Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kinija keičia pasaulio taisykles – Vakarų hegemonijai pribrendo galas (3)

Komentarai:

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2014 01 14 22:06
Iki XXI-ojo amžiaus Vakarų šalys, visų pirma Vakarų Europa ir JAV bei kai kurios pažangesnės buvusios europiečių kolonijos, kaip kad Australija ar Kanada, galėjo džiaugtis savo visapusiška globalia lyderyste.

1.PASKAITYKYTE EVRAZIJOS PLETYMOSI PLANA IR BUS AISKU KAS BUS PASAULIO GEGIMONAS

PIRMAS EVRAZIJOS PLETYMOSI ETAPAS 5-7 SALYS
PRADZIA 2015

ANTRAS EVRAZIJOS PLETYMO ETAPAS 23 EVROPOS IR AZIJOS SALIS TAME TARPE KINIJA+INDIJA
EVRAZIJA PER ANTRA PLETYMOSI ETAPA PASIJUNGUSI KINIJA+INDIJA TAMPA PIRMA GEOPOLITINE JEGA PASAULYJE SU SAVO EVRAZIJOS KARIUOMENE

VAKARAI BIJO APIE TAI SNEKETI,NES NENORI BUTI ANTARUSIAIS PASTUMDELIAIS
PROTINGIAUSIA IS VISU PASIELGE UK JI KONTROLIOS KINIJOS PINIGA JANI IR UZ JO APYVARTA GAUS PROCENTUS,JAV KAIP MIEGOJO VALDOME CHAOSE TAIP IR MIEGA SPAUSDINDAMA TAPETUS DOLERIUS O VISAS PASAULIS JAU GALVOJA APIE ELEKTRONINE VALIUTA

4.TRECIAS EVRAZIJOS PLETYMOSI ETAPAS
36 PASAULIO SALIS

5.KETVIRTAS EVRAZIJOS PLETYMOSI ETAPAS
SUSIJUNGIMAS SU EUROPOS SAJUNGA

VISKAS AISKU BE JOKIU VIKRUNTASU

6.DABAR PANAGRINEKYME JAV PLANA

2012 RUSIJA TURI BUTI SUNAIKINA IR SUSKALDYTA I DAUGELI NACIONALINIU VIENETU-SPYGA TAUKUOTA

TOLIAU DAR GRAZIAU
IS 6 MLRD ZMONIU TURI LIKTI TIK AUSINIS MILIARDAS + MILIARDAS JU APTARNAUJANCIU

IS 6 MILRDO BLOGIECIU ATIMAME 2 MILIARDUS GERIECIU GAUNAME -4 MLRD TURI BUTI SUNAIKINATA KAIP NEREIKALINGA MESA- VEL SPYGA TAUKUOTA

IS 150 MLN RUSIJOS GYVENTOJU TURI LIKTI 15 MLN
VE; SPYGA TAUKUTA GYMSTAMUMAS RUSIJOJE VIRSIJO MIRTINGUMA KINAI LEIDO TURETI PO DU VAIKUS

STAI JUMS DU PLANAI O JUS SPRESKYTE,KAS BUS HEGEMONAS

Juozas, 2014 01 09 20:11
Vel tas pats. Kiek jau buvo parasyta tokiu straipsniu? Tokiais paciais argumentais (BVP ir karine jega) ir tokiomis paciomis isvadomis? 5, 10?

Pirmakursio lygio analize straipsnis.

Idomiau butu palyginti Kinijos ir ES uzsienio politika is strukturines uzsienio politikos perspektyvos. Tada butu aiskiau, ir lengviau izvelgti kokie galimi posukiai multipoliariniame pasaulyje.londonas, 2014 01 09 20:08
mano galva, kiniją uzaugino vakaru valdantysis elitas, ir kaip nekeista imperialistinis exspancinis kapitalizmas:) juk vakaru pasaulio turtingieji turedami kruvas pinigu, ir galvodami kaip cia dugiau uzdirbus ir kaip cia sumazinus sanaudas perkele gamyba i kinija,genialiai suzaista :) turi pinigu spauzdinimo monopoli :) turi milijarda vergu kurie gamina tau prekias:) parduodi prekias savo rinkoje,ir pasiimi savo spauzdintus pinigus sau i kisene:) genialu:) patys sukure kinija o dabar stebisi kad ji dar savarankiskai pradejo kaska daryti:) nors manyciau stebisi tik dugnas::) o virsuneles............... joms dzin jie viskajau pries 30 metu suplanave:)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1082)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (205)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (280)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (495)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (117)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras