Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Irako ir JAV kryžkelės (13)

Komentarai:

VVER to GRU, 2014 01 22 17:16
Tai aš ir turėjau omeny amerikietišką prizmę :DDD
Amerika suinteresuoti STABILUMU Irake. O kas iš kaimyninių jėgų garantuoja didesnį stabilumą- Iranas ar Saudo Arabija? :D

GRU pasekejas to VVER, 2014 01 22 15:51
Gerbiamasis, jei gerai issiskaitytum i komentara, suprastum, jog jo esme, kad Irano itaka Irakui blogai, jei i tai paziuretum per Amerikietiska prizme. Ir nesuprantu kur cia jums kyla juokas? Per didele itaka salyje, per kuria Iranas sugebejo paremti Assado rezima, kuris neitiko JAV. Vat cia galima ir ziureti kur gal but buvo taktine JAV klaida...

VVER to Dėdė, 2014 01 21 23:19
Taip, visiškai sutinku, darbštumas, intelektas ir išsilavinimas yra jau užkoduoti genuose, jų niekaip nepakeisi...

Dėdė, 2014 01 21 23:02
Pirmą kartą sutinku, kolega. Irane yra daug dalykų, kurių mes turėtume iš jų pasimokyti. Tikėjimas. Patriotizmas. Darbštumas. Beje, pvz., Rusijai čia niekas nepriimtina.

Dėdė, 2014 01 21 23:00
Rusijoje, kaip ir dera sssr teisių perėmėjai, rinkimai yra butaforiniai. Na, daugiau šou tiktai. Laikai pasikeitė...

VVER to Reideris, 2014 01 21 22:58
Į Maskvos merus balotiravosi Navalnas, kodėl jo neišrinko?

To londonas:
Visiškai teisingai, iš tikrųjų net kai kuriom Europos valstybėm yra ko pasimokyti iš Irano :)

Reideris VVER, 2014 01 21 22:41
Koks skirtumas,ką renka Irano piliečiai,jei kandidatai
atrinkti mulų(tas pats ir Rusijoje,koks skirtumas,ką renka Rusijos pilietis,jei saugumiečių režimas jau atrinko
už ką jie galės balsuoti:))(Putinas,Medvedevas,Ziuganovas,Žirinovskis....)

londonas to VVER, 2014 01 21 21:52
JIS prisiziurejas holivudiniu filmu apie islamo revoliucija ir pagal tai sprendzia koks iranas yra dabar,revoliucija vyko pries 34 metus,diskutavau su vienu komentatoriu, kad pries pradedami kaskuria tai puse smergti visada reikia palyginti, o kas gi darosi kitoje puseje, tai labai veiksminga, VISADA REIKIA LYGINTI IR ZIURETI KUR SKYRTUMAI,

VVER, 2014 01 21 20:20
To Vytenis:
Izraelyje demokratija?Tikrai?Ten viską faktiškai kontroliuoja sionistai.Demokratijos imitacija (kaip ir Amerikoje).Šalis neišbris iš viduramžių iki to momento,kol religiniams-nacionalistiniams lyderiams bus leista formuoti tiek vidaus,tiek užsienio politiką."

Truputį pataisiau tave :DDD


O jei rimtai, taip, Iranas- nėra tobulas, bet palyginkim jį su tokiom s****ėm, kaip Saudo Arabija, tai ten tikra oazė palyginus :).

Primenu, Iranas yra bene vienintelė Persų įlankos šalis, kuri gyvena ne tik iš naftos, ten veikia universitetai, statybos, kasybos kompanijos, gaminami automobiliai, LĖKTUVAI, gaminamos ir kuriamos naujos gynybos sistemos, statomi nedidelio tonažo laivai, ten NESI persekiojamas už religinius įsitikinimus, ten nedraudžiama švęsti religinių švenčių, ten moterims nedraudžiama vairuoti automobilio, jos ten turi laisvas galimybes įgyti išsilavinimą, dalyvauti politikoje, balsuoti, ten jas draudžiama žudyti "dėl garbės".

Valdžios atžvilgiu, taip, mulos parenka KANDIDATUS į prezidento postą, tačiau juos renka tai piliečiai. Primenu, 2013 rinkimuose dalyvavo ŠEŠI kandidatai, laimėjo Rouhani, kuris, bėje, laikomas provakarietišku, ir nesutariančiu su religiniais "vadovais" :))

Tad paaiškink man, kur čia matai viduramžius??? Man asmeniškai, net Europos standartais Iranas nėra per daug atsilikęs :))

Vytenis to VVER, 2014 01 21 19:05
Irane demokratija?Tikrai?Ten viską faktiškai kontroliuoja mulos.Demokratijos imitacija (kaip ir Rusijoje).Šalis neišbris iš viduramžių iki to momento,kol religiniams lyderiams bus leista formuoti tiek vidaus,tiek užsienio politiką.

VVER, 2014 01 21 16:57
Juokinga... Jūsų komentarų tonas toks, tarsi Irakas Irano įtakos zonoje būtų kažkas blogo :)))
Primenu, Iranas yra viena iš stipriausių šalių regione ir tik viena iš dviejų šalių viduriniuose rytuose (su Izraeliu), kuriose yra demokratija....
Sadamo režimo nuvertimas buvo tik laiko klausimas, o Irakas Irano įtakoje yra šimtą kartų geriau, nei GCC įtakoje.GRU pasekejas ti Vytenis, 2014 01 21 12:35
Na Iraka lyginti su Vietnamu nelabai tinka, bet pati operacija veikiausiai buvo taktine klaida, juk Husseinas buvo atsvara Iranui, betgi kariavo su juo, o siuo metu Irano itaka Irake milziniska...

Vytenis, 2014 01 20 23:09
Perskaičius straipsnį kyla klausimas,ar amerikiečiai nepadarė klaidos nuversdami S.Husseino režimą.Juk invazija į Iraką nesibaigė tuo,kad Bagdade įsitvirtino proamerikietiškos jėgos.Sunitai ir šiitai pjaunasi kaip šunys.Dėl šių pjautynių šalis paskendo chaose,kurį amerikiečiams sunkiai sekasi valdyti.Vienareikšmė ir nenuginčijama išvada:amerikiečiai prisižaidė ir turi antrą Vietnamą.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1082)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (205)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (280)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (495)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (117)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras