopija ir Ruanda pasiekė ekonomikos augimą, kurį lėmė ne tik išteklių sektorius. Dėl to ir minėtiems tikslams pasiekti jos turėjo daugiau finansinių galimybių. Vakarų ir Centrinėje Afrikoje tam trukdė ekonominis ir politinis nestabilumas.

Apskritai, vis daugiau dėmesio skiriama besilaukiančių moterų medicininei priežiūrai, jos aprūpinamos mobiliaisiais telefonais su medicinos įstaigų numeriais ir gydytojų kontaktais, taip pat nemokamais vaistais, gydymu, rūpinamasi gimdyvių priežiūra.

Afrikoje vis dar reikia kovoti su skirtingomis nelygybių formomis: pajamų nelygybe, lyčių nelygybe, nelygybe tarp miesto ir kaimo gyventojų, bet, Afrikos plėtros ekspertų manymu, žemynas yra teisingame kelyje, o tai, kas pasiekta, teikia vilčių.

Pagal 2013 m. birželio 13 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1251)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (650)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras