









|
|
|
|
Egiptas: pavasaris, vasara, ruduo, žiema... ir vėl pavasaris? (9)
Komentarai:
ome, 2013 08 01 22:14 Rugpjūčio 1 d. Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvinė grupė siekianti, kad būtų užkirsta galimybė Lietuvos žemę išparduoti užsieniečiams Lietuvos Respublikos Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė prašymus įregistruoti iš 31 asmens sudaryta referendumo rengimo grupę ir pateikė visuotiniam privalomom referendumui teikiamo konstitucinio įstatymo projektą.
Piliečių iniciatyvinės grupės vardu į VRK reikiamus dokumentus įteikė piliečių iniciatyvinės grupės koordinatorius, ūkininkas ir žurnalistas Pranciškus Alfredas Šliužas ir iniciatyvinės grupės narė Rita Jusienė.
http://alkas.lt/2013/08/01/zemes-nepardavimo-uzsienieciams-referendumo-iniciatyvine-grupe-iregistravo-prasyma-vrk/
Bakšišas, 2013 07 30 19:27 Straipsnyje daug rašyta apie Egipto ekonomines problemas.Siūlau elementarų ekonominių problemų sprendimo būdą: keliasdešimt procentinių punktų padidinti iš turistų "nureketuojamą" bakšišą.Kas buvo Egipte,tas supras,apie ką eina kalba.
mongol to giedrė, 2013 07 30 11:18 buvo mubarakas, buvo ilgai, buvo tos pačios problemos. Vidinės problemos yra visur, bet revol_os kyla, kai kažkas nusprendžia jas paaštrint ir sumokėt už tai. Nuo to, kad jūs netikite realiom priežastim, jos nepasikeis. Realizmas todėl ir yra realizmas, nes mato, kaip yra. Jūsų teisė, tikėti kuo norite, ir nematyti, ko nenorite matyti
Giedrė to mongol, 2013 07 30 09:52 Mongol, o gal jau užteks tų konspiracijos teorijų su JAV, Izraeliu, Kataru, teroristais ar dar kuo? Autorė kaip tik priešingai nei "meinstrymas" Lietuvoje linkusi žvelgti į vidines Egipto problemas, ekonomiką, ideologiją. Sunkumai Egipte kyla daugiausiai dėl vidinių šalies problemų, o ne išorinių veikėjų. Skatinu nusiimti pasenusius realizmo akinius ir žvelgti į viską kompleksiškai.
VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 07 30 06:32
Egiptas: pavasaris, vasara, ruduo, žiema... ir vėl pavasaris
1.TAI RODO,KAD JAV TIKRAI POLITINEJE KOMOJE
JAV PRADEDA DABAR SPALVOTAS REVOLIUCIJAS IS KITO GALO
VERCIA PREZIDENTUS,TIE PALEIDZIA JEI YRA PARLAMENTUS,ATLEIDZIA KARIUOMENES VADUS
SUKELIA DIRBTINA CHAOSA
2.PASTATO SAVO MARIONETE
VEL RINKIMAI I PREZIDENTUS
VEL RINKIMAI I PARLAMENTA
VEL NAUJI KARO VADAI
JEI PASITAIKO NEVYKUSI MARIONETE
VEL VISKAS ISNAUJO
pavasaris, vasara, ruduo, žiema... ir vėl pavasaris?
DABAR SPLVOTOS REVOLIUCIJOS VADINAMOS GELIU PAVADINIMU
VELIAU BUS ZVERIU PAVADINIMAI
IR TIK PO 100 METU SUGRISIME KAD REVOLIUCIJAS DARO ZMONES
O ZMONIU MINIA NEZINO UZ KOKIA MARIONETE KOVOTI
KAI EGYPTA VALDE ZINIAI IR FARAONAI BUVO PIRAMIDES VALDE EGYPTO ELYTAS DIEVO ISRINKTIEJI,KAI EGIPTA VALDYS JAV ISRINKTIEJI MARIONETES BUS BETVARKE,BADAS,CHAOSAS,PRASKOLINTA IKLAMPINTA I SKOLAS SALIS
mongol, 2013 07 29 21:29 visiškai atsilikęs nuo realių naujos "revoliucijos" egipte priežasčių straipsinis, paremtas popsiniu demokratiniu diskursu. Autorei reikia stengtis kasti giliau (mursio ryšiai su jav, sirija, kataro parama musulmonams ir jo ryšiai su jav ir t.t.), o tokie str be jokios vertės. Ypač juokinga skaityti apie demokratijos sunkumus egipte.
mongol, 2013 07 29 21:29 visiškai atsilikęs nuo realių naujos "revoliucijos" egipte priežasčių straipsinis, paremtas popsiniu demokratiniu diskursu. Autorei reikia stengtis kasti giliau (mursio ryšiai su jav, sirija, kataro parama musulmonams ir jo ryšiai su jav ir t.t.), o tokie str be jokios vertės. Ypač juokinga skaityti apie demokratijos sunkumus egipte.
Vytenis, 2013 07 29 20:09 Mubarako laikais Egipte buvo daugiau tvarkos,nei dabar.Be reikalo Obama nepalaikė Mubarako,kai prieš jį sukilo minios.Demokratija turi ateiti evoliucijos,o ne revoliucijos keliu.Dabar Egipte revoliucija valgo savo vaikus.
Rimvydas, 2013 07 29 12:04 Super pavadinimas straipsnio.
Iš karto po revoliucijos (pirmosios) metu mano bičiulis atostogavo egipte ir kalbino vietinius dėl gyvenimo po revoliucijos. Sakė, kad tie žmonės buvo šventai įsitikinę, kad dabar pradės gyventi labai gerai, nes viską išvogdavo režimas, o dabar tai atiteks žmonėms. Va toksai ten supratimas pas žmones apie ekonomiką, valstybės valdymą ir milžiniškas Egipto problemas. Žiema tęsis ilgai.
|
|
|
|
|
Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus. |
|
|
|
|


Iššūkių aplinkai geopolitika (1328) 2017 03 08

Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.
Vokietijos biudžeto perteklius rekordinėse aukštumose (335) 2017 03 01

Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.
Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (363) 2017 02 22

Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.
Kinijai reikalinga nauja strategija (760) 2017 02 15

Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje.
Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (194) 2017 02 08

Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas. |
|