Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lietuva
 
  Skelbimas. Mokslininkus kviečiame dalyvauti projekte „Žinios apie Chodžali įvykius (1992 02 26) ir Kalnų Karabacho konfliktą Lietuvos visuomenėje“ (2)

2014 01 30

VšĮ Geopolitinių studijų centras vykdo projektą, skirtą Lietuvoje nušviesti Chodžali genocidą ir Kalnų Karabacho konfliktą. Šio projekto tikslas - suprasti, kaip Lietuvos ir Azerbaidžano visuomenėse traktuojami tautos genocido atvejai, kaip formuojama istorijos politika atsižvelgiant į padėtį tarptautinėje bendruomenėje, kaip skaudi tautos atmintis pasitelkiama sprendžiant konfliktus su kaimyninėmis šalimis, kokie konfliktų sprendimo būdai yra priimtini visuomenėms.

Siekdami suprasti, kaip skaudi patirtis suvokiama Lietuvos ir Azerbaidžano visuomenių, kviečiame mokslininkus, galinčius tirti ir gretinti abiejų šalių istoriją ir politiką, susijusią su istorinių konfliktų sprendimu, dalyvauti mūsų projekte.

Projekte numatyta mokslininkų išvyka į Azerbaidžaną susipažinti su šios šalies tyrinėtojų požiūriu į Chodžali genocidą ir Kalnų Karabacho konfliktą, taip pat surengti apskritojo stalo diskusijas Lietuvoje ir Azerbaidžane, parengti mokslinių straipsnių rinkinį.

Politikos, istorijos, sociologijos sričių mokslininkai kviečiami teikti paraiškas parengti straipsnius, supažindinančius Lietuvos ir Azerbaidžano visuomenes su abiejų šalių tautų patirtais genocido atvejais.

Atrinkti tyrinėtojai bus kviečiami apsilankyti Azerbaidžane, dalyvauti apskritojo stalo diskusijose ir publikuoti savo straipsnius rinkinyje. Septyniems atrinktiems mokslininkams yra numatyti honorarai, sudarysiantys sąlygas atlikti tyrimus. Straipsniu publikavimą organizuos VšĮ Geopolitinių studijų centras.

Mokslininkus, pretenduojančius dalyvauti projekte, kviečiame užpildyti paraiškas ir siųsti savo gyvenimo aprašymus šiuo elektroninio pašto adresu: geopolitikos.studiju.centras@gmail.com iki 2014 m. vasario 2 dienos.

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 2)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1014)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (156)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (256)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (429)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (90)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras