Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  D. Britanijos ekonomikos blizgučiai nėra auksas?

2013 12 18

Didžiosios Britanijos žmonės ieško kalėdinių dovanų, o šalies vyriausybės kritikai reiškia abejones dėl valdžios akcentuojamo ekonomikos atsigavimo tvarumo. Po taupymo ir recesijos metų D. Britanija ūkio nuosmukį įveikė greičiau negu daugelis kitų Europos šalių. Valstybės finansų ministras Džordžas Osbornas (George Osborne) pozityviai vertina ekonomikos perspektyvas. Pasak jo, suveikė griežtos viešojo sektoriaus reformos, o apdairi išlaidų politika taip pat prisideda prie atsigavimo.

Vis dėlto D. Britanijos gyventojų nuotaikos nėra tokios optimistiškos. Dauguma jų nejaučia padėties pagerėjimo bei jo įtakos savo šeimų gyvenimui. Kalbinti statybos pramonės darbuotojai neįžvelgia žingsnio į priekį ir skeptiškai vertina vyriausybės žadamas šviesios ateities dienas. Pasak jų, iš duobės dar neišsikapanota, o vartotojų pozityvumas skatinamas dirbtinėmis priemonėmis. Valdžia atsigavimo varikliu laiko gamybos sektorių, bet ekonomikos duomenys rodo, kad čia svarbus asmeninių išlaidų vaidmuo. Ekspertų teigimu, vartotojai tiesiog pradėjo vėl skolintis daugiau pinigų. Dėl šios priežasties didėja namų ūkių skolos. Tai reiškia, kad atsigavimą lemia ne verslo investicijos, eksportas ar gamyba. Taigi, šis procesas stokoja tvarumo.

Iš kitos pusės, augimo D. Britanijos gamybos sektoriuje iš tikrųjų būta, o vietinėms įmonėms yra priežasčių optimizmui. Tiesa, jis vis dar išlieka atsargus. Šalis turi ekonomikos atsigavimą grįsti eksportu, gamyba ir verslo bendrovių plėtra. Šiuos dalykus turėtų ginti vyriausybė. Įmonių vadovų teigimu, pavyzdžiu galėtų būti Vokietija ir minėtų jos sektorių sėkmė.

Duomenis galima interpretuoti įvairiai. Stiklinę vandens įmanoma matyti ir pusiau tuščią, ir pusiau pilną. Valdžia nori parodyti rinkėjams, kad nepopuliarios taupymo priemonės suveikė. Ekonomistų teigimu, gamyba vis dar nepasiekusi iki krizės buvusio lygio, didelis prekybos deficitas. Praėjusį mėnesį D. Britanijos eksportas į Europos Sąjungą smuko 3,8 proc. Dauguma Europos politikų ir ekonomikos ekspertų sektinu ūkio atsigavimo pavyzdžiu laiko Vokietiją.

Pagal 2013 m. gruodžio 12 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras