Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  EP narė Laima Liucija Andrikienė: „Rusijos spaudimui pasiduoti neketiname“ (35)

Komentarai:

VVER, 2013 10 07 13:22
Atleiskit, mieli geopolitika.lt kretinai, bet su jumis intelekto, žinių ir elementarių elgesio manierų srityje gali varžytis galvijai.

Reideris, 2013 10 06 18:39
Kaip pirštu į akį...:))

JALAS>VVER, 2013 10 06 14:16, 2013 10 06 17:37
“Priminsiu, kad Kalnų Karabachas-Artsachas PRIKLAUSĖ Armėnijai iki 1920m” Tai pats pripažįsti, kad “centrinės valdžios” teritorijos, kurios jai nepriklausė jai iki 1920 m. turi būti grąžintos tiems, kam jos priklausė dar anksčiau? O kur ta laiko riba, kai toks reikalavimas negalios? Kai bus patenkintos TAVO dievaičių pretenzijos? Tai bukas revanšizmas, brukamas siekiant sukelti chaosą Europoje. Tavo
http://www.youtube.com/watch?v=ULns-cSUeVs, ir kitokių paranojikų “nuomonių”, lygiai teiginių apie JAV imperializmą, blogus vakarietiškus bankus, socialistinę demokratiją ir sovietinį internacionalizmą, išdėstytų marksizmo-leninizmo veikaluose aš prisiskaičiau kai dar tu, netašytas pavartės pienburni, dar po stalu nešliaužiojai. Teiginiai, kad “ES tėra patraukliai įpakuotas SSRS ekivalentas” – tai tokių kaip tu, kitus laikančių visiškais mulkiais, net nesuvokiančių kad jie patys tėra savo bukumo reiškėjai, briedas. ES prekybos su NVS šalimis ar dar kuo nors, paskolų nedraudžia - čia viską lemia rinka. SSRS ekvivalentas -MS ir to niekas net nebando slėpti. “Mes gynėme ir ginsime savo rinką”, prieš kelias dienas sakė Putinas. Nežinai kodėl SSRS nebuvo vakarietiškų mašinų? Muitas buvo daugiau kaip 300 pr.
“Maršalo planas, kaip ir ankstesnis, po 1 pasaulinio, turėjo savo tikslų, pagrindiniai jų buvo tikrai kiti, nei padėti šalių ekonomikoms”. Žinoma, jis buvo skirtas, kad “turtingus padaryti turtingesniais, o skurdžius – dar skurdesniais”. Todėl Stalinas jo atsisakė? Ne. Jis bijojo netekti valdžios. To pasėkoje karą pralaimėję vokiečiai praėjus dešimtmečiui keliavo po pasaulį ir fotografavosi prie Jocifo kapo, o karą laimėję veteranai puvo priegaudose ir komunalinių būtų kampuose. Daugybė jų taip ir numirė savo kampo neturėdami. “Vartojimo visuomenės” būsimą krachą (“kaip Graikijoje) pabandyk paaiškinti jų vaikams ir vaikaičiams. Kaulų nesurinksi. Gal tada suprasi, kad be vartojimo nebūna ekonomikos klestėjimo. Kaip visada sakysi, kad tu viską žinai? Neraštingumas visada agresyvus. Todėl jo nešėjai skuba mulkinti, reikštis prieš kokio nors niekelio nežinančius žmogelius vaidindami Benderius suradusius savo Eločką. Jūs su Vidmanto to paties, bet ne šito, lauko uogelės. Potencialiūs jūsų klientai (Eločkos) šio portalo neskaito.
Teisingai rašė Reideris. Nustok spalvinti knygeles, pradėk ką nors skaityti, išskyrus Dugino ir Prochanovo, to Nigel Farage nacional-socialistinius paistalus. Gal išmoksi elgtis visuomenėje, sužinosi kas yra “merkantilizmas” ir kuo jis skiriasi nuo protekcionizmo, o pastarasis nuo politinės korupcijos, kad XXI amž. modernizacija neatsitinka ukrainietišką kauptuką pakeitus kokiu nors kitokiu. Jai reikia laisvai prieinamų moderinių technologijų, grandiozinių investicijų jų pirkimui, įsisavinimui, visuomenės bent jau techninės kultūros pakėlimui į tam būtiną lygį. Todėl visi kas gali ir siekia partnerystės su ES ir JAV. Neseniai- neisškiriant RF. Dabar vėl trukdo paranojiškas drebulys dėl valdžios. Bet šis suvokimas ne tavo nosiai. Tavo lygis- žaidimai su šautuvėliais.


VVER, 2013 10 06 14:16
Aš Vidmanto komentarų neskaitau. Ir kokias teritorijas Armėnija užgrobė-okupavo. Priminsiu, kad Kalnų Karabachas-Artsachas PRIKLAUSĖ Armėnijai iki 1920m kažkur, o centrinė sovietų vyriausybė jį atplėšė taikydama "skaldyk ir valdyk" principą, keista, kad dėdamasis tokiu išsilavinusiu, to nežinai.

Oo, šitas geras :))
""Mylinti mažus šunyčius" ES niekam spaudimo nedaro."
Gal turi kokį pagrindimą? Nes pvz. aš vadovaujuosi nuomone UKIP nario Nigel Farage. Jei supranti angliškai, gali pasižiūrėti jo nuomonę apie spaudimo niekam nedarančią ES :))))

http://www.youtube.com/watch?v=ULns-cSUeVs

http://www.youtube.com/watch?v=2gm9q8uabTs

Šiuo metu vis daugiau pasigirsta balsų, kad ES tėra patraukliai įpakuotas SSRS ekivalentas :))) Nesutinki su tuo? :)))

" Maršalo planas Vakarų Europai po karo."
:))) Maršalo planas, kaip ir ankstesnis, po 1 pasaulinio, turėjo savo tikslų, pagrindiniai jų buvo tikrai kiti, nei padėti šalių ekonomikoms :))

"Tai puikiai matyti iš to kaip pastebimai suklestėjo BAltijos valstybės tapusios ES narėmis."
Įsivaizduok, pasiimi iš banko pusę milijono, ar tampi turtingesnis dėl to? Baltijos šalių augimas 2000m DIDŽIĄJA DALIMI paremtas išaugusiom išlaidom vartojimui, ir vis didėjusiom paskolom. Pažvelk į Graikiją, Airiją, Portugaliją, jas krizė palietė ypač skaudžiai, o Baltijos šalis gerokai silpniau? kaip manai kodėl? OGI TODĖL, kad priešingai, nei minėtosios šalys, jos turėjo stiprių prekybinių ryšių NE TIK SU ES, BET IR RYTŲ ŠALIMIS, RUSIJA, KAZACHSTANU, BALTARUSIJA, tai pagrindinis veiksnys, kodėl kodėl sunkumų turinčios šalys dabar vargsta, jos buvo per daug priklausomos nuo ES, bet Frankfurto, Liuksemburgo, Belgijos bankai tai lobsta :))

"Daro jie tai todėl, iš skurdžiaus jiems jokios naudos, o prakutę šalys ir jų piliečiai tampa modernios produkcijos pirkėjais ir tokiu būdu turtina jos pardavėjus. Todėl ES plėtra neišvengiama. "

Taip, teisingai, tik tas prakutimas laikosi ant paskolų IŠ TOS PAČIOS ES :)) Nereikia būt ekonomistu, kad suprastum, kur tokia politika veda :))) Beje, pasidomėk, kas yra merkantilizmas, ir kodėl kai kurioms šalims jis žūtbūt reikalingas.

"Būtent todėl ten ir veržiasi net Rusijos proteže Janukovičius- jis irgi nori, kad jo šalis modernizuotųsi. MS tame padėti negali"

Iš kur ištraukei, kad jis Rusijos proteže? ĮRODYK TAI.
Ir taip Rusijos darbo našumas mažesnis už ES, BET DIDESNIS UŽ UKRAINOS. Pagal tavo logiką, ji vistiek gali modernizuotis :)))

Beje, man labai keista tavo logika. Jei Ukraina bendradarbiauja su Rusija, VISIŠKAI NEREIŠKIA, kad ji negali bendradarbiauti su vakarų šalimis :))) pačioje Rusijoje daugybė užsienio įmonių atidarę savo filialus, vidiniam vartojimui ir eksportui. Ukraina negali tik turėti laisvos prekybos susitarimų su abiejais veikėjais, tačiau visam kitam bendradarbiavimui- mielai prašom :)))

Mane išties stebina tavo neišprusimas. Toks jausmas, kad net aukštojo išsilavinimo neturi, tad siūlau, jei dar ne pensijoj esi, mokykis mokykis, nes dabar tau žinių akivaizdžiai trūksta.

Jalas> VVER, 2013 10 05 22:03
Į tvirtinimus ar naudojamos Jūsų įvardytos spaudimo priemonės Jums atsakė Vidmantas savo komentaro pirmame punkte. Armenija, kurios gyventojai vienareikšmiškai orientuojasi į Europą sutiko, manau formaliai, jungtis prie MS. Kitaip ji netektų Rusijos paramos ir užgrobtų teritorijų. "Mylinti mažus šunyčius" ES niekam spaudimo nedaro. Prieišingai, ji savo šimtamilijardinėmis injekcijomis gelbėja net tokias galybes kaip Ispanija, Graikija, Italija. Žinoma, neleisdama mėtyti jiems duotų pinigų į balą. Būtent tokia politika labai padėjo sutvirtėti naujų ES narių ekonomikai. Panašiai kaip Maršalo planas Vakarų Europai po karo. Būtent todėl ten ir veržiasi net Rusijos proteže Janukovičius- jis irgi nori, kad jo šalis modernizuotųsi. MS tame padėti negali, lygiai negalėjo SSRS. RF atsilieka darbo našume, jos vadovų šios savaitės vertinimu, nuo ES du, nuo JAV keturis kartus Todėl Jūsų, tik spaudimu paremtiems teiginiams, partnerystės projektas, greičiausiai ne žlugs. Antra, todėl, kad ES turtingieji norėdami tapti dar turtingesni ne skurdina skurdžius, kaip teigiate Jūs, o padeda jiems tapti turtingesniais. Tai puikiai matyti iš to kaip pastebimai suklestėjo BAltijos valstybės tapusios ES narėmis. Daro jie tai todėl, iš skurdžiaus jiems jokios naudos, o prakutę šalys ir jų piliečiai tampa modernios produkcijos pirkėjais ir tokiu būdu turtina jos pardavėjus. Todėl ES plėtra neišvengiama.VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 10 04 22:14
VIDMANTAS TO VISIEMS
1.KOL JUS DISKUTUOJATE DEL UKRAINOS ARMENIJA JAU PAEME JUOS PORTFELI EVRAZIJOS KREMLIUJE

2.KAS BS UKRAINA NE MUMS SPRESTI SPRES UKRAINOS TAUTA PER REFERENDUMA
BYT BOJARINOM EVRAZIJOS KREMLIUJE
AR BYT XOLOPOM PSEUDO VALSTYBEJE ES

AS MANAU UKRAINOS TAUTA NE BUKA IR JAI KAI LIETUVAI NEUZTEKS DVEJU BONKIU ALAUS IR SKALBIMO MILTELIU PAKELIO

JEI UKRAINA PASIRINKS PER REFERENDUMA PSEUDO VALSTYBE ES
BE ES KONSTITUCIJOS-PAGRINDINIO VALSTYBES ISTATYMO
ES KARIUOMENES
ES KARINES DOKTRINOS
UKRAINA ISILES I 500 MLN BULVONU MINIA
KURIE XXI ELEKTRONIKOS AMZIJUJE NESUGEBA TAI PADARYTI
UKRAINOS KARINE PRAMONE ZLUGS
UKRAINIECIAI PASILEIS PER VISA ES IESKODAMI DARBO
O UKRAINA KAIP LIETUVA LIKS PRASKOLINTA BANKRUTUOJANTI RESPUBLIKA
IS UKRAINOS XOLOPO ATIMS PASKUTINES KELNES

AUKSINIO MILIARDO PROGRAMOJE UKRAINIECIU KAIP IR LIETUVIU NERASTA REIKALINGAS TIK UKRAINOS ANGLIS
STAI IR VISKAS
LIETUVISKA PATARLE SAKO SEPTYNIUS KARTUS PAMATUOK,IR TIK ASTUNTA PAJAUK

VVER, 2013 10 03 23:05
Na, argi čia ne mano senas "draugas" Jalas :DDD

"Tada kodėl visus partnerystės narius Rusijai tenka bandyti sulaikyti nuo stojimo į ES paties 2013 10 01 19:16 pateiktomis prievartos priemonėmis?"

Nė vieno nario atveju nebuvo taikyta jokia prievarta :)) O jei turi omeny tas nedideles incentyvias priemones, tai kodėl negalima? Visi jas taiko, net demokratiškoji, liberalioji, mažus šuniukus mylinti ES :))))

" Ar Janukovičius, rusakalbio pramoninio Ukrainos regiono statytinis ir jo rėmėjai, nežino ką daro?"

O kodėl donetskietis automatiškai turi būti prorusiškas? :)) Jis puikiai žino, ką daro, tarnaudamas savo klikai. Ji po susitarimo drąsiai galės skelbti "ofšorų sezonas atidarytas" :DD jei supranti, apie ką aš.Jalas> VVER, 2013 10 03 22:05
pats tvirtini, kad Rusijos ir ES tikslai vienodi, prieš tai nurodai kad ES siekia savo "turtingus narius padaryti dar turtingesniais, o skurdžius-dar skurdesniais". Tada kodėl visus partnerystės narius Rusijai tenka bandyti sulaikyti nuo stojimo į ES paties 2013 10 01 19:16 pateiktomis prievartos priemonėmis? Ar Janukovičius, rusakalbio pramoninio Ukrainos regiono statytinis ir jo rėmėjai, nežino ką daro? Kodėl paties nepaklausia?

VVER to Reideris, 2013 10 02 20:14
Tęsinys:
Tačiau yra vienas skirtumas: rusai neturi tiek daug ekonominių svertų tai padaryti taip greit ir "efektyviai" kaip ES. Todėl toks įvairiapusis bendradarbiavimas Ukrainai naudingesnis su Rusija, nes su ja gali bent pabandyti derėtis. Su ES ir to nebus. Pažvelk į Graikiją.

VVER to Reideris, 2013 10 02 20:07
")Manau ir visa kitą sėkmingai prisitaikys prie esamų sąlygų"

Manai? :))) Čia tuo mes ir skiriamės, Reideri: tu manai, aš žinau :)

Imk Lietuvos pavyzdį: įstojus į ES smarkiai išaugo publikos skola. Kaip manai kodėl? :))) Ką, gal lietuvių varškė nepakankamai įsitvirtina 500 mln. rinkoje? :))

"O tai jau Rusijos tikslai kiti"

Rusijos tikslai Ukrainos atžvilgiu yra lygiai tokie patys, kaip ir eurosąjungos.

Reideris to VVER, 2013 10 02 19:22
Šokoladas buvo tik pavyzdys:))Manau ir visa kitą sėkmingai prisitaikys prie esamų sąlygų...O tai jau Rusijos tikslai kiti:))Paglostyt vargšo hlopco galvą,duot duonos riekę,aptept ja medumi...:)))

VVER to Reideris, 2013 10 02 16:57
Ne, kodėl, be abejo atsiras :)) Jei tik šokoladas patemptų visą Ukrainos ekonomiką :))
Tačiau kaip su didesnes pajamas nešančiom sritim, pvz. industrijos prekėm? Jos neapmuitintos net vietinėj rinkoj nesugebėtų konkuruoti. Tad kas Ukrainai lieka, metalo rūdos ir anglies eksportas? :))
Atsipeikėk. ES pagrindinis tikslas turtingas šalis paversti dar turtingesnėm, o skurdesnes- dar skurdesnėm.

Reideris to VVER, 2013 10 02 01:53
O tai į ES eksportuot negalės:))neras Ukrainos šokoladas,
savo vietos 500mln.piliečių ekonominėje rinkoje...:


VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 10 01 23:24
VIDMANTAS TO VISIEMS
INFORMACIJA APMASTYMUI
Инспекторы Пентагона нашли 363 дефекта в проекте истребителя F-35
1 октября 2013,
20:26
Фото: Reuters

Версия для печати •
В закладки •
Постоянная ссылка •
Вставить в блог •
Сообщить об ошибке •Инспекторы при проверке программы создания американского ударного истребителя пятого поколения F-35 (Joint Strike Fighter) выявили 363 дефекта в реализации этого масштабного проекта министерства обороны США.


Как указывается в обнародованном в понедельник докладе генерального инспектора Пентагона, «обнаруженные недостатки могут негативно сказаться на летных

качествах этой боевой машины и ее надежности, а также привести к существенному удорожанию самой программы», передает ИТАР-ТАСС.

Популярные материалы Блондинка на Audi подралась с активистами движения "СтопХам" (видео)
СМИ: Черчилль применил химоружие против Красной армии
Нарышкин пригласил европейских парламентариев посетить московские гей-клубы

«Дозоры» - запрещенная игра

В инспекционном отчете отмечается, что создатели нового истребителя – компания Lockheed Martin и пять ее подрядчиков – не уделяли «должного внимания контролю за качеством работ», что способствовало росту затрат и появлению недочетов, ставящих под сомнение выполнение всех требований безопасности, заявленных в эксплуатационной разработке этого многофункционального истребителя.

Сверхзвуковому F-35 (Lightning II), созданному с использованием технологии «стелс», надлежит заменить устаревающие самолеты AV-8B Harrier, A-10, F-16, F/A-18 Hornet и британские GR.7 Harrier и Sea Harrier.

В перспективе некоторые модификации F-35 смогут нести ядерное оружие. Пентагон рассчитывает произвести свыше 3 тыс. таких истребителей, в том числе и для иностранных партнеров, участвующих в реализации этого проекта, ставшего одним из самых дорогостоящих военных программ Пентагона.

Согласно последним данным министерства обороны США, на эту программу, осуществляемую с 2001 года, уже затрачено 395,7 млрд долларов, а постановка F-35 на вооружение отложена из-за многочисленных задержек и проблем на 2016 год.

AS JUMS APIE TA TRANTA F-35 JAU METUS RASAU O JUS VIS NETIKIT

VVER to VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 10 01 23:15
Jei nori, kad atrašyčiau, savo komentarą rašyk įskaitomai.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 10 01 22:33
VIDMANTAS TO VVER
1.MATAI BROLI SNEKESIU UKISKAI
UKRAINAI BUVO DU KELIAI
PIRMAS BYT BOJARINOM S EVRAZIJOS KREMLIUJE
VADOVAUTI EVRAZIJOS KARIUOMENEI IR PRIIMINETI STRATECINIUS EVRAZIJOS SPRENDIMUS EVRAZIJOS KREMLIUJE

2.KITAS KELIAS XOLOPO KELIAS TOKS KAIP LIETUVOS
BANKRUTAVUSI PRASISKOLINUSI VALSTYBE IR PUSE LIETUVIU BASTOSI PO UZSIENIUS
BE JOKIU GALIU EUROPOS SAJUNGOS KREMLIUJE,BE GENEROLU ES KARIUOMENEJE,NES ES NETURI KARIUOMENES
XXI ELEKTRONIKOS INTERNETO AMZIUJE

3.BUS UKRAINOJE REFERENDUMAS PASTATIS DVI BONKES ALAUS IR SKALBIMO MILTELIU PAKELI IR IVYKS REFERENDUMAS KAIP TAI BUVO LIETUVOJE
IR BUS UKTAINA XOLOPAS

4.JEI ZIURETI PLACIAU PAGAL AUKSINIO MILIARDO PROGRAMA 2012 RUSIJA TUREJO BUTI PADALINATA I 10 DALIU IS 150 MLN RUSU TUREJO LIKTI 15 MLN
KAIP MATAI TOJAU BUS JAU 2014 SI PROGRAMA VELUOJA DVIEMS METAMS TODEL IR SKUBAMA
LIETUVIU AUKSINIO MILIARDO PROGRAMOJE NERASTA
NERA ANDRIKIENES,LANSBERGIO,TAVES,MANES MES UTILIZUOTA MESA KURI TURI BUTI SUNAIKINTA PER NARKOTIKUS,VODKA IR NUZMOGEJIMA KAS SEKMINGAI IR DAROMA LIETUVOJE
UZMUSE KEDI IR DAR KRUVA KITU
SUDEGINO ISGINO MERGAITE
SUBADE NUZUDE TAKSISTA
VIEVIO MISKUOSE JAUNI ISGAMOS NUSIVEZE PAGYVENUSIA MOTERI ISRENGE MISKE IR LIEPE NUOGA SOKTI STRIPTUZA PASKUI NUGA PALIKO MISKE MOTERISKE SUSALO PO KELIU SAVAICIU ATSITIKTINIS PRAEIVIS RADO MISKE JUOS PUSE NUOGO KUNO KURI BUVO APJEDE LAUKINIAI ZVERYS
POLICIJA TUSCIA VETA,GRYBAUSKAITE TAIP PAT
DIPLOMATAI BUTKEVICIUI I KESENE SEMECKAS PYLA
248 POLICININKAI ATIMINEJA MERGAITE IS SENELIU

MANE UK DRAUGAI KLAUSIA VIDMANTAI KAS TEN LIETUVOJE PAS JUS DEDASI,NEZINOJAU KA ATSAKYTI

APIE LIETUVIUS CIA UK TAIP PAT GIEDA SAKYTI
TIEK PRIKRECIA CIRKU KAD NET GEDA PRIES ANGLUS

VVER, 2013 10 01 21:39
2004 m. irgi Janukovičių prezidentu išrinko :)
Ukraina Rusijai gyvybiškai svarbi. Tad visiškai nenustebčiau, jei jie ką nors iškrėstų. Nepamiršk, rytinėj Ukrainoj ir Kryme rusakalbiai- absoliuti dauguma.

"Dėl ekonominių niuansų ir naudos nesiginčysiu:))Protingi juos ir taip mato ir suvokia:))"

Žinoma :)) Asociacijos susitarimas atneš didelę naudą, tik ne Ukrainai :)) dabar ukrainiečiai eksportuoja į Rusiją su labai mažais muitais, arba iš vis be jų, plius supaprastintos muitinės procedūros. Pasirašius asociacijos susitarimą, visa tai baigsis.

"be Ukrainos imperijos niekada nebe-atkursi:"

Taip pirmas pasakė ne "vienas žinomas rusų veikėjas", o Zbignevas Brzezinskis savo knygoje "Didžioji šachmatų lenta".

O iš Ivanišvilio politikos man tikrai neatrodo, kad jis kam nors tarnautų. Gal čia dėl jo kontrasto su Saakašviliu, kuris 100 proc. buvo CŽV agentas.

Reideris to VVER, 2013 10 01 20:07
Tai,kad nėra iš ko juoktis...Visos šios programos perlas ir raktas yra Ukraina,kuri lapkriti Vilniuje pasirašys Asociacijos sutartį(už ja nubalsavo Rada).Ir jeigu jau prabalsavo,tai ir ratifikuos.Dėl ekonominių niuansų ir naudos nesiginčysiu:))Protingi juos ir taip mato ir suvokia:))
O štai politiniu aspektu Maskva patirs milžiniška smūgi...Muitų sąjunga be Ukrainos,tai tas pats,kas kortų kaladė be čirvinio tuzo:))Ir kaip čia neprisiminsi
vieno žinomo rusų veikėjo pasakymą",kad be Ukrainos imperijos niekada nebe-atkursi:))"Po šito Armėnijos atsisakymas tai tik medaus šaukštas deguto statinėje...
Gaila Gruzijos,ten Rusija paleido projektą"Bidzinas Ivanašvilis"kuo tai baigsis neaišku,didelio pasirinkimo šis politikas neturi apie 90proc.jo verslo sukasi Rusijoje,visi žinom kaip Maskva elgiasi su nepaklusniais verslininkais...:)VVER, 2013 10 01 19:16
Dėkui už straipsnį. Skanaus juoko apturėjau :))
Tikriausiai reikia nemažai įgūdžių merdintį projektą pristatyti kaip pasisekusį ar ne, ponia Andrikiene? :)) Nors tai ir taip būdinga eurosąjungos projektams, tokiems kaip eurokonstitucija, Lisabonos sutartis, etc. :))

Juk pati "Rytų partnerystės" programa yra niekas kitas, kaip žemesnio "lygio narystė" tam atvejui, jei senbuvės gali vetuoti, arba šalies viduje yra pakankamai stipri opozicija narystei, arba, kaip sako neoliberalai, "visuomenė nepakankamai informuota ES klausimais" :DDDD

Leiskit informuoti, kodėl šis ledlaužis ėmė skęsti, atsitrenkęs į pirmą ledo luitą. Su visom partnerystės "narėm" nebuvo pasiekta nieko, apart skambių žodžių ir keletą demonstratyvių rankų paspaudimų.
"Narės" tariamai yra šios šalys:
1.Baltarusija
2.Ukraina
3.Moldova
4.Gruzija
5.Armėnija
6.Azerbaidžanas

1 atveju (Baltarusijos), niekas apie jos ryšius su ES nebekalba nuo 2010m. Keista, kad tas Rytų partnerysrės programos šlovintojams staiga tapo nežinoma :))

2 šalies atveju (Ukrainos), ES politrukai bando pateikti, atseit ES asociacijos susitarimas būtų puiki alternatyva laisvosios prekybos sutartims su Rusija, tik kad , deja, ne. Pardavimai ruskiams- apie 25proc. visos eksporto dalies, plius daugiau nei pusė Ukrainos gyventojų ruskių kalbą laiko savo pirmąja kalba. Net jei jo kalbų rašytojas būtų Sokratas, joks ES politikierius to nesugebėtų paslėpti. Ir juokinga stebėti, kad jie vis tiek stengiasi tai paslėpti :))

3 atveju (Moldovos) nepaparastai daug apsprendžia vienas žodelis "Padniestrė" :)) Moldovos "suartėjimo" su vakarais atveju, ruskiai, prieš tai stipriai advokatavę konfederaciją, gali imti ir tiesiog ją paskatinti atsiskirti (de jure) ir ne tik su visa savo teritorija, bet ir daugiau, pvz. Benderio regionu :DD O dėl vynų, nesu labai susipažinęs su situacija, bet bet kuriuo atveju vienos prekės importas neišspręs Moldovos ekonominių problemų. Juk ne ruskių bėdos, kad jos (kai kurie) buvę satelitai visiškai priklauso nuo vienos dvejų nuo sovietų laikų užsilikusių ūkio šakų :)) O be to, rusų vyriausybė privalo remti vietinius vyno gamintojus, tad uždėti muitus ir apribojimus importam yra netgi jos PAREIGA. Tas pats su šokoladais. Tas pats ir su varške. Viskas gi taip paprasta, netgi jūsų, neoliberalų, Biblijos-Atlanticizmo vienas posakis skelbia "čia tik biznis- nieko asmeniško" :)) Tad ko staiga pykti, kai kita pusė žaidžia pagal tas pačias taisykles? :DDD Jūs irgi taip galit, pvz. apmuitinkit rusų naftą. :DDD jei sugebėsit.

Dėl likusių trijų, nelabai suprantu kuo jos susijusios su ES nes jos net ne Europos, bet Azijos valstybės, bet kuriuo atveju, labai trumpai:

Armėnija pasidavė rusų spaudimui, kuris didžiąja dalimi apėmė politinę paramą prieš/už Azerbaidžaną, bei 4 mlrd. JAV dolerių vertės ginkluotės kontraktus su pastarąja šalimi. Kitaip tariant, Armėnija bijojo netekti paramos prieš Azerbaidžaną. Azerbaidžano atveju, jis turi kur kas daugiau interesų regione, kad viską statytų ant ES kortos. Gruzijos atveju negaliu diskutuoti, turiu labai mažai informacijos apie nuotaikas šioje šalyje, greičiausiai ji ES asociacijos susitarimą pasirašytų, bet negarantuoju.

Taigi, iš visų šalių, tik viena turi kažkokį šansą ES atžvilgiu. Man tai atrodo labai nesėkmingas eksperimentas. Ir, ponia Andrikiene, žinot kodėl "Rytų partnerystės" programa beveik visur baigėsi arba baigsis fiasko? Nes ji buvo SPECIALIAI sukurta visiškai ignoruoti vieną šalį, nors ji beveik visada turi balsą visais Rytų Europos klausimais :) Atspėkit, kokia tai šalis? :)))

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 09 27 00:46
1.PO ANTRO PASAULINIO KARO JAV,RUSIJA UK PASIDALINO PASAULI I TRYS DALIS I TRYS TORTO GABALIUKUS IR NUBRAIZE RAUDONAS LINIJAS CERCELIS,RUZVELTAS IR STALINAS

2.TAI DABAR ATSIRADO ABZORA KURIS VALGO IR VALGO RUSIJOS TORTO GABALIUKA IR JAM VIS NEGANA

3.IR DABAR MANE NORI ITIKINTI,KAD ABZORA TEISUS JIS LABAI NORI VALGYTI

4.AR NEGALI BUTI PAGAL FIZIKA VEIKSMAS LYGUS ATOVEIKSMIUI KAD KAZKAS PRADES VALGYTI ABZOROS TORTO GABALIUKA

5.APIE EUROPOS SAJUNGA MAN ISVYS GEDA SNEKETI
XXI ELEKTRONIKOS AMZIUJE NETURI
ES KONSTITUCIJOS
ES KARIUOMENES
ES KARINES DOKTRINOS
O ES PARLAMENTARAI BAIKAS SKALDO IR VANDENELI PYLSTO MANAU IKI KITU ES PARLAMENTO RINKIMU

VISA ES VEIKLA YRA DEJURE IR DEFAKTO
O CIA PASAKAS SNEKA PADARE MUS 500 MLN BULVONAIS
IR PATS ES ELYTAS NEI GARBES NEI ORUMO NETURI VISI KAS NETINGI SLUOSTASI KOJAS
CIA AS ATSAKIU ES PARLAMENTAREI KAIP LT KONSERVATORIUS BENDRA PARTIETIS
GALVOK KA SAKAI IR GALVOK KA DARAI

Jalas, 2013 09 25 21:57
tikrai informatyvus straipsnis žurnalui "žmonės", o gal "panelė".

Vytenis, 2013 09 25 18:44
Deja,kol kas priešinimasis rusų ekonominei blokadai išreiškiamas tik žodžiais,o ne veiksmais.Laukiame konkrečių veiksmų tiek iš Vilniaus,tiek iš Briuselio pusės.Kas kompensuos lietuvių patiriamus nuostolius dėl rusų muitininkų veiklos?

SS Mann, 2013 09 25 13:13
Na baikit su tais PR komentarais :) Net nejuokinga.

Didžiausia pagarba L.Andrikienei, 2013 09 25 05:53
"Kieta" užsienio politikoje L.Andrikienė. Jos straipsniai man visada yra įdomūs, labai kruopščiai ji išnarsto visas problemas.Jaučiasi jos didžiulė patirtis. Respect.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 09 24 22:00
1.MANE STEBINA KAD KAS BEIVYKTU TOJAU PIRMA TRAUKIAMA RUSU-KORTA,PO TO USA KORTA

BET PASAULIMES VYRIAUSYBES POKERIO ZAIDYMAS RODO KA KITA KINU-KORTA

2.SKAITYKITE IR MASTYKITE
Kinija nusipirko vieną dvidešimtąją Ukrainos (171)
www.DELFI.lt
2013 m. rugsėjo 24 d.
10:36
© Shutterstock nuotr.

Kinija pasirašė sandorį
dėl 3 mln. hektarų žemės
apdirbimo Ukrainoje
50-čiai metų.

Rytų Europos valstybė
perleidžia Kinijai 5 proc.
savo visos žemės,
arba 9 proc. ariamos žemės.

IDOMU KIEK KINAI SUMOKETU UZ LIETUVA?

KIEK KINAMS PARDUTA ZEMES EUROPOJE?
NVS TARKIME BALTARUSIJOJE
AFRIKOJE
AZIJOJE
RUSIJOJE

OI KOKIA KOZIRNA PASIDARO KINIJOS KORTA


Laurynas, 2013 09 24 21:16
Dėkojame p.Andrikienei už labai svarbias žinias, kurių dėka įgyjame vis didesnį pasitikėjamą Jumis ir pačia ES.

Įdomu, 2013 09 24 18:37
Patiko, labai išsamiai išnagrinėtos visos problemos. Manau Rusija tyčiojasi ne tik ių Rytų šalių, kurios nori bendradarbiauti su ES, bet tyčiojasi ir iš ES šalių. Tikrai nenormalu tai kas vyksta šiuo metu Lietuvos pasienyje. EP pastangos manau turi būti nukreiptos tam, kad ES lygmeniu būtų pradėti kurti reikalingi politiniai ir teisiniai instrumentai, kurie įtikintų Rusiją kitą kartą nesiimti tokio pobūdžio veiksmų prieš kurią nors ES šalį.

Faktas, 2013 09 24 17:25
Rusija putoja, kiek pajėgia, kad sustabdyti sutarčių pasirašymą, bet tikiu, neišdegs ir viskas lapkričio mėn bus gerai. Ukraina, tai ne Armėnija, atsilaikys.

Patiko, 2013 09 24 17:21
Visą interviu perskaičiau su didžiausiu susidomėjimu. Jau seniai tokio išsamaus, tikslaus, taiklaus interviu neteko skaityti!

kaunietė, 2013 09 24 17:19
Aš galvoju, kad siekiant dar spartesnio Rytų šalių suartėjimo su Europa, ES ir JAV privalo sutelkti visą savo strateginį dėmesį sėkmingam Vilniaus susitikimui užtikrinti ir užkirsti kelią nekonstruktyviai trečiųjų šalių politikai. Kas daroma Lietuvos pasienyje su mūsų šalies vežėjais? Mano nuomone deklaracijų jau maža, reiktų imtis konkrečių veiksmų Rusijos atžvilgiu.

verbum, 2013 09 24 15:03
Šaunu,kad p.Laima Andrikienė drąsiai pasisako prieš Rusijos informacinius karus kurie stipriai veikia ES politiką.Kairieji politikai,nesugeba konsoliduoti valstybės piliečių ir siekia reabilituoti save,ieško priešų viduje ir bando viešai juos demonstruoti.Bet kas protaujantis suvokia,kad kiekviena valstybė turi interesų kitose valstybėse.Nematyti Rusijos intereso buvusių imperijos teritorijų atžvilgiu gali tik absoliučiai aklas.Tą aklumą gali didinti masiškas žmonių nepasitikėjimas ateitimi,o už tai-atsakingi kairieji politikai.Gali kiek nori baksnoti pirštu priešų pusėn,bet jeigu nebus valstybės piliečių,ji-pasmerkta.Istorija rodo,kad valstybę aršiausiai gina vadinamoji vidurinė klasė.Kiek stipri ji yra Lietuvoje?Kiek dar metų reikės,kol tokia šalyje įgis reikšmingas pozicijas?Ir ar Dievas mums dar duos tiek laiko?Dzukas, 2013 09 24 13:46
Mes irgi nepasiduosim Rusijos spaudimui, bet ką nuspręs valdžia :)) o įžvalgos Laimai Andrikienei neatimsi, politikė su ateitim.

Įdomu, 2013 09 24 12:44
Informatyvus L.Andrikienės straipsnis.Skaičiau su malonumu. Karštas lapkritis laukia pirmininkaujančios ES Tarybai Lietuvos, ar nepalūš Ukraina, Moldova, Gruzija...

Pagarba Laimai Andrikienei, 2013 09 24 10:21
Smagu skaityti kiek daug pastangų EP skiria Rytų partnerystės politikai ir kad šios vykdomos politikos labai aktyvi dalyvė yra dr. Laima Andrikienė. Neįmanoma atsistebėti, kiek ši politikė dirba užsienio politikos srityje. Didžiausia jai pagarba.

Rimantas, 2013 09 24 10:13
Patiko, tikrai labai išsamus straipsnis, giliai išnagrinėta Rytų partnerystės tema. Norisi tikėti, kad Ukraina sėkmingai užbaigs dar likusius kelis namų darbus ir bus pasirašytas Asociacijos ir laisvosios prekybos susitarimas su Ukraina, parafuoti analogiški susitarimai su Gruzija ir Moldova.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (25)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (43)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (127)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (1)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras