Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  ES pasirašytų Asociacijos sutartį su Ukraina ir kelia tik vieną sąlygą

2014 02 06

Europos Sąjunga pasirengusi su Ukraina pasirašyti pernai inicijuotą Asociacijos sutartį, jei Ukrainos valdžia įrodytų, kad gerbia demokratijos principus. Taip po spalio 28 d. įvykusio Europos Sąjungos ir Rusijos viršūnių susitikimo teigė ES prezidentas Hermanas Van Rompėjus (Herman Van Rompuy).

„Esame pasirengę žengti toliau, pasirašyti ir įgyvendinti Asociacijos sutartį, kuri buvo parafuota dar prieš metus, jei valdžia [Ukrainos] patvirtintų, kad siekia plėtoti Ukrainoje demokratiją. Laisvo pasirinkimo ir kiekvienos valstybės suverenumo saugojimas, įskaitant prekybą, – tai pagrindinė mano akcentuojama teisė“, – sakė H. Van Rompėjus.

Aukštas ES pareigūnas taip pat minėjo, kad Asociacijos sutartis ir laisvos prekybos susitarimas tarp ES ir jos partnerių Moldovos, Gruzijos ar Ukrainos neprasilenktų su jau sudarytais šių šalių ir Rusijos prekybiniais susitarimais. „Tokius susitarimus galima konstruktyviai suderinti su Muitų sąjunga, atsižvelgus į Pasaulio prekybos organizacijos taisykles ir užtikrinus sprendimų priėmimo laisvę. Be to,  tikimės, kad sprendimai, kuriuos Vilniuje priėmė Moldova ir Gruzija, bus patvirtinti parašais vėliausiai rudens pradžioje“, – pridūrė H. Van Rompėjus.

Šiame kontekste Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompėjus atkreipė dėmesį, kad Rytų partnerystė būtų visapusiškai naudinga ES rytinėms kaimynėms, taip pat ir Rusijai: „Ekonominės būklės ir institucijų stabilizavimas, geresnis rinkų pasiekiamumas, prekybinių santykių intensyvinimas sudarytų naujų verslo galimybių, didintų paklausą. Rusijos bendrovės pasinaudotų tokiomis sudarytomis naujomis galimybėmis. Aš aiškiai akcentuoju, kad Rytų partneryste nesiekiama  paveikti Rusijos ekonominių, socialinių, kultūrinių, žmogiškųjų ryšių su bendromis mūsų kaimynėmis. Šie ryšiai nenukentėtų, priešingai, jie būtų plėtojami, nes būtų dinamiškiau ir sėkmingiau plėtojamos šalių partnerių ekonomikos.“

Pagal 2014 m. sausio 28 d. naujienų agentūros „Regnum“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (920)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (296)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras