Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Į euro zoną grįžta investuotojai

2014 01 15

Euro zona pagaliau bando sugrįžti prie sąlyginio stabilumo, kuris, regis, ateina po alinančios skolų krizės, sudrebinusios viso pasaulio ekonomiką. Dabar atsiranda tam tikrų bloko ūkio gyvybės ženklų, nes investuotojai vėl beldžiasi į euro zonos duris. Procesai obligacijų rinkose teikia vilčių, kad jai pavyks vėl atsistoti ant kojų ir susigrąžinti iki krizės turėtas pozicijas.

Ekonomistai mano, jog su euro zona siejama vis mažiau rizikos, pradedama pasitikėti jos ekonomika. Tiesa, iki atsigavimo Ispanijos, Italijos, Portugalijos ir Airijos dar laukia ilgas kelias. Šios šalys energingai siekia likviduoti krizės padarinius, paskatinti ekonomiką. Skaudžios ir griežtos taupymo priemonės dar nėra pamirštos, jos atnešė didelių sunkumų euro zonos valstybių žmonėms. Vis dėlto bloko periferijoje nuotaikos gerėja, šalys gali skolintis vis palankesnėmis sąlygomis.

Prieštaringai vertinama Europos centrinio banko (ECB) vadovo Marijaus Dragio (Mario Draghi) politika, kai jis darė viską, kad išgelbėtų eurą. Regione būta daug sumaišties, daugelį šalių ištiko recesija, nedarbas užkopė į rekordines aukštumas, tačiau negalima nubraukti ir pozityvių dalykų, nes dabar euro zona pradeda atsitiesti. Tai rodo, kad skausmingai taupyta ne veltui.  

M. Dragio teigimu, pergalę skelbti dar anksti. Euro zonos šalių narių ekonominė padėtis skiriasi, situacija taisosi, bet jai stinga stabilumo. Airija žengė svarbų žingsnį užbaigdama finansinės pagalbos programą. Portugalija taip pat to siekia, bet pavojai vis dar tyko. Sugrįžimas į rinkas nėra paprastas, o ramybė gali būti apgaulinga. Šalys turi toliau mažinti skolas. Euro zonos ekonomikos atsigavimas vis dar trapus. Tai pripažįsta daugelis finansų analitikų ir ekspertų.

Pagal 2014 m. sausio 12 d. „EU business“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1082)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (205)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (280)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (495)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (117)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras