Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Latvijos prezidentas pasirengęs susitikimui su Baraku Obama

2013 09 05

Rugpjūčio 26 d., trijų Baltijos šalių prezidentų oficialaus vizito į JAV išvakarėse, Latvijos vadovo Andrio Bėrzinio spaudos tarnyba pranešė, kad per susitikimą numatyta aptarti, kaip reikėtų „plėtoti ir stiprinti transatlantinį bendravimą, kurio vienas svarbiausių elementų yra saugumo politika“.

Latvijos, Lietuvos ir Estijos vadovai Baltuosiuose rūmuose susitiks su JAV prezidentu Baraku Obama (Barack Obama) ir viceprezidentu Džo Baidenu (Joe Biden).

A. Bėrzinio administracija pabrėžė, kad tai pirmas toks susitikimas B. Obamos prezidentavimo laikotarpiu ir JAV vadovo kvietimas dar kartą patvirtino, kad Amerikai yra labai svarbus Baltijos regionas, kuriame vyksta išties glaudus strateginis bendradarbiavimas su Latvija, Lietuva ir Estija.

Buvo numatyta, kad, įvertinus bendradarbiavimo patirtį, svarbu susitarti, kaip galima būtų stiprinti sąveikas, ypač ES Rytų partnerystės bei Centrinės Azijos šalyse.

„Atgavusios nepriklausomybę, Baltijos šalys, žengdamos Europos integracijos keliu, įgyvendindamos 1998 metais pasirašytos bendradarbiavimo su JAV chartijos vertybes ir idealus, labai daug pasiekė demokratinių reformų ir demokratinės plėtros srityje“, – pabrėžė Andris Bėrzinis.

A. Bėrzinis, D. Grybauskaitė ir T. H. Ilvesas mano, kad svarbus transatlantinio bendradarbiavimo elementas yra Baltijos šalių oro erdvės patruliavimas, kurį vykdo NATO pajėgos, taip pat bendros karinės pratybos.

Ankstesnis Baltijos valstybių ir JAV vadovų susitikimas įvyko 2005 metais Rygoje.

Pagal 2013 m. rugpjūčio 26 d. naujienų agentūros „REGNUM – Belarus“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (64)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (137)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (3)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras