Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Vokietija keičia savo politiką Afrikoje

2014 02 05

Vokietija siekia svarbesnio vaidmens Afrikos politikoje. Tokiam žingsniui esama nemažai motyvų, bet stinga konkrečios strategijos. Prieštaringai vertinama ir karinė tokio įsitraukimo pusė. Regis, Vokietija ima kalbėti drąsiau ir vis dažniau mini tarptautinę savo atsakomybę. Šalies kanclerė Angela Merkel pabrėžia, kad Vokietija rengiasi prisiimti vis daugiau įsipareigojimų Afrikoje. Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen akcentuoja, kad reikia atsakingiau reaguoti į konfliktus pasaulyje ir padėti juos spręsti. Tai daryti verčia Vokietijos statusas, ekonominė ir politinė įtaka Europoje.

Vokietija ir anksčiau nebuvo Afrikos problemų nuošalyje. Šis žemynas svarbus jos užsienio ir saugumo politikai, dalyvauta įvairiose misijose, nukreiptose prieš piratus, spręsti kiti aktualūs klausimai. Daug diskusijų sukėlė Malio krizė bei svarstymai, kaip reikėtų elgtis jos akivaizdoje. Tiesa, galima teigti, kad Vokietijos susidomėjimo Afrika argumentai yra gana pragmatiški. Tai – sienų nepaisančios grėsmės –  tarptautinis organizuotas nusikalstamumas, teroristų grupių keliamas pavojus. Dėl šių priežasčių Europa siekia stabilumo Afrikoje. Kitas aspektas yra humanitarinės katastrofos, dėl kurių Europą užplūsta pabėgėlių iš Afrikos srautai. Be to, Vokietiją domina ir ekonominis bendradarbiavimas su Afrikos šalimis.

Minėti dalykai reiškia, kad krizės Afrikoje sukuria nemažai iššūkių tiek Vokietijai, tiek ir visai Europai. Amerikiečiams ar kinams konfliktai ir pilietiniai karai Afrikoje nėra tokie aktualūs kaip europiečiams. Vokietija taip pat ne kartą kritikuota dėl neryžtingumo sprendžiant tokio pobūdžio krizes, ypač – jeigu kalba pasisukdavo apie karinę intervenciją.

Taigi vyksta strategijos Afrikos atžvilgiu paieškos. Vokietijos vaidmens Afrikos politikoje klausimas išlieka atviras, nes detalaus plano nėra. Ekspertų teigimu, tai negali būti vien karinė strategija.

Pagal 2014 m. sausio 31 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1082)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (205)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (280)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (495)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (117)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras