Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kinijos ekonomikos pagirios (I) (67)

Komentarai:

VVER, 2013 09 09 13:21
Jei dar skaitai čia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Third_Taiwan_Strait_Crisis
"The U.S. government responded by staging the biggest display of American military might in Asia since the Vietnam War.[4] President Clinton ordered additional ships into the region in March 1996. Two aircraft carrier battlegroups, Carrier Group Seven centered on USS Nimitz, and Carrier Group Five centered on USS Independence, were present in the region, and have been publicly claimed to have entered the Taiwan Strait."

Jei sakai negintų, tai ką 95m darė visi tie laivai? :)))
Patikėk, jankiam Taivanas Azijoje yra tas pats, kas NATO Europoj.

SS Mann, 2013 09 06 17:49
>>>>> VVER, 2013 09 06 09:21
Aš rašiau, kad Kinijai užpuolus Taivaną, JAV jį GINTŲ.
----------------------------------
Butent tai ir buvo ne į temą.


VVER, 2013 09 06 09:21
Tu irgi :) Aš rašiau, kad Kinijai užpuolus Taivaną, JAV jį GINTŲ. Tad palyginti su potencialiu 3-iu pasauliniu, tas prekių embargas kažkaip nueitų į antrą planą, nemanai? :))

SS Mann, 2013 09 04 16:33
>>>>> VVER, 2013 09 04 12:24

Mielas kolega VVER, net ir labai trumpai rašydamas vistiek sugebate nepataikyti į temą. Aptariama situacija kai Kinijai jėga užėmus Taivaną, JAV kaip atsaką į tai panaudoja prekybos embargą. Nėra kalbama apie JAV ir Kinijos ginkluotą konfliktą.

VVER, 2013 09 04 12:24
Labai trumpai:
Esant karui, embargai tiek Kinijai, tiek JAV tikrai nebūtų svarbiausias rūpestis, kaip Vokietijai 40-ais Anglijos ir Prancūzijos prekių embargas irgi nebuvo svarbiausias rūpestis :))

SS Mann, 2013 09 04 12:00
>>>>> Rimvydas,VVER, E
Kadangi VVER uždavė tokį klausimą, spėju kad Jus neatkreipėt dėmesio kokiame kontekste iškylo šis klausimas.
O beje, kam Kinijai tą daryti iš vis, primink???
-----------------------------------------------------
Reideris to E, 2013 09 01 23:33
CNN laidoje paklausus CŽV analitiko ko turėtu imtis JAV Kinijai užpuolus Taivaną - atsakymas buvo uždėti visišką embargą Kinijos gaminamoms pigioms prekėms,

Kaip atsakomoji priemonė į JAV embargą hipotetinio konflikto atveju. Nesant konflikto minėtos priemonės be abejo yra žalingos ir neatitinka Kinijos interesų.

E, 2013 09 03 22:25
Kai kalba eina apie Kinijos prekybos politika reikia nepamirsti, kad Kinijai budingas vaikiskas elgesys. Astrios replikos ir nuolatiniai grasinimai jau tapo gerai zinomas Kinijos bruozas. Buvo grasinta ir JAV vadinamaja "Nuclear Option" buvo lygiai taip pat grasinama ir Japonijai, turejome ir mes, ES problemu su Kinija - Bra Wars.

Taciau daugumoje tai lieka tik grasinimai. Toks elgesys budingas norint tureti stipresne pozicija pries derybas.

Bet. Jeigu... Kinija isnaudotu savo "Nuclear Option" yra tikimybe, kad JAV ikristu i recesija, kartu nusinesdama ir Europa. Reguodamos i finansini šoką dauguma valstybiu tiketina pereitu prie protekcionizmo.

Netekusi rezervo ir praradusi svarbiausius prekybos partnerius Kinija iskastu sau duobe. Neturedama vidines rinkos ir nerasdama kur parduoti savo produkcijos vargiai ar ilgai temptu.

Taigi, labai abejoju, kad Kinai, igyvendintu savo grasinimus.

VVER, 2013 09 03 21:48
Rimvydui
Beveik visiškai pritariu, tačiau dar vienas dalykas. Nepamirškim, kad JAV ekonominė sistema visad gali remtis P. Amerika, Europa, P. Korėja, Japonija, net ta pačia Rusija. O kuo gali remtis kiniečiai su savo vis labiau įsigalinčia šovinistine politika? Pakistanu nebent :))

VVER, 2013 09 03 21:42
"Kinijai pradėjus masiškai leisti į apyvartą USD, prasidėtu taip vadinamas ‘domino efektas‘. Kitos šalys taip pat skubėtų atsikratyti USD"

Ir pakeistų jį į kokią valiutą? Juanį, rublį, eurą, auksą? Nė vienas jų neaprėpia tokio pinigų kiekio, kad padengtų VISĄ pasaulinę prekybą.

" Esant tokiai situacijai apie tai kad kas nors skolintu JAV gali tikėtis tik visiškas svajoklis."

O jei jankiai sutiktų mokėti didesnes palūkanas? :)

"Pateikit skaičius kiek ir kas paskolino Kinijai."

Aš šių skaičių nežinau. Ir, man atrodo čia ne į temą, aš rašiau apie gerokai sunkesnes galimybes skolintis JEI Kinija paskelbtų tavo taip advokataujamą ekonominį karą (kuris niekam neatneštų naudos), kada recesija Kinijai garantuota.

"Gal galėtumete įvardyti priežastis kodėl taip atsitiktu, nes tai kad prekybos apimtys skaičiuojamos USD, nereiškia jog Kinija prekiaudama negali naudoti kitos valiutos."

Vėlgi, kokios valiutos? O priežastis labai paprasta. Pingantis doleris reiškia prekei iš užsienio nusipirkti reikia daugiau dolerių ar ne? Reiškia, brangsta importas. Reiškia, kiniečių pigus šlamštas tampa brangiu šlamštu, reiškia jo niekas nebenori pirkti :)) Supranti sistemą?

Ir beje, dar vienas įdomus dalykas. Visa pasaulinė naftos prekyba vyksta USD. Spėk, kas atsitinka, kai doleris atpinga? Nafta pabrangsta :)) O spėk, kas visai nesenai tapo didžiausia naftos importuotoja? :DDD
Taigi, atsisakyti dolerio Kinijai tas pats, kas persišauti koją. Gali, jei labai nori, bet visiškai nenaudinga ir taip siūlančius reikėtų gerai pakratyti teisėsaugai :))
O beje, kam Kinijai tą daryti iš vis, primink??? Nes kaip tas atrodytų? Taip, mes sugriovėm pasaulio monetarinę sistemą, sužlugdėm neįsivaizduojamą daugybę mažų tautelių-potencialių sąjungininkių, ir gerokai padidinom 3-io pasaulinio karo tikimybę, bet užtat pamokėm tas prakeiktas kapitalistines kiaules :)) Tiktai siurprizas, Kinija jau irgi kapitalistinė. Na aišku, tas jos kapitalizmas kaip XIX amžiaus 1 pusės labiau, bet vistiek :))


Rimvydas, 2013 09 03 21:38
Na as tik noriu truputi savo nuomone iterpti, nes matau, kad cia daug bus priskaldyta...
1) dolerio nuvertinimas nenaudingas Kinijai, nes tai automatiskai pabrangintu jos valiuta USD atzvigiu (juk todel Kinija toki ilga laika ir slave uzsienio valiuta, kad jos valiutos kursas isliktu zemas) ir padarytu eksporta maziau konkurencinga (stiprene valiuta=brangesne kitu valiutu atzvilgiu produkcija) (atvirksciai atpigtu JAV eksportas ir jis pasidarytu konkurencingas, juk tam daznai ir naudojamas kiekybinis skatinimas, kad atpigtu valiuta ir padidetu konkurencingumas (Japonija naujausias pavyzdys));
2) taip Kinija turi isigijusi labia didele dali JAV skolos; doleris nuverteja, kartu nuverteja ir skola (grynas nuostolis Kinijai)= didinamos palukanos = JAV vartojimas stoja (butent del to Kinija ir supirkinejo skola, kad JAV galetu pigiai skolintis, nedidinti palukanu ir nemazetu vartojimas, kas reiskia, kad Kiniskos prekes su malonumu sluojamos is JAV lentynu).
Istorijos moralas yra labia paprastas, tokio pobudzio "priemones" oi kaip smarkiai kirstu tiek JAV, tiek Kinijai. Butent del to sios valstybes yra taip tampriai susijusios ir savotiskai "viena be kitos negali".
3) nematau jokiu priezasciu domino efektui, atvirksciai butu siekiama pasinaudoti pigesniu doleriu ir neabejoju, kad jis butu labia paklausus.

SS Mann, 2013 09 03 21:06
>>>>> VVER

Nes JAV gali skolintis.
-----------------------------------------------------
Kinijai pradėjus masiškai leisti į apyvartą USD, prasidėtu taip vadinamas ‘domino efektas‘. Kitos šalys taip pat skubėtų atsikratyti USD. Esant tokiai situacijai apie tai kad kas nors skolintu JAV gali tikėtis tik visiškas svajoklis.
___________________________________________________
Jei kaip sakai, Kinija paleidinėtų į apyvartą dolerius, niekas jai tikrai nieko neskolintų :)
---------------------------------------------------
Pateikit skaičius kiek ir kas paskolino Kinijai.
___________________________________________________
Smarkiai nuvertindama dolerį, Kinija padarytų savo eksportą ypač nekonkurencingą pasaulyje.
-----------------------------------------------------
Gal galėtumete įvardyti priežastis kodėl taip atsitiktu, nes tai kad prekybos apimtys skaičiuojamos USD, nereiškia jog Kinija prekiaudama negali naudoti kitos valiutos.

VVER, 2013 09 03 18:09
Paprasta. Smarkiai nuvertindama dolerį, Kinija padarytų savo eksportą ypač nekonkurencingą pasaulyje. Problema dar ta, kad didelė ūkio dalis paremta ženkliu industrijos, nt rinkos kreditavimu. Dėl to spėčiau, būtų dvigubas smūgis: sumažėtų pinigų iš eksporto ir tuo pat metu mažiau kreditų. Visai galimas daiktas, kad būtų greita ir stipri recesija, o kadangi ss manno dolerių paleidimo į rinką strategija pasaulyje suprantama, kaip ekonominio karo deklaracija, jai nebūtų kaip gauti paskolų iš užsienio. Ekonomikos dėsnis- išleidi daugiau nei uždirbi, skolintis neišeina, vienintelė išeitis- bankrotas :)) Na aišku, dar gali bandyti kiek gali taupyti ir t.t., bet prisiminus Graikiją, abejoju, ar tai būtų pageidautinas scenarijus :))

Ivan, 2013 09 03 17:38
VVER, gal Jūs trumpai užsiminkite keliais sakinias kaip Kinija bankrutuotu, man labai įdomu.

VVER, 2013 09 03 16:12
Nes JAV gali skolintis. Jei kaip sakai, Kinija paleidinėtų į apyvartą dolerius, niekas jai tikrai nieko neskolintų :)

O kiniečiai, verčiantys dolerį "beverčiu popierėliu" :)). Kaip suprantu, tavo žinios ekonominiais klausimais ne visiškai išlavintos. Daug nerašysiu, bet, jei nori žinoti, galiu paminėti, Kinija taip padarydama, sau padarytų kur kas daugiau žalos, negu pačiai JAV :)

SS Mann, 2013 09 03 15:09
>>>>> VVER

Kinija bankrutuotų.
----------------------------------

Na taip :) JAV, kurios skolos siekia 16,9trln USD (iš kurių 1,3trln skolinga Kinijai), prekybos balansas su Kinija -315,095.3mlrd USD, nebankrutuos, o Kinija, kuri dar paildomai gali paleisti į apyvartą 3,3+trlnUSD ir tokiu budu USD paversti beverčiu popierėliu, bankrutuos. Jums optimizmo tikrai netrūksta :)

VVER to SS Mann, 2013 09 03 11:00
Kinija bankrutuotų.

Rimvydas to SS Mann, 2013 09 03 08:30
:DDDD iš tiesų pagalvokim kam būtų blogiau.

SS Mann, 2013 09 02 19:33
>>>>> VVER,E,kc & Co

Taigi ponai teisuoliai prisižiūrėję CŽV CNN analitinių laidų, pagalvokit (jei dar sugebate savarankiškai tai daryti) kas atsitiktu JAV, jei nebegautu pigių kiniškų prekių, o Kinija paleistu į apyvarta 1+trln. JAV dolerių ?

Reideris to E, 2013 09 01 23:33
JŪS visiškai teisus pasaulyje šiuo metu dominuoja Anglo-Saksonai...Ir,kad kas nors pasikeistų prireiks ne vieno dešimtmečio...Jeigu Rusija sėdi ant naftos ar dujų adatos,Kinija sėdi ant pigių prekių eksporto adatos...
CNN laidoje paklausus CŽV analitiko ko turėtu imtis JAV Kinijai užpuolus Taivaną - atsakymas buvo uždėti visišką embargą Kinijos gaminamoms pigioms prekėms,reikia manyti,kad paspaudus JAV tai padarytų Kanada,UK ir kt.labiau nuo JAV priklausomos šalys...O tai yra daugiau nei 50proc.visos Kinijos prekių rinkos...

SS Mann, 2013 09 01 17:17
>>>>> E

Jeigu Jus manote, kad klausimą uždaviau dėl to jog kažko neskaičiau, tai Jūsų mastymas gan primityvus.

E to SS, 2013 09 01 14:11
jeigu skaitytum atitinkama analitine literatura zinotum ir pats kurios valstybes dominuoja. Siuo momentu Anglo-Saxonai. Tai labai gerai matosi akademijoje.

SS Mann, 2013 09 01 10:35
>>>>> kc, 2013 08 30 19:46

Kinija pakolkas nera dominuojanti pasaulio valstybe , atskirose grafose ji atrodo gerai - BVP auga dideliais suoliais , jo augimas yra vienas didziausiu pasaulyje . Tai rodo , kad ji dominuoja ? Mongolijos BVP augo dar didesniais tempais paskutiniu metu :)) .
------------------------------------------------------
Tai rodo kiek išaugo valstybės ekonominis potencialas nuo buvusio. Todėl palyginimas su Mongolija yra absurdiškas, nes tai dvi visiškai skirtingo lygio šalys (nepaisant kiek smarkiai augo jos BVP).
__________________________________________________

Holivudas - ne JAV istorija , toliau labiau civilizacija . Jos civilizacija tokia pati kaip musu - uzgimusi Antikoje , Helenu kraste , graiku polai , Romos imperija .. Kazkuo Kinijai nusileidziai ? abejoju , o kad ir perspjauna .
---------------------------------------------------
Parašėte visišką nesąmonę.
________________________________________________

JAV kultura siuo metu yra daug aukstesniame taske . Pasidomekite zymais rasytojais , operos solistais , tenorais , kompozitoriais , filosofais , mokslininkais , rezisieriais , kurie kuria ne komercinius filmus Holivudui ....
--------------------------------------------------
Pavardes ir pasiekimus pateikite.
___________________________________________________

Kinijai toli kulturoje ir iki D. Britanijos Rusijos , Vokietijos , ypac iki Prancuzijos .
-----------------------------------------------------
Tai ne amerikietiškos kultūros.
_____________________________________________________

Technologinis pranasumas . Tai inovaciju ir ideju generavimas . aklas technologijos kopijavimas pakeiciant pavadinima - tai tik pradinuko technologinis isprusimas . Kiek kinija sukure technologiju pakeitusiu buitini gyvenima , verslo , pramones , svietimo , administravimo , tos pacios karines ?
---------------------------------------------------
Ką pasiekė Kinija jau rašiau( ir tai yra tik pavyzdžiai ), pasiskaitykite ankstesnius komentarus. Pabrėžiu, kad tai ką esu paminėjęs yra kiniškų technologijų panaudojimo rezultatas.
________________________________________________

Nes viskas atsimusa i du dalykus - laika . Taip tam reikia laiko . Klausimas kiek . Kuo maziau , tuo geriau . Kuo ilgiau trunka , tuo daugiau netiketumu lauk kelyje , tuo pavojingiau , kad situacija gali pasikeisti kardinaliai ir tavo planams igyvendinti likimas uzkirs kelia . Sovietai turejo daug svajoniu . Bet isauso vienas rytas , kai sugriuvo Berlyno siena .
-------------------------------------------------
Na tokį „filosofinį pamastymą" galima pritaikyti bet kam :)
________________________________________________

Karinis pranusumas , technologijos yra mazesnis uz JAV , Rusijos , D.Britanijos , Prancuzijos , Izraelio ( dristu taip teigti ) , Vokietijos ... bet skirdama daug lesu kariniam biudzetui , ji deda viltis ir ambicijas prisivyti ....
Antras dalykas , kaip tuo bus pasinaudota . Skiri daug pinigu kariuomenei . Ir ? svarbu ka pasieki uz tuos pinigus . Nemoki gaminti savo ginklu ? reiskia mokesi 3-5 kartus daugiau uz ta pacia karine jega , kuris moka gaminti aukstu standartu ginkluote sau ( ir tik sau ) ... o kai nori buti dominuojanti - privalai ismokti .
--------------------------------------------------
Taip pat jau esu rašes, nesikartosiu.
_________________________________________________

Taip , kad kritimas yra blogai ...
--------------------------------------------------
Čia Jus apie ką ?
_______________________________________________

Klausimas Jums: kokios valstybės Jūsų manymu šiuo metu yra dominuojančios ?

kc, 2013 08 30 19:46
Kinija pakolkas nera dominuojanti pasaulio valstybe , atskirose grafose ji atrodo gerai - BVP auga dideliais suoliais , jo augimas yra vienas didziausiu pasaulyje . Tai rodo , kad ji dominuoja ? Mongolijos BVP augo dar didesniais tempais paskutiniu metu :)) . Karinis biudzetas ? tai neparodo karines galios , o tik nora ji igyti . VVER visos diskusijos metu teisingai pastebejo Kinija nera dominuojanti , taciau turinti ambiciju tapti ir tai aiskiai parodo - jos BVP nera didesnis uz JAV , bet augimas didelis , ji siekiai JAV aplenkti . Karinis pranusumas , technologijos yra mazesnis uz JAV , Rusijos , D.Britanijos , Prancuzijos , Izraelio ( dristu taip teigti ) , Vokietijos ... bet skirdama daug lesu kariniam biudzetui , ji deda viltis ir ambicijas prisivyti .... Kultura ? remdamasi Kinijos civilizacija ziuri i istorija . Istorija yra svarbu , taciau svarbiau ka dabarties kartos paima is istorijos ir ka su ja padaro . Japonija is naujo suklestejo ne todel , kad remesi senomis tukstancius siekianciomis tradicijomis , kultura , bet todel , kad ju atisake . Kultura - turi irgi galiojimo laika . Ir suklestejo todel , kad aklai ir neseke konkurentu . Pritaike , sukure savita nauja kultura kurioje ateitis , dabartis ir praeitis susiliejo .
Lygindama Holivuda ir senaja kinijos kultura aiskiai parodote neisprusima . Kaip galima lyginti placiosioms masems skirta pramoga su bendrai visa civilizacija . Negi silko , muzikos , meno , teatro kultura domina visus kinus ? tik tiek kiek tai yra ju istorija , ju saknys , tai kaip pilietine , patriotine pareiga . Ta pati daro ir tie patys paprasti amerikonai . Reiktu Holivuda lyginti su to meto prastuomenei , didziosioms masems skirtomis pramogomis ... efektas tas pats , tik suprasite , kiek zmonija pasistumejo i prieki . Lygindami aukstaja kultura vakaru su Kinu aukstaja kultura ir lyginkite tinkamai . Lyginant istorijas - lyginkite istorija . Holivudas - ne JAV istorija , toliau labiau civilizacija . Jos civilizacija tokia pati kaip musu - uzgimusi Antikoje , Helenu kraste , graiku polai , Romos imperija .. Kazkuo Kinijai nusileidziai ? abejoju , o kad ir perspjauna . Paziurejus i paskutinius 200 ar 100 metu ..

JAV kultura siuo metu yra daug aukstesniame taske . Pasidomekite zymais rasytojais , operos solistais , tenorais , kompozitoriais , filosofais , mokslininkais , rezisieriais , kurie kuria ne komercinius filmus Holivudui ....

Kinijai toli kulturoje ir iki D. Britanijos Rusijos , Vokietijos , ypac iki Prancuzijos .

Technologinis pranasumas . Tai inovaciju ir ideju generavimas . aklas technologijos kopijavimas pakeiciant pavadinima - tai tik pradinuko technologinis isprusimas . Kiek kinija sukure technologiju pakeitusiu buitini gyvenima , verslo , pramones , svietimo , administravimo , tos pacios karines ? Kinija tik mokosi kurti aukstos kokybes technologines kopijas . Taip ji ismoko greitai gaminti ir kopijuoti paprastas prekes , taciau tik dabar progresavo kopijuojant technologijas aukstesnio lygio . Kol ismoks kurti savo , generuoti idejas , pertvarkys svietimo sistema - uztruks . Tai ne ivyks per metus , dvejus , trejus ar net keturius . Atsilikimas nuo Vakaru zveriskas , o ypac nuo JAV kuri bemaz turi monopoli sioje sferoje .


Kinija turi daug ambiciju . Bet norai , tai dar ne esamos padeties iteisinimas . Rusija ir turi daug noru su kariuomene , bet kalbeti , jau dabar , kad Rusija po 10 metu tures viena geriausiu pasaulio kariuomeniu vel ,kuri pranoks JAV visais atzvilgai - yra kvaila . Tokia tikimybe yra , tokia prielaida galime daryti ir ja sutvirtinti matydami kaip Rusai to siekia , kiek jie pinigu ketina moketi ir kad plano laikosi . Bet net tai negarantuojo busimo dalyko .

Nes viskas atsimusa i du dalykus - laika . Taip tam reikia laiko . Klausimas kiek . Kuo maziau , tuo geriau . Kuo ilgiau trunka , tuo daugiau netiketumu lauk kelyje , tuo pavojingiau , kad situacija gali pasikeisti kardinaliai ir tavo planams igyvendinti likimas uzkirs kelia . Sovietai turejo daug svajoniu . Bet isauso vienas rytas , kai sugriuvo Berlyno siena .
Antras dalykas , kaip tuo bus pasinaudota . Skiri daug pinigu kariuomenei . Ir ? svarbu ka pasieki uz tuos pinigus . Nemoki gaminti savo ginklu ? reiskia mokesi 3-5 kartus daugiau uz ta pacia karine jega , kuris moka gaminti aukstu standartu ginkluote sau ( ir tik sau ) ... o kai nori buti dominuojanti - privalai ismokti . Visi sau gaminasi ... slamsta parduoda ...

Taip , kad kritimas yra blogai ... Ypac kai esi daugumoje sferu neisivystes , turi labai daug problemu , kurioms veliau tiesa sakant teks ir moketi pinigus . Kinija nekreipia demesio i gamtosauga , leidzia tersti gamta koncernams vardant pelno didesnio , didesnio augimo , bet veliau tai atsilieps ... padauges sveikato problemu , teks pinigo pakloti sveikatos prieziuros sistemai daugiau ir t.t .... Lazda turi visada du galus ...


molekule, 2013 08 27 21:58
http://pilietis.delfi.lt/voxpopuli/kam-naudingas-sirijos-konfliktas.d?id=59145929

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 26 22:18
VIDMANTAS TO SS-MAN
CIA TIK BISKI APIE KINIJA PERSKAITYK VISA ATASKAITA
Разведывательный совет США о глобальном экономическом развитии
Контуры будущего миропорядка заставляют задуматься об угрозах интересам России
Share on vk
Share on facebook
Share on twitter
Share on livejournal
More Sharing Services
Поделиться
4

Сургуладзе Вахтанг Шотович
Центр экономических исследований
старший научный сотрудник
кандидат философских наук (социальная философия), магистр экономики (мировая экономика)


Вышел в свет новый доклад Национального Разведывательного совета (НРС) США «Глобальные тенденции 2030: Альтернативные миры». Это пятый выпуск серии исследований, целью которых является выявление контуров грядущих изменений в мировой экономике и политике.

В докладе выделены следующие глобальные тренды развития мира до 2030 года:
Рост численности среднего класса, распространение новых видов коммуникаций и новых производственных технологий.
Сдвиг власти в сторону международных коалиций и многополярности.
Снижение темпов экономического роста в развитых странах в связи с проблемами демографического характера, в частности преобладанием людей пенсионного возраста.
Увеличение спроса на энергетические ресурсы, воду, продукты питания в быстрорастущих развивающихся экономиках.

Аналитики НРС предусматривают четыре возможных сценария глобального развития:
Наиболее вероятный и наихудший сценарий предполагает рост числа международных конфликтов. В США будут усиливаться настроения изоляционизма, процесс глобализации замедлится.
Оптимистичный сценарий предусматривает сближение США и Китая, которые будут совместно решать возникающие глобальные вопросы.
Согласно пессимистическому сценарию имущественное неравенство будет нарастать и приведёт к росту социального напряжения. В процессе глобализации одни страны будут беднеть, а другие наращивать экономический потенциал. США утратят роль «мирового полицейского».
Сценарий «Негосударственный мир» предусматривает рост глобального влияния транснациональных корпораций и других негосударственных акторов международных отношений.

В целом доклад рисует ситуацию
следующим образом:

К 2020 году в мировом ВВП удвоится
доля развивающихся стран,
а доля
США,
ЕС
и Японии
к 2030 году
сократиться в два раза.

С ростом экономического потенциала других стран подходит к концу эпоха «однополярного мира», которая характеризовалась доминированием США.

Стремительно растёт число граждан развивающихся стран, которых можно причислить к «среднему классу» по стандартам Запада[1], вследствие чего возрастает спрос на продукты питания, воду, сырьё, увеличивается давление человека на окружающую среду.

Доля глобального потребления средних классов, 2000-2050 (в процентах)

В результате старения населения в развитых странах и, как следствие, нехватки рабочей силы, произойдёт глобальный рост миграции населения из бедных стран в более богатые.

Рис. 1

Рис. 2

Рост глобального спроса на природные ресурсы, по оценкам аналитиков НРС, ставит перед Соединёнными Штатами задачу обеспечения энергетической безопасности. Добыча в США сланцевого газа позволит удовлетворить внутренние потребности страны. Более того, США смогут стать мировым экспортёром газа[2]. Увеличение добычи нефти на труднодоступных месторождений приведёт к снижению её импорта и значительному сокращению дефицита торгового баланса США. Страны ОПЕК потеряют контроль над мировыми ценами на нефть. Стоимость сырой нефти рухнет, что приведёт к череде кризисов в странах с сырьевой экономикой[3].

Рис. 3

Соединённые Штаты Америки смогут добиться самообеспечения энергоресурсами в достаточно короткий срок (10–20 лет). Рост объёмов извлекаемой нефти и революция в области добычи сланцевого газа – основные составляющие этого прогноза. В период с 2007 по 2011 год добыча сланцевого газа в США ежегодно увеличивалась на 50 %, вследствие чего на внутреннем рынке Соединённых Штатов цены на природный газ обвалились.

Добыча сланцевой нефти находится на начальной стадии, и её перспективы во многом остаются неопределёнными, однако развитие идёт более быстрыми темпами, чем это было в случае со сланцевым газом. По предварительным оценкам, в 2020 году добыча сланцевой нефти составит от 5 до 15 миллионов баррелей в день при себестоимости на уровне $ 44–68 за баррель. К 2020 году США могут стать основным мировым экспортёром углеводородов. Ожидаемое значительное снижение стоимости электроэнергии будет иметь большой положительный эффект для американской экономики, стимулируя открытие в США новых предприятий и перенос на территорию Соединённых Штатов производств из других стран. Указанные изменения в ТЭК США должны обеспечить прирост ВВП в диапазоне 1,7–2,2 % и привести к созданию к 2030 году 2,4–3 миллионов новых рабочих мест.

Кроме США месторождения сланцев обнаружены и в других странах. По некоторым оценкам, значительными запасами, вдвое превышающими американские, располагает Китай. Основным препятствием на пути разработки месторождений в КНР является отсутствие необходимого оборудования, недостаток опыта и дефицит технической воды. Эти факторы могут значительно замедлить темпы развития сланцевой отрасли.

Европейские страны видят в добыче сланцевого газа и нефти возможность снизить риски, связанные с зависимостью от поставок энергоносителей из России. Однако в странах ЕС разработка сланцевых ресурсов осложнена из-за проблем экологии, а также по причине отсутствия политической воли у руководства и консенсуса в общественном мнении. Национальные процедуры выдачи разрешений на разработку и добычу полезных ископаемых в странах ЕС различаются, но в целом требования ЕС в этой области строже, чем в США.

Особое внимание привлекают перспективы развития КНР. Достижение Китаем уровня ВВП в размере $ 15 000 на душу населения по паритету покупательной способности запустит в стране процессы демократизации. Можно будет ожидать всплеска активности демократических движений, поддерживаемых Китаем, т.е., как считают аналитики НРС, демократизировавшийся Китай отчасти станет повторять американскую внешнеполитическую модель. В тоже время нельзя исключать, что «демократический» Китай будет проводить более агрессивную и националистическую внешнюю политику, чем Китай «коммунистический».

В целом тональность доклада, в частности оценка перспектив развития Китая отражает господствующие в американском общественном мнении убеждения в непреходящей ценности идей демократии, либерализма и рыночной экономики. Явления международной экономической и политической жизни оцениваются американскими экспертами сквозь призму вильсонианства – либерально-воинствующей идеологизированной концепции внешней политики США, названной по имени президента Вудро Вильсона. Ознакомление с докладом подтверждает верность Соединённых Штатов вильсонианским принципам – защите и распространению демократии и рыночной экономики, а также поддержке права наций на самоопределение. Именно исходя из уверенности в непреходящей ценности этих принципов, характерной для американской политической культуры, американские специалисты прогнозируют перспективы развития современного мира.

Для России Доклад НРС США интересен в первую очередь в части, касающейся прогноза рынка энергоносителей. В предыдущем докладе[4] утверждалось, что нефтяная эра подходит к концу, отмечалось, что будущее человечества связано с альтернативными источниками энергии. Складывается впечатление, что установка на критику традиционных невозобновляемых источников энергии диктуется желанием косвенно воздействовать на общественное мнение и мировые цены на энергоносители (в первую очередь нефть), от динамики которых в значительной степени зависит стабильность России, социально-экономическая и внутриполитическая обстановка в нашей стране, а также её внешнеполитические возможности. В тоже время невозможно отрицать тот факт, что энергетические прогнозы аналитиков разведсообщества США нередко сбываются.

Важно отметить, что сланцевая революция в США действительно привела к обвалу цен на газ в Северной Америке. Прямым следствием успехов страны в области добычи сланцевого газа стала задержка в освоении Штокмановского месторождения, газ с которого предполагалось сжижать и продавать в Соединённые Штаты Америки.

Комментируя доклад НРС можно подчеркнуть, что об успехах нетрадиционных способов добычи углеводородов свидетельствует практика Японии, которой удалось провести тестовую добычу газа из гидрата метана. В соответствии с оценками японской государственной корпорации Japan Oil, Gas & Metals National Corp (Jogmec) запасов гидрата метана в стране хватит на 100 лет. По мнению ряда экспертов, промышленная добыча гидрата метана может быть сопоставима со сланцевой революцией в США.

Описанные аналитиками НРС США контуры будущего миропорядка заставляют задуматься об угрозах экономическим интересам Российской Федерации. Успехи зарубежных стран в освоении новых технологий добычи энергоносителей несомненны. Выявленные в докладе закономерности развития мировой энергетики ставят перед нашей страной задачу ускорения диверсификации экономики, поиска «несырьевого» пути развития. Пора отойти от экономически зыбкой концепции энергетической сверхдержавы и сконцентрироваться на развитии в стране несырьевых секторов экономики. Даже если какие-то оценки американских экспертов преувеличены, нельзя отрицать тот факт, что для дальнейшего поступательного развития России в экономике жизненно необходимы структурные реформы.


[1] Global Trends 2030: Alternative Worlds. National Intelligence Council, 2012. P. 2, 9.

[2] Global Trends 2030: Alternative Worlds. National Intelligence Council, 2012. P. 35.

SS Mann, 2013 08 26 16:33
>>>>> E

Kai kas nors iš diskusijos dalyvių pereina prie asmeniškumų ir “mėtymosi” etikėtėmis, tai reiškia, kad jis pritrūko argumentų ir tokiu budu stengiasi tai kompensuoti. Jus, asmeniškumus naudojate nuo pat pirmojo savo komentaro, o dabar perėjote ir prie etikėčių.

Todėl priminsiu kad diskutuojame tema ‘Ar Kinija yra viena iš dominuojančių valstybių’. Jei dar turite argumentų prašom juos pateikti (kosmopolitinės tolerastijos propoganda nėra argumentas) rišlia kalba (pageidauditina), jei neturite, tada geros dienos :)

E, 2013 08 26 14:45
negaliu komentuoti bet paskutinis komentaras:

https://docs.google.com/document/d/1_5X3xBxLIjupqF8_iihHusq9Z2B_h2gkZR3fFow1Yy0/edit?usp=sharing

E, 2013 08 26 14:31
Daug snekate, taciau nieko kompetetingo taip ir nepasakote. Esate sovinistiniu paziuru, ir verciat diskusija tapti subjektyvia. As nekalbejau apie joki kulturu naikinima is kur traukiat tokias sovinistines idejas? As kalbu apie ideju patraukluma, ir siuo atveju Vakaru idejos leidzia puikiai sugyventi visoms kulturoms(konkretus Anglijos, Vokietijos, JAV, Prancuzijos pavyzdys). Tiek Kinijoje tiek Islamo ar Indijos salyse nepamatyse ispagrindo skirtingu etniniu bendruomeniu gyvenanciu po vienu rezimu. Ir ne bet kokiu, bet demokratiniu! Mes is istorijomes zinome, kad rezimai kurie neturi demokratinio pagrindo ar tam tikru specifiniu instituciju zlugo. Kol kas geriausia sistema(patirinta laiko) yra demokratine. As remdamasis istorija ir empiriniais irodymais tai grindziu. Del to pagal esam situacija ir analizuoju Kinija. Taciau Jus prunkstaujate remdamiesi savo subjektyvia sovinistine nuomone.

Pagal Keneto Waltzo strukturine realizmo teorija valstybes yra racionalus ir unitariniai aktoriai. Nors Kinija globlioje scenoje ir yra suverenine unitarine valstybe, del esamu socio-ekonominiu problemu negalima drasiai prognozuoti kad esamos socialines problemos nepakenks valstybes unitariniam statusi. Tai, kad JAV yra federacija yra plius

"In recent decades, Chinese culture has seen an influx of Western influence, following the opening of China to the "West" in 1976. This study examines the resulting Westernization of Chinese culture, specifically the trend toward the Westernization of gender and sexuality ideals."
http://citation.allacademic.com/meta/p_mla_apa_research_citation/1/0/7/9/2/p107924_index.html


"’. According to the analysis of the four core factors discussed in this paper, the Chinese cultural group has achieved some degree of acculturation. However, this acculturation has not come quickly, and although there is evidence that the process of assimilation is occurring, structural assimilation of the Chinese cultural group into the Western dominated global ‘third culture’ is a long way off."

http://www.arts.auckland.ac.nz/webdav/site/arts/shared/Departments/asian-studies/gjaps/docs-vol7/LOUBERE.pdf

SS Mann, 2013 08 26 12:17
>>>>> E

Visiskai nesupratote mano teiginio.

Ka turejau omeny yra tai, kad demokratiskos valstybes yra investavusios i demokratiskas institucijas, per kurias valstybes pilieciai turi demokratine ir teisine laisve kovoti uz savo teises.
---------------------------------------------------
Puikiai Jus supratau :)
Jūsų idealas: kosmopolitinės tolerastijos ideologijos nuostatomis besivadovaujantis unifikuotas pasaulis, kuriame žmonių pagrindiniai tikslai būtų apsilankius mcdonaldiniame nutukinimo centre, pažiūrėti per TV “mis Balbieriškis" rinkimus užkandžiaujant popkornu.

Tuo tarpu kinietiška, indiška, islamiška ar bet kuri kita civilizacija privalo būti asimiliuota, o jei yra per stipri/atspari asimiliacijai, sunaikinta.
__________________________________________________

Norint buti dominuojancia valstybe, tu turi tureti unitarine valstybe.
-----------------------------------------------------
Turbut apsirikote ar neapsižiūrėjote :) Juk JAV yra federacinė valstybė, tai pagal Jus gautusi, kad ir JAV nepriskirtina prie dominuojančių pasaulio šalių ?
___________________________________________________

Dauguma troksta vakaru ideju ir tam tikro laipsnio vakarietisku laisviu.
------------------------------------------------
Dauguma ? Tai kiek ? Ir šiuo atveju prašom nuorodą įdėti, bei pateikite vakarietiškų idėjų, laisvių ir troškimų laipsnių gradaciją.
__________________________________________________

Taigi rezimas, kuris nesugeba buti lankstus, negali buti dominuojanti.
-------------------------------------------------------
O tai apie ką Jūsų manymu šis straipsnis ?
______________________________________________

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 25 23:03
VIDMANTAS TO E IR SS-MANN
1.AR JUS SUVOKIATE,KAS USA TURI INDIVIDUALISTINE IDEOLOGIJA

KINIJA GI TURI KOLEKTYVINE IDEOLOGIJA

2.PASAKYSIU PAPRASCIAU
USA KELIA 32 KG GIRA SU VIENU PIRSTI KINIJA SU PENKIAIS

3.ZINOKYTE VISADA JEI BUS TEISINGAI ORGANIZUOTAS KOLEKTYVINIS DARBAS JIS VISDA BUS PRANASESNIS UZ INDIVIDUALU DARBA

4.KAS TA USA PASENUSIOS DARBO JEGOS SALIS IS KURIU 60% DIRBA KARINEI PRAMONEI STAI IR VISKAS

KINIJA NORS ALKANESNE BET TEN DAUGIAU JAUNOS DARBSCIOS DARBO JEGOS
IR NE MILIONAI KAIP USA O MILIARDAI

JAV 70% NUTUKUSIU ZMONIU SALIS,KA NEPASAKYSI APIE KINIJA

EMI DELIOJI ELEMENTARIUS DALIKUS BE POLITIKOS IR GAUNASI REALYBE O NE JUSU UTOPISKA DEMOKRATIJA
PASAULIS JAU SENIAI NEZAIDZIA PAGAL JUSU DEMOKRATIJOS TAISYKLES NES PATYS JU NESILAIKOTES
PAIMKYTE TA PACIA EUROPOS SAJUNGA 500 MLN APACIU SU KIRVUKAIS PADARETE


SUPRASKYTE VIENA NIEKAS NENORI BLOGO JAV,STENGEMES PARODYTI KUR NETAIP
BET JAV PASIPUTYMO LAIPSNIS VIRSIJA 1000%
IR LAIKO SAVE NEPAZEIDZIAMA

PYKYNA TAI KAD TALENTINGAM ZMOGUI OBAMAI DIRBTI NEDUODA,VYKDYTOMAS REFORMAS BLOKUOJA,NORI KRAUJO PASAULYJE BET KURIAIS BUDAIS NES MERDI USA KARINE PRAMONE

MAN DABAR JAV PRIMENA NARKOMANA KURIS NEGAVO NARKOTIKU DOZES IR JI LAUZO LOMKES
JAV GATAVA PADARYTI BET KA TEISETAI NETEISETAI TIK KAD GAUTU TA DOZE

KINIJA IR RUSIJA ELGESI KAIP NORMALUS ZMONES,O NE KAIP NARKOMANAS-JAV

E, 2013 08 25 22:50
Nesuprantu, ant kiek esate naivus :)))) kad vis dar manote, kad Kinija yra dominuojanti valstybe.

Kinijos laukia keli scenarijai. Kinijos rezimas ir toliau laikysis esamos politikos, kas tikriausiai dar labiau atskiras kinijos neturtinguosius. Tuo tarpu kinijos auganti vidurinioji kalse ir toliau bus apsviest vakaru ideju. Tai tikriausiai Kinija privers liberalizuotis. Kinija puikiai demonstravo lankstuma sioje srityje, kai mete planine ekonomika ir soko prie semi-rinkos ekonomikos.

Taciau mes is praktikos puikiai zinome kad nedemokratiniai rezimai kai pradeda liberalizuotis, tai dazniausiai buna pradzia rezimo griuties. Puikus pavyzdys Chicago boys ir Pinochet Chile.

Kitas atvejis, Kinijos rezimas nemegins liberalizuotis, taip ir nesugebes ispresti savo vidiniu problemu, del to kad Kinijos ekonomika tera spekuliuotas burbulas. Siuo atveju dienos taip pat suskaiciuotos.

Dauguma troksta vakaru ideju ir tam tikro laipsnio vakarietisku laisviu. Taigi rezimas, kuris nesugeba buti lankstus, negali buti dominuojanti. Tuo labiau Kinijos atzvilgiu :)))

E, 2013 08 25 22:44
Kaip matau, gerbiamasis SS Man, analitiskai analizuoti informacijos nelabai sugebate. Visiskai nesupratote mano teiginio.

Ka turejau omeny yra tai, kad demokratiskos valstybes yra investavusios i demokratiskas institucijas, per kurias valstybes pilieciai turi demokratine ir teisine laisve kovoti uz savo teises.

Taciau Kinija to neturi. Kinija neturi demokratiniu instituciju ir neturi jos pilieciai daug teisminiu laisviu leidzianciu kovoti uz savo prigimtines teises(kaip Europoje).

Tai yra fundamentalus skirtumas tarp Kinijos ir kitu Vakaru valstybiu. Norint buti dominuojancia valstybe, tu turi tureti unitarine valstybe. Taciau Kinija neturi instituciju ir nesuteikia teisiu pilieciams kovoti. Tai potencialus kokteilis revoliucijai.

Visos dominuojacios valstybes (argumentuotinai net gi Rusija) turi suteike tiek teismini pagrinda tiek demokratines institucijas per kurias gali kovoti zmones uz savo teies. Tai yra zodzio laisve, susirinkimo laisve, ir zinoma balso teise bei galybe kitu. To kinai, deja neturi.

http://www.theatlantic.com/infocus/2012/02/rising-protests-in-china/100247/
SS Mann, 2013 08 25 21:55
>>>>> E
Kaip valstybe gali buti dominuojanti Kai neturi demokratisko pagrindo ir turtas yra netolygiai paskirstomas
-------------------------------------------------
Na žinoma, kosmopolitinė tolerastija yra dominuojančios valstybės "neatskiriamas atributas",o jei valstybė be tokio "atributo" tai jai iki dominavimo kaip iki Mėnulio ? (Nors Kinija planuoja ir Mėnulio tyrimus) :DDD
Savo primityviai kosmopolitinės tolerastijos propogandai pridengti, galėjot ir nenaudoti "kultūros širmos" :)

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 25 20:41
1.VIDMANTAS TO E
SKAITAU JUSU DEMAGOGIJA IR JUOKAS IMA

2.PAPRASTAS KLAUSIMAS ANKSCIAU JAV EKONOMINIS KONKURENTAS BUVO SSSR IR JAV VOS SPEJO SU SSSR
LENKTINIAUTI
KAIP TEN BEBUTU GERAI AR BLOGAI SSSR PER 50 METU PADARE TAI KA USA DARE 200 METU

3.DABAR USA TURI JAU NE VIENA KONKURENTA BRIKS,EVRAZIJA,ES IR KITAS SALIS
TAI PAPRASTAS PAVYZDIS SU KIG BOKSU KURI LABAI MYLI USA ZIROVAI
KAI GALIUNAS USA MUSASI SU PENKIAIS
BET DABAR TIE PENKI GALI NULAUZTI USA SPRANDA STAI KUR PROBLEMA

JEI ANKSCIAU USA ZAIDE PAGAL TAISIKLES,TAI DABAR USA PADARE KOVA BE TAISYKLIU,DAR PABLOGINO SAVO PADETI KIG-BOKSO RINGE

DABAR LAIMES EKONOMISKAI TA VALSTYBE KURI GERIAU PRISITAIKIS PRIE DABARTINES RINKOS,USA PRISITAIKYTI NEGALI
NES 60% PRAMONES GAMINA GYNKLUS IR PAGRYSTA ZMONIU ZUDYMU IR NAUJAIS KARAIS
TOKIA PREKE ILGAI NEPIRKS,DUONA IR DRUSKA BUS SALDESNES PREKES
USA EKONOMIKA YRA ATVIRKSTINE KLASIKINEI EKONOMIKAI
TODL JUOS VIENINTELIS KELIAS YRA ZLUGYMO KELIAS
NEMANAU,KAD JAV PIRMTAKIAI EKONOMISTAI,FINANSININKAI
VALSTYBES PAGRINDU ZINOVAI BUVO IDIOTAI PRES KURDAMI JAV SVAJONIU SALI,KITU ATVEJU SVAJONIU SALIES USA NESUKURTU,ARDYTI USA PROTO NEREIKIA

E, 2013 08 25 15:59
Jeigu Kinija, kaip Tu sakai yra dominuojanti valstybe at ne greitai busianti naujuoju hegemonu. Tai kinija turi uztikrinti savo pranasuma ne tik ekonomiskai militaristiskai bet ir kulturine prasme. Siuo atveju nepamatysi italu kepanciu picas ar amerikieciu kepanciu hamburgeriu kinijoj. Taciau isvysi kinus kopijuojancius ir perimancius vakaru kultura. Kinai emigruoja ir daro bizni is savo maisto. Retai pamatysi europieti ar amerikieti sedinti virtuvei ir kepanti kiniska maista. Tai rodo kad kinu kultura sunku periimti. Taigi karti Su bizniu it tuo kad varo ateina ir savita vartojimo kultura siuk atveju akivaizdu kad pranasuma turi America dream del gebejimo puikiai asimiliulti kulturas.


E, 2013 08 25 15:47
Kad liecia kava tai taip. Taciau esme Mano teiginio yra tak ka moderni kavos vartojimo kultura realiai buvo ispopulertina italu emigrantu amerikoje. Amerikos svajones aukso gysla yra tai kad visos kulturos gali asimiliuotis(jav realiai yra imigrantu kulturu kokteilis)

E, 2013 08 25 15:43
Prie ko cia ar as esu komunistas? As kalbu apie jusu vadinama "dominuojancia" valstybe. Kuri yra socialistinio rezimo. Kaip valstybe gali buti dominuojanti Kai neturi demokratisko pagrindo ir turtas yra netolygiai paskirstomas, tai tiesiog revoliucijai tinkantis kokteilis. Paziurekite kiek kinijoje vyksta darbuotoju protestu del mazu algu ir prastu salygu. Jav ir kitos vakaru valstybes issisuka nes turi pilnai funkcionuojancias demokratines institucijas.

SS Mann, 2013 08 25 14:55
>>>>> E
Ar dar ilgai kinijos neturtingieji nes Kinijos ekonomika ant savo pigios darbo jegos?
---------------------------------------------------
O Jus ką, komunistas ? :)
________________________________________________

Paduodami kinisku restoranu pavyzdy visiskai nesupratote mano teiginio.. Kadangi kiniski restoranai yra praktiskai valdomi emigrantu seimu jos turi menka kulturine sklaida.
---------------------------------------------------
Kaip siejasi įmonės savininkai ir kultūros sklaida ?
________________________________________________

Mes Europieciai asocijuojame kava su atsipalaidavimu, atsigaivinimu. Butent del to Europoje ir JAV yra pilna mazu jaukiu kavinukiu, mazuose uzkampiuose ir t.t.
------------------------------------------------------
Tai yra romaniškos kultūros elementas, o ne amerikietiškos.
____________________________________________________

SS Mann, 2013 08 25 14:51
>>>>> VVER
Ar šiuose uostuose Kinijos laivams yra infrastruktūra ginklams laikyti ir tvarkyti?
-----------------------------------------------------
Dar karta:
Bazės apibrėžimas:
First, ship fuel and material supply bases in peacetime;

Bazės:
First, ship fuel and material supply bases in peacetime, such as the Port of Djibouti, Aden port of Yemen, and Salalah Port of Oman. The replenishment method is in the light of international business practices;

Šaltinis:
http://www.china-defense-mashup.com/chinese-paper-advises-pla-navy-to-build-overseas-military-bases.html

Jei turite sunkumų su vertimu iš anglų, parašykite, išversiu. Tačiau neteko matyti straipsnių, kuriuose būtų rašoma, kad tai paaiškinimas specialiai komentatoriui VVER iš tinklalapio geopolitika.lt
______________________________________________________

Na, gan sunku paaiškinti, pasistengsiu supaprastintai. Kol, pvz. vakarai sukuria naują produktą, per tą laiką kiniečiai nusikopijuoja seną, rezultatas- užburtas ratas ir amžinas atsilikimas.
--------------------------------------------------
Na taip :) Amerikiečiai kuria F-35, o kiniečiai vagia info apie P-51 Mustang‘ą
_____________________________________________________

O dėl kokybės, žinoma, nesakysiu, tai tiesiog savaime suprantama :)))
----------------------------------------------------

Прекрасно известно, что производство техники малыми сериями просто невыгодно экономически (ведь чем больше единиц продукции изготовлено, тем дешевле каждая единица) и совершенно бессмысленно в военном отношении. Если техники мало, каждый образец становится золотым и в экономическом, и в военном смысле. Но поскольку именно такую практику сейчас демонстрируют Россия и Европа, они считают, что и Китай ведет себя так же.
На самом деле в КНР принято достаточно долго экспериментировать с различными типами техники одного класса, выбирая оптимальный образец и устраняя различные недостатки. Эти экспериментальные образцы действительно выпускаются малыми сериями. В данном случае китайцы следуют своему принципу «переходить реку, нащупывая камни», по которому проводятся их реформы. Достигнув оптимального, с их точки зрения, результата, они переключаются к массовому производству наиболее удачного образца. Такому массовому, что ни Европе, ни России и не снилось.

Šaltinis: http://army-news.ru/2013/06/kitaj-gotov-k-bolshoj-vojne/

Jeigu ir su rusų kalba sunkumai, taip pat parašykite, išversiu.
__________________________________________________

Ir atsiprašau, susimaišiau. Kiniečių kosminis aparatas vadinosi Shenzhou :)))
Bet tai sojūz kopija.
Pažiūrėkim nuotraukas :)
-------------------------------------------------
Tikrai, „argumentas-laužtuvas" :DDD
O čia jei vistik mokate angliškai:
Its design resembles the Russian Soyuz spacecraft, but it is larger in size and all-new in construction. The first launch was on November 19, 1999 and the first manned launch was on October 15, 2003.
Šaltinis: http://en.wikipedia.org/wiki/Shenzhou_%28spacecraft%29
_________________________________________________

Na, aš čia turėjau omeny dabar kas yra jt taryboj :)
---------------------------------------------------
Pasiskaitykite, http://lt.wikipedia.org/wiki/Jungtini%C5%B3_Taut%C5%B3_Organizacija
nereikės kurti „versijų" apie „legalias" ir „nelegalias" branduolines valstybes :)
__________________________________________________

Ir kas dėl Taivano, viskas gan sudėtinga iš tikrųjų. Esmė tame, kad jei pripažįsti Taivaną, automatiškai pripažįsti jo jurisdikciją VISOJE Kinijoje, ne tik Taivano saloje. Nereik nė sakyt, kad daug šalių nepripažįsta Taivano grynai dėl juridinių priežasčių.
-----------------------------------------------------
Na . . . parašėte tokią nesąmonę, kad net komentuoti nėra ką :)
_________________________________________________

Ir juokinga, kai sakai, nenori gadint santykių su Kinija dėl Taivano, bet tos pačios šalys mielai gadina santykius su Kinija dėl TIBETO :)) Pažiūrėk, dešimtys šalių priiminėja Dalailamą, ir jiem vienodai šviečia Kinijos grasinimai ir net sankcijos :)) Tai kaip čia yra?
------------------------------------------------
Jeigu neskiriate realios galios neturinčio politiko vizitų nuo valstybės pripažinimo su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis, tai . . .
__________________________________________________

Nu, perlas neperlas, bet reportažus apie juos žiūri kur kas daugiau žmonių, nei apie muziejus? :)) Gal Amerika tiesiog pateikia, ko nori šiuolaikinis žmogus? :))
-------------------------------------------------
Tai parodo dalies šiuolaikinių žmonių infantilumą, nes tokie holivudinio „popšlamšto” styliaus renginukai yra skirti suaugusiems teletabiams.
_________________________________________________

Nu tai žinoma, užsieniečiai tik parenka dokumentaciją suprojektuoja objektą, ir prižiūri statybą. Stato, tai žinoma, kiniečiai :)))
-----------------------------------------------------
Deja, šis projektas yra visiškai „kinietiškas".
___________________________________________________

Atominis ginklas, VX cheminis ginklas, reaktyvinis variklis, tolimo veikimo bombonešis, lazerio technologija, kai kurių radarų technologija, astronauto kostiumas, tranzistoriai, įrašymo, radijo įrenginiai, kompiuterinės vamzdynų valdymo sistemos. Čia tik, kiek prisimenu.
---------------------------------------------------
Pacituosiu komentarą pakeitęs vieną žodį :)
VVER to SS Mann, 2013 08 24 14:02
Ir bėje, kad jankiai sužinojo nutekinimo faktą, reikškia ne tokie jau geri rusai tėra :)

____________________________________________________

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 24 19:31
1.SKAITAU KOMENTARUS IR MATAU KAPITALIZMO NESUVOKYMA
2.KAPITALIZMAS LAIKOSI ANT TRIJU STULPU
KAPITALAS
DARBO IRANKIAI-FABRIKAI
KVALIFIKUOTA PIGI DARBO JEGA

2.IMKIME KINIJA
KAPITALAS-JANIS SURISTAS SU AUKSU TIKRAS STABILUS PINIGAS PEREINAT VIEN PRIE ELEKTRONINIU PINIGU PROBLEMU NERA
GERAI VEIKIA KINIJOS VALSTYBINIS CENTRINIS BANKAS

KAPITALAS JAV-NETIKRAS TAPETAS DOLERIS NESURISTAS SU AUKSU PEREINANT VIEN PRIE ELEKTRONINIU PINIGU KRUVA PROBLEMU
JAV NETURI SAVO CENTRINIO BANKO XXI ELEKTRONIKOS AMZIUJE KAIP APACIAI SU KIRVUKAIS

DARBO IRANKIAI FABRIKAI IR T.T
KINIJA SAPRCIAI STATO ATNAUJINA INFRASTRUKTURA
DARBO NASUMAS MAZAS YRA GALIMYBE JI DIDINTI IR DIDINTI KOKYBE

JAV-DARBO IRANKIAI FABRIKAI 60% DIRBA KARINEI PRAMONEI NERA KARU FABRIKAMS BANKROTAS
RUSIJA SU KINIJA UZDEDA VETO TEISE KARINIAMS VEIKSMAMS JTO IR ATA
80% FABRIKU MORALISKAI IR FIZISKAI PASENE
DIRBA ATN MAKSIMUMU RYBOS KIEKIU IR KOKYBES
TAI TAS PATS KAD SU NAUJU MERSU VISA MENESI VAZIUOTI 220 KM GREICIU,MERSELIS SUBIRES

PIGI KVALIFIKUOTA DARBO JEGA
KINIJA TURI KELIS MILIARDUS PIGIOS DARBO JEGOS
DABAR LEIDO TURETI PO DU VAIKUS BUS DAR DAUGIAU
DAUG LESU SKYRIA SVEIKATOS IR SVIETYMO REFORMOMS

JAV
PASENUSI KVALIFIKUOTA DARBO JEGA 60% DIRBA KARINEJE PRAMONEJE ZMONIU ZUDYMO PRAMONEJE
SEIMUOSE VIENAS VAIKAS IR TAS NARKOMANAS -DEBILAS
MOKSLAS BRANGUS IR MASEMS NEIKANDOMAS
SVIETYMO IR SVEIKATOS REFORMOS BLOKUOJAMOS IR TALENTINGAS ZMOGUS OBAMA MUSASI SU PINIGU MAISAIS KURIE VISAI NUSMUGDE JAV

PAGAL BVP GALI SKAICIUOTI TIK DURNELIAI
GALI JAV STOVETI MILIJONINIS NAMAS,BET BUS NEMOKUS TO NAMO SAVININKAS,IR KINIJOJE STOVETI LUSNA BET BUS MOKUS VARTUOTOJAS
EKONOMIKOJE BVP ISVYS JAV ISMISLAS
STOVI DANGOREZIAI DETROITE NA IR KAS BVP JU KAINA DIDELE,O NAUDA NULINE
EKONOMIKOJE TURETU BUTI TIK
VARTUOTOJAS IR KIEK JIS GALI IPIRKTI PREKE
IR KAPITALISTAS PREKIU GAMINTOJAS KIEK JU PAGAMINA
O NE KIEK PRISPAUSDINTA NETIKRU PINIGU
BANKININKAS TURI BUTI TRECIAELIS,DABAR JIS PIRMAEILIS

VVER, 2013 08 24 18:36
Aišku, ir amerikiečiai iš sovietų vogdavo kai kurias technologijas

VVER, 2013 08 24 18:28
To E

Dar kartą, puikus komentaras :)

To SS Mann

"Priminsiu, savo laiku sovietai sugėbėjo tiek pavogti, kad čia tik vaikų žaidimas palyginus.
--------------------------------------------------
Puiku, priminkit :)"

Atominis ginklas, VX cheminis ginklas, reaktyvinis variklis, tolimo veikimo bombonešis, lazerio technologija, kai kurių radarų technologija, astronauto kostiumas, tranzistoriai, įrašymo, radijo įrenginiai, kompiuterinės vamzdynų valdymo sistemos. Čia tik, kiek prisimenu.


VVER to SS Mann, 2013 08 24 18:18
"Kiniečių vardu labai dėkoju už tokį įvertinimą, o kas dėl šio konkretaus objekto, tai jį stato patys kinai be jokių tūkstančių užsieniečių."

Nu tai žinoma, užsieniečiai tik parenka dokumentaciją suprojektuoja objektą, ir prižiūri statybą. Stato, tai žinoma, kiniečiai :)))

"Atreipkite demesi,‭ ‬kiek per pastaraji desimtmeti Kinijoje atsirado Madkonaldi Tesco.‭ ‬M&S,‭ ‬Starbucks ir t.t.‭ ‬Ka tai rodo‭?
‭---------------------------------------------------
‭Hm, o kiek kinietiškų restoranų yra JAV Jus atkreipėt dėmesį ? Ir ką tai rodo ?"

Nežinau, spėju abiejų objektų daug. Turiu dar kraupesnį atradimą. Kiek Vakarų šalyse ir Kinijoje parduodama vodkos. IR KĄ TAI RODO??? :DDD

"Kadangi kiniečių pasaulėžiūra neakcentuoja žmogaus teisių ir priėjimo prie turto, tai Jūsų manymu ji yra nepatraukli ? Ar nemanote, kad dar per mažai laiko praėjo nuo kiniečių kultūros sklaidos pradžios (ekspansija to įvardyti tikrai nesigauna, skirtingai nuo amerikietiškosios), kad būtų galima pasakyti jog ji yra nepatraukli kitoms tautoms ?"

Yra trys pagrindinės žmogaus teisės. Teisė į gyvybę, laisvę, nuosavybę. Santvarka, kuri nepaiso BENT VIENOS šios teisės, yra pasmerkta sugriūti.VVER to SS Mann, 2013 08 24 18:09
Nuo kada " Port of Djibouti, Aden port of Yemen, and Salalah Port of Oman." kurie iš esmės yra komerciniai uostai, kuriuose prisišvartuoti gali bet kuris laivas, vadinami bazėmis? :)) Paklausiu taip. Ar šiuose uostuose Kinijos laivams yra infrastruktūra ginklams laikyti ir tvarkyti? Ar juose yra teritorijos, kuriose galioja išimtinai Kinijos jurisdikcija, pavyzdžiui, be Kinijos leidimo neleidžiama švartuotis kitiems laivams? Jei atsakymas į abu klausimus yra "taip", tada sutiksiu, kad jos yra karinės bazės.

"Na ir kas kad kopijos ? Ar dėl to jos tapo nenaudotinos ? Ir tik neskubėkit sakyti, kad jų žymiai prastesnė kokybė."

Na, gan sunku paaiškinti, pasistengsiu supaprastintai. Kol, pvz. vakarai sukuria naują produktą, per tą laiką kiniečiai nusikopijuoja seną, rezultatas- užburtas ratas ir amžinas atsilikimas. Aišku, viskas vyksta kur kas sudėtingiau, bet dabar nesugebėsiu išsamiai paaiškinti.
O dėl kokybės, žinoma, nesakysiu, tai tiesiog savaime suprantama :)))

Ir atsiprašau, susimaišiau. Kiniečių kosminis aparatas vadinosi Shenzhou :)))
Bet tai sojūz kopija.
Pažiūrėkim nuotraukas :)
Ta pati vikipedija
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Post_S-7_Shenzhou_spacecraft.png

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Soyuz_TMA-7_spacecraft2edit1.jpg

Nesimato panašumo? :)))

"Na, iki 1971m. Taivanas buvo JT ST nariu, nors tiek „legaliu” tiek „nelegaliu” branduolinio ginklo turėtuju nebuvo;
Nes tai atveria galimybę taikiu budu Taivanui tapti Kinijos valstybės dalimi (analogiškai Honkongui);
Be abejo kad nėra prasmės tai daryti, nes tai labai pablogintų jų santykius su Kinija."

Na, aš čia turėjau omeny dabar kas yra jt taryboj :)
Ir kas dėl Taivano, viskas gan sudėtinga iš tikrųjų. Esmė tame, kad jei pripažįsti Taivaną, automatiškai pripažįsti jo jurisdikciją VISOJE Kinijoje, ne tik Taivano saloje. Nereik nė sakyt, kad daug šalių nepripažįsta Taivano grynai dėl juridinių priežasčių.

Ir juokinga, kai sakai, nenori gadint santykių su Kinija dėl Taivano, bet tos pačios šalys mielai gadina santykius su Kinija dėl TIBETO :)) Pažiūrėk, dešimtys šalių priiminėja Dalailamą, ir jiem vienodai šviečia Kinijos grasinimai ir net sankcijos :)) Tai kaip čia yra? :))

"Nuo kada „nike” ir „adidas” tapo kultūra ?
O taip „ mis Balbieriškis” rinkimai yra civilizacijos kultūrinis „perlas” be kurio net ir mcdonaldiniai nutukimo centrai prarastų egzistencinę prasmę :) Tikrai, kaip iki Mėnulio."
Nuo tada, kai įžengėm į globalizacijos erą.
O del miss balbieriškis. Nu, perlas neperlas, bet reportažus apie juos žiūri kur kas daugiau žmonių, nei apie muziejus? :)) Gal Amerika tiesiog pateikia, ko nori šiuolaikinis žmogus? :))


E, 2013 08 24 18:02
Zvelgiant is realizmo prizmes, didejanti ekonomika automatiskai vercia valstybe didinti karines islaidas. Del realizmo gresmes, valstybe yra priversta ginti savo resursus. Tai puikiai paaiskina, kodel Kinija investuoja tiek GDP i karo pramone.

Taciau teigti, kad Kinija yra dominuojanti valstybe vien del bendros ekonomikos spartos ir dydzio yra neprofesionalu. Norint nustatyti valstybes pajeguma reikia atsizvelgti i socia-kulturinius faktorius.

Net jei Kinijos ekonomika augs 8-10% jai vistiek prireiks daug metu pasiekti toki lygi kaip JAV ar Vakaru Europos. Didzioji dalis rurines Kinijos gyvena skurdo riboje, per 150 milijonu zmoniu gyvena maziau negu 1.25$ pe diena. http://povertydata.worldbank.org/poverty/country/CHN
Spartejanti ekonomika resursus istraukia is rurines ir permeta i miestus, kas sukelia milziniska atskirtuma. Ar dar ilgai kinijos neturtingieji nes Kinijos ekonomika ant savo pigios darbo jegos?

Paduodami kinisku restoranu pavyzdy visiskai nesupratote mano teiginio.. Kadangi kiniski restoranai yra praktiskai valdomi emigrantu seimu jos turi menka kulturine sklaida.

Tuo tarpu, minedamas mcdonalds starbucks ir kitas korporacijas esme paslepta ne ju paslaugu tiekime, bet pacioje vartojimo kulturoje. Rytu ir Vakaru kulturos skiriasi. Mes Europieciai asocijuojame kava su atsipalaidavimu, atsigaivinimu. Butent del to Europoje ir JAV yra pilna mazu jaukiu kavinukiu, mazuose uzkampiuose ir t.t. Tokia vartojimo kultura realiai pries 20-30 metu neegzsitavo Kinijoje. Taciau tai radikaliai keiciasi, siulau pasidometi, kiek Kinai yra prikopijave vakarietisku komppaniju Kinijoje yra gal 5 starbacks ir dar 5 arbatos starbucks kopijos(mat kinai realiai megsta arbata labai).

Tai rodo vakarietisku ne tik prekiu, bet ir vartojimo kultura. Beje, jeigu esate lankesi kinu restoranuose tiek vokietijoje tiek anglijoje atkreipsite, kad daugumoje ju meniu ir pritaikyti vartotojams, galima uzsisakyt bulvyciu, ir net kebaba, valgyti reikia ne pagal kinu taisykles o su sakutemis ir t.t. Kinu kultura nera tokia patraukli, vakaru kultura leidzia absorbuoti visas kitas kulturas ir suteikia pasirinkima nevarzomai rinktis kaip varttojui(slove kapitalizmui!)

SS Mann, 2013 08 24 17:38
>>>>> E

Visu pirma,‭ ‬apie koki Jus ekonomini Kinijos pajeguma kalbate‭?
‭-------------------------------------------------
Deja negaliu įdėti lentelės (Table 1: GDP and merchandise trade by region, 2009-11
Annual % change). O išsamiai http://www.wto.org/english/news_e/pres12_e/pr658_e.htm
______________________________________________________

Nesvarbu,‭ ‬kad Amerikietiska Svajone tapo nuvalkiota,‭ ‬taciau ji vis dar pasisako uz esmines individualaus zmogaus teises ir sansa tureti atitinkama priejima prie turto.
---------------------------------------------------
Kadangi kiniečių pasaulėžiūra neakcentuoja žmogaus teisių ir priėjimo prie turto, tai Jūsų manymu ji yra nepatraukli ? Ar nemanote, kad dar per mažai laiko praėjo nuo kiniečių kultūros sklaidos pradžios (ekspansija to įvardyti tikrai nesigauna, skirtingai nuo amerikietiškosios), kad būtų galima pasakyti jog ji yra nepatraukli kitoms tautoms ?
_________________________________________________

Atreipkite demesi,‭ ‬kiek per pastaraji desimtmeti Kinijoje atsirado Madkonaldi Tesco.‭ ‬M&S,‭ ‬Starbucks ir t.t.‭ ‬Ka tai rodo‭?
‭---------------------------------------------------
‭Hm, o kiek kinietiškų restoranų yra JAV Jus atkreipėt dėmesį ? Ir ką tai rodo ?
‭__________________________________________________

SS Mann, 2013 08 24 17:29
>>>>> VVER

Sakei, turi tris BAZES. Kur ir kokias? :))
--------------------------------------------
Tam kad išvengti neaiškumų ir vatos ieškojimo:)
bazių tipai ir paskirtis:
The article summarizes that these bases can be divided into three levels:
First, ship fuel and material supply bases in peacetime,
the second is relatively fixed supply bases for warship berthing, fixed-wing reconnaissance aircraft and the naval staff ashore rest,
the third is fully-functional center for replenishment, rest and large warship weapons maintenance.

Pačios bazės:
the Port of Djibouti, Aden port of Yemen, and Salalah Port of Oman.

Kas dėl pavyzdžio su lėktuvnešiu, tai jį pateikiau tam, kad parodyti jog tai kas yra sakoma nebūtinai sutampa su tikrove.
______________________________________________________

Šiuo atveju kiniečiai sukūrė labai mažai ginkluotės sistemų, kurios būtų ne vakarų ir rusų ginklų kopijos.
-----------------------------------------------------
Na ir kas kad kopijos ? Ar dėl to jos tapo nenaudotinos ? Ir tik neskubėkit sakyti, kad jų žymiai prastesnė kokybė.
______________________________________________________

Nu, žinoma tai didelis pasiekimas, vis dėlto tas faktas, kad jų "gvangdžou" erdvėlaivis yra 50 metų senumo "sojūz", kurio licenzija nupirkta iš rusų kažkaip juokina mane biški :)
----------------------------------------------------
Hmm, . . . nežinau apie ką Jus čia, todėl įdedu ištrauką iš wikipedijos :
The Shenzhou program (Chinese: 神舟; pinyin: Shénzhōu) is a manned spaceflight initiative by China. The program put the first Chinese citizen, Yang Liwei, into orbit on 15 October 2003.
Development began in 1992, under the name of Project 921-1. The Chinese National Manned Space Program was given the designation Project 921 with Project 921-1 as its first significant goal. The plan called for a manned launch in October 1999, prior to the new millennium.
_____________________________________________________

Priminsiu, savo laiku sovietai sugėbėjo tiek pavogti, kad čia tik vaikų žaidimas palyginus.
--------------------------------------------------
Puiku, priminkit :)
____________________________________________________

Nuo kada „nike” ir „adidas” tapo kultūra ?
O taip „ mis Balbieriškis” rinkimai yra civilizacijos kultūrinis „perlas” be kurio net ir mcdonaldiniai nutukimo centrai prarastų egzistencinę prasmę :) Tikrai, kaip iki Mėnulio.
___________________________________________________

kiniečiai protingi ir darbštūs žmonės, vis dėlto nepamiršk, kad ypač kvalifikuotiem darbam kiniečiai samdo užsieniečius TŪKSTANČIAIS
-----------------------------------------------------
Kiniečių vardu labai dėkoju už tokį įvertinimą, o kas dėl šio konkretaus objekto, tai jį stato patys kinai be jokių tūkstančių užsieniečių.
_____________________________________________________

JT taryba yra šalių, kurios "legaliai" turi branduolinį ginklą.
Taivano didžiausia prekybos partnerė yra Kinijos Liaudies Respublika
Dauguma šalių Taivano nepripažįsta, nes tiesiog nėra prasmės tai daryti.
--------------------------------------------------
Na, iki 1971m. Taivanas buvo JT ST nariu, nors tiek „legaliu” tiek „nelegaliu” branduolinio ginklo turėtuju nebuvo;
Nes tai atveria galimybę taikiu budu Taivanui tapti Kinijos valstybės dalimi (analogiškai Honkongui);
Be abejo kad nėra prasmės tai daryti, nes tai labai pablogintų jų santykius su Kinija.
______________________________________________

Kinija geriausiu atveju tėra regioninė galia. Kai kuriais atžvilgiais pasaulyje labiau dominuojanti valstybė yra net Brazilija
------------------------------------------------
O blogiausiu atveju tada kas ? :)
Išauginamos kavos kiekiu ar karnavalų skaičiumi ?
____________________________________________________

VVER, 2013 08 24 14:33
Va, va, visiškai pritariu E komentarui.

VVER to SS Mann, 2013 08 24 14:32
Ir galiausiai, kadangi nutekinta informacija daugiausiai susijusi su F-35 lėktuvu, kiek efektyvi ya informacija sužinosim TIK jei Kinijos rinkoj pasirodys kažkas bent panašaus į F-135 variklį, APG-81 radarą, AN/AAQ-33 optinę sistemą, DAS MAWS sistemą ir AN/ASQ-239 (Barracuda) sistemą, tada jau žiūrėsim, o dabar, pfff :))

"kultūrinis . . . pakankamai talpi sąvoka, tačiau jeigu kalbėti apie Kinijos kaip savitos civilizacijos turinčios tūkstanmečių istoriją, kultūrą, tai pvz. JAV Holivudinį popšlamštą nėra galimybės net palyginti;"

Visai netalpi, tai rodo, kiek populiari minimos šalies kultūra regione ir pasaulyje. Žinoma, sutinku, kiniečių kultūra ganėtinai įtakinga, gal net galėtų konkuruoti su Rusijos kultūra, bet amerikiečių? :)) Niekaip. Ir jei tau Holivudas yra "popšlamštas", tai gal amerikiečių muzika, "Marvel heroes", internetas, "mcdonalds", "starbucks", "nike", "adidas" "miss" rinkimai, visokie "kelias į žvaigždes" irgi popšlamštas? Aišku, ne visiem įtiksi, bet amerikiečių kultūros vaisiais naudojasi VISAS PASAULIS. Kitom šalim iki tokio "popšlamšto" lygio, kaip iki mėnulio.

"Dar galima būtų pridėti kad Kinija pradės statyti aukščiausią pasaulyje dangoraižį, bet tai tikriausiai absoliučiai nieko nesako apie kiniečių architektų ir inžinierių lygį ?"

Na, tai tikrai parodo investicijų lygį. Ir nieko nesakau, kiniečiai protingi ir darbštūs žmonės, vis dėlto nepamiršk, kad ypač kvalifikuotiem darbam kiniečiai samdo užsieniečius TŪKSTANČIAIS (japonus, amerikiečius), kuriem moka KELIS KART DAUGIAU, nei jie gautų savo šalyse :))) Truputį keista, ar ne? :))

"Tarptautinėje politikoje. . . neteko girdėti kad kas būtų atėmęs ar neleidęs Kinijai pasinaudoti veto teise JT ST (beje ji pasirodo yra netgi nuolatinė ST narė:)ir Taivanas kaip nepriklausoma valstybė kažkodėl nepripažįstamas ( taip taip, ji yra pripažinusios ~20 valstybiu :);"

JT taryba yra šalių, kurios "legaliai" turi branduolinį ginklą. O Taivanas, koks skirtumas, kas jį pripažįsta? Tu tikiuosi žinai, kad Taivano didžiausia prekybos partnerė yra Kinijos Liaudies Respublika :)) Dauguma šalių Taivano nepripažįsta, nes tiesiog nėra prasmės tai daryti.

"Apibendrinant: Kinija nėra dominuojanti šalis pasaulyje. Ji yra viena iš dominuojančių šalių(nors tai aš parašiau jau pirmame savo komentare). "

Prašyčiau. Kinija geriausiu atveju tėra regioninė galia. Kai kuriais atžvilgiais pasaulyje labiau dominuojanti valstybė yra net Brazilija :))

E to ss, 2013 08 24 14:08
Jusu poziuris klaidingas, negaliu palikti komentaro, mat svetaine neleidzia.

http://tinyurl.com/lbbb9ct

Issaugojau google docs.

VVER to SS Mann, 2013 08 24 14:02
Nevyniokim žodžių į vatą :)) Paklausiau, kokias karines bazes užsienyje turi kiniečiai? :))
"Dėl pačių bazių įvardinimo kaip bazių: tai Kinija ir lėktuvnešį pirko su tikslu padaryti iš jo plaukiojanti kazino, o gavosi . . . "
Ne vieną, o tris lėktuvnešius. Ir prie ko čia jie, nesuprantu, šneka buvo apie karines bazes. Sakei, turi tris BAZES. Kur ir kokias? :))

"pagal ekonominį pajėgumą kiek pasaulio šalių šiai dienai yra pranašesnės už Kiniją ?"

Nelabai suprantu, kurioje kategorijoje? BVP nominalus, perkamosios galios, bendrasis, vienam gyventojui? O gal gyvenimo kokybės indeksas? O gal raštingumo indeksas? Matai "pajėgumo" ekonomikoje, kaip ir žmoguje, daug sričių yra :)))

"pagal karinį pajėgumą MNG srityje bei technologijose eina po JAV, Europos ir Rusijos (nepaprastai dideliam pastarosios gerbėjų džiaugsmui), tačiau pagal karinį biudžetą užima 2-ąją vietą (po JAV, pastarosios galvos skausmui);"

Biudžetas dar ne viskas, dar svarbu, kaip jis panaudojamas. Šiuo atveju kiniečiai sukūrė labai mažai ginkluotės sistemų, kurios būtų ne vakarų ir rusų ginklų kopijos. Plius, kiniečiai, nepaisant daugiau nei dešimtmetį trunkančių pažadų sukurti savo konkurencingą "turbofan" variklį, iki šiol nesugeba to padaryti, ir perka iš rusų :) Ir jūrines turbinas perka iš ukrainiečių:) O išėjo į kosmosą? Nu, žinoma tai didelis pasiekimas, vis dėlto tas faktas, kad jų "gvangdžou" erdvėlaivis yra 50 metų senumo "sojūz", kurio licenzija nupirkta iš rusų kažkaip juokina mane biški :)

"na, sugebėjimas išvogti duomenis iš JAV Gynybos departamento turbūt savaime pasako, kad kiniečiai tikrai žino kas tai yra šiuolaikinės informacinės technologijos :)"

Vaje, drebėkim iš baimes :)) Priminsiu, savo laiku sovietai sugėbėjo tiek pavogti, kad čia tik vaikų žaidimas palyginus. Ir bėje, kad jankiai sužinojo nutekinimo faktą, reikškia ne tokie jau geri kiniečiai tėra :) Pavyzdžiui, neteko girdėti, kad didelį kiekį informacijos nutekino ruskiai, o manai jie nebando? :)))
A, 2013 08 24 13:46
:)) joa

SS Mann, 2013 08 24 10:32
>>>>> VVER 2013 08 23 22:32

Na Jus nuėjote lengviausiu keliu :) Panaudojote pirmą pasitaikiusi straipsnį šia tema :)
Todėl dar karta rekomenduoju perskaityti mano minėtą straipsnį.
Dėl pačių bazių įvardinimo kaip bazių: tai Kinija ir lėktuvnešį pirko su tikslu padaryti iš jo plaukiojanti kazino, o gavosi . . .
_______________________________________________________
Kas dėl `blizgesio`:
pagal ekonominį pajėgumą kiek pasaulio šalių šiai dienai yra pranašesnės už Kiniją ?
pagal karinį pajėgumą MNG srityje bei technologijose eina po JAV, Europos ir Rusijos (nepaprastai dideliam pastarosios gerbėjų džiaugsmui), tačiau pagal karinį biudžetą užima 2-ąją vietą (po JAV, pastarosios galvos skausmui);
kultūrinis . . . pakankamai talpi sąvoka, tačiau jeigu kalbėti apie Kinijos kaip savitos civilizacijos turinčios tūkstanmečių istoriją, kultūrą, tai pvz. JAV Holivudinį popšlamštą nėra galimybės net palyginti;
technologinis. . . na, sugebėjimas išvogti duomenis iš JAV Gynybos departamento turbūt savaime pasako, kad kiniečiai tikrai žino kas tai yra šiuolaikinės informacinės technologijos :) O be to dar ir į kosmosą sugebėjo žmones pasiusti (pastarieji ir į atvirą kosmosą išėjo). Tiesa, čia reikėtų pažymėti, jog Kinija tik 3-ia valstybė pasaulyje sugebėjusi savarankiškai tai atlikti.
Dar galima būtų pridėti kad Kinija pradės statyti aukščiausią pasaulyje dangoraižį, bet tai tikriausiai absoliučiai nieko nesako apie kiniečių architektų ir inžinierių lygį ?
Tarptautinėje politikoje. . . neteko girdėti kad kas būtų atėmęs ar neleidęs Kinijai pasinaudoti veto teise JT ST (beje ji pasirodo yra netgi nuolatinė ST narė:)ir Taivanas kaip nepriklausoma valstybė kažkodėl nepripažįstamas ( taip taip, ji yra pripažinusios ~20 valstybiu :);
_______________________________________________________
Apibendrinant: Kinija nėra dominuojanti šalis pasaulyje. Ji yra viena iš dominuojančių šalių(nors tai aš parašiau jau pirmame savo komentare).

VVER to SS Mann, 2013 08 23 22:32
Tai kokias bazes ir kur turi kiniečiai? :)) Nes aš žvilgtelėjau šia tema ir radau tik šį straipsniuką :))
http://english.peopledaily.com.cn/90786/8151577.html
Lauksiu atsakymo :)

O dėl dominavimo, tai žinoma, kad ne tik bazės. Pagal Z. Brzezinskį, yra 4 įtakingos valstybės požymiai:
Ekonominis, karinis, kultūrinis ir technologinis pranašumas. Kiniečiai iš tikrųjų nė viename jų neblizga tiek, kad Kiniją būtų galima pavadint dominuojančia pasaulio valstybe.

SS Mann, 2013 08 23 22:08
>>>>> VVER to SS Mann, 2013 08 23 19:34

Tikrai? :) Tai kiek karinių bazių užsienyje turi kiniečiai? :) Nes, pavyzdžiui, rusai jų turi septynias
------------------------------------------------------
Ne visai sutinku su teiginiu, kad karinių bazių skaičius apsprendžia valstybės įtaka tarptautinėje politikoje, bet jeigu Jus domina Kinijos karinės bazės už šalies ribų tai šiai dienai Rusija 4 bazėmis turi daugiau :) O jei Jus domina šis klausimas rimčiau, tai siūlyčiau perskaityti šį straipsnį. http://www.china-defense-mashup.com/chinese-paper-advises-pla-navy-to-build-overseas-military-bases.html

VVER to SS Mann, 2013 08 23 19:44
Na, paskaičiavau truputį, nes taip smalsumas apėmė, su 7,5 procento nuolatiniu ūkio augimu ir ta salyga kad jav ekonomika visai neaugs, kinija aplenks ją per 9 metus. Mano spėjimas gal truputį netikslus buvo :))

VVER to SS Mann, 2013 08 23 19:34
"Kinija taip pat ne. Ji jau yra viena iš dominuojančių pasaulio valstybių.

Tikrai? :) Tai kiek karinių bazių užsienyje turi kiniečiai? :) Nes, pavyzdžiui, rusai jų turi septynias.

"Ne nebūtina, jeigu JAV ir Europos ekonominiai rodikliai bus tokie patys kokie yra šiuo metu."

Jei jau nebūtina tai per kiek laiko kiniečių ekonomika aplenks JAV? Sakyčiau gan ilgokai, daug ilgiau, nei keli dešimtmečiai :)

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 23 13:24
VIDMANTAS TO SS-MAN IR VVER
1.MATOTE PASAULIU EKONOMIKOS YRA BENZININIAI MERSAI IR JU KURAS,EURAS,JANIS IR T.T. SURISTI SU GERESNIU OKTANINIU SKAICIU AUKSU

2.JAV EKONOMIKA YRA DIZILINIS MERSAS KURIUO KURAS DIZ KURAS TAPETAS DOLERIS

3.DABAR JUS LYGINATE DU BENZENINIUS MERSUS
GRAIKIJOS I KURI PRIPILTAS DIZ KURAS DOLERIS
IR KINIJOS BENZININI MERSA I KURIUO BAKA TAIP PAT PRIPILTA NEMAZA DIZKURO-DOLERIU

KAI KINIJA IR GRAIKIJA VAZINES GRINU BENZINU
JU EKONOMIKOS KLESTES

4.DABAR JUS LYGINATE JAV DIZELINI MERSA
SU KINIJOS BENZININIU MERSU
IR SAKOTE KAD BUKSUOJA KINIJOS BENZININIS MERSAS

UZSIENIO ZVALGYBOS OBAMAI VAIZDZIAI PARODE,KOKS SKIRTUMAS TARP BENZININIO MERSO IR DIZELINIO MERSO I JO VALDISKA AUTOMOBILI PRIPILE KITO KURO


KINIJA KADA ATSIKRATYS DIZ KURO KURIS PYLAMAS I JO BENZININI MERSA VAZIUOS 220 KM GREICIU
VISKAS PAPRASTA
SIS METAFORINIS PAVYZDIS VISKA PASAKO
KAS?
KUR?
KAME?

TOJAU VISO PASAULIO BENZININIAI MERSAI PRADES ATSIRADUS ANTRAM PASAULINIAM BANKUI PILTI I SAVO BAKUS BENZINA-JANI

KLAUSIMAS JUMS
AR KLESTES SIU SALIU EKONOMIKOS?
AR VAZIUOS IPYLUS BENZINA SIE BENZININIAI MERSAI?
AR YRA SKIRTUMAS TARP DIZELINIO KURO IR BENZINO?

TUO GALITE ISITIKINTI LENGVAI PATYS I SAVO BENZININI MERSA PRIPYLKYTE DIZ KURO IR NUVAZIUOKYTE IS VILNIAUS I KLAIPEDA
LINKIU SEKMES


SS Mann, 2013 08 23 09:05
>>>>> VVER, 2013 08 22 21:31
Graikija nefantazuoja būti dominuojančia pasaulio valstybe
-------------------------------------------------------
Kinija taip pat ne. Ji jau yra viena iš dominuojančių pasaulio valstybių.
_______________________________________________________

BŪTINA turėti dviženklius augimo tempus.
---------------------------------------------
Ne nebūtina, jeigu JAV ir Europos ekonominiai rodikliai bus tokie patys kokie yra šiuo metu.

VVER, 2013 08 22 21:31
to SS Mann

Matai, skirtumas tas, kad Graikija nefantazuoja būti dominuojančia pasaulio valstybe per kelis dešimtmečius. Todėl ir panikuoja kiniečiai, nes tą pasiekti jiems visą laiką BŪTINA turėti dviženklius augimo tempus.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 22 16:10
VIDMANTAS TO VISIEMS
JAV PIRMA PRADEJO VYKDYTI
EKONOMINI FINANSINI NIURBERGA,VALIO
SKAITYKITE IR MASTYKITE


США вознамерились наказать виновных в мировом финансовом кризисе

21 августа 2013,
14:22

Текст: Максим СеменовГенеральный прокурор США
Эрик Холдер
заявил,
что министерство юстиции США
заканчивает ряд расследований,
в которых замешаны
крупные финансовые корпорации,
а также готовится открыть
несколько уголовных дел,
связанных
с мировым финансовым кризисом
2008 года.«Я хочу сказать,
что любой,
кто причинил вред
нашим финансовым рынкам,
не может считать
себя в безопасности
только потому,
что прошло какое-то время.

Если какие-то люди
или организации надеются
просто переждать,
им следует подумать еще раз»,
- заявил Холдер,
передает
The Wall Street Journal.Холдер отказался называть
какие-либо детали,
но подчеркнул,
что его личные планы
не смогут повлиять
на решение о возбуждении дел.

Ранее Холдер
неоднократно подчеркивал,
что собирается оставить свой пост
до окончания президентского срока
Барака Обамы.

Источники в министерстве юстиции
заявляли,
что Холдер может уйти в отставку
до конца 2013 года.

Ранее республиканцы
и демократы
критиковали Холдера
и администрацию Обамы
за то,
что виновные в возникновении
финансового кризиса 2008 года
не понесли ответственности.

Холдер не уточнил,
будут ли новые дела открыты
по уголовным
или гражданско-правовым обвинениям.

SS Mann, 2013 08 22 08:50
Antrąjį šių metų ketvirtį euro zonos ekonomika augo 0,3 proc. ir viršijo analitikų prognozuotus 0,2 proc. Pirmąjį ketvirtį ekonomika susitraukė 0,3 proc. Ateinantiems metams prognozuojama nedidelė ūkio plėtra,
--------------------------------------------------
Ir tai jau įvardijama kaip eurozonos recesijos pabaiga, o Kinijos ekonomikos augimo galimas sumažėjimas nuo 8% iki 7,5% vertinamas kaip didelė bėda ir prasideda ekspertų "diskusijos" tema `kada žlugs Kinijos ekonomika?`. Graikijos premjeras nualptu iš laimės jei galėtų paskelbti bent jau kažką panašaus į tokį šalies ekonomikos augimą kaip į "didelę bėdą" patenkančios Kinijos.

Vytenis, 2013 08 21 22:08
2007-2008 m. ekonominė krizė JAV ir Europoje kilo po to,kai sprogo JAV sukurtas kredito burbulas.Iš straipsnyje pateiktų skaičių aiškėja,kad Kinijoje jau susiformavo panašus burbulas.Kai jis sprogs,per pasaulį ir vėl nusiris ekonominės krizės banga.


VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 08 21 14:02
1.KINIJA BUS PIRMA PAGAL EKONOMIKA IR AS TUO NEABEJOJU
NES PASIRINKO MAZU ZINGSNELIU TAKTIKA

JAV PASIRINKO KILOMETRINIU ZINGSNIU TAKTIKA

JAV ZYDAI UZMIRSO SENA ZYDU PATARLE
VYNIUOK SIULUS MAZAIS TARPSNELIAIS KITAIP SUSIPAINIUOSI
TAIP IR IVYKO SU JAV,MATYT JAV ZYDAI UZMIRSO GYMTINES IZRAELIO PAMOKYMUS IR TRADICIJAS

VVER, 2013 08 19 20:42
Visa ta juokinga isterija "OMFG, mes augam ne 8 o tik 7 procentus. ŠAKĖS" vyksta dėl praeityje vyravusio naivaus įsitikinimo, kad iki 2020 metų ar kažkiek Kinijos ekonomika taps didesnė nei JAV. Na, ką galiu pasakyti? :))) Kadangi panašu, kad bent jau artimiausiu metu Kinija netaps superduperultrahyper"neturianalogupasaulyje" pasaulio galybe, gal jai verta susidomėti, žinoma, kur kas nuobodesnėmis, ir mažiau perspektyviomis, bet vistiek vertomis dėmesio temomis, tokiomis kaip aplinkosauga, socialinė lygybė, demokratinės reformos, intelektinės nuosavybės teisių gerbimas, santykiai su kaimyninėm valstybėm :)SS Mann, 2013 08 19 14:32
sumažino šių metų BVP augimo prognozę nuo 8% iki 7,5%
-------------------------------------------------------
Galima tik įsivaizduoti į kokią ekstazę pultu vakarų MIP`ės jeigu JAV ir/arba ES šalių vyriausybės pateiktų tokią prognozę savo šalių ekonomikoms.
________________________________________________________
Ekspertai diskutuoja dėl galimų Kinijos ekonomikos raidos scenarijų, ar Kinijos ekonomikos laukia švelnus ar staigus smukimas, tačiau iš esmės jie sutaria dėl vieno – dviženkliai Kinijos BVP augimo tempai jau praeitis.
------------------------------------------------------
Tokios "diskusijos" labai primena rytietiškų lopatologų teiginius apie artėjanti ir neišvengiama JAV žlugimą. Tiek vieni tiek kiti teiginiai yra propagandinio karo (permanentinio) tarp didžiųjų valstybių rezultatas, kurį ir reikėtu atitinkamai vertinti.

Reideris, 2013 08 19 10:55
Na va pasirodo ne tik JAV gyvena skolon...Ir iš kur jie tiek juanių gauna.Ar tik nebus kaip JAV pinigų spausdinimo mašina pasistatė...:)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (35)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (101)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras