Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kodėl neberiaumoja „tigrai“ (4)

Komentarai:

ve, 2013 08 03 17:03
Šiaip Kinija jei ne laidoja, tai bent nuoširdžiai džiūgauja jos bent daliniu nuosmukiu įvairūs vakaru resursai, pradedant Sratfor.com kuris prieš savaitę - 2 išmetė abiejų didžiųjų savo think tankų straipsnius apie Kinijos laidotuves (na ne laidotuves švelniai , bet stiliukas "na va pagaliau ir visi suprato, argi mes nesakėme).

Cinikas, 2013 07 30 23:05
Regina, pasidomek kiek 2011 metais kilo Lietuvos eksportas. Galima ne tik versti, bet ir savo minciu viena kita idet.

Miau, 2013 07 30 06:50
Šiaip tikrai labai įdomus straipsnis - visgi nesu tokia optimistiška dėl Kinijos. Aišku prognozės prognozėmis, bet jai labai dažnai žadamas ekonomikos konkurencingumo sumažėjimas, nes netūraliai nelabai lieka galimybių "eiti kažkur toliau": potencialas išnaudojamas kone iki kraštutinumų, o tai reiškia, kad ateis išsisėmimas, be to, visuomenė labai sensta... Tokiu atveju tigriukai vėl galėtų pradėti garsiau pariaumoti :)

Jalas, 2013 07 26 19:01
na ir kas? BVP greičiausiai auga nubudusiose atsilikusiose šalyse. Jo augimas svarbus tiek kiek jis paveikė žmonių gyvenimo kokybę, sustiprino valstybės pozicijas regione ir pasaulyje. To straipsnyje nėra. Taip pat būtų idomu sužinoti ko dėka tai (ne)įvyko. Pats "riaumojimas" kaip procesas svarbus tik tiems kurie niekaip negali gyventi be socialistinio lenktyniavimo su JAV. Jie laukia nesulaukia kada Kinija jas pavys pagal ekonomikos dydį. Kiek ir ko gaus negaunantis jokios pensijos atskiras kinietis jiems neįdomu. SSRS gamino daugiausiai plieno ir kaliošų. Parduotuvės buvo tuščios. Kur ji? Ją geru žodžiu prisimena tik nomenklatūra ir buvę pardavėjos. Populiarėja "gyvenimo gerovės" rodiklis. Kur tie tigrai ir mes pagal jį? Ten pirmauja "kačiukai". Idomu, kodėl?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (920)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (296)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras