Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  „Žaliasis“ kareivis – nauja mada ar praktiška investicija? (4)

Komentarai:

Karininkas, 2013 11 03 17:54
Panele Brigita, is straipsnio kokybes ir turinio suprantu, kad esate vystymosi stadijoje, todel garbes nedaro itin megejiskas stilius ir atsainus poziuris i savo kuryba. Pirma reikia issiaikinti kas yra kareivis ir kokiame kontekste si zodi geriausia vartoti. Kareivis karineje terminologijoje - dazniausiai eilinis karys, o literaturineje kalboje - netgi siek tiek zeidziantis, kadangi kariuomeneje visi turi savo karinius laipsnius. Kalbant apie visuma geriau vartoti zodi karys.
Kitas svarbus momentas armija. Kiek matau saltiniai daugiausiai uzsienio, tai turetumete suprasti, kad army angliskai ne armija, o dazniausiai sausumos pajegoms priklausanti kariuomenes dalis. Be to armija gali buti vartojama ir kaip kariuomenes strukturinis vienetas, kuri sudaro tam tikri kariniai daliniai. Todel siulau vartoti terminus atitinkamai issiaiskinus ka kas reiskia. Cia ne deflis ar 15min lt.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2013 10 28 20:19
Įdomus projektas yra vykdomas JAV:
siekiama sukurti karinį vienetą,
kuris būtų nepriklausomas bent
nuo išorinio elektros tiekimo,
o galbūt net pajėgus ją tiekti.

1.JAV TIK PRADEDA RUSIJOJE SIS PROJEKTAS JAU VYKDOMAS BUVO PRIES 50 METU


2.APLAMAI KOL NERA
ES KONSTITUCIJOS
ES KARIUOMENES
ES KARINES DOKTRINOS

VISI SIE ISVEDZIOJIMAI MUILO BURBULAS
IR NETURI JURIDINES PRASMES EILINIS SNYPSTAS

ES KARINEJE DOKTRINOJE
ES NUMATO AR JI PUOLA VIENA KARIUOMENERS STRATEGIJA

JEI ES GYNASI KITA STRATEGIJA KUR KASAME BUNKERIUS IR KIEK VALANDU GERBIAMA ZURNALISTE ISBUS SU DUJOKAUKE

JEI LAIKOMES NEITRALITETO KIEK JIS MUMS KAINUOS

NATO TURI TOBULETI TAPTI JTO GREITO REAGAVIMO KARIUOMENE ATSTOVAUJANTI 240 PASAULIO VALSTYBIU
TADA SAKYCIAU OK SAUNUOLIAI

DABAR KINAI APLINK RUSIJA DARO KINIJOS ANAKONDOS KYLPA PADARO BEVERCIA NATO ANAKONDOS KYLPA
O VISI RUPINASI ENERGETINIU SAUGUMU-TAKTIKA,O NE STRATEGIJA JTO GREITO REAGAVIMO KARIUOMENE

STAI KAI SUVOKSYTE SIUOS DU ZODZIUS TAKTIKA IR STRATEGIJA PARASYSYTE NUOSTABU STRAIPSNIA., 2013 10 23 19:53
Gerbiamai autorei patarciau pasigilinti i kai kuriu savoku reiksme. Pavyzdziui, lietuviskuose tekstuose vengtina naudoti termina "armija", kadangi jis turi kelias reiksmes. Viena is ju - karinio vieneto dydis (iki 50000 kariu). Tad ir autores pozicija iviairiais straipsnio aspektais gali buti suprantama bei interpretuojama skirtingai.

Erikas, 2013 10 23 11:47
Manau, straipsnyje buvo privalu paminėti ir trumpai aptarti Vilniuje neseniai įsteigtą NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrą.
Informacija apie šį centrą:
http://www.enseccoe.org/


 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1012)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (154)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (256)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (427)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (90)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras