Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Arielio Sharono palikimas: tarp pagyrų ir nusikaltimų šleifo (6)

Komentarai:

ne lietuvius, 2014 05 18 21:48
nužudė tikrai daug , betgi žudė ne lituvius

Dėdė, 2014 02 03 14:43
Sunku ką nors komentuoti, nes ten abi pusės savaip teisios. Kaip Izraelis turi teisę į savo valstybę, taip ir nepateisinama arabų žemių okupacija ir naujakurių gyvenvietės. Ko gero, čia istorija nebepadės, reiktų brėžti brūkšnį ir, kažkaip, pradėti iš naujo.

straipsnio autorė, 2014 01 30 09:58
Sveiki,

Visų pirma, malonu, kad straispnį kažkas komentuoja, kad tie komentarai kyla iš susidomėjimo regionu ir žinių apie jį. Norėjau atsakyti į praeitą komentarą, su kurio autorium/-e visiškai sutinku: tikėtis, kad lyderiai niekad nepriims sprendimų, nuo kurių nukentės kokia demografinė grupė būtų tikrai "rožinė pasaka." Tačiau tikėtis, kad žiniasklaida atliks savo darbą, ir, užuot susitapatinusi su šitokiu "didelių žmonių" diskursu, netylės apie jų nusikaltiminus yra gal ne toks ir nerealistiškas noras (sunkiai išpildomas, bet ne neįmanomas).

Beje, šiuo metu negyvenu Europoje. Gyvenu Palestinoje, kurioje - nors straipsniuose remiuosi ne asmeninėmis pastabomis, o oficialiais šaltiniais - A. Sharono palikimas, tikrąja to žodžio prasme, matyti kasdien.

ttt., 2014 01 28 20:38
Nepritariu autorės nuomonei. Kažkokioj rožinėj pasakoj gyvena... Yra daug vietų pasaulyje, kur sunkūs sprendimai įtakoja žmonių gyvybes, kai visi pasirinkimai atneša mirčių, kur visi galimi sprendimai yra dviprasmiški. O gyvenant europoje mergina kuriai sunkus sprendinas yra pasirinkti kuria spalva persidažyti plaukus tai sunkiai gali suvokti.


Justas, 2014 01 25 14:29
Pritariu autoriaus nuomonei.
Negalima užsimerkti prieš "didelių" žmonių vykdytą agresiją.
Ir dar svarbiau, negalima apie tai nekalbėti.

VVER, 2014 01 22 17:44
אתה יכול לנוח בשלום.

Vienas iš iškiliausių žmonių moderniojo Izraelio istorijoje.


 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1082)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (205)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (280)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (495)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (117)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras