Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Ekonominės bėdos Rusijoje: ar rokiruotės padės? (90)

Komentarai:

Mr.Nicolas Raymond, 2014 04 30 17:59
Buveinė: Sklypas 45 Vasant VIHAR
> Netoli PRIYA CLIMA New Delhi Indija 110012
> Telefonas: 0.091-9654986437
> El.paštas: info.omegaloancompany@gmail.com
> - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - ** - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * - * -
> Laukiame OMEGA paskola bendrovei , mūsų pareiga yra
> Padedant skurstantiems įgyti finansinį stabilumą siekiant susitikti su
> Poreikiai gyvenimo. Ir padėti tiems, kurie yra finansinės krizės .

Paraiška kreditui gauti ( skolininkų DUOMENYS )
( 1 ) Vardas: ...............................
( 2 ) ŠALIS .............................
( 3 ) Valstybės ...............................
( 4 ) Adresas : ............................
( 5 ) Paskolos dydis: ........................
( 6 ) PASKOLOS TRUKMĖ: ......................
( 7 ) TIKSLAS PASKOLOS : ....................
( 8 ) Lytis: .............................
( 10 ) Biuro / namų telefono numerį : ...........
( 11 ) Pareigos: ........................
( 12 ) Elektroninio pašto adresas: .....................
[ 13 ) Zip / Postal Code : ..................
( 14 ) artimiesiems : .......................
( 15 ) Šeimyninė padėtis: ....................
Mūsų pašto adresas yra [ info.omegaloancompany@gmail.com ]
Laukiama jūsų atsakymo
Mr.Nicolas Raymond .

Reideris to Vidmantas, 2013 08 27 22:50
Arabai Rusijai pasiūlė sudaryt bendra UAB:))kokie arabai-Kataras,Saudo Arabija,Kuveitas,Omanas,Irakas seniai jau sėdi USA "uabe" mažųjų akcijų turėtojų ar stebėtojų vaidmenį:ir kai tik USA sako -šokt visos šitos šalys vieningai klausia-kiek aukštai...
Rusija ruošiasi statyti "NORDSREAM"4linija:))dar vienas utopinis projektas-jau pastatytos linijos nėra užpildomos net 60proc.galimybių-tiesiog nėra poreikio-ES tiek dujų nereikia,ateityje pradėjus skalūninių dujų gamyba poreikis dar sumažės...
Atšakas Lietuvai,Latvijai,Estijai-nežinau kokiu letargo miegu JUS miegat-Lietuvoje diena ,naktį statomas dujų terminalas,veiklą pradėsiantis 2014m.Tuoj Rusija praras rinką kuri per metus atnešdavo 1mlr.JAV dolerių...
Kinija nesugeba patenkint savo poreikių,apie kokį pardavimą JŪS kalbat išvis...

Reideris to molekulia, 2013 08 27 22:29
Konfliktas Sirijoje labiausiai naudingas Rusijai,kuo daugiau konfliktų tuo aukštesnės naftos kainos...Esant aukštom kainom Rusijos režimas gali lengviau atsikviept...

molekule, 2013 08 27 21:57
kam naudingas Sirijos konfliktas DELFI vox populi

Anonimas, 2013 08 27 18:11
VIDMANTAS TO REIDERIS
1.EKONOMIKOJE ESI PROFANAS
2.ARABAI PASIULE PUTINUI PADARYTI BENDRA UAB DEL NAFTOS
JIE GALES KONTROLIUOTI KARTU 45% pasaulines naftos

RUSIJA RUOSIASI STATYTI
4 NORDSTREM LINIJA UK NES UK NETURI DUJU 75% JU PERKA IS SVIETUS
3-IA NORDSTREM LINIJA PRANCUZIJAI

IR 4 MAZAS NORDSTREM ATSAKAS I
KALININGRADA
LIETUVA
ESTIJA
LATVIJA

KINIJA SU JAV PARDAVINES SKALUNINES DUJAS
TAVO ZINIAI KINIJA PIRMOJE VIETOJE PAGAL SKALUNINU DUJU KIEKI

PASKAITYK IR PAMASTYK

Saudo Arabija siūlo Rusijai slaptą sandorį, jeigu ji paliks Siriją ramybėje (12)
www.DELFI.lt
2013 m. rugpjūčio 27 d. 16:46
Bandaras bin Sultanas
© RIA/Scanpix

Saudo Arabija slapta pasiūlė Rusijai sandorį – ji galės kontroliuoti pasaulinę naftos rinką bei apsaugoti savo dujų sutartis, jeigu Kremlius atsitrauks nuo Assado režimo Sirijoje, praneša telegraph.co.uk.

Tai netikėtai paaiškėjo tuo metu, kai Artimuosiuose Rytuose sustiprėjo įtampa, o JAV, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos karo laivai yra pasirengę raketų smūgiams Sirijoje. Iranas pagrasino atsakyti tuo pačiu.

Strateginis nervingumas pakėlė „Brent“ žaliavinės naftos kainą iki penkių mėnesių aukštumų – 112 dolerių (289 litai) už barelį. „Esame per vieną incidentą nuo rimto naftos kainos šoktelėjimo. Rinka yra daug glaudžiau susijusi nei žmonės mano“, - įsitikinęs „Petroleum Review“ redaktorius Chrisas Skrebowski.

Nutekėję už uždarų durų vykusio Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Saudo Arabijos princo Bandaro bin Sultano susitikimo įrašai netikėtai nušvietė realiąją abiejų pusių politiką.


Saudo Arabijos žvalgybai vadovaujantis princas Bandaras bin Sultanas tariamai pateikė Kremliui keletą raginimų ir grasinimų, kuriais siekiama ištrūkti iš aklavietės Sirijos klausimu.

„Panagrinėkime, kaip suformuoti vieningą Rusijos ir Saudo Arabijos strategiją naftos klausimu. Tikslas – susitarti dėl naftos kainų ir produkcijos kiekių, kurie išlaiko stabilias kainas pasaulinėse naftos rinkose“, - sakė jis keturias valandas trukusio susitikimo su V. Putinu metu. Abu jie susitiko Rusijos prezidento viloje netoli Maskvos. Judviejų susitikimas įvyko maždaug prieš tris savaites.

„Mes suprantame didelį Rusijos susidomėjimą nafta ir dujomis Viduržemio jūroje nuo Izraelio iki Kipro. Taip pat mes suprantame Rusijos dujotiekio į Europą svarbą. Mes nesame suinteresuoti konkuruoti čia. Mes galime bendradarbiauti šioje srityje“, - sakė Saudo Arabijos žvalgybos vadovas.

Atrodo, kad šiose derybose buvo pasiūlyta sąjunga tarp OPEC kartelio ir Rusijos, kurios kartu išgauna apie 40 milijonų barelių naftos per dieną, o tai yra 45 procentai pasaulinės gamybos apimties. Toks žingsnis pakeistų strateginį kraštovaizdį.

Iš pradžių derybų detalės nutekėjo Rusijos žiniasklaidai. Vėliau detalesnė pokalbio versija pasirodė Libano laikraštyje „As-Safir“. Šis leidinys siejamas su „Hezbollah“ ir yra priešiškai nusiteikęs prieš Saudo Arabiją.

Laikraštis „As-Safir“ teigia, kad princas Bandaras bin Sultanas pasižadėjo apsaugoti Rusijos karinio jūrų laivyno bazę Sirijoje, jeigu Assado režimas būtų nuverstas, tačiau jis taip pat užsiminė apie čečėnų teroristų išpuolius Rusijos žiemos olimpinėse žaidynėse Sočyje, jeigu nebus pasiekta susitarimas.

„Galiu jums garantuoti tai, kad kitais metais vyksiančios žiemos olimpinės žaidynės bus apsaugotos. Mes kontroliuojame čečėnų grupuotes, kurios kelia grėsmę žaidynių saugumui“, - tariamai sakė V. Putino pašnekovas.

Princas Bandaras bin Sultanas pridūrė, kad Sirijoje veikiantys čečėnai yra spaudimo įrankis, kurį galima įjungti arba išjungti.

„Šios grupuotės mums baimės nekelia. Mes naudojame jas Sirijos režimo akivaizdoje, tačiau jos neturės vaidmens Sirijos politinėje ateityje“, - toliau aiškino Saudo Arabijos žvalgybos vadas.

Prezidentas V. Putinas jau seniai siekė pasaulinio dujų kartelio, praėjusį mėnesį netgi paskelbė „Maskvos deklaraciją“, kuria siekia „apginti tiekėjus ir pasipriešinti nesąžiningam spaudimui“. Tai reikštų paramą Dujas eksportuojančių šalių forumui GECF (Gas Exporting Countries Forum).

„Petroleum Review“ redaktoriaus Ch. Skrebowski teigimu, nėra aišku, ką Saudo Arabija gali iš tikrųjų pasiūlyti Rusijai dėl dujų, išskyrus galimybę pasinaudoti įtaka Katarui bei kitoms šalims, kad būtų sumažinta suskystintų gamtinių dujų gavyba. „Kataras nesiruošia paklusti Saudo Arabijos nurodymams“, - įsitikinęs Ch. Skrebowski.

Saudo Arabija galėtų padėti padidinti naftos kainas, apribodama savo pačios tiekimą. Tai suteiktų gyvybinės energijos Rusijai, kuri yra per žingsnį nuo recesijos ir yra priklausoma nuo beveik 100 dolerių (258 litų) už barelį siekiančios dujų kainos, finansuojančios biudžetą.

Bet tai būtų pavojinga strategija Saudo Arabijai, jei ji pastūmėtų kainas iki tokio lygio, kuris keltų grėsmę trapiam pasaulinės ekonomikos atsigavimui. Žaliavinės naftos atsargos Jungtinėse Valstijose šiemet jau stipriai sumažėjo. „Goldman Sachs“ teigimu, „pertekliaus pagalvė“ pasaulinėse atsargose, sukaupta nuo 2008 metų, jau visiškai likviduota.

Naujausios žinios apie Siriją:

Įtampa Sirijoje
Prieš 18 min.
JAV kariuomenė pasirengusi pradėti veiksmus Sirijoje

JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis per interviu sakė, kad JAV kariuomenė yra pasirengusi nedelsiant pradėti veiksmus Sirijoje, jei prezidentas Barackas Obama taip nuspręstų, praneša "Reuters" ir BBC.

Ch. Hagelis antradienį sakė, kad JAV kariuomenė yra pasirengusi vykdyti bet kurį galimą scenarijų, ir patvirtino, jog kariuomenė veiksmų galėtų imtis tuojau pat.

Gynybos sekretorius sakė manąs, kad JT inspektorių renkama informacija parodys, kad Sirijos vyriausybė praėjusią savaitę panaudojo cheminį ginklą. Ch. Hagelis pridūrė, kad kol kas JAV laukia, kol bus surinkti faktai ir žvalgybinė informacija.

Dieną prieš tai JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry apkaltino Sirijos vyriausybę bandymu sunaikinti cheminio ginklo pėdsakus bombarduojant atakos vietovę. J. Kerry sakė, kad jo kanceliarija turi papildomos informacijos apie chemines atakas, kurią paviešins per ateinančias dienas.

Reuters nuotr.


Prieš 22 min.
Sirija: jei jie mus puls, bus dvi galimybės…

Britų parlamentarams dėl Sirijos konflikto teks nutraukti savo vasaros atostogas. Premjeras Davidas Cameronas ketvirtadienį šaukia neeilinį parlamento posėdį. Jame bus svarstoma, kaip reaguoti į galimą cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje.

Parlamentas ketvirtadienį derins atsaką į cheminio ginklo ataką, tinkle "Twitter" paskelbė D. Cameronas. Premjero atstovas prieš tai pareiškė, kad britų ginkluotosios pajėgos rengia galimos karinės intervencijos į Siriją planus.

Sirijos sukilėlių duomenimis, per cheminio ginklo ataką netoli Damasko praėjusį trečiadienį žuvo iki 1 300 žmonių.

Sirijos vyriausybė savo ruožtu rengiasi užsienio operacijai. "Jei jie mus puls, bus dvi galimybės - arba mes kapituliuosime, arba ginsimės, - pareiškė užsienio reikalų ministras Walidas Muallimas. - Aš sakyčiau, mes ginsimės visomis turimomis priemonėmis. Tai yra geresnis variantas".

Paklaustas, kokios priemonės tai yra, ministras sakė: "Mes nesame kąsnelis, kurį galima paprasčiausiai nuryti. Mes nustebinsime kitus". Kai vienas žurnalistas paklausė, ar jis neabejoja, kad puolimas bus, ministras teigė, kad tai įmanoma. Tačiau esą neatmestina ir tai, kad pastarųjų dienų grasinimai yra "nervų karo dalis".

Prieš 24 min.
Izraelyje smarkiai išaugo dujokaukių paklausa

Baiminantis Sirijos keršto Izraeliui, kuris galimas dėl JAV karinių veiksmų prieš vyriausybę Damaske, visoje šalyje smarkiai išaugo dujokaukių paklausa.

"Nuo sekmadienio skambučių su atitinkamais paklausimais skaičius padidėjo keturis kartus", - sakė valstybinių pašto tarnybų, kurios atsakingos už dujokaukių dalijimą, atstovė, praneša agentūra AFP.

Realių užsakymų išsiųsti dujokaukių skaičius yra triskart didesnis nei įprasta, pridūrė atstovė. Be to, ir patys gyventojai ateina į pašto skyrius atsiimti kaukių.

Izraelio gyventojai nuo 1991 metų už nedidelį pristatymo mokestį gali paprašyti dujokaukių. Savo laiku Irako kariuomenė, kai šalį valdė Saddamas Husseinas, į Izraelį paleido 39 "Scud" tipo raketas. Tuo metu JAV vadovaujama Vakarų valstybių koalicija savo operacija "Audra dykumoje" užbaigė Irako įvykdytą Kuveito okupaciją.

Vis dėlto Izraelio vyriausybė ir saugumo ekspertai Sirijos vidutinio nuotolio raketų atakos riziką laiko nedidele. Izraelis ne kartą įspėjo, kad jo ginkluotosios pajėgos tokiu atveju įsikiš į konfliktą kaimyninėje šalyje ir pilietinio karo susilpninta Basharo al Assado vyriausybė neišsilaikys valdžioje.

Reuters nuotr.

Prieš 28 min.
Vakarai – Sirijos opozicijai: smūgio reikia laukti artimiausiomis dienomis

Galingosios Vakarų valstybės informavo Sirijos opoziciją, kad artimiausiomis dienomis lauktų smūgio prezidento Basharo al-Assado pajėgoms, tai nurodo šaltiniai, dalyvavę tų šalių pasiuntinių ir Sirijos nacionalinės koalicijos susitikime Stambule.

„Opozicijai buvo aiškiai pasakyta, kad veiksmų Assado režimui atgrasinti nuo cheminio ginklo panaudojimo gali būti imtasi per pastarąsias kelias dienas ir kad būtų rengiamasi taikos deryboms Ženevoje“, sakė naujienų agentūrai „Reuters“ vienas šaltinių, dalyvavęs JAV ir sąjungininkių bei Sirijos opozicijos atstovų susitikime pirmadienį.

Reuters nuotr.

Prieš 1 val.
Sirijoje – Rusijos lėktuvas

Rusijos krovininis lėktuvas su maisto pagalbos siunta katro draskomai Sirijai antradienį atskrido į Viduržemio jūros pakrantėje esančią Latakiją, iš kur išskraidins evakuacijos laukiančius užsieniečius, pranešė Nepaprastųjų situacijų ministerija.

Ministerijai priklausantis lėktuvas „Il-76“ nutūpė Sirijos uostamiestyje su 20 tonų humanitarinės pagalbos, kurios didžiąją dalį sudaro konservuoti maisto produktai ir cukrus, nurodė ministerijos atstovė Irina Rossius.

Vėliau antradienį lėktuvas į Rusiją pargabens 180 buvusiai Sovietų Sąjungai priklausiusių šalių piliečių, norinčių išvykti iš Sirijos, tarp jų 100 rusų, pridūrė atstovė, kurią cituoja Rusijos naujienų agentūros.

„Atgal lėktuvas parskraidins rusus ir kitų buvusios Sovietų Sąjungos šalių piliečius, kurie akivaizdžiai išreiškė norą išvykti iš šalies“, - sakė ji.

Rusijos lėktuvas Sirijoje atsidūrė tuo metu, kai Vakarų šalys svarsto karinių veiksmų prieš prezidento Basharo al Assado režimą galimybę dėl pranešimų apie praėjusią savaitę įvykdytą cheminių ginklų ataką prie Damasko.

Rusija tokiais pranešimais abejoja ir perspėja, kad užsienio šalių kariniai veiksmai gali turėti katastrofiškų pasekmių.

Latakija skiriasi nuo daugumos Sirijos miestų tuo, kad joje gyvena didelė alavitų, kuriems priklauso ir B.al Assadas, bendruomenė.


Prieš 1 val.
Britanijos parlamentas balsuos dėl smūgio Sirijai

Britanijos premjeras Davidas Cameronas antradienį pranešė iškviesiąs parlamentarus iš vasaros atostogų ketvirtadienio debatams dėl britų atsako į galimą cheminę ataką Sirijoje.

Pasak D.Camerono, parlamento pirmininkas sutiko ketvirtadienį sukviesti parlamentą. Balsavimas vyks dėl vyriausybės siūlymo, kaip atsakyti į praėjusį trečiadienį įvykdytą įtariamą cheminę dujų ataką prie Damasko; pasak Britanijos, Prancūzijos ir JAV, dėl šios atakos kaltas valdantysis Sirijos režimas.

„Parlamento pirmininkas sutiko mano prašymu ketvirtadienį sušaukti parlamentą“, – rašė D.Cameronas paskyroje „Twitter“.

„Bus pateiktas aiškus vyriausybės pasiūlymas ir (vyks) balsavimas dėl JK (Jungtinės Karalystės) atsako į cheminio ginklo ataką“, – sakoma D.Camerono žinutėje.

D.Camerono atstovas antradienį patvirtino, kad britų ginkluotosios pajėgos kuria specialius karo veiksmų Sirijoje planus, tačiau sprendimas, kokių veiksmų bus imtasi, nepriimtas.

Ministras pirmininkas toliau tariasi su kitais pasaulio lyderiais dėl „proporcingo atsako“ į įtariamą dujų ataką, per kurią, kaip manoma, žuvo šimtai žmonių.

Prieš 1 val.
Rusijos politologas: jei NATO puls Siriją, Rusijai reikia užimti Baltijos valstybes

Tarptautinei situacijai dėl Sirijos vis labiau kaistant, kai kurie Rusijos analitikai siūlo radikalius sprendimus. „Anksčiau siūliau, kad tuo atveju, jei NATO puls Siriją, mums reikia įvesti pajėgas į Užkaukazę. Tačiau dabar situacija pasikeitė, Rusija turi spausti ten, kur turi aiškų strateginį pranašumą, t.y. Baltijos valstybėse“, rašo rusų politologas Michailas Aleksandrovas.

Kaip teigia savo bloge NVS šalių instituto, kurios vienas iš steigėjų yra Rusijos užsienio reikalų ministerija, Pabaltijo skyriaus vadovas, Rusija privalo aiškiai parodyti Vakarams, kad už agresiją prieš Siriją jiems teks brangiai sumokėti.

Plačiau skaitykite čia
.

Prieš 2 val.
JT ekspertai atidėjo darbą Sirijoje dėl saugumo

Jungtinės Tautos (JT) antradienį pareiškė, kad cheminių ginklų ekspertų apsilankymas netoli Damasko esančiame rajone atidedamas „saugumo“ sumetimais.

„Po snaiperių atakos vakar prieš ekspertus išsamus (padėties) įvertinimas lėmė, kad vizitas būtų atidėtas vienai dienai, siekiant pagerinti komandos pasiruošimą ir saugumą“, – sakė JT atstovas Farhanas Haqas.

JT grupė vis dar nėra gavusi patvirtinimo, jog naujas jos vizitas leidžiamas, bet, pasak F.Haqo, tokio leidimo tikimasi gauti vėliau antradienį.

JT vadovas Ban Ki-moonas „vėl paragino visas konflikto šalis užtikrinti ekspertų grupei saugų judėjimą ir saugią prieigą“, sakė jo atstovas.

„Visos šalys suinteresuotos realiais faktais ir padėties aiškumu, kai Sirijos žmonės patiria baisias kančias“, – pridūrė atstovas.

Po rugpjūčio 21 dieną Gutoje įvykdytos įtariamos cheminės atakos liko šimtai žuvusiųjų, tvirtina opozicijos aktyvistai.

Kai kurios Vakarų šalys jau kaltina prezidentą Basharą al-Assadą už tai, kad buvo panaudoti draudžiami ginklai, taip pat esama pranešimų, jog rengiamasi kariniam smūgiui.


Prieš 2 val.
Britanijos parlamentas atšaukiamas iš atostogų balsuoti dėl smūgio Sirijai

Britanijos premjeras Davidas Cameronas antradienį pranešė iškviesiąs parlamentarus iš vasaros atostogų ketvirtadienio debatams dėl britų atsako į galimą cheminę ataką Sirijoje.

„Bus pateiktas aiškus vyriausybės pasiūlymas ir (vyks) balsavimas dėl JK (Jungtinės Karalystės) atsako į cheminių ginklų atakas“, – sakoma D.Camerono žinutėje, kurią jis paskelbė savo paskyroje „Twitter“.


Prieš 2 val.
Sirija sako, kad Rusija jos neapleis

Sirijos užsienio reikalų ministras Walidas Muallemas pareiškė, kad Rusija neapleis Damasko režimo, Jungtinėms Valstijoms ir jų sąjungininkėms svarstant galimybę imtis karinių veiksmų prieš šią šalį.

„Galiu užtikrinti, kad Rusija neapleido Sirijos. Mes toliau palaikom santykius visose srityse ir mes dėkojame Rusijai už jos paramą ne tik Sirijos gynybai, bet ir savo gynybą“, – kalbėjo W.Muallemas spaudos konferencijoje Damaske.

AFP nuotr.


Prieš 2 val.
JAV yra atvėrusios kelią cheminėms atakoms per Irako ir Irano karą

Jungtinės Valstijos teikė Irakui žvalgybos informaciją apie Irano pasiruošimus puolimui per tų šalių karą, nors Vašingtonas žinojo, kad Bagdadas atsakys cheminiais ginklais, pirmadienį pranešė žurnalas „Foreign Policy“.

Cituodamas išslaptintus Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) dokumentus ir interviu su buvusiais pareigūnais, žurnalas apžvelgė Jungtinių Valstijų veiksmus praeito amžiaus 9-ame dešimtmetyje, Vašingtonui šiuo metu svarstant galimybes suduoti karinį smūgį Damasko režimui dėl numanomo cheminių ginklų panaudojimo netoli Sirijos sostinės praeitą savaitę.

„Foreign Policy“ rašo, kad JAV 1983 metai žinojo, jog Irako lyderis Saddamas Husseinas nedvejos panaudoti prieš Irano pajėgas zarino arba iprito (garstyčių) dujas.

„Irakiečių atakoms tęsiantis ir intensyvėjant, didėja tikimybė, kad Irano pajėgos įgis sviedinį su garstyčių dujomis bei Irako žymenimis“, – rašoma slaptoje CŽV ataskaitoje, datuotoje 1983-ųjų lapkritį.

„Teheranas panaudotų tokius įrodymus Jungtinėse Tautose ir pareikštų, kad JAV prisidėjo pažeidžiant tarptautinius įstatymus“, – perspėjo agentūra.

1987 metų pabaigoje iš JAV palydovų padarytose nuotraukose matėsi, kad Iranas telkia dideles pajėgas į rytus nuo Irako pietinio Basros uostamiesčio, ruošdamasi puolimui pavasarį.

Nuotraukose taip pat matėsi, kad iraniečiai atrado strategiškai silpnų vietų Irako gynyboje.

Kaip nurodo žurnalas, ataskaita „Prie Basros vartų“ (At the Gates of Basra) buvo pateikta tuomečiam JAV prezidentui Ronaldui Reaganui, kuris paraštėje paliko pastabą: „Irano pergalė nepriimtina.“

Jungtinės Valstijos nusprendė informuoti Bagdadą ir parūpino irakiečiams žvalgybos duomenų apie Irano logistikos centrus bei priešlėktuvinės gynybos objektus.

Saddamo Husseino pajėgos smogė sutelktoms Irano pajėgoms per didelio masto puolimą 1988 metų balandį Fao pusiasalyje, taip pat panaudojo cheminius ginklus.

Kovinės cheminės medžiagos buvo panaudotos keturis kartus, o per kiekvieną tokią ataką žuvo šimtai arba tūkstančiai Irano karių, rodo CŽV duomenys.

„Irakiečiai mums niekada nesakė, kad ketina panaudoti nervus paralyžiuojančias dujas. Jiems nereikėjo to daryti – mes tai jau žinojome“, – sakė karjerą kariuomenėje baigęs JAV oro pajėgų pulkininkas Rickas Francona, kuris per 1988 metų puolimą dirbo kariniu atašė Bagdade.

Maždaug tuo pačiu metu – 1988-ųjų kovą – Saddamas Husseinas panaudojo cheminį ginklą per ataką prieš kurdų kaimą Halabdžą. Ta ataka nusinešė apie 5 tūkst. žmonių gyvybių.

Wikipedia nuotr.

Prieš 2 val.
Vakarų šalys negali tikėtis lengvos pergalės, sako Rusija

Tikėtina Vakarų šalių karinė intervencija Sirijoje neatneštų lengvos pergalės, nes Damasko vyriausybė turi pakankamai oro erdvės gynybos sistemų, kad atremtų atakas, antradienį pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

„Jeigu JAV armija kartu su NATO surengs operaciją prieš Siriją, ten nebus lengvos pergalės“, – agentūra citavo vieną kariuomenės ir diplomatijos šaltinį.

„Daugiafunkcinės „žemė oras“ tipo sistemos „Buk M2E“ ir kitos oro erdvės gynybos priemonės, kurių turi Sirijos kariai, pateiks deramą atsaką agresoriams“, – pridūrė šaltinis.

Pasak jo, Sirija šiuo metu turi iki dešimties tokių priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos sistemų.

Sovietų Sąjungos ir Rusijos gamybos vidutinio nuotolio raketų „žemė oras“ sistemos „Buk“ gali numušti sparnuotąsias raketas, bombas ir bepiločius lėktuvus.

RIA Novosti nuotr.

Prieš 2 val.

Damaskas ragina Vakarų šalis pateikti įrodymų, kad Sirijos režimas naudojo cheminius ginklus

Sirijos užsienio reikalų ministras Walidas Muallemas antradienį metė iššūkį Vakarų valstybėms, ragindamas jas pateikti įrodymų, jog Sirijos prezidento Basharo al Assado režimas naudojo cheminius ginklus.

„Aplink mus girdime karo būgnus. Jeigu jie nori surengti ataką prieš Siriją, manau, naudojimasis cheminių ginklų dingstimi yra visiškai neteisingas. Kviečiu juos parodyti, kokius įrodymus jie turi“, – spaudos konferencijoje, kurią transliavo televizija, sakė šalies diplomatijos vadovas.

W.Muallemas šį iššūkį metė, kai Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai ruošiasi potencialiam kariniam smūgiui Sirijos režimui, kuris kaltinamas panaudojęs cheminius ginklus prieš savo gyventojus.

Tuo tarpu Jungtinių Tautų (JT) cheminių ginklų ekspertai pirmadienį rinko įrodymus teritorijoje, kur rugpjūčio 21-ąją galbūt buvo surengta cheminė ataka, esą nusinešusi daugiau nei 300 žmonių gyvybių.

Inspektoriai ketino vėl aplankyti tas vietoves antradienį, bet W.Muallemas sakė, kad jų kelionė buvo atidėta iki trečiadienio, nes sukilėliai nesuteikė jų saugumo garantijų.

„Šiandien mus nustebino pats faktas, kad jie negalėjo ten patekti, nes sukilėliai nesutiko užtikrinti misijos saugumo. Taigi misija buvo atidėta iki rytdienos“, – sakė W.Muallemas.

JT pareigūnai turėjo išvykti iš Sirijos sekmadienį, bet jų misija gali būti pratęsta, tiriant pranešimus dėl cheminių ginklų panaudojimo per jau 29 mėnesius vykstantį brutalų konfliktą.


Prieš 2 val.
Italija – prieš karinius veiksmus Sirijoje be JT sutikimo

Italija antradienį atmetė galimybę dalyvauti bet kokioje karinėje intervencijoje į Siriją be Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos pritarimo pareikšdama, kad alternatyvos "derybų keliu pasiektam politiniam sprendimui" nėra.

"Italija nedalyvaus jokiuose kariniuose sprendimuose be JT Saugumo Tarybos mandato", - UR ministrė Emma Bonino sakė parlamentarams Romoje.

"Net ribotos intervencijos pasirinkimo atveju ji gali virsti neribota", - sakė ministrė.

"Sirijos konfliktui nėra karinio sprendimo. Vienintelis sprendimas yra derybų keliu pasiektas politinis sprendimas", - sakė ministrė, prašydama "didžiulio ryžto" siekti derybų tarp kariaujančių šalių.


Prieš 2 val.
Damaskas turi gynybos priemonių, kurios „nustebins“ pasaulį, perspėjo diplomatijos vadovas

Sirijos užsienio reikalų ministras Walidas Muallemas antradienį pareiškė, kad jo šalis turi gynybos priemonių, kurios „nustebins“ pasaulį.

„Sirija nėra lengvas atvejis. Turime gynybos priemonių, kurios nustebins kitus“, – sakė jis.

W.Muallemas perspėjo, kad bet koks užsienio smūgis Sirijai, mėginant paveikti galios pusiausvyrą kare tarp prezidento Basharo al Assado pajėgų ir sukilėlių, būtų „iliuzinis“.

„Jeigu galimo (užsienio) karinio smūgio tikslas yra pasiekti galios pusiausvyrą ... jis yra iliuzinis ir visiškai neįmanomas“, – diplomatijos vadovas sakė per spaudos konferenciją.


Prieš 2 val.
JT inspektorių misija atidėta iki trečiadienio, sako Sirija

Sirijos užsienio reikalų ministras Walidas Muallemas antradienį pranešė, kad galimą cheminių ginklų panaudojimą prie Damasko tiriančių Jungtinių Tautų (JT) inspektorių misija atidedama iki trečiadienio, sukilėliams nesugebėjus užtikrinti ekspertų saugumo.

"Šiandien mus nustebino pats faktas, kad jie negalėjo ten patekti, nes sukilėliai nesutiko užtikrinti misijos saugumo. Taigi misija buvo atidėta iki rytdienos", - sakė W.Muallemas spaudos konferencijoje, kurią transliavo televizija.

Prieš 2 val.
Sirijos atakavimas būtų naudingas Izraeliui ir "Al Qaedai", sako režimas

Sirijos užsienio reikalų ministras Walidas Muallemas antradienį pareiškė, kad galimas Vakarų karinis smūgis pasitarnautų Izraelio ir "Al Qaedos" interesams.

"JAV ir jų sąjungininkų vadovaujamos karo pastangos pasitarnaus Izraelio, o po to (su "al Qaeda" siejamos džihadistų grupuotės Sirijoje) "Al Nusra Front" interesams", - sakė W.Muallemas spaudos konferencijoje Damaske.


Prieš 3 val.
Sirija žada gintis užsienio karinės intervencijos atveju

Sirijos užsienio reikalų ministras Walidas Muallemas antradienį pareiškė, kad jo šalis gintųsi bet kokių Vakarų šalių karinių smūgių atveju.

„Turime du pasirinkimus: pasiduoti arba gintis mums prieinamomis priemonėmis. Antrasis pasirinkimas yra geriausias: mes ginsimės“, – W.Muallemas sakė per spaudos konferenciją Damaske.


Prieš 3 val.
Sirija – tiesiai iš pragaro siųsta bėda, bet kodėl Amerika delsia?

Nuodugniausiu ir detaliausiu vadinamas JAV atsako į masines civilių žudynes visame pasaulyje (pradedant turkų prieš šimtą metų vykdytu armėnų naikinimu, Holokaustu, serbų agresija prieš Bosnijos musulmonus ir baigiant etninių tutsių žudymu Ruandoje) tyrimas atskleidė, jog visais atvejais Amerikos kirtis turi skaudžių panašumų.

Taip CNN tvirtina nacionalinio saugumo analitikas, Naujosios Amerikos fondo vadovas ir knygos „Manhunt: The Ten-Year Search for bin Laden -- From 9/11 to Abbottabad“ autorius Peteris Bergenas.

Tyrimo citata: „Nors žiniasklaida šią temą aptarinėja itin vaizdingai, Amerikos politikai, žurnalistai ir paprasti piliečiai visai neskuba patys sau prisipažinti, jog su šiuo blogiu taikstytis nevalia. Dar prieš prasidedant žudynėms, vyravo įsitikimas, jog racionalūs argumentai įsiplieksti agresijai neleis. Jie naiviai tiki geros valios derybomis ir tradicine diplomatija. Kraujui ėmus lietis, viliamasi, jog lyg pelės po šluota tylintys civiliai režimo bus palikti ramybėje. Prasideda raginimai skelbti paliaubas, siunčiama humanitarinė pagalba“.

Štai jums beveik idealus aprašymas veiksmų, kurių Amerika ėmėsi per pastaruosius dvejus metus, ieškodama būdų, kaip nutraukti brutalų Sirijos prezidento Basharo Assado režimo vykdomą karą prieš savus žmones, sako komentatorius.

Visą autoriaus nuomonę apie Amerikos veiksmus Sirijoje skaitykite čia
.


Prieš 4 val.
Dėl Sirijos jena ir Šveicarijos frankas sustiprėjo

Japonijos jena ir Šveicarijos frankas antradienį sustiprėjo, tuo tarpu rizikai atviros valiutos, kaip Australijos doleris, atpigo, augant geopolitinei įtampai Sirijoje.

JAV dolerio kursas Japonijos valiutos atžvilgiu atpigo 0,3 proc., iki 98,15 jenos, Šveicarijos franko atžvilgiu doleris atpigo 0,2 proc., iki 0,9120 franko.

Australijos dolerio kursas smuktelėjo 0,9 proc., iki 0,8955 JAV dolerio atžvilgiu, o Japonijos jenos atžvilgiu - daugiau nei 1 proc., iki 87,90 jenos. Naujosios Zelandijos dolerio kursas jenos atžvilgiu nukrito 1 proc., iki 76,56 jenos.

Kaip pirmadienį pareiškė Vašingtonas, Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas yra atsakingas už cheminio ginklo panaudojimą prieš taikius gyventojus praėjusią savaitę.

Įtampa Sirijoje greičiausiai niveliuos euro zonos statistikos poveikį. Analitikų nuomone, bet koks euro augimas bus tik laikinas.

Euro kursas dolerio atžvilgiu stabilus ir siekia 1,3372 JAV dolerio. Jenos atžvilgiu euras atpigo 0,3 proc., iki 131,25 jenos.

Reideris to Vidmantas, 2013 08 26 13:35
Pasiskaityk Lietuvos ryta:"Rusijos ekonomikos plėtros ministro pavaduotojas Andrejus Klepačas jau pripažino,kad antroje 2013metų pusėje Rusija vėl įžengė į krizę:bendrojo vidaus produkto augimas liepa buvo lygus nuliui,vadinasi toliau,kritimas žemyn...
Pramonės gamybos augimas per pusmetį lygus nuliui,pagrindinio kapitalo investicijos sumažėjo 0,7proc.ateityje numatomas gamybos mažėjimas...
Patys rusai nenori investuot į Rusija,nes paprasčiausiai netiki Putino Rusija...Jie geriau investuoja į ES kuri neturi nei savo kariuomenės(nes kam reikia dar vienos ,kuri dubliuotųsi su NATO karinių aljansu),nei konstitucijos(o gal vis tik turi ,tik kai kurios šalys dar nėra jos ratifikavusios)
Rusijos kapitalo investicijos į UK -11,2mlr.,būtų kaip ir nieko stebėtino,stebina investicijos į Liuksenburga -
14mlr.dolerių per pirmą 2013metų ketvirtį...


Reideris to Vidmantas, 2013 08 26 00:21
Galite juoktis,kiek norit...JAV spėjo paskui SSRS-va čia tai galima nugriūt nuo juoko-JAV paknopstomis "besivydama "SSRS sugebėjo išlaipint astronautus mėnulyje,tapt pirma ekonomika pasaulyje,sukurt internetą(kuriame Jūs taip mėgstat dėstyt savo sąmokslo teorijas:))))ir t.t.Ką SSRS padarė per 50metų-visa šalį aptvėrė spygliuota vėla- tikriausiai tam,kad "laimingiausioje šalyje gyvenantys laimingiausi žmonės neišsilakstytų":)))...Dar tiesa spėjo užteršt 100kvadratinių kilometrų savos ir 10km užkariautų žemių,sukūrė saugiausia atominę elektrinę -Černobilio ES...
Apie kokius USA konkurentus JŪS kalbate:)))nėra jokios evrazijos,BRIKS apskritai popierinė organizacija,kurioje kiekviena šalis bando tempti paklodę į save...ES apskritai yra JAV sąjungininkė...Taip ,kad JŪSŲ įsivaizduojamas boksininkas visiškai sėkmingai daužo visas 3 bokso kriaušes,epizodiškai pasikviesdamas 4 -ąją.y karts nuo karto patalkininkaut procese...
JAV visada žaidė ir žaidžia pagal taisykles esmė ta,kad tas taisykles pati JAV ir sugalvoja...
Jeigu JAV 60proc.gamina ginklus(tai tokia valstybė kaip Rusija tai daro 99proc.plius eksportuoja iškasenas)..
Beje daugumą naujausių mokslinių išradimų sukuria būtent karo pramonė-tik paskui jie yra pritaikomi civilinėms reikšmėms- geriausias ir žinomiausias to pavyzdys yra - internetas...
Galite pritarti ar nepritarti Jalui ar dar kam nors kitam- tačiau būtent karas visais žmonijos vystymosi raidos laikais buvo progreso variklis...:)))

Beje, 2013 08 25 22:48
JAV vos spėjo lenktyniauti su SSRS? Nuo 1970 metų JAV BVP dydis buvo du kart didesnis nei SSRS. Taip, karinėje pramonėje tikrai teko palenktyniauti ir paprakaituoti abiem šalim, bet civilinės pramonės lygiai žymiai skyrėsi, juk prisimenate deficito ir nepritekliaus laikus? Spekuliantus ir taip vadinamus farcuotojus?

Šiek tiek apie Rusiją:
В мае 2009 года огласку получили события в Кирове, где к приезду Медведева заасфальтировали железнодорожный переезд, несколько десятков канализационных люков, а также нанесли двустороннюю разметку на улицы с односторонним движением. Впоследствии губернатор Кировской области Никита Белых объяснил работы требованиями Федеральной службы охраны и отметил, что асфальт с переезда впоследствии демонтировали.

Ir dar apie BVP:
По зомбоящику высокие чины вещают: ВВП растёт, экономика поднимается, промышленность развивается. И что самое главное — пипл хавает! Сразу возникает два вопроса: откуда такие цифры и давно ли кто-то из чиновников был в реальном городе и видел состояние промышленности. А разгадка одна — с 2008 года Росстат подчиняется Министерству экономики и развития, то есть ведомство, рассчитывающее реальные показатели роста ВВП и уровня инфляции, будет подчиняться министерству, которое говорит, какими должны быть рост ВВП и уровень инфляции.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 25 20:56
VIDMANTAS TO REIDERIS
1.
SKAITAU JUSU DEMAGOGIJA IR JUOKAS IMA

2.PAPRASTAS KLAUSIMAS ANKSCIAU JAV EKONOMINIS KONKURENTAS BUVO SSSR IR JAV VOS SPEJO SU SSSR
LENKTINIAUTI
KAIP TEN BEBUTU GERAI AR BLOGAI SSSR PER 50 METU PADARE TAI KA USA DARE 200 METU

3.DABAR USA TURI JAU NE VIENA KONKURENTA BRIKS,EVRAZIJA,ES IR KITAS SALIS
TAI PAPRASTAS PAVYZDIS SU KIG BOKSU KURI LABAI MYLI USA ZIROVAI
KAI GALIUNAS USA MUSASI SU PENKIAIS
BET DABAR TIE PENKI GALI NULAUZTI USA SPRANDA STAI KUR PROBLEMA

JEI ANKSCIAU USA ZAIDE PAGAL TAISIKLES,TAI DABAR USA PADARE KOVA BE TAISYKLIU,DAR PABLOGINO SAVO PADETI KIG-BOKSO RINGE

DABAR LAIMES EKONOMISKAI TA VALSTYBE KURI GERIAU PRISITAIKIS PRIE DABARTINES RINKOS,USA PRISITAIKYTI NEGALI
NES 60% PRAMONES GAMINA GYNKLUS IR PAGRYSTA ZMONIU ZUDYMU IR NAUJAIS KARAIS
TOKIA PREKE ILGAI NEPIRKS,DUONA IR DRUSKA BUS SALDESNES PREKES
USA EKONOMIKA YRA ATVIRKSTINE KLASIKINEI EKONOMIKAI
TODL JUOS VIENINTELIS KELIAS YRA ZLUGYMO KELIAS
NEMANAU,KAD JAV PIRMTAKIAI EKONOMISTAI,FINANSININKAI
VALSTYBES PAGRINDU ZINOVAI BUVO IDIOTAI PRES KURDAMI JAV SVAJONIU SALI,KITU ATVEJU SVAJONIU SALIES USA NESUKURTU,ARDYTI USA PROTO NEREIKIA

SIUO ATVEJU SOLIDARUS SU JALU

Reideris to Vidmantas, 2013 08 25 18:19
Projektai planai kaip visa tai primena TSRS penkmečio planus-tik pasikeitė laikas buvo 5 metai dabar 20metų...Kiek iš šitų planų bus įgyvendinta ir kokia nauda eiliniam Rusijos piliečiui suteiks šie projektai?32atominės elektrinės,kam jos ,Rusija ir taip turi elektros perteklių,kinai tai žino ir rusai yra priversti parduoti kinams elektrą už mažesne kaina nei parduoda saviems gyventojams...Ryškiausias Rusijos atominės energetikos "projektas-šedevras"yra Baltijos AE- išmesta keli šimtai milijonų dolerių vėjais...Statoma neturint nei pardavimo rinkų,nei galimybių tiekti energija toms rinkoms:))Objektas užkonservuojamas,pinigai išmesti į bala...Dar vienas toks šedevras kyla Astrave,Baltarusija-Baltarusijai tokio dydžio elektrinės nereikia,bet kodėl nestatyt,pastatysim-viena sąlyga Rusija turės suteikt 10mlr.JAV dolerių paskola...10mlr.kurių Rusija 99proc.niekada neatgaus,kiek dar tokių "šedevrų"pačioje motulėje Rusijoje geras dievas žino...
Apie Rusijos transporto sistema:tegu kelius pradžiai susitvarko,teko būt Rusijoj praeitas metais,tai vaizdas toks,kad niekaip negali iš Kauno išvažiuot:)))))

Jalas> VVER, 2013 08 25 15:24
Vietoje to, kad pateikti argumentus Jūs pateikiate kaltinimus. Jeigu dalyvauji dikusijoje tai nurodyk VISIŠKAI neteisingos informacijos atvejus. Vietoje to, jaunasis akiplėša, Jūs siunčiate mane į bilioteką kad aš pats susirasčiau savo duomenis paniegiančią informaciją. Tai gal ten vie tik reikėtų apsilankyti Jums - diskusijoje argumentas "aš žinau bet nesakysiu" kaip ir kelialapis visiems žinomu adresu neveikia. Jis rodo aponento intelektualinį bejėgiškumą ir nieko daugiau. Nieko įžeidžiančio Jūsų (atkreipkite dėmesį į kreipinius) adresu, ko nebuvo JŪsų tekstuose, neparačiau. Tik uždaviau klausimus į kuriuos Jūs nepajėgus ar nenorite atsakyti. Tokiu atveju patylėkite- kiekvienas bent šiek tiek išsilavinęs žmogus žino, kad visažinių, išskyrus Vidmantą, kol kas šioje "ašarų pakalnėje" nepastebėta. Dabar šiek tiek apie Jūsų paminėtas išlaidų gynybai dydžius. Priešingai nei teigiate Jūsų nurodytu adresu patalpintos lentelės patvirtina daugiau Reiderio, o ne Jūsų tiesą. Socialinės išmokos, žinoma, sveiko proto ribose skiriasi nuo gynybos išlaidų tuo, kad pirmosios skatina daugiausia žemutinio sluoksnio vartojimą, o tuo pačiu ir gamybą, "įsuka" ekonomiką. Karinės išlaidos taip pat, iki jos nevirišija mano minėtų 5 pr. (Vokietijos ketvirtojo dešimtmečio atvejis). Didesnės, kartoju, įsuka hiperinfliaciją, žlugdo ekonomiką, destabilizuoja socialinę situaciją, kuria ginklų perteklių. Abu šie faktoriai skatina karą. Būtent tai ir buvo pirmapradė abiejų pasaulinių karų priežastis. Poslinkiai į tai pastebimi ir dabar. Nejaugi sunku suprąsti, kad tokia politika pražūtinga? Jūs laikote ginklavimąsi saugumo garantija. Tam, kad suvokti kur riba tarp vaisto ir nuodų maža lankytis biliotekuose, ar propagandiniuose KPK saituose, nesvarbu kur jie registruoti. Būtina įgyti bazinį aukštąjį išsilavinimą, kurio programose yra ne tik geopolitikos bet ir karinės ekonomikos kursas. Taigi, jaunuoli, nešokinėkite ant kilimo lyg pateptas skipidaru, o elkitės kaip liepė Vladimiras, tas kuris Iljičius, mokykitės, mokykitės ir dar kartą mokykitės.

VVER, 2013 08 25 13:56
To Jalas

Jeigu nori pasikelti intelektą, tai eik į bibliotekas, skaityk žurnalus, ir sužinosi, aš net nesiteiksiu pateikinėti jokių skaičių, nes koks skirtumas, tu vistiek rašysi nesąmones, pateikdamas tik įžeidinėjimus ir dažnai VISIŠKAI neteisingą informaciją. Apie biudžetą, pateiksiu net užuominą. Didžiausias jo "rijikas" yra visai ne kariuomenė, o socialinės išmokos.

VVER, 2013 08 25 13:49
Dėl izd 117 jis VARO tuos 5 prototipus PAK-FA ;))

To Jalas

Taip į migus buvo montuojamas rolrois Nene variklis. Tai buvo 1949 metais :)) Nuo tada nežinau nė vieno atvejo :))

VVER, 2013 08 25 13:45
To Reideris

Gal nežinau tiksliai, bet kaip paaiškinsi, kad Afganistanas ir Pakistanas gauna dar didesnę paramą o yra skylė? Bet kuriuo atveju, šis puslapis sako ką kita
http://www.fas.org/sgp/crs/mideast/RL33222.pdf

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 25 13:07
VIDMANTAS TO REIDERIS
1.UBAGAI IR ZLUNGANTIS REFORMU NEDARO TOKIO S DIDELES APIMTIES
NESTAO 32 ATOMINIU IR NEREFORMUOJA VISA RUSIJOS TRANSPORTO SISTEMA

SKAITYK IR MASTYK

«Утверждена
распоряжением Правительства
Российской Федерации
от 22 ноября 2008 г. № 1734-р
Транспортная стратегия
Российской Федерации на период до 2030 года
Паспорт стратегии
Наименование Транспортная стратегия Российской Федерации на период до
2030 года
Дата, номер и
наименование
нормативных
актов о
корректировке
стратегии
Перечень поручений Председателя Правительства
Российской Федерации от 29 ноября 2011 г. № ВП-П9-8452
(пункт 1);
Указ Президента Российской Федерации от 7 мая 2012 года
№ 596 «О долгосрочной государственной экономической
политике»;
Перечень поручений Председателя Правительства
Российской Федерации от 30 ноября 2011 г. № ВП-П13-8515
(пункт 3);
Протокол совещания у Председателя Правительства
Российской Федерации от 24 января 2012 г. № ВП-П9-1пр
(пункт 27).
Разработчик Министерство транспорта Российской Федерации.
2
Системные
социально-
экономические
проблемы,
решаемые
стратегией
Наличие территориальных и структурных диспропорций в
развитии транспортной инфраструктуры.
Недостаточный уровень доступности транспортных услуг
для населения, мобильности трудовых ресурсов.
Недостаточное качество транспортных услуг.
Низкий уровень экспорта транспортных услуг, в том числе
использования транзитного потенциала.
Недостаточный уровень обеспечения транспортной
безопасности.
Усиление негативного влияния транспорта на экологию.
Цели Цель 1. Формирование единого транспортного пространства
России на базе сбалансированного опережающего развития
эффективной транспортной инфраструктуры.
Цель 2. Обеспечение доступности и качества транспортно-
логистических услуг в области грузовых перевозок на
уровне потребностей развития экономики страны.
Цель 3. Обеспечение доступности и качества транспортных
услуг для населения в соответствии с социальными
стандартами.
Цель 4. Интеграция в мировое транспортное пространство,
реализация транзитного потенциала страны.
Цель 5. Повышение уровня безопасности транспортной
системы.
Цель 6. Снижение негативного воздействия транспортной
системы на окружающую среду.

RUSIJA VYKDO 180 TOKIU GALINGU PROEKTU
IR TAVO BROLIO VINTELIATORIAI TAI TIK SIR POTREB
GALIMA PIGIAU NUSIPIRKTI ORO KONDINCIONERIUS IS KOREJECIU
SKIRI VENTILIATORIAUS DARBA NUO ORO KONDICIONERIAUS DARBO

UBAGAI ORO KONDINCIONERIU NESTATO
TAI AUKSTOS EKONOMIKOS VALSTYBES ATRYBUTAS

Jalas> VVER, 2013 08 25 10:41
“Karai- ne vienintelė šalių klestėjimo priežastis ir ne vienintelė jų žlugimo priežastis. Dažnai šalių suklestėjimas ir žlugimas vyksta dėl VISIŠKAI SKIRTINGŲ PRIEŽASČIŲ. Kokios žuvies intelekto reikia būti, kad to nesuprastum? :DDD” Tikrai reikia turėti “žuvies intelektą”, kad tvirtinti jog imperijos žlugo “dažnai” ir priminti kad tai atsitiko ne dėl vienintelės priežasties, kai kalbama apie pagrindinį proceso katalizatorių. Beje, apie karų nešamą “klestėjimą” – Makedoniečio ir Napoleono imperijos žlugo dar ir todėl, kad karo grobis, kaip ir bet kokie kiti neuždirbti pinigai, veda ne tik į asmenybės, bet ir valstybės ekonomikos degradaciją. Dabar tai vadinama “sėdėjimu ant naftos adatos”.
"SSRS….pakratė kojas." Pagrindinė to priežastis buvo nekompetetinga ekonominė politika.” Tikrai? O gal pati sovietinio socializmo ekonominė sistema? Kuo ta “nekompetetinga ekonominė politika” pasireiškė? Ne mobilizaciniu jos pobūdžiu- perdidelėmis karinėmis išlaidomis, kurių pražūtingumą šaliai Jūs neigiate pasirinkę Izraelio pavyzdį? Jo ekonomikos klestėjimo priežastis JUMS jau paaiškino kolegos. Jeigu mano pateikti, visiems žinomi, 5 pr. JUms ne atrodo kaip ne tiesa tai gal jūs žinote kitus –“tikrus” skaičius, surastus karo ekonomiką nagrinėjančiuose veikaluose, ar išgirstus karo akademijų auditorijose? Praneškite, pakelsime savo intelektą iš prūdo gelmių į Jūsų pasiektą enciklopedinį aukštį.
Kadangi Jūs taip plačiai susipažinęs su aviacijos rinka tai gal kartais paneigsite nepatikrintą žinią, jog eksportuojamuose MIGuose dažniausiai statomi ne projekte numatyti galingi bet labai neekonomiški ir “garsūs”, o firmos Rools Royce, varikliai kas leidžia ne tik kuro bakų talpa užtikrinti konkurencingus skrydžio nuotolius? (Jūs tikriausiai žinote- variklis vertinamas ne tik pagal trauką. Anekdotą apie didžiausią pasaulyje tranzistorių girdėjote?)
Beje, ką reiškia abriviatūra VVER, tą patį ką ir DDD, ar ką tik nors panašaus į SS Man? P.S.Sprendžiant pagal argumentaciją ir bendravimo kultūra atrodo, kad Jūs kartais sumaišote portalus. Prienu-čia Geopolitika, o ne ru.delfi. lt


Reideris VVRE, 2013 08 25 02:14
Izraelis kasmet iš JAV gauna 3mlr.JAV iš jų tik 25proc.yra skiriama gynybai...Izraelis yra vienintelė šalis pasaulyje kuriai nereikia JAV atsiskaityti kur išleidžia šiuos pinigus...Nuo 1973m.JAV parama siekia 140mlr.JAV dolerių...(duomenys iš "Dokumentika.org" Beje gynybai Izraelis skiria ne 6 o 10proc.bendrojo vidaus produkto(duomenys iš LATA)...
Izdelyje 117 pavadinti gal ir galima bet ar yra?:)) į ši klausima pats ir atsakai-aviacijoj viena tona beprotiškai daug,jeigu įeitum į"WIKI"pamatytum kad,skiriasi ir skridimo nuotolis...daugiau skirtumų susirasi pats:))

VVER, 2013 08 24 23:52
Afganistanas dar didesnę paramą gauna :)
Izraelio ekonomika paremta pramonės eksportu. Pagalba daugiausia reiškiasi nemokamų ginklų tiekimu, tad kur čia ekonominė nauda didžiulė? :) Ir be jos Izraelis būtų labai turtingas :)
Ir izdelyie 117 , kuris DABAR montuojamas į prototipinius PAK-FA laisvai galima pavadint 5-os kartos varikliu :) Jo trauka- mažiausiai 15 tonų, tik 1 tona mažiau nei F-22 variklis :D

Reideris, 2013 08 24 23:09
Pilnai pritariu JALUI planai,planais o galimybės ...reikia tik tikėtis,kad atidės trims metams o ne dar daugiau "PAK -FA"pasirodymą ...Rusai neturi 5os kartos naikintuvams skirto pilnai išbaigto variklio...

Reideris To VVER, 2013 08 24 23:00
Izraelis turi 6proc.bvp gynybos biudžetą ir yra klestinti šalis-kažin kokią klestinčia ekonomika turėtų Izraelis jei ne JAV pagalba siekianti milijardus JAV dolerių...Su tokia pagalba per keletą dešimtmečių kokia Albanija būtų galima paverst rojomi žemėj....:)

VVER, 2013 08 24 19:00
"Aha, visi karų laimėtojai klestėjo ir "klęsti". Tik dėl ko jie išnyko?"

Karai- ne vienintelė šalių klestėjimo priežastis ir ne vienintelė jų žlugimo priežastis. Dažnai šalių suklestėjimas ir žlugimas vyksta dėl VISIŠKAI SKIRTINGŲ PRIEŽASČIŲ. Kokios žuvies intelekto reikia būti, kad to nesuprastum? :DDD

"SSRS priėmusi JAV iššūkį ir nusprendusi pavyti Ameriką pagal raketų skaičių ir palikusi ją labai toli pagal PLA paliko žmones ne pieno ir mėsos. Nabagė pakratė kojas."

Pagrindinė to priežastis buvo nekompetetinga ekonominė politika.

"Seniai ekonomistų nustatyta, kad ilgaliakės didesnės kaip 5 pr. karinės išlaidos sukelia hiperinfliaciją ir žlugdo ekonomiką."

Netiesa. Izraelis turi apie 6 procentus bvp gynybos biudžetą ir yra viena iš turtingiausių ir labiausiai klestinčių pasaulio valstybių :))

"Beje, pastebėjau gerai apie reaktyvinius variklius išmanai, ypač apie tuos kurių nebuvo. Matyt kanalą ORužije dažnai žiūri. Pasidomėk kokios firmos varikliai stovi eksportuojamuose MIGuose ir Su. Perspektyva dar labiau prašviesės kai sužinosi, kad naujų lėktvų tiekimas armijai atidėtas 3 metams."

Matai, informaciją apie reaktyvinius variklius (ir ne tik) galima sužinoti ne tik žiūrint oružije ar kokį ten kanalą, bet ir iš knygų, interneto puslapių, laikraščių straipsnių, specializuotų žurnalų, parodų ir konferencijų. Man nesvetimas joks informacijos šaltinis, jeigu esu tikras, kad jis pakankamai objektyvus :))
Ir man nereikia tuo domėtis, MIG turi Klimov RD-33 variklius, SU Liulka AL-31 seriją.:)) Ir tikrai atidėjo?
Nu, ką padarysi. Kitais metais labiau pasitemps :DDD

Jalas> VVER, 2013 08 24 18:29
Aha, visi karų laimėtojai klestėjo ir "klęsti". Tik dėl ko jie išnyko?. Po II pasaulinio karo kolonijos išsivadavo, "biznis" baigėsi. SSRS priėmusi JAV iššūkį ir nusprendusi pavyti Ameriką pagal raketų skaičių ir palikusi ją labai toli pagal PLA paliko žmones ne pieno ir mėsos. Nabagė pakratė kojas. JAV taip "suklestėjo" per savaitę sutriuškinusi Iraką, kad visas Vakarų pasaulis žagsi. Tiesa, Rusija triumfuoja- naftos kainų dėka "pasikėlė nuo kelių". Prochanovas juokais siūlė Bušą paskelbti Rusijos divyriu. Tokį tad klestėjimą neša karai ir ginklavimasis mūsų laikais. Seniai ekonomistų nustatyta, kad ilgaliakės didesnės kaip 5 pr. karinės išlaidos sukelia hiperinfliaciją ir žlugdo ekonomiką. Gali paprognozuoti kas bus pirmasis. Beje, pastebėjau gerai apie reaktyvinius variklius išmanai, ypač apie tuos kurių nebuvo. Matyt kanalą ORužije dažnai žiūri. Pasidomėk kokios firmos varikliai stovi eksportuojamuose MIGuose ir Su. Perspektyva dar labiau prašviesės kai sužinosi, kad naujų lėktvų tiekimas armijai atidėtas 3 metams.

VVER to Anonimas, 2013 08 24 17:12
Ne mano problemos, kad mano nuomonę kiekvienam sakiny supranti skirtingai :)

"Klestėjimą lemiančių faktorių karo nematau"

Romos respublika pradėjo klestėti nugalėjusi KARE Kartaginą.

Atėnų respublika pradėjo klestėti nugalėjusi kare persus.

Frankų imperija pradėjo klestėti nugalėjusi KARE musulmonus.

Prancūzija pradėjo klestėti nugalėjusi KARE Angliją.

Rusijos kunigaikštystė pradėjo klestėti nugalėjusi KARE mongolus.

Lietuvos kunigaikštystė pradėjo klestėti nugalėjusi KARE Vokiečių ordiną.

Actekų imperija pradėjo klestėti nugalėjusi KARE toltekus.

Japonija pradėjo klestėti nugalėjusi KARE Tokugavų režimą.

Amerika pradėjo klestėti nugalėjusi KARE japonus ir vokiečius.

Jeigu nematai tokių akivaizdžių dalykų, vėlgi, ne mano problemos :)

"Jūs, "susipažinęs su KLauzevicu" rimtai manote, kad mūsų Nepriklausomybę NATO gins branduoliame kare, vietoje to kad laiku ir efektyviai imtis "taikių sprendimų"???"

Aš taip ne tik nemanau, bet esu įsitikinęs, kad ši organizacija Lietuvą atiduotų, gavusi pirmą "pelningą pasiūlymą". Kritinėse situacijose Lietuva gali pasikliauti tik savimi. Ir kodėl manai, kad kiekvienas karas turi būti branduolinis? Ar paprasti šautuvai ir patrankos tapo per daug senamadiški, ar ką? :)) Nors, jei nesi susipažinęs su tokiomis koncepcijomis, kaip "use of economy-of-force" ir "mutually assured destruction", tai vėlgi... na, argi bereikia sakyti? :DDAnonimas, 2013 08 24 16:34
Pasirodo, kad viskas ne taip, kaip rašėte 2013 08 22 21:25. Klestėjimą lemia ne karas "Visų ketvirta, politinę sėkmę užtikrina, VISAS SPEKTRAS dalykų, tokių kaip konkurencinga industrija, efektyvus švietimas, kariuomenė, galinti apginti valstybę, jei reikia, naudingi tarpvalstybiniai susitarimai, rekreacija, aplinkosauga, darbo ir elgesio etika, VISKAS, kas tarnauja laimingesniam ir patogesniam žmonių gyvenimui." Klestėjimą lemiančių faktorių karo nematau. JŪS rašote, kad ""bet kurios šalies atominiai ginklai turėtų būti naudojami tik tada, kai kyla grėsmė tos šalies egzistencijai". "Ir visų penkta, tavo mylimi "taikūs sambūviai" ir "taikūs susitarimai" privedė prie to, kad 1940 metais Lietuva prarado nepriklausomybę penkiasdešimčiai metų. Norėtum to ir dabar?" Jūs, "susipažinęs su KLauzevicu" rimtai manote, kad mūsų Nepriklausomybę NATO gins branduoliame kare, vietoje to kad laiku ir efektyviai imtis "taikių sprendimų"??? Tokiu atveju politika- ne Jūsų sritis.

VVER, 2013 08 24 15:13
To Reideris

Taip, augimo tempai lėtėja, aš įtariu, kad čia bent iš dalies kaltas įstojimas į wto. Bet tai netruks amžinai, ekonomika, kaip kalneliai, nusileidžia, pakyla, ir taip toliau, ir jei jau posovietinė erdvė išvengė socialinio sprogimo 91m, 98m, 2008m, tai jau tikrai išgyvens ir šitą.
O dėl Irano, ten buvo neteisingas vertimas. Irano prezidentas sakė norintis sunaikinti "sionistinį režimą", ne patį Izraelį. Didelis skirtumas.

To Jalas
Jei jau "amžių nugyvenot pirmojo branduolinio smūgio objekto centre", labai apgailestauju, kiekvienam žmogui tai būtų sunki dalia, vis dėlto nereikia švaistytis kaltinimais. Visų pirma, aš VISADA pagalvoju, ką rašau. Visų antra, aš nepropaguoju nieko, tik žiniom ir faktais, o ne emocijom paremtą nuomonę. Visų trečia, aš sakau, kad bet kurios šalies atominiai ginklai turėtų būti naudojami tik tada, kai kyla grėsmė tos šalies egzistencijai. Visų ketvirta, politinę sėkmę užtikrina, VISAS SPEKTRAS dalykų, tokių kaip konkurencinga industrija, efektyvus švietimas, kariuomenė, galinti apginti valstybę, jei reikia, naudingi tarpvalstybiniai susitarimai, rekreacija, aplinkosauga, darbo ir elgesio etika, VISKAS, kas tarnauja laimingesniam ir patogesniam žmonių gyvenimui. Ir visų penkta, tavo mylimi "taikūs sambūviai" ir "taikūs susitarimai" privedė prie to, kad 1940 metais Lietuva prarado nepriklausomybę penkiasdešimčiai metų. Norėtum to ir dabar?

O Klausevicą skaičiau truputį. "Karas yra politikos tąsa kitomis priemonėmis".

"Pasidomėkite kinų tarptautinės politikos filosofija- pagal ją tik idiotai lieja kraują karuose, naikina savus piliečius ir būsimus mokesčių mokėtojus, kai viską galima pasiekiti sumania diplomatija. "

Skaičiau truutį Sun Tzu "Karo menas". Visiškai sutinku su šiuo teiginiu. Tik, atrodo, patys kiniečiai nelabai klausė savo filosofų, nes Kinijos pilietiniuose karuose žuvo daugiau žmonių, nei bet kurioje kitoje šalyje.

Geros dienos.

Reideris to VVER, 2013 08 24 11:30
"Iranas gamina atominį ginklą ne tam,kad nušluotų JAV ar Izraelį,o tam,kad apsigintu":)2013m.rugpjūčio 2d."Delfyje"
buvo straipsnis:"Irano prezidentai keičiasi,požiūris į Izraelį išlieka:sunaikinti":)))taip kalba oficialus šalies vadovas-prezidentas.Todėl visiškai nenustebčiau jei kažkokioje to ginklo gamybos stadijoje Izraelis suduos prevencini smūgi ir bus visiškai teisus-religiniai fanatikai ir masinio naikinimo ginklai yra nesuderinami dalykai...

Jalas> VVER, 2013 08 24 10:03
Jaunikaiti, prieš rašydami komentara komentarui pasidomėkite kas komentuojama, suvokite kas parašyta, o tik po to griebkitės atsakymo, o tai pas Jus gaunasi "septyni penktadieniai savaitėje", vietoje argumentų pasakojate savo sapnus kaip koks vidmantas. Apie "Rusijos imperializmą" man rašyti nereikia, aš ir nerašau, nes jį labai stropiai, tame tarpe ir paskutiniame komentare, propaguojate Jūs ir panašūs "aptrijotai". Kaip pienburnis pavartėje geopolitikos puslapyje vis lyginate kienio peilis ilgesnis ir manote, kad jis lems valstybės politikos sėkmę. Dėl atominės bombos man "verkti" nereikia- aš amžių nugyvenau pirmojo branduolinio smūgio objekto centre, neverkiau, o atsakingai, kaip ir kolegos, dirbau tai kas man buvo rimtų žmonių skirta. Tų žmonių, o ne "peilio" ilgio dėka didelio karo ir pavyko išvengti. Jūs ir Jums panašūs gyvenate pagal multiko "Bremeno muzikantai" strategiją- "k nam ne podchodi, a to zariežu". Tokie smarkuolia visai amžiais baigdavo vienodai. Taip bus ir toliau, mėgstantys pažaisti ginklais prilindę prie "atominių degtukų" seniai būtų sunaikinę planetą. Plikite gelžgalius ramybėje ir pabandykite tai suvokti. Lavinkitės, nes "taikių sprendimų" nuo "taikaus sambūvio" atskirti negebate, Klauzevico pateikto karo sąvokos nežinote, ar nesuprantate, lygiai karo esmės ir prasmės. Žiūrite į jį kaip į didžiųjų paiką žaidimą. Matomai, dar tebemastote paauglių pasaulio kategorijomis. Pasidomėkite kinų tarptautinės politikos filosofija- pagal ją tik idiotai lieja kraują karuose, naikina savus piliečius ir būsimus mokesčių mokėtojus, kai viską galima pasiekiti sumania diplomatija. Gasdinimai ir baimių eskalacija - ne iš ten, jie iš kriminalinio pasaulio ir tinka tik tam ,kad pagriebti kasos stalčių. Klaidingai suvokiate "minkštos jėgos" politikos esmę, liksite be "prizo", atsidursite visai ne ten kur taip skubate. Ne duok Dieve, žinoma.

Reideris to Vidmantas, 2013 08 24 08:58
Dar šiek tiek apie Rusijos ekonomika:)brolis dirba inžinieriumi UAB"Salda"įmonė gamina ventiliacijos sistemas,priešgaisrine įranga ir pan.Daugiau nei 70proc.produkcijos iškeliauja į Rusija...Šia savaite generalinis įmonės direktorius susirinkimo metu liepė pagerinti kokybe,nes jau nuo 2014m.įmonė turės persiorientuoti į vakarus jo žodžiais tariant Rusijos ekonomika stoją ,masiškai stabdomos trūkstant lėšų statybos ypač valstybiniame sektoriuje ir pan...Visi pinigai kreipiami išmokėti pensijas ,atlyginimus valstybinam sektoriui,kad tik būtų išvengta socialinio sprogimo...

VVER to Reideris, 2013 08 23 19:26
Ogi labai lengvai. X-37 variklis yra anaerobinis (raketinis). Jiems nereikia oro, tad gali kilt į labai didelius aukščius ir veikti net kosmose. Bet trūkumas, kad turi bakuose nešt ne tik kurą bet ir oksidatorių, arba du hipergolinio kuro komponentus. O aerobinis (reaktyvinis), nešioja tik kurą, tad gali veikt daug ilgesnį laiką. Aišku jis neveikia kosmose, tad tam reikėtų hibridinio SCRAM/raketinio variklio, kurio jis neturi :) O bandyti pritaikyti tokį reikalautų tiek pakeitimų, kad lengviau būtų tiesiog kurti naują lėktuvą. O be to, pakrauto jo svoris 5 tonos. Kiek man žinoma, tokį svorį nešančios raketos sveria apie 200 tonų, jam tiesiog neužtektų galios pačiam išeiti į orbitą. Ir kokie dar 6-os kartos elementai? Tai sumažinta bepilotė "Space Shuttle" versija, ji net su atmosferoj skraidančiais lėktuvais MAŽAI KĄ TURI BENDRO, aš jau net nekalbu apie kažkokius naikintuvus.

Jei 6-os kartos naikintuvas galėtų dirbti artimame kosmose, būtų labai gerai, tačiau jo pirminė užduotis vistiek būtų veikti atmosferoje. Pastaruoju atžvilgiu jis būtų visisškai netinkamas. Dievaž, raketinis lėktuvas tiesiog netinkama idėja. Amerikiečiai dar 7-am dešimtmety tokį jau turėjo (Bell X-15, pagal tavo logiką jis 6-os kartos lėktuvas turėtų būti, veikė artimam kosmose ir turėjo pilotą net), jį naudojo tik tyrimams, niekas net negalvojo tada jam duoti karinę paskirtį, tad kodėl turėtų dabar?

Reideris to VVER, 2013 08 23 17:36
Iš kur Jūs žinot,kaip po 5-15metų kils "X-37"?Tai yra bandomasis prototipas,kuriame yra bandomos ateities technologijos...Aš tik rašau tai koks pagal ekspertus turėtų būti šeštos kartos naikintuvas ir apie tai,kad "x-37"turi šeštos kartos elementų...


VVER, 2013 08 23 16:00
To Jalas
Niekas čia nekalba apie kokį sunaikinimą. Galbūt savo nuomonę suformulavau nepakankamai aiškiai, didūs politikai neveda savo valstybių per karus iki visiško sunaikinimo, jie įvertina situaciją, apskaičiuoja riziką, ir žino, kada kariauti, o kada draugauti. Daugoma valstybių, kurias klasifikuoji "imperijomis", taip ir žlugo, nes nesilaikė šios taisyklės. O kalbant apie branduolinius ginklus, jie SUSTABDĖ daugiau karų, negu tavo mylimi "taikūs sprendimai". Rusija gamina branduolinius ginklus ne dėl imperialistinių tikslų (mačiau aš tavo komentarą šiuo klausimu), o tam, kad save apgintų. Iranas vykdo savo branduolinę programą ne tam, kad nori sunaikinti Ameriką ar Izraelį, o tam, kad save apgintų Kaip manai, ar Korėjos karas baigėsi dėl "taikių susitarimų", ar dėl to, kad valstybių vadovai bijojo "branduolinės žiemos"?
Būtent potencialūs liūdni karų padariniai yra veiksmingiausia priemonė nutraukti karams, o ne kažkokie "taikūs susitarimai".
Ar Lietuva apsaugojo savo suverenumą "taikiais susitarimais" prieš Vokietiją ir SSRS? O ar Suomija apsaugojo savo suverenumą karu prieš SSRS? O ar Vietnamas apsaugojo savo suverenumą karu prieš JAV?

Ir man ganėtinai keista, kai verki dėl branduolinių bombų, visiškai nepaminėdamas, kad per Šaltąjį karą žuvo milijonai žmonių, nors nebuvo panaudota nė viena atominė bomba.
Visiškai sutinku, kad kiekvieno žmogaus mirtis yra tragedija, ir karų geriau visada išvengti, bet taip toli gražu nebūna visada, ir nebus ateityje

VVER, 2013 08 23 15:37
To Reideris

Boeing x-37 yra kosminis erdvėlaivis, kurio pagrindinis bruožas- daugkartinis panaudojimas. Aš visiškai tokio erdvlaivio net neskaityčiau lėktuvu, kadangi jis net nepakiltų be raketos nešėjos. Pagal tavo logiką, Sputnik 1 irgi buvo 6-os kartos lėktuvų prototipas, ar ne? :))

Dėl PAK-FA, jis kainuos tik tiek, kiek jame bus įrangos. Visiškai natūralu, kad pvz., 5 radarai kainuos daugiau, nei vienas.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 23 14:24
VIDMANTAS TO JALAS IR REIDERIS
1.GERBIU JUSU ISTORINI ISPRUSIMA
BET JUS NENORITE SUVOKTI KAS VYKSTA DABAR

2.PO ANTRO PASAULINIO KARO BUVO PASAULIO DALYBOS
JI PASIDALINO,JAV,UK,RUSIJA
KAS BUVO ANKSCIAU KAS SU KUO MIEGOJO,KAS KUR
PIRSTELEJO YRA JAU NEIDOMU IVYKES FAKTAS

3.NUBREZTOS KONKRECIOS RAUDONOS ITAKOS ZONU RYBOS
IR TOS RYBOS TRUPUTI BUVO PAKOREGUOTOS SUSIJUNGUS VOKIETIJOMS

4.JEI ANKSCIAU BUVU BI POLIARIS PASAULIS
UK+JAV PRIES SSSR

SUBIREJUS SSSR JAV TRUMPA LAIKA BUVO VIENPOLIARINIS GEOPOLITIKAS

DABAR BRESTA DAUGIAPOLIARIS PASAULIO PADALINIMAS
MAZIAUSIAI I 5 ZONAS DAUGIAUSIA I 12

JEI JAV SEKMINGAI KONKURAVO SU VIENU KONKURENTU SSSR

JAV PATRUKS KONKURUODAMA SU 7 AR 12 KONKURENTU

UK ATSISKIRS NUO JAV IR BUS SAVARANKISKAS JAV KONKURENTAS KURI VALDYS ES IR JAI PADES IZRAELIS

ANKSCIAU BUVO LENGVAI PROGNOZUJAMA SITUACIJA SSSR

ANKSCIAU JAV KAS MET RUOSE SSSR PROGNOZEMS 4 SCENARIJUS DABAR JEI BUS 12 ZONU-KONKURENTU
12X4=48 SCENARIJUS REIKS RUOSTI JAV
AR NORS TAI SUPRANTATE?
UZ ACIU NIEKAS NEDAROMA

PADALINKYTE JAV ARMIJA I 12 DALIU ISMETYKITE PO VISA PASAULI
GAUSYTE SLUOTOS DESNI

VISA SLUOTA SULAUZYTI ZMOGUS NEGALI
O JEI ATRYS SLUOTA TAI PO VIENA ZAGARA TAI PADARYTI GALI NET VAIKAS

JAV NET TAI NESUVOKIA

PASKAITYKITE ISTORIJA STALINUI REIKEJO VIENO PAVANDENINIO LAIVO KAD SUNAIKINTU JAV

O JUS PASAKAS SNEKATE APIE AVIACIJA

Jalas> VVER, 2013 08 23 12:26
Visos šalys iš tikrųjų labai vertina tuos savo politikus, kurie pasiekė sėkmingų karinių laimėjimų. Juk vienais geriausių valstybių vadovu laikomi Vokietijos Otas von Bismarkas, Rusijos Petras I, Nustebinote ne tik branduolinio karo pasekmių nežinojimu ir istorinės retrospektyvos nesuvokimu. Dar septintajam dešimtmetyje SSRS ir JAV mokslininkai savarankiškai priėjo tos pačios ičvados - branduolinis karas baigsis "branduoline žiema" tuo patvirtindami Enšteino prognozę, kad ketvirtajame pasauliniame kare žmonės kariaus kuokomis. Tų išvadų išdava tapo "atikaus sambuvio" politika. Kalbėti apie klestėjimą nugalėjus paverstas dykuma pav. JAV ir tikėtis tai padaryti be adekvataus atsako gali tik tokie "geopolitikai" kaip Vidmantas. Dabar apie retrospektyvą: Po SSRS pergalės kare sekė jos suirimas. Panašiai baigėsi ir kiti karai. Kuo tapo Graikija po Makedoniečio pergalių, kuo baigėsi Romos žygiai į Europą, Napoleono ir HItlerio į Rusiją? PO Rusijos pergalės prieš Napoleoną seką Krymo karas, po jo - baudžiavos panaikinimas ir I pasaulinis karas. Visų imperzatorių polinkis į karus vedė į jų imperijų sunykimą. Jūs tegiate, kad "jų valstybės klestėjo". Valstybės kėsti spręsdamos alstybė nenorėtų klestėti, kai jų vadovai sugeba taikiai ir su nauda sau spręsti konliktus, o ne tada, kai pašv entę pergalę nugrinzta į nebūtį.

Reideris VVER, 2013 08 23 01:38
BUS,TURĖS -labai dažnai pasikartojantys žodžiai apie "PAK-FA":)))O tai kuo gi JŪS remiatės?Faktai yra tokie:
1)Kol kas nėra sukurto nei vieno naikintuvo -yra tik 5prototipai...(kas yra prototipas rasite Vikpedijoj):))
2)2013m.kovo mėn.rusai nukėlė "PAK-FA"priėmimą į oro pajėgas metams buvo 2015 dabar 2016m.,klausimas ar 2014m.istorija nepasikartos:))
3)Nežinau ar "FAK-FA"bus geresnis jeigu jį kurs ilgiau,bet,kad brangesnis tai tikrai.
Beje apie tą brėžiniuose esantį 6 kartos naikintuvą-2011-09-26"Geopolitikoje"buvo įdėtas straipsnis"Karinė futurologija:ateities karai ir pasiruošimas jiems(II)"
joje aprašomas 6-tos kartos naikintuvas kuris turės lengvai(savarankiškai)skverbtis į artimąjį kosmosą,kad galėtų sunaikinti priešo palydovus,tai pat galės išnirti kur nors virš priešininko galvos,sunaikinti taikinį ir dingti" ar Jums neprimena kai ko?
Ogi Boeing"X-37"-pagal kai kuriuos savo parametrus gali drąsiai būti vadinamas 6-os naikintuvų kartos prototipu(Vikpedijoj duomenys išsamesni):)))

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 22 21:31
VIDMANTAS TO JALAS
1.PIRMA KART GIRDZIU PROTINGUS ZODZIUS IS JUSU LUPU

2.REIKALINGAS PASAULINIS RELIGINIS SENODAS KURIS SUSTABDYS SI GYNLAVINIMUOSI BESPRIDELA

3.POITIKAIS NETAMPAMA KAIP RASO DAUGELIS ,O JEI
GYMDAMI JAU TURI POLITIKU GENU

3.KAIP PRADEDI TAIKYTI LENINO TEZE
U NAS KAZDAJA KUCHARKA BUDET UPRAVLIAT GOSUDARSTVOM
GAUNASI PASAULINIS TEISINIS BESPRIDELAS

4.AS SIMTA KARTU RASIAU,KAD MUSU PLANETAI ZEMEI SUNAIKINTI UZTENKA 50 BRANDOLINIU GALVUCIU

USA YRA 5000 VNT
RUSIJOJE-100O VNT
KLAUSYMAS KAM?

KITAS KLAUSIMAS KODEL OBAMAI TALENTINGAM ZMOGUI NEDUODA VYKDYTI ELEMENTARIU REFORMU KAIP SVEIKATOS
KAM TAS ATOMINIS PABAISA,KADA MILIONAI NEGALI GAUTI TINKAMOS MEDICININES PASLAUGOS,NES NETURI ELEMENTARAUS SVEIKARTOS DRAUDIMO,KIEK NUTUKUSIU LIGONIU,BALTOJI RASE BAIGIA ISNYKTI PER SIMTA METU
NUO 30% NUKRYTO IKI 15%

JEI JAV JEGOS STRUKTUROS NESUKURS PASAULINIO RELIGINIO SENODO
JEI ISMES I SIUKSLYNS NEVALDOMA CHAOSA
KURIUO PAGRINDAS GRIUOVIMAS IR ZUDYMAS
PASKUI PASEKMIU KREDITAVIMAS
NIEKO BROLICIAI NEBUS,VISATA SUNAIKINS JAV KAIP SVETIMKUNI

JUS PATYS LAUZOTE KAPITALIZMO STULPUS
KAPITALAS-SPAUSDINATE NETIKRA NESURISTA SU AUKSU DOLERI

DARBO IRANKIAI-FABRIKAI-60% DIRBA KARINEI PRAMONEI ZMONIU ZUDYMUI

PIGI KVALIFIKUOTA DARBO JEGA-MIEGA PALAPINESE NESUDURIA GALUS SU GALAIS

SUGRIAUSYTE SIUOS TRYS KAPITALIZMO STULPUS IR JUMS ATA


VVER, 2013 08 22 21:25
To Jalas

Taip, kiekvieno žmogaus mirtis yra didžiulė nelaimė, bet nesutinku su teiginiu "didžiųjų valstybių kare net nugalėtoju noretų būti nebet(at)marozai"

Visos šalys iš tikrųjų labai vertina tuos savo politikus, kurie pasiekė sėkmingų karinių laimėjimų. Juk vienais geriausių valstybių vadovu laikomi Vokietijos Otas von Bismarkas, Rusijos Petras I, Prancūzijos Napoleonas, Anglijos karalienė Viktorija, Japonijos Meidži, visi jie buvo ištroškę karų ir garbės, visų jų laikais jų valstybės klestėjo. O kuri valstybė nenorėtų klestėti, net ir dabar? Tad, spėju, būtent dėl šios priežasties konfliktai ( politiniai, ekonominiai, akriniai) niekur nedings.

VVER, 2013 08 22 21:04
To Reideris
AL-41 nėra tobulinamas, jo kūrimas NUTRAUKTAS, o dabar kuriamas naujas variklis izdeliye 30, skirtas specialiai PAK-FA. Ir aš, jei nori žinoti, nieko nemanau, kas už ką geresnis, aš žiūriu į faktus. O faktai yra tokie:

PAK-FA variklių trauka kiekvieno bus bent 18 tonų,

Turės ne vieną, bet PENKIAS radarų antenas,

Labai tvirtą važiuoklę, leidžiančią kilti ir leistis beveik BET KUR,

"Stealth" medžiagos neuždažomos ant lėktuvo "odos", bet impregnuojamos į ją (kaip ir F-35), todėl šiuo atžvilgiu daug pigesnė priežiūra,

Optines ir radijo sistemas, prilygstančias arba lenkiančias geriausius Rusijos ir užsienio analogus.

Kaip ir minėjau, aš niekad nesiremiu tuščiais žodžiais ar spėlionėm, kiekvieną savo paminėtą dalyką, dėl kurio nesu tikras, patikrinu.

Beje, jei nežinojai, F-22 Raptor iš tikrųjų nėra visiškai baigtas lėktuvas, jam buvo numatyti šoniniai radarai, IRST sistema, HMD, bet nebuvo lėktuvui pritaikyti dėl biudžeto apkarpymų.

O dėl 2016 metų, visiškai sutinku, nėra jokios garantijos, kad PAK-FA bus priimtas į ginkluotę, tačiau, mano nuomone, tai nedidelė problema, nes,

1. Kuo ilgiau vyks PAK-FA kūrimo fazė, tuo jis bus geresnis, tad nėra kur skubėti.

2. Rusijoj, jau dabar gaminamas puikus naikintuvas SU-35S, kuris pagrindinėm charakteristikom nusileidžia tik F-22, visus kitus naikintuvus (įskaitant ir F-35) jis lenkia.

O dėl to, kad rusai atsilieka, atseit:)

Taip, sutinku, jankiai visus aplenkė, bet ką jie sukūrė naujo per tuos 13 metų? F-35 oras-oras charakteristikom Raptoriui GEROKAI nusileidžia, o oras-žemė charakteristikos būtų TOKIOS PAČIOS, jei Raptorius būtų patobulintas iki savo pilno potencialo( apie kurį rašiau aukščiau). O tie legendiniai 6-os kartos lėktuvai, jie dar egzistuoja tik piešiniuose, aš net manau, kad oro pajėgų generolai dar net nepateikė reikalavimų techninėm specifikacijom. Turėdamas omeny šiuos faktus, aš teigiu, kad TAIP, Rusija tikrai nedaug atsilieka nuo JAV :))
Jalas Reiderui ir VVR, 2013 08 22 19:25
kalbant apie ginklus, maanau, neverta lyginti seniai perkamus, kariuomenės naudojamus ginklus su "gaminiais" (izdelije) ir ginčytis kuris geresnis. Juolab, atsilikimas pagal parodos aprašymą http://www.vzgliad.ru/society/2013/8/20/646404.html - akivaizdus. Tačiau bet koks ginklas gali būti patikrintas tik mūšiuose, bet kariauja ne ginklai, o žmonės. Šiuolaikiniame didžiųjų valstybių kare net nugalėtoju noretų būti nebet(at)marozai. Tokių prie politikos, kaip sakoma, "per patrankos šūvį", prileisti negalima. JŲ vieta narve. Ginčai dėl ginklų pranašumo irgi tolygūs karo propagandai. Euroatlantinės civilizacijos elitams seniai laikas baigti vieniems kitus gasdinti, lyginantis ginklais, nutraukti niekur nevedantį išsidirbinėjimą, vien tam kad įtikti įvairaus plauko radikalams. Gal jauniesiems kolegoms komentatoriams vertėtų paieškoti kelių kaip krikščionims išgyventi artėjančios naujos, religinės-civilzacinės, priešpriešos akivaizdoje vietoje to kad aiškintis kurios pakvaišėlio kuoka efektyvesnė?

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 22 19:11
VIDMANTAS TO ANONIMAS
1.LIETUVISKA PATARLE SAKO JUOKIASI TAS,KAS PASKUTINIS
PAGYVENSIM PAMATYSIM

VIDMANTO ZODZIAI PILDOSI 95%,KAI JUS PASOIEKSYTE TOKI LYGI SNEKESIME KAIP LYGEVERCIAI

ZMOGUS TURI 5 JUTIMO ORGANUS IR VISAI UZMIRSES APIE TRECIA AKI-INTUICIJA

TIK NEDAUGELIS ZMONIU MOKA TAI DARYTI
ISVYSTYTI SAVO INTUICIJA
JI ATSIRANDA PAS POLICININKUS KURIE DIRBA POLICIJOJE PO 25 METUS ,KARISKIUS,CHIRURGUS IR
T.T. IR TAI NE FANTASTIKA,O REALYBE

ZMONES KURIE NEZINO KAS YRA NEISREKSTA IR ISREIKSTA TIKROVE SESTO JAUSMO TURI TIK MINIMUMA

Anonimas, 2013 08 22 18:47
Aš ir sakau NSO:)) kur ten Aizekui Azimovui ar A.C.Klarkui su jo "2001metų kosmine odisėja",geriau paskaitykit Vidmanta Moroza iš UK su jo futuristine"Cezarių knyga"arba "2013metų kosmine odisėja":)))

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 22 16:18
VIDMANTAS TO REIDERIS
1.BUVO TOKS MOKSLININKAS CELKOVSKIS
PRIPILA PARAKO I DVIRACIO POMPA IR STEBISI KAIP JI SKRENDA DARO PASKAICIAVIMUS ISVADAS
VISI JI LAIKE EILINIU DURNELIU,PAMYSIUSIU DEL KOSMOSO FANTAZIERIU

2.PRAEJO KIEK LAIKO SKRAIDO KOSMINIAI LAIVAI,TOJAU BUS PIRMA EKSPEDICIJA I MARSA,KOSMINIAI KOMERCINIAI SKRYDZIAI
TURI 10 MLN NORS SIANDEN KELIAUK I KOSMOSA

TAI NE FANTAZIJA TAI REALYBE,APIE SLAPTUS 7 KARTOS RUSU PROEKTUS ISGIRSI GREITAI,KADA VISRS TAVO GALVOS PRASKRIS PANASUS OBJEKTAS I NSO
NEATPAZINTAS SKRAIDANTIS OBJEKTAS
VISU SMULKMENU TAU DESTYTI NESIRUOSIU,NES VISAI NENUTOKI AVIACIJOJE

Reideris to VVER, 2013 08 22 10:27
Dėl FAK-FA
Apie "AL41F""Vikpedijoje "aiškiai prašyta,kad šiuo metu atskiri šio variklio mazgai ir agregatai yra tobulinami ir bandomi(vadinasi variklis nėra pilnai sukurtas),jeigu jį reikia dar tobulinti:)20metų senumo variklis vis dar tobulinamas ir bandomas:)Ir išviso PAK-FA yra pagaminta tik 5 bandomieji prototipai ...planuojamas tarnybos laikas Rusijos karinėse pajėgose 2016m.Tikriausiai tik tada ir bus matyti ar PAK-FA prilygsta tarkim"Raptoriams"
Ir dar pamąstymui-jeigu tu manai,kad FAK-FA prilygs Raptoriams tai rusai nuo JAV atsilieka ne tiek jau daug:))))
Pirmasis "Raptoriaus"skrydis 1990m.-pirmasis "PAK-FA skrydis 2010m.Viso labo 20metų...
"Raptorius "tarnybon stojo 2005m.PAK-FA planuojamas tarnybos laikas 2016.(esminis žodis- planuojamas):)))


VVER to Reideris, 2013 08 21 21:28
Pamiršau paminėti istoriją su Migais. Tiesiog Alžyro vyriausybė nusipirko migus, paskui jiems ruskiai pasiūlė vos brangesnius, bet daug geresnius su-30mka. Tad jie sugalvojo tokį planą, atseit nekokybiški, kad jų atsikratytų ir nusipirktų su-30 :)) O kad su migais nėra problemų, puikiausiai įrodo faktas, kad juos mielai priėmė rusų KOP, ir dabar jie ne tik per metus "prasuka" bene daugiausiai skrydžio valandų iš visų KOP naikintuvų , bet net nė vienas jų dar nesudužo, nėra jokių įrodymų, kad nors viena detalė juose būtų brokuota. Dėl Mig-35, pagrindinė priežastis, jo kūrimas ne visiškai baigtas, įtariu, kad jo AESA radaras dar neparuoštas serijinei gamybai, gal ir dar keletą smulkmenų.

VVER to Reideris, 2013 08 21 19:50
Internete, ar dar kur pasižiūrėk, kas yra konvejeris ir kas juo gaminama. Aš asmeniškai nežinau nė vieno lėktuvo, kuris būtų surenkamas konvejeriu.

"Ir tu visiškai teisus rusai visiškai neturi užsakymu

savo 83mln.dolerių kainuojančiam gražiam žaisliukui..."

Nežinau, kurį čia žaisliuką turi omenyje, jei naikintuvus suchoi, tai turiu nuvilti:) Visiškai neseniai Vietnamas pasirašė kontraktą 12-ai Su-30MK2 ir Indonezija 6-iems tokiems patiems lėktuvams. Čia net neminint seniau pasirašyto kontrakto 42 Su-30MKI, bei kito, skirto jų licenzijiniai gamybai Indijoje, kurie dabar vykdomi. Ir čia tik keli užsienio užsakymai, nerašysiu visų. O šnekant apie pačios Rusijos oro pajėgas, per pastaruosius trejus metus jos gavo (turiu pasakyti, ne visisškai tikslus skaičius) apie 150 naujų lėktuvų ir sraigtasparnių. Nevisai "neturi užsakymų" ar ne? :)


".(užsienio valstybės ši naikintuvą ima nebent už dyka t.y Rusija suteikia kreditą,kuris kaip teigia dauguma Rusijos karinių ekspertų niekada nebus gražintas pvz.Ūgandos,Venesuelos kontraktai..."

Man ganėtinai juokinga, kai žvengi iš Rusijos ginklų kreditavimo programos, visiškai nepaminėdamas tavo mylimos JAV "Foreign Military Funding" programos :)) Pavyzdžiui, ar žinojai, kad didžiausi F-16 naudotojai (Izraelis ir Egiptas) už šiuos lėktuvus nesumokėjo NĖ CENTO :)) Viską padengė JAV mokesčių mokėtojai :) Šiuo atveju rusai gali tikėtis susigrąžinti bent dalį lėšų ir palūkanų.

"Su"PAK FA"-rusai turi milžiniškų problemų iš kurių esminė nesugebėjimas sukurti variklio reikalingo 5kartos naikintuvui,pavogti technologijos iš JAV neišeina(belieka laukti kol kur nors tarkim virš Irano bus numuštas F-22 ar F-35...:)Kas dėl FAK-FA pranašumo prieš F22 ar F35 na tarkim Rusijos naikintuvas 1prieš1 bus pranašesnis(kas vis tik mažai tikėtina)JAV turės daugiau nei 2000vnt.Rusija tokiais gamybos tempais per dešimtmetį gal sugebės pagaminti 200vnt.Santykis vis tiek bus 10-1:)Be to tikriausiai kada FAK-FA stos tarnauti į Rusijos oro pajėgas JAV jau bandys 6kartos naikintuvą kurio kūrimo darbai jau pradėti kartu su Japonija...:)"

Gal gali duoti kokią nuorodą, kuri specifiškai nurodo "problemas, ar neįmanomumą" sukurti 5-os kartos variklį. Nes aš nieko tokio nesu girdėjęs. Ir ruskiam šioje srityje visiškai nereikia vogti jokių technologijų, nes 90-aisiais metais jie jau turėjo VEIKIANTĮ 5-osios kartos variklio prototipą AL-41 :)) Ir jo serijinė gamyba nebuvo pradėta tik todėl, kad paprasčiausiai nebuvo lėktuvo, kurį jis galėtų varyti (muontuoti į su-27 neapsimokėjo, o mig-1.44 ir su-47 gamyba nebuvo pradėta). Gal patikrinkim charakteristikas? :)) (tiesa, duomenys iš wikipedijos, tad gali būti netikslūs, bet bendrą vaizdą galima susidaryti)

Pratt & Whitney F119, F-22 variklis
General characteristics
Type: twin-spool, augmented turbofan
Length: 16 ft 11 in (5.16 m)
Diameter: ~46 in (1.168 m)
Dry weight: 3,900 lb (1770 kg)
Components
Compressor: Twin Spool/Counter Rotating/Axial Flow/Low Aspect Ratio 3 stage low-pressure, 6 stage high-pressure compressor
Combustors: Annular Combustor
Turbine: Axial Flow/Counter-Rotating 2 single-stage turbines
Nozzle: Two Dimensional Vectoring Convergent/Divergent
Performance
Maximum thrust: >35,000 lbf (156 kN) (with afterburner)[8]
Thrust-to-weight ratio: 7.95

Pratt & Whitney F135, F-35 variklis
General characteristics
Type: Afterburning Turbofan. F-35B: also partially turboshaft
Length: 220 in (5.59 m)
Diameter: 51 in (1.29 m)
Dry weight: 1,701 kg / 3,750 lbs
Components
Compressor: Axial 3 stage low-pressure compressor, 6 stage high-pressure compressor
Combustors: Short, annular combustor
Turbine: Single stage high pressure turbine, two stage low pressure turbine
Performance
Maximum thrust: 43,000 lbf (191.35 kN) max, 28,000 lbf (124.6 kN) intermediate
Specific fuel consumption: 0.886 lb/(hr·lbf) or 25,0 g/kN·s (w/o afterburner)
Thrust-to-weight ratio: 11.467

Saturn AL-41
General characteristics
Type: Turbofan
Length:
Diameter:
Dry weight:
Components
Compressor: axial
Performance
Maximum thrust: 18,000 kgf (180,000 N; 40,000 lbf)
Thrust-to-weight ratio: 11:1

Kaip matom, daugiau nei 20 metų senumo rusiškas variklis ne tik visom charakteristikom lenkia F-22 F-119 variklį, bet ir yra TIK VOS VOS PRASTESNIS už Pratt & Whitney F135, kuris yra viso vakarų pasaulio reaktyvinių variklių kūrimo VIRŠŪNĖ :)) Ir manai, po 25 metų rusai nesugebėtų sukurti ko nors DAR GERESNIO? :))

Tad paklausk savęs, ar ruskiam reikia vogti iš jankių technologijas ar atvirkščiai? :))

O dabar 10:1 santykis. Dėl šito sutinku. Bet jei jau įvyks labai mažai tikėtinas scenarijus (JAV-Rusijos karas), nepamiršk, kieno žinioje yra kokybiškai ir kiekybiškai stipriausias kada nors žmonijos sukurtas oro gynybos tinklas, ir oro pajėgos kuriose yra toks lėktuvas kaip PAK-FA, SPECIALIAI KURIAMAS būti pranašesnis prieš bet kokią dabartinę, ar ateities oro grėsmę. O apie 6-os kartos lėktuvą, kuris kuriamas su Japonija, atseit:)) Pirma, nelabai žinau, kaip japonai gali apskritai KURTI bet kokį naikintuvą, turint omeny, kad vienintelis dabartinis toks jų industrijos vaisius yra Mitsubishi F-2, kuris yra kiek modifikuotas licenzijinis F-16. Plius, tai gan tolima ateitis, o pažvelkim į dabartinę situaciją. Jankiai teturi tik 184 kažkur F-22 (jų gamyba nutraukta dėl kainos). O F-35, taip, jų bus 2000vnt...gal. Problema ta, kad kaip bombonešis tai puikus lėktuvas, bet jo oras-oras charakteristikos iš tikrųjų gan vidutinės (gali pagooglint, pats įsitikinsi). Tad rengt oro kampaniją prieš Rusiją, kurios PAK-FA bus bent jau šiek tiek geresnis už F-22 ir daug geresnis už F-35, tikrai nebūtų išmintingas sprendimas :))

Reideris to Vidmantas, 2013 08 21 15:55
Nu nu supažindinkite dar su viena eilinio savo sąmokslo teorija:)Jei šeštos kartos naikintuvai bus bepiločiai,tai kokie bus 7kartos su kuriais Rusija taip sėkmingai dirba(kad nepajėgia sukurt net penktos kartos naikintuvų))):Reiks atkreipt fantastikos mėgėjų dėmesį į Vidmanto MAROZO talentą -kam skaityt tarkim brolius Strugackius ar Aizeka Azimova jei galima susipažint su JŪSŲ kuryba:)))))
Na apie Rusijos pramone mes seniai žinome-valstybė kuri turi vienas didžiausių pasaulyje aukso atsargas,tačiau neturi technologijų joms iškast:)))Na ir jeigu jau prabilome apie mobilių telefonų era -tai pasirodo,kad juos gamina net Šiaurės Korėja...apie rusiška mobilų negirdėjom-aišku gal ne lygis...O gal pagal kokia JŪSŲ sąmokslo teorija rusai jau seniai gamina n-tosios karos mobilų...:)))

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 21 14:13
VIDMANTAS TO REIDERIUI
1.AR SKIRI TARKIME MOBILIU TELEFONU KARTAS
BUVO VIENA,DABAR KITA,PO TO TRECIA IR.T.T

2.TAS PATS VYKSTA IR AVIACIJOJE
BUVO 4 KARTA LIEKTUVU
DABAR PENKTA
PO TO BUS 6 BEPILOCIU LEKTUVU KARTA

3.KAM RUSIJAI GAMINTI SENUS 4 KARTOS TRANTUS
RUSIJA SEKMINGAI DIRBA JAU SU 7 KARTOS LEKTUVAIS

4.O SIUOS TRANTUS PRASO TECIOSISOS VALSTYBES
RUSIJA DARO ISMINTINGAI PIRMA APRUPINA SAVE,PO TO DRAUGUS

5.JUS ISVYS NENUSIMANOTE AVIACIJOJE IR DISKUTUOJATE APIE SENA ZAPA,KADA YRA JAU MERSAS KURIS VAIRUOJAMAS BE VAIRUOTOJO

AR NORS TAI SUVOKIATE?

KA GALI RUSIJA PARODE ANTRAS PASAULINIS KARAS
KAI PER TRUMPA LAIKA PRAMONE BUVO EVAKUOTA I SIBIRA IR VISA PRAMONE DIRBO KARINEMS TIKSLAMS

RUSIJA TURI MOBILIZACIJOS PLANA PER 12 MENESIU VISA PRAMONE PRADEDA DIRBTI KARINIAMS TIKSLAMS

NERA KITOS PASAULYJE VALSTYBES KURI TAI PADARYTU

JAV NET NEGALI ATLIKTI TOKIOS MOBILIZACIJOS
NES JAV BIZNERIUI SUMOKEJJUS DU KART DAUGIAU UZ JO KARINE PREKE JO JAV PATRIOTIZMAS ISGARUOJA
IR JIS AUTOMATU PRADEDA DIRBTI KITAI VALSTYBEI

SUSISTVARKYKYTE IS PAT PRADZIU SAVO KIEME

Reideris to VVER, 2013 08 20 11:18
Tęsinys:
Lenta.ru 2013m.rugpjūčio17d.rašo,kad Rusijos gynybos ministerija atidėjo kontrakto pasirašymą dėl 37 daugia funkcionalių naikintuvų "MIG-35" oficialiai rašoma,kad dėl lėšų trukumo šis kontraktas bus nukeltas į 2016m.Taigi planai planais o galimybių nėra...Tai pat straipsnyje minimi 28vnt "MIG-29SMT"kurie buvo pagaminti konkrečiai Alžyrui,tačiau ši valstybė jų atsisakė dėl kokybės(netinka net Alžyrui:)šie naikintuvai buvo perduoti gynybos ministerijai kuriuos ji iškarto pasiuntė remontui...

Reideris to VVER, 2013 08 19 23:03
Konvejerinė gamyba yra pramoninis terminas...(beje labiausiai apsimokantis)Rolsroisas yra prabangos prekė multimilijonierių žaisliukas,todėl jis yra surinkinėjamas rankiniu būdų,tačiau net rolsroisus
gaminanti įmonė bankrutuotu jei per metus surinktu 1ar 2automobilius:)Ir tu visiškai teisus rusai visiškai neturi užsakymu savo 83mln.dolerių kainuojančiam gražiam žaisliukui...(užsienio valstybės ši naikintuvą ima nebent už dyka t.y Rusija suteikia kreditą,kuris kaip teigia dauguma Rusijos karinių ekspertų niekada nebus gražintas pvz.Ūgandos,Venesuelos kontraktai...
Su"PAK FA"-rusai turi milžiniškų problemų iš kurių esminė nesugebėjimas sukurti variklio reikalingo 5kartos naikintuvui,pavogti technologijos iš JAV neišeina(belieka laukti kol kur nors tarkim virš Irano bus numuštas F-22 ar F-35...:)Kas dėl FAK-FA pranašumo prieš F22 ar F35 na tarkim Rusijos naikintuvas 1prieš1 bus pranašesnis(kas vis tik mažai tikėtina)JAV turės daugiau nei 2000vnt.Rusija tokiais gamybos tempais per dešimtmetį gal sugebės pagaminti 200vnt.Santykis vis tiek bus 10-1:)Be to tikriausiai kada FAK-FA stos tarnauti į Rusijos oro pajėgas JAV jau bandys 6kartos naikintuvą kurio kūrimo darbai jau pradėti kartu su Japonija...:)

VVER to Reideris, 2013 08 19 20:28
Visų pirma iš kur ištraukei nesąmonę apie konvejerinę gamybą. Nežinau nė vieno lėktuvo (gal nebent ultralengvieji), kurie būtų taip gaminami. F-16 gamybos linija
http://www.gettyimages.com/detail/photo/general-dynamics-f-16-falcon-production-high-res-stock-photography/784907-001

Taj kur tas konvejeris? Aš matau, tik, kad kiekvienas lėktuvas surenkamas individualiai kaip rolsroisas.

Dabar Su-30SM. Mano nuotraukoj matosi borto numeris 55, reiškia iš numatomų pagaminti 60 lėktuvų šis yra 55-as (primenu, kontraktas pasirašytas 2011 ar 2012 metais tiksliai neprisimenu), pagal tvarkaraštį iki 2016 metų visi lėktuvai jau bus oro pajėgose (reiškia ir pagaminti ir ištestuoti). Ir kas čia tokio, kad su-30 pagaminta maažiau nei f-35 bus? Rusai tiesiog neturi tiek užsakymų, tad investuoti į tokius gamybos pajėgumus kaip pvz. Fort Vorth tiesiog nėra prasmės. Turėk omeny dar tą faktą kad PAK-FA specialiai kuriamas būti pranašesnis 1 prieš 1 prieš F-22 ir F-35 :))

Reideris to VVER, 2013 08 19 12:41
Tęsinys
Pagooglink "SU-30"ir Vikpedijoje rusiškame variante susirask POSTAVKI ir pamatysi pats kokie tiekimo greičiai tarkim2013m.

Reideris to VVER, 2013 08 19 06:56
SU-30 įvairiomis versijomis yra eksploatuojamas nuo1992m.(pirmasis skrydis 1989m.)Viso iki 2013m.rugpjūčio mėn yra pagaminta 420vnt.Nereikia būti dideliu matematiku,kad suskaičiuotum,kad per metus pagamintų naikintuvų skaičius nesiekia 20vnt.Šitos gamybos niekaip nepavadinsi konvejerine,rusai tam išrado terminą -serijinė gamyba...Todėl aš net neabejoju,kad 2013m.jie sugebėjo pagaminti 55-os serijos naikintuvą(tavo nuotrauka),pačia seriją galbūt sudaro 3 o gal 13:))naikintuvų...Jeigu paimtume tarkim JAV naujausia naikintuvą F-35 kurio gamyba vyksta nuo 2006m.viso yra pagaminta 72vnt.(2013m.rugpjūčio mėn.)vidurkis būtų 9vnt. per metus ir amerikiečiai nesislėpdami tai vadina maža serijine gamybą...Iš viso per artimiausia dešimtmetį planuojama pagaminti Vikpedijos duomenimis 3103vnt.naikintuvų o tai jau vadinama konvejerine gamyba...

VVER, 2013 08 18 15:37
Reideriui

Atsiprašau biški per vėlai,

Va nuotrauka Su-30SM 55-ojo serijinio modelio.
http://russianplanes.net/id116163
:))))) Lėti tiekimai, sakai? :))
VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 15 14:51
VIDMANTAS TO REIDERIS
1.SKAITYK IR MASTYK KIEK RUSIJA TURI REZERVU
PASAULINIU,O YRA DAR DU VIETINIAI REZERVAI
ESI LABAI SILPNAS EKONOMIKOJE

Международные резервы России
сократились на 0,02%

15 августа 2013,
15:22

Текст: Максим СеменовПо данным Банка России
международные резервы страны
по состоянию
на 9 августа
составили 507,8 млрд долларов,
что на 0,02% меньше,
чем 2 августа,
когда они составляли
507,9 млрд долларов.«Объем международных резервов
Российской Федерации по состоянию
на 9 августа 2013 года
составлял 507,8 млрд. долларов США,
против 507,9 млрд. долларов США
на 2 августа 2013 года»,
- говорится в сообщении Банка России.Таким образом, резервы
за неделю снизилась
на 0,1 млрд долларов,
или на 0,02%.

Неделей ранее показатель снизился
на 0,3%,
отмечает «Прайм».

В 2012 году, несмотря
на кардинальное сокращение
валютных интервенций
ЦБ на внутреннем рынке,
прирост международных резервов России
достиг 39 млрд долларов,

почти вдвое
превысив итоги 2011 года.

Это объясняется в основном
положительной валютной переоценкой.

Исторического максимума
международные резервы России
достигли в начале августа
2008 года - 598 млрд долларов.

В период кризиса
резервы снижались до 376 млрд долларов
(в середине марта 2009 года).

Международные резервы России,
представляющие собой
высоколиквидные иностранные активы,
имеющиеся в распоряжении правительства
и Банка России,
состоят из средств
в иностранной валюте,
специальных прав заимствования (СДР),
резервной позиции в МВФ
и монетарного золота.

O KAD ANTRAS PASAULINIS BANKAS BUS AS NEI KIEK NEABEJOJU TURI BAIGTIS KAZKADA JAV TEISINIS,EKONOMINIS IR FINANSINIS BESPRIDELAS

Поделиться новостью
Reideris to Vidmantas, 2013 08 14 20:30
1.Prie ko čia Uspachikas ir Rusijos skola?
2.Galbūt Rusijos mastu 50mln.ir nulis,bet kalba eina 52mlr.dol.skola kuri susidarė per pirmą 2013m ketvirtį...Ar bent suvoki,kad Rusija pagal užsienio skolą seniai pralenkė visų linksniuojamą Graikiją kuriai piešiamas bankrotas...Tik skirtingai nei Graikija Rusija neturi ES užnugario.
Nežinau,ką reikia padaryti,kad žlugtų JAV,tačiau nereikia būtį dideliu ekonomistų,kad suvoktum kaip tai pakeistu Rusiją kurios užsienio valiutos rezervas vos ne 100proc.yra laikomas JAV dol...
Nereikia būti visišku idiotu,kad suvoktum,kad Kinija nesuinteresuota jokio naujo banko atsiradimu ar JAV žlugimu,nes tai pat turi mlr.JAV dolerių užsienio valiutos rezervų,o JAV valstybės obligacijomis galėtų nuklijuoti Didžiąją Kinų siena...Beto daugiau nei 50proc.visų Kinijos prekių keliauja į JAV ir Kinija tiesiog negali leisti prarasti šios rinkos.
O ką ta Rusija galėjo padaryti dėl tų skolų,jos buvo visiškai beviltiškos

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 14 19:02
VIDMANTAS TO REIDERIS
1.AR JUS SUVOKIATE VALSTYBES SKOLOS LYGI NUO TARKIME V.USPASKYCHO KURIS TURI 120 MLN

RUSIJOS VALSTYBES MASTU 50 MLN NULIS
KADA VYKSTA TRILIJONINES PINIGU APYVARTOS

AR ZINOTE KA REIKIA PADARYTI,KAD BANKRUTUOTU JAV
ATIDUOTI SKOLAS IR NERA JAV,NERA SKOLININKU,NERA JAV BIZNIO

PASAULIS PUIKIAI TAI SUPRANTA
IR KAI BUS ANTRAS PASAULINIS BANKAS RUSIJOS+KINIJOS
IMS TEN UZ MAZAS PALUKANAS PASKOLAS IR GRAZINS JAV
AR NORS ISIVAIZDUOJATE TOKIO ZAIDYMO PASEKMES?

RUSIJA NURASE DAUGELIUI VALSTYBIU JU SKOLAS
IDOMU KURIUJE BARIKADU PUSEJE BUS TOS SALIS?

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 14 18:54
VIDMANTAS TO NEPAZYSTAMAM
1.ISMINTINGAM ZMOGUI NEMAISO JOKIOS KIRILICOS
2.O PATEIKIU FAKTUS ORIGINALO PAVYDALE,KAD NESAKYTUMET ,KAD PRISIGALVOJAU

3.JAU KELIOS SAVAITES VYKSTA DISKUSIJA,O JUS SLIAPETE SAVO VARDA,BAILUMAS SIULPNU ZMONIU POZYMIS
IR NEINTELEKTUALIU,NES JIE VISKO BIJO,NUO VISU PRIKLAUSOMI KAIP GAIDZIAI ZONOJE

ei marozas?, 2013 08 14 16:04
o kodel kirilica ponas mazosiom raidem rasot, bet lotyniskom ne? Juk saket, kad akinius nesiojat? :-)

ei marozas?, 2013 08 14 11:31
geopolitika.ru kitas portalas, cia geopolitika.lt ir kirilica cia netinka, nes jaunesni skaitytojai nepazysta jusu kevarzloniu.

Reideris to Vidmantas, 2013 08 14 04:09
Tęsinys:
Rusijos užsienio skola per pirmą 2013m.ketvirtį padidėjo 52mlr.dolerių pranešė Rusijos centrinis bankas.Šiuo metu Rusijos skolos sudaro 684mlr.JAV dolerių.Pagal prognozes iki metų galo Rusijos skolos viršys trilijoną dolerių...
Nesenai Jus rašėte,kad Rusija išmokėjo skolas tai kaip čia yra gaunasi,kad meluojate JUS,nes anot JŪSŲ -cituoju VYTAUTĄ MAROZA"JEI RUSIJA ANKSČIAU MELAVO TAI DABAR BEVEIK 100%SAKO TIESA"citatos pabaiga...Kadangi Rusijos centrini bankas yra oficiali Rusijos valstybės institucija jis meluoti negali,todėl aš darau prielaidą,kad meluojate JUS...:)

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 14 00:56
1.SKAITYKYTE IR MASTYKITE
KAIP IS SVAJONU SALIOES DAROMAS ZOMBIS DETROITAS
TAI JAU NE RASTAS AKYJE TAI JAU VISAS MISKAS

Anonimas, 2013 08 14 00:52
TESINYS
Скрентон,
штат Пенсильвания

Скрентону в бюджете
в данный момент не хватает
примерно $16,8 миллионов.
Чтобы помочь снизить расходы
, город сократил
около 400 государственных
рабочих мест.
"У города нет денег",
говорит член городского совета
Роберт Макгофф.
"Мы каждый день
живём, как последний"
. Прогноз банкротства
: I квартал 2014 года.


Провиденс,
штат Род-Айленд

В конце мая назначенный
на рассмотрение банкротства
Сентрал Фоллс
(город в округе Провиденс)
судья заявил
, "Не знаю, как ещё они смогут
из этого выбраться,
кроме как объявив банкротство"
. Прогноз дефолта:
осень 2013 года.

Санта-Ана,
штат Калифорния

Кредитный рейтинг города
по оценке Moody’s
всего лишь на единицу
выше статуса неплатежеспособного.
Прогноз банкротства: 2014 год.

Лонг-Бич,
штат Калифорния

Лонг-Бич пересмотрел договора
с полицейским и пожарным профсоюзами
относительно урезания пенсионных трат
в попытке сокращения общих расходов
и экономии для городского бюджета
18,5 миллионов долларов.
Прогнозируемое банкротство
: 2014 год


Anonimas, 2013 08 14 00:50
TESINYS
сразу становится неуютно.

За целый день пребывания в городе
я ни разу не увидел
ни одного полицейского,
даже в центре.
Зато чуть ли не с каждой подворотни
раздается запах марихуаны".
Неизвестные герои

Ниже представляю неполный список
наиболее крупных городов-банкротов США,
о которых широкой публике не известно.

Маммот Лейкс,
штат Калифорния

Третьего июля
Маммот Лейкс
подал заявление о банкротстве
из-за неспособности оплатить по иску
о возмещении $43 миллионов,
поданных городским планировщиком
против города.

Сан - Бернардино,
штат Калифорния

Сан-Бернардино
подал документы о банкротстве,
став третьим по величине
обанкротившимся американским городом
. Вместо крупных урезаний
для полицейского и пожарного департаментов,
как это делал Стоктон,
город предпочёл подать документы
о признании себя банкротом.

Адвокат города
Джеймс Пенман
говорит, что документы
, которые представлялись мэру
и городскому совету,
13 из 16 лет были фальсифицированы,
и таким образом скрывали истинные
расходы города,
в итоге лишь усугубив
его финансовые проблемы.


Округ Рокланд,
штат Нью-Йорк

Округ уже сократил 412 рабочих мест
в середине прошлого года
, после того как Moody’s
дал ему негативный прогноз
из-за его бюджетного дефицита
в 18 миллионов долларов.

В этом году власти
пошли на увольнение еще 514 сотрудников
. Все американские аналитики солидарны
во мнении,
что город вплотную подошёл к дефолту,
которые неминуемо настанет
в течение 1-1,5 года.Anonimas, 2013 08 14 00:49
TESINYS
“У нас выше уровень
, чем в Западной Африке,
”- говорит Шэннон Хейдер
, директор агентства,
который возглавлял деятельность Центров
по контролю и профилактике заболеваний
в Зимбабве.

“Мы на одном уровне с Угандой
и некоторыми районами Кении”.
В Канаде придумали очень
«необычные» способы
предупреждения распространения болезней.
Например, в Ванкувере
власти провинции Британская Колумбия
раздают наркоманам
бесплатные трубки
с тяжелым наркотиком крэком
, чтобы снизить распространение болезней.
Но здесь есть ограничение
– человеку положено не более одной
бесплатной трубки
с крэком в день.
Стоктон

Город Стоктон
объявил о банкротстве
28 июня прошлого года
из-за спада на жилищном рынке
и набранных долгов

. За последние несколько лет
город урезал более $90 миллионов расходов,
особенно досталось департаменту полиции,
что ожидаемо привело
к росту убийств и общей преступности.
Руслан Бежемский,
в июне вернувшийся в родной Питер
, поведал:
«Городская свалка в Стоктоне
находится всего в нескольких кварталах
от мэрии города.
Кругом шатается масса подозрительных людей,
в основном чернокожих.

А такого количества бомжей
я не видел даже в московских переходах
– их там чуть ли не больше,
чем обычных прохожих.
Постоянно клянчат мелочь,
а если дашь одному,
тут же подбегает еще несколько.

По улицам висят вывески
о сдаче офисов в аренду
целыми зданиями,
но желающих нет.

Половина зданий в городе
или на цепях,
или заколочена досками.
Единственный процветающий бизнес
в Стоктоне
– это продажа спиртных напитков.

Ближе к вечеру
улицы города заполняются
пьяными чернокожими подростками,
при виде которых


Anonimas, 2013 08 14 00:47
TESINYS они боятся за свою жизнь
. Такая ситуация с безопасностью
продолжается уже давно
. Я думаю, что вчерашний случай
просто переполнил чашу терпения,
когда одного из наших водителей
на Роза Паркс
избили подростки,
а полиция добралась туда
через тридцать минут,
и это в центре Детройта”,
– сказал Гэфни.

В настоящий момент Детройт
– это город,
который рвут на части
воры и вандалы.
Здания буквально разбирают на куски люди,
которые ищут хоть что-то,
что можно продать и остаться на плаву.

В Детройте идет нешуточная война
за то, чтобы в городе работало
уличное освещение.
Воры, устаревшее оборудование
и отсутствие финансирования
не позволяют властям решить эту проблему.
Городские чиновники считают,
что 15-20 процентов
из 88.000 уличных фонарей
не работают,
и признают, что в некоторых районах
это число может достигать 50 процентов
. Но уличное освещение стало
главной бедой не только в Детройте.

В городе Хайленд Парк,
штат Мичиган,
большинство уличных светильнико
в были изъяты,
потому что город не платил
за электричество.

В городе Фресно,
штат Калифорния,
кража медных проводов
уличного освещения
стала серьезной проблемой
. На сегодня ремонт линий освещения
и потери медного провода
обходятся городу ежемесячно
в 50 тысяч долларов.

Сейчас примерно 2500 столбов освещения
стоят без проводов.
Интересен отзыв о поездке в Детройт
белоруса Андрея Рогова,
который сейчас работает в Канаде
дальнобойщиком:

"Страшный заброшенный город
с очень высоким уровнем преступности
. Много мест, куда полиция вообще не заезжает
. В них там стреляют из-за угла.
Раз из-за стройки и сильного снегопада
свернул на фуре в какие-то боковые улочки
. На каждом(!) перекрёстке,
как постовые,
стоят негры-наркоторговцы".

В этом году США опять снизилась в рейтинге ВОЗ
по темпам роста заболеваемости туберкулезом
(уже 6 место в мире)
и ЗППП (5 место).
Скорость распространения ВИЧ-инфекции


Anonimas, 2013 08 14 00:46
Однако в целом Сан-Франциско
находится в лучшем положении,
чем остальная Калифорния.
Южнее вдоль побережья,
Лос-Анжелес
постигла участь города
с высокой безработицей
и обязательно следующего
за этим роста преступности.

Всего за последние три дня
здесь совершено 54 поджога
и 8 изнасилований
(данные городской полиции).

Количество живущих
в крайней бедности детей
в штате Калифорния
с 2007 по 2010 год увеличилось
на 30 процентов.

Как сообщает Национальный Центр
по бедным детям,
в Филадельфии
живущих в крайней бедности детей 36.4%,
в Атланте - 40.1% детей,
в Кливленде их 52.6% (!),
а в Детройте - 53.6%
. По данным Брукингского исследовательского института
, с 2000 по 2010 год
в США уровень бедности
повысился с 15% до 40%.


По Детройту вообще чудовищные цифры.

Анализ переписи показал
, что 48.5% всех проживающих в городе мужчин
в возрасте от 20 до 64 лет
безработные.
Средняя стоимость дома
в Детройте сейчас – всего $6000,
а некоторые дома выставлены
и вовсе за символический 1 доллар.

Среднюю школу заканчивают лишь
25 процентов школьников.
Город стал очень опасным местом
для жизни.

Недавно 100 водителей автобусов
отказались выезжать на линии,
опасаясь за личную безопасность.
Глава профсоюза водителей
Генри Гэфни
сказал,
что водители
“боятся за свою жизнь“
…. “Наши водители напуганы,


Anonimas, 2013 08 14 00:44
TESINYS
и ее не смогли скрыть.
Сан-Франциско и каловые массы

Вернувшийся из Сан-Франциско
инженер Николай Боев
за бокалом
аппетитного американского Джимми
в баре рассказал мне
о прелестях жизни
в этом когда-то процветающем городе:

«Там есть район под названием
Хантерс Пойнт
– абсолютный кошмар.
Более половины его населения
живут в бедности,
а более половины детей –
без отцов.

Мне иногда приходилось туда ездить по делам.
Мы с шефом пробирались по грязи и бетону
на северо-восток застройки.
Как-то мы остановились оглядеться
у незаселенного дома,
окна и двери которого были
заколочены досками.
Ручей из дерьма,
мочи,
тампонов
и туалетной бумаги
вытекал из темной дыры
в тротуаре,

тёк по холму и рядом с улицей
разливался в подобие
дерьмовой лагуны.

В ней росли сорняки
высотой сантиметров двадцать.
Свежее говно, понимаешь?
Это не шутка и не прикол»
. Смотрю на сайте ВОЗ информацию
по «красным точкам»
на карте мира
– Сан-Франциско
отмечен жирной линией
с примечанием:

«высокие показатели заболеваемости
вирусными инфекциями среди населения».
Пояснения специалистов
весьма четкое:
фекальные массы – прибежище опасных бактерий,
особенно E. coli,
патогенного микроба,
который приводит к болезням или даже смерти людей,
особенно младенцев.

В так называемом развивающемся мире,
согласно данным ВОЗ,
загрязненная каловыми массами вода
– главный убийца,
на счету которого ежегодно
1,8 миллионов жизней.
Детская бедность, Детройт и тьма


VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 14 00:42
VIDMANTAS TO VISIEMS IDESIU STRAIPSNI DALIMIS NES VISA BLOKUOJA

Прощай, американская мечта!
Социально-экономическая ситуация в США
Сергей Тихонов 07.08.13 // 14:51


Социально-экономическая ситуация в США
стала ухудшаться
вследствие массовых дефолтов
на низовом
, муниципальном уровне
, которая тщательно скрывается
от федеральной
и международной статистики

За последние два года
обнаружилась странная
миграционная тенденция:
из 21 моего одноклассника
, однокурсника и знакомого,
уже давно благополучно устроившихся
на ПМЖ в США,
более половины, 12 человек,
неожиданно вернулись в Россию.

На вопрос «почему»
, народ рассказывает
просто ужасные истории,
больше похожие на сводку новостей
из беднейших стран Африки.

«Америка уже совсем не та!»,
- поведал мне Юра Истоев,
программист,
с которым мы когда-то тусовались в общаге
питерского универа,
а потом в 2000-м сердечно прощались
в Пулково,
провожая его в штаты.

Посмотрел на миграционную статистику США-РФ
за последние годы - действительно,
тенденция, как говорится,
на лицо
: в 2012 году на родину из США вернулись уже 2 102 россиянина,
что почти в три раза больше,
чем в 2011.

Мониторинг макроэкономических индикаторов
страны свободы
не дал ответа на вопрос о причинах
этого явления:
рецессии не наблюдается,
безработица стабильно высокая,
но не критичная,
индекс промпроизводства
топчется на нуле.

Однако если копнуть более глубоко
, взглянуть на проблему
в региональном разрезе,
становится ясным
, где зарыта собака
– по состоянию на 1 августа 2013 года
уже 12 городов объявили себя банкротами

и перестали обслуживать
свои социальные обязательства,
в преддефолтном состоянии находятся
346 городов
и 113 муниципальных округов страны.
Эти истории тщательно скрываются
. А о Детройте
мир узнал лишь потому,
что там социально-экономическая ситуация
совсем вышла из под контроля


ome, 2013 08 13 17:37
Laukiam straipsniu apie JAV problemas :)

tom, 2013 08 13 17:07
Esme ne rodikliai o tai kas yra sakoma ziniasklaidojr. Tai kad vakaruose yra problemu lengvai atsispindi naujirenoze tuo tarpu Russia today lygy rusijai nieko nera blogs or gerasis vadas putonas puimiak susidorojo sukrize.


ome, 2013 08 13 15:15
Na matyt baisiau yra ne tai kad miestai JAV bankrutuoja o tai kad Rusijos mistiniai rodikliai krenta. :D

Beje, 2013 08 13 14:58
Kaip sako rusai, kito aky kruopelę pastebi, kai savo aky nemato rąsto. Ar ne taip, Marozai? Straipsnis ne apie JAV, o Rusiją.

Vienas komentatorius sako, jog yra daugiau dūmų nei ugnies, kalbant apie Rusijos ekonominę padetį ir jos problemas. Taip, visos šalys turi problemų, ties patys vakarai, ES ir JAV, grąsina žlugimu. Grasina, grasina, o rodikliai kaip nekinta (arba kinta lėtai į teigiamą ar neigiamą pusę), taip nekinta. Tuo tarpu Rusijos ekonominiai rodikliai krenta, kas suteikia prielaidą manyti, jog padėtis tikrai blogėja. Jei net centrinis bankas praneša, kad valstybės skola didėja, reiškia kažkas tikrai negerai yra. Manau į naudą būtų Rusijos ekonomikos augimas, labiau išaugtų abipusė ekonominė priklausomybė tarp Vakarų ir Rusijos, dėl ko mažiau šakotumėmes.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 13 14:14
SKAITYKYTE IR MASTYKITE KAIP IS SVAJONIU JAV SALIES DAROMAS ZOMBIS JAV-DETROITAS

по состоянию на 1 августа 2013 года
уже 12 городов объявили себя банкротами

и перестали обслуживать
свои социальные обязательства,
в преддефолтном состоянии находятся
346 городов
и 113 муниципальных округов страны.
Эти истории тщательно скрываются
. А о Детройте
мир узнал лишь потому,
что там социально-экономическая ситуация
совсем вышла из под контроля
и ее не смогли скрыть.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 13 14:09
VIDMANTAS TO VISIEMS
KOMENTARU BLOKAVIMAS YRA NE DEMOKRATIJOS O TIRANIJOS POZYMIS

SKUNDZIATES KAD NEPATEIKIU ARGUMENTU,O KAI NORIU PATEIKTI BLOKUOJATE
BENDRAI KA NORETI IS 500 MLN APACIU SU KIRVUKAIS

Reideris to VVER, 2013 08 12 20:50
Matai užsakymai ir gamyba yra skirtingi dalykai...Pateiksiu tik sausus duomenis.Per 2013m.septynis mėnesius Rusijos karinės pajėgos gavo-
1)2vnt.naikintuvų "SU30SM"
2)6vnt.mokomųjų lėktuvų JAK-130
3)1vnt.AN-140-100 13007
4)1vnt.L-410UVP-E20
5)1vnt.TU-154M
Duomenys iš saito "Sdelana u nas"
Tai ir viskas...Gamyba vyksta geriausiu atveju kaip JAK-130 serijomis po tris arba vienetais...Konvejerine gamyba to tikrai nepavadinsi...Kontraktai pasirašomi,pinigai skiriami,didžioji dalis išvagiama,nukombinuojama:)
Dar prasčiau civilinėje aviacijoje - tikriausiai ne vienas girdėjo istorija apie tai,kad Azerbaidžanas užsisakė 7vnt. "Suchoi Superjet 100"Gavęs pirmąjį likusių 6 nusprendė atsisakyti dėl kokybės...O juk "Superjet 100"yra Rusijos civilinės aviacijos flagmanas...

Jalas, 2013 08 12 20:24
ome, 2013 08 12 15:23
Jus geriau apie JAV ir ES ekonomikos bedas rasytumet-------------------------------------
Jis informaciją apie Rusijos ekonomines problemas priima kaip jos eilinį pažeminimą. Tuo tarpu tai tik susirūpinimo dėl blogėjančios situacijos išraiška, nes beveik puse Lietuvos eksporto eina į Rusiją. Jos ekonomikos augimo, galimas gyventojų pajamų nuosmukis lygiai taip pat gali atsiliepti ir Lietuvai. Nuogąstavimus didina ir tai, kad Rusijos SMI apie galimai artėjančią krizę rašo daug ir visuose portaluose. Lietuvos gamintojams yra dėl ko rūpintis. Taigi straipsnis labai aktualus.

VVER, 2013 08 12 18:54
Esu girdėjęs, prie ekonomikos lėtėjimo iš dalies prisidėjo įstojimas į WTO. Todėl vietiniam gamintojam sunkoka konkuruoti su užsienietiškom prekėm (pvz. kinietiškom), ir jų negali apmuitinti taip, kaip neleidžia susitarimai. Bet infrastruktūros vystymasis vyksta beveik pilnu tempu, kas reikalauja lėšų trumpalaikėje perspektyvoje, bet labai naudinga ilgalaikėje
Beje, norėčiau daugiau informacijos apie straipsnyje minimas didėjančias regionų skolas. Nes girdėjau, pastaruoju metu, bendra eksporto vertė sumažėjo, o importai padidėjo, tačiau bendras prekybos balansas vistiek išlieka teigiamas, reiškia bendras pinigų kiekis valstybėje didėja, tad ar tikrai padėtis veda link krizės, ar čia tik laikinas sulėtėjimas? Aš linkęs manyti, kad antrasis variantas.

Ai, dar kažkoks komentatorius rašė, kad " Jelcino eros metais Rusija dar sugebėjo konvejeriniu būdų gaminti lėktuvus prie Putino to atlikti nepajėgi..."

Atsiprašau, mano pateikiami skaičiai gali būti nevisai tikslūs, bet šiuo metu Rusijoje yra užsakymų 27 lėktuvams tu204sm, keliasdešimčiai an148 IR AN-140 apie 6 tu214, taip pat 4 ar 6 il-96, taip pat bent keliasdešimt ssj 100 Superjet regioninių lainerių (tiesa, pastarojo tik apie 40 procentų dalių gaminama Rusijoj, visa kita importuojama). Skaičiai labai apytiksliai, bet tai yra užsakymai, pasirašyti kontraktai ir paskirtos lėšos. Ir atkreipkit dėmesį, kad tai tik civiliniai lėktuvai, o užsakymų kariniams yra taip pat nemažai. Internete paieškokit apie Su-35S, IL-476, SU-30SM, SU-30M2, mig-29k. Visi mano paminėtieji taip pat nėra kokie popieriniai projektai, o jau užsakyti visai padoriais kiekiais :)


populiaru, 2013 08 12 17:49
kazkaip populiaru tapo pastaruoju metu prognozuoti rusijai ekonomine krize (yra ir prognozuojanciu kracha) / Rusija turi problemu, bet kas ju neturi - panasiai galima prognozuoti, kad Amerika tuoj zlugs, bet ji kazkaip nezlunga / siek tiek neramina tik faktas, kad Rusija pastaruoju metu be perstojo rengia karines pratybas, tarsi ruostusi kazkokiam karui, o del to kracho, tai propagandiniu dumu kol kas zymiai daugiau, nei ugnies

ome, 2013 08 12 17:46
Kad suvesti paraleles, o dabar jums formuojamas kaleidoskopinis matymas.

hm, 2013 08 12 17:39
JEI RUSIJA ANKSCIAU MELAVO TAI DABAR BEVEIK 100% SAKO TIESA

Vos neapsitriedziu aukstielnikas :)))

Reideris, 2013 08 12 15:36
Papildymas Vidmantui,Omei -ištrauka iš straipsnio cituoju:
"aiškiai matomiems ekonominės krizės ženklams reikia sisteminių sprendimų,o ne naujai spausdinamų rublių"...Gi pasirodo ne JAV o Rusija spausdina tapetinius rublius,arba kas gali paneigti,kad žurnalistas Ivanas Priobraženskis taip rašydamas nėra vakarų imperalistų agentas skleidžiantis propoganda ne per "Amerikos balsą",bet Rusijos naujienų portalą"rosbalt.ru"
to OME -kodėl Geopolitikos skyriuje kuris skirtas konkrečiai Rusijai turėtų būti rašoma apie apie JAV ar ES?

ome, 2013 08 12 15:23
Jus geriau apie JAV ir ES ekonomikos bedas rasytumet, isijunge is oro spausdinimo masinas vaizduoja didelius ekonomistus... Tuoj vel reikes gelbeti kokia Ispanija ar net Prancuzija.

Reideris, 2013 08 12 15:17
Tęsinys:praleidau 6 punktą apie analitikus:Rusijoj žinau tik viena Pavela Globa:)
Apie tiesa Rusijoj -slypi kažkur anapus:)

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 12 14:21
TESINYS
PASIKLAUSAI AMERIKOS BALSO IR GAUNI TIESA
JEI JAV ANKSCIAU SAKE 100% tiesa dabar absoliuciai meluoja
JEI RUSIJA ANKSCIAU MELAVO TAI DABAR BEVEIK 100% SAKO TIESA

VISKAS ELEMENTARU VATSONAI PASAKYTU SERLOKAS HOMSAS

Reideris to Vidmantas, 2013 08 12 14:20
1.Apie tai kad Rudenį vyks G-20 susitikimas mes ir taip žinom,norėtumėm sužinot konkrečiau apie tuos kvailius kurie ryšis išmest milijardus Rusijoj...Vakarų kompanijos po pakuzukos su"JUKOS"abejoju,kad ryšis bekišt ten pinigus...
2.Apie išgriautas gamyklas-Jelcino era baigėsi ne prieš tris o prieš 10metų...Tačiau Jeigu Jelcino eros metais Rusija dar sugebėjo konvejeriniu būdų gaminti lėktuvus prie Putino to atlikti nepajėgi...
3.Apie skolas- TSRS Antrojo pasaulinio karo metais gavo paskolas sumai 50,1mlr.JAV dolerių (šių laikų pinigais tai700mlr.JAV dolerių)Vikpedijos duomenimis Rusija,kaip oficiali TSRS teisių perėmėja už ši Lendlizą nėra atsiskaičiusi...Kiek buvusių TSRS ar Rusijos skolų vakarai nurašė kaip beviltiškų susirasi pats...Apie kompensacijas už okupacijos metus siekiančius mlr.dolerių nebekalbėsim...
4.Jokie protingi ekonomistai ar finansininkai negali padėti valstybei sėdinčiai ant naftos ar dujų adatos...Paslėpti,pasikartosiu paslėpti bet nepagydyti šią liga gali tik aukštos naftos ir dujų kainos,jeigu tik kaina už nafta smunka žemiau nei 100USD.milžinas molinėmis kojomis pradeda svyruoti...
5.Butent reikia neužmiršti,kad Rusija vietoj to skirtu pinigus gaunamus už išteklių eksportą socialinėms reikmėms,infrastruktūrai (kaip,kad tarkim daro Norvegija)išmeta pinigus į "bala"...Tokiai kišeniniai"supervalstybei"pilnai užtektu 150-200 tūkstančių karių kariuomenės kuri būtų skirta vidaus neramumams malšint,sienoms saugot,ar tokioms valstybėlėms kaip Gruzija prievartaut...Rusijos"napalionas-Putinas iki šiol nesugeba suvokt,kad kol Rusija turi atominį ginklą-ginkluotos invazijos į Rusija nebus...Ji tiesiog nereikalinga-Kinija jau seniai be tankų ir lėktuvų
tyliai okupavo Sibirą...
6)Apie analitikus
7)Geriau pasidomiek apie piarą sukelta aplink Sočio olimpiada,ims JAV su savo sąjungininkais ir užbaikotuos ir vadinsis tai nebe Žiemos Olimpinėmis žaidynėmis o mistinėmis BRIKS varžytuvėmis...

Anonimas, 2013 08 12 14:18
VIDMANTAS TO VISIEMS
1.ESU PROGRAMUOTOJAS IR ZINAU KURI KLAVITUROS MIGTUKA PASPAUSTI

2.NESIOJU AKINIUS IR MAN TAIP RASYTI PATOGIAU
TURIU ASMENINI GYDYTOJA SU SVEIKATA GERAI NE TAI KA JUS GALVOJATE

3.VISUS STRAIPSNIUS SUSIJUSIUS SU RUSIJA IR JAV VERTINU OBJEKTYVIAI
NES PAS MANE DAR NUO VAIKYSTES YRA SIS ANALIZES BUDAS BUDAVO PASKAITAI,,PRAVDA

x, 2013 08 12 11:37
As abejoju ar Vidmantas kada nors objektyviai vertino straipsnius susijusius su Rusija.

drakas, 2013 08 12 11:17
Pas marozą CAPS LOCK kaip visada užstrigęs...

s, 2013 08 12 11:16
Realiai Rusija tampa nepatraukli uzsienio investicijoms. Taigi, abejoju maroze, kad greitu laiku sulauksi savo milijardiniu investiciju :))))

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 12 10:37
VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH
2013-08-12 09:52
1.PRASIDEDA RUDENI G-20 SUSITIKIMAS S,PETWRBURGE
TURETU BUTI SUDARYTOS MILIARDINES INVESTICIJOS I RUSIJA
IR LOGISKA LKAD VAKARAI ZAISDAMI SALTA KARA VEL PUCIA MIGLA

2.ISGRIAUTAS ELCINO GAMYKLAS IR NUSMUKUSIA PRAMONE BEI KARINE PRAMONE KURI GAMINO CIAINIKUS PER VIENA DIENA NEPADARYSI
IR KIEKVIENAS NORMALUS EKONOMISTAS ZINO KAD KAI PRADEDI BIZNI
PIRMI TRYS METAI BUNA NUOSTOLINGI PO TO TIK PO TRUPUTI AUGA PELNAS

3.RUSIA NETURI SKOLOS IR TARPTAUTINE FINANSINE MAFIJA NEGALI JUOS IKLAMPINTI I SKOLAS IR NAKTIMIS NEMIEGA GALVOJA KAIP TAI PADARYTI

4.RUSIJA TURI PROTINGU FINANSININKU IR EKONOMISTU IR SUSITVARKYS SU TOMIS VISOMIS DIRBTINOMIS KRIZEMIS

5.REIKIA NEUZMIRSTI,KAD RUSIJA DIDELES LESAS METE I KARIUOMENES PERTVARKA,NEBUS KARIUOMENES SU MODERNIA GYNKLIUTE NEBUS RUSIJOS

6.PROTINGI PASAULIO ANALITIKAI ZINO TAI IR NEPYLSTO VANDENELIO

7.O DABAR TAI PIARAS PRIES G-20 SUSITIKIMA

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (25)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (43)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (127)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (1)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras