Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kodėl Sovietų Sąjunga dar gyva? (23)

Komentarai:

Eugenijus Grinevičius, 2016 10 12 09:55
Kol bus gyva Rusijos Federacija, tol bus gyva idėja apie Tarybų Sąjungos atkūrimą, nes TSRS buvo Rusijos Federacijos pasididžiavimo objektas.

Eugenijus Grinevičius, 2016 10 12 09:40
Lietuva stodama į Europos Sąjunga pasirašė nenaudingas jai
salygas, o būtent uždaryti Ignalinos Atominę Elektrinę. Persistengė profesorius Vytautas Landsbergis vizgindamas uodegą prieš Europos Sąjungos klerkus, ir vietoje pagerinimo santykių su kaimyne Baltarusija pastatė pavojūn Vilnių, kuomet vos už 40 km. nuo mūsų sostinės bus pastatyta Baltarusijos AE su 3-ios kartos RBMK reaktoriumi. Vietoje naudos Lietuvai, ir jos žmonėms, konservatorių stumiami socialdemokratai pastatys pavojūn
sostinę Vilnių!

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2014 02 22 23:43
VIDMANTAS TO REIDERIS IR KITIEMS
1.OLIGACIJAS NUPIRKO JAV KITOS SALIS NES LIEPE NUPIRKTI JAV

AR SKIRI LAISVA PREKYBA NUO PRIEVARTOS?

PAZIUREK PRIE KO VEDA JAV NEISMINTIGA POLITIKA,KAD JAU SALIS NENORI STOTI I ES,O I EVRAZIJA SARASAS TIK PILNEJA
SKAITYK IR MASTYK

Исландия без референдума
приняла решение
не вступать в ЕС

суббота,
22 февраля, 2014
- 21:43

К такому соглашению пришли
центристская Партия прогресса
и правая Партия независимости.
Таким образом,
Исландии
не придётся проводить
объявленный ранее референдум
по вопросу
вступления в Евросоюз.

О решении отозвать заявку
на вступление в ЕС
объявил
министр иностранных дел
Гуннар Браги Свейнссон
в эфире
государственного телевидения.


Исландия является
частью Шенгенской визовой зоны
и Европейской экономической зоны.
Основным препятствием
на пути объединения с ЕС
стал вопрос
рыбной ловли,

который правительство страны
не смогло согласовать
с еврокомиссарами.

PO UKRAINOS IVYKU DAUGELIS PASAULIO SALIU SUPRATO,KAD JAV DEMOKRATIJA BAIGESI IR IESKO BUDU KAIP BENDRAUTI SU KITOMIS EKONOMINEMIS ZONOMIS

YRA DIDELE TYKIMYBE,KAD JAV PER SAVO GOBSUMA IR NEISMINTINGA ARKLIU VAGYMO PROGRAMA LIKS VIENAas, 2014 02 22 23:09
CCCP - tai buvo atskira Rytu Europos civilizacija (ES - tai Vakaru Europos CCCP) ir jos griovimas buvo degradavimo procesas.
Kaip ir mūsų dabartinis bandymas sukurti nacionalines valstybes, tai grįžimas į 20 amž. pradžia.

Mes valstybe vis tiek sukurti NE GALIME, mes iškart perdavėme visus strateginius sprendimus priimti naujiems šeimininkams - USA, jie net gi mums atsiuntė savo administratore - Adamkusą

Anonimas, 2014 02 21 18:24
"O kas liečia Lietuvą, tai mums tereikia prisimint save kaip tauta. Prisimint kas mes tokie šiam pasaulyje ir laikytis oriai. Valdžios smerkimas nepadės, nes juk patys valdžios atstovus renkame ,tad kad situacija pasikeistų reikia kritinės masės aktyvių ir Lietuvos labui nusiteikusių žmonių. Turiu omeny, ne radikalių žmonių, kurie šaukia "Lietuva lietuviams!!", o tokių, kurie supranta, kad Lietuva yra įvairių tautybių šalis, gerbti bet kurią mažumą, kuri gyvena Lietuvoje, nes visi, kurie gyvena Lietuvoje ir sudaro tautą. :)".
Tai apie tai ir kalba. Mes nenorim į tą tvarką, kur viena tauta "lygesnė" už kitas, kur net liaudyje sklando šovinistinis folkloras, žeminantis kitas tautas.

Dėdė, 2014 02 21 18:22
Va va, dar vienas. Tai kiek gi pačiam metų, ar teko būt Ukrainoje ir matyt paskutinių 80-90 metų "ekonominį stebuklą"? Kelių, infrastruktūros nėra, korupcija gal net viršija Rusijos mastus. Juk ir Rusija skiriasi nuo Maskvos ir Piterio. Pvz., Rostove daug baisiau nei nusiaubtojoje Rytų Ukrainoje. Ir žmonės mato tuos skirtumus. Vienintelis, kas juos baugina kalbant apie vakarietišką tvarką, tai tai, kad reikės patiems dalyvauti kuriant savo gyvenimo taisykles, t.y. elgtis aktyviai pilietiškai. Čia (Rusijoje) yra caras, kuris viską nusprendžia ir nereikia nieko galvoti. Ne pinigų dabar reikia Ukrainai, o išmokti ir susitvarkyti savo visuomenę ir ekonomiką, kad taptų civilizuota. Toks ir yra ES reikalavimas ar pasiūlymas. Trumpiau tariant, taisyklės ir tvarka šalyje turi tapti aiškesnės ir skaidresnės. Kita vertus, kiek teko turėti reikalų su Rusija, visuomet būdavo susiduriama su melu, klasta. Ar kas pasikeitė ten, kad pradėt tikėt jais? Ar yra garantijos, kad vėl negrįš mirties koncentracijos stovyklos? Kuo ukrainiečiai taip nusidėjo, kad negali pretenduoti į geresnį gyvenimą?

Arturas, 2014 02 21 18:13
O kas liečia Lietuvą, tai mums tereikia prisimint save kaip tauta. Prisimint kas mes tokie šiam pasaulyje ir laikytis oriai. Valdžios smerkimas nepadės, nes juk patys valdžios atstovus renkame ,tad kad situacija pasikeistų reikia kritinės masės aktyvių ir Lietuvos labui nusiteikusių žmonių. Turiu omeny, ne radikalių žmonių, kurie šaukia "Lietuva lietuviams!!", o tokių, kurie supranta, kad Lietuva yra įvairių tautybių šalis, gerbti bet kurią mažumą, kuri gyvena Lietuvoje, nes visi, kurie gyvena Lietuvoje ir sudaro tautą. :)

Arturas, 2014 02 21 18:07
To dėdė

Aš tave suprantu. Nei Rusija nei Vakarai nėra nei blogi nei geri, reikia tai suprasti. Kol lietuviai neišmoks tolerancijos, tol tokia situacija ir bus, nes kol kas Lietuvoje jaučiamas mažos tautos kompleksas ir atitinkami veiksmai, kurie neneša didelės naudos kaip tautai. Bet kol kas susidariau tokia nuomone, kad Ukrainai šiuo metu ES sąjunga nenaudinga, nes gautu tik nedidelę kompensaciją mainais už bemuitį režimą ir savos rinkos atidavimą, tokioms išsivysčiusioms šalims kaip Vokietija. Lietuvoje pavyzdžiui jau daroma tokia pertvarka, kad bet kokia stambesnė pramonė tiesiog negali konkuruoti su didesnę visokeriopą bazę turinčią vakarų pramonę, todėl kol kas mes ir judame link ūkio vystymo ir savos pramonės pardavimo (Mažeikių nafta, šaldytuvų gamyklą ir pan..), kas yra neperspektyvu. Ukrainos atžvilgiu, jai naudingiau prisijungti prie Eurazijos, nes ir istoriškai ir tautiniu požiūriu Rusija yra artimesnė šalis, nei ES, jau vien dėl to, kad Rusijos pramonė ne tokia išvystyta ir tai suteiktų Ukrainai daugiau laiko sukurti savo vidinę pramonę.

Yra pažįstamų Ukrainoje ir jie pasakojo, kad per televiziją tokia dezinformaciją rodo, kad nenuostabu jog žmonės išeina į gatves. Mano nuomone, toks informacinis karas yra Vakarų "arkliukas" . Tiesa ir Rusija savo varo, bet tai matau, tik kaip atsaką priešui.

Kas dėl ankstesnės santvarkos, tai gal žmonių gyvenimas ir nebuvo labai geras, turėjo tas gyvenimas tų trūkumų, bet užtat vystėsi vidaus pramonė, žmonės judėjo, kūrė. Neturėjo tų pinigų, gal kai kurių "demokratinių" teisių, bet šeimos ir pagrindinės žmogaus vertybės buvo išlaikomos. Paskui sovietinei santvarkai sugriuvus, mes gavome demokratijos su kaupu ir buvome laimingi ,tačiau ką mes matome dabar?

Maistas pilnas sintetikos, verslai daro pinigus, kokybės atžvilgiu, žmonės viename miestelyje nebesudaro tokios tamprios bendruomenės, sunkioji pramonė, kuri buvo vystoma, prarado savo rinką, atėjus vakarų milžinams. Svarbiausia tapo pasidaryti pinigus, kurie realiai tikrosios vertės neneša.

Ir ten buvo blogai ir čia ne per geriausiai, todėl tikrai sunku vertinti kas čia geras, kas čia blogas...
Taip, tu teisus, Marozas per daug jau varo į vienus vartus, bet tą patį matau ir tavo komentaruose. ;)

Reideris to V.Marozas, 2014 02 21 17:05
Rašot,kad Kinija sumažino JAV obligacijų pirkimą 2014m.,
2013m. vyko tas pats-tik visą skirtumą nupirko Šveicarija,Japonija,Norvegija ir kt. šalys...Pagal JŪS
tai aiškus JAV saulėlidis:))))O ar jums neatrodo,
kad tiesiog pradeda buksuot Kinijos,Rusijos ekonomikos
ir jos tiesiog nebeturi lėšų įsigyt tu obligacijų...
Tai gal vis tai Evrazijos "tigrų" saulėlidis....:))

Dėdė, 2014 02 21 16:11
Ir dar. Darosi nesaugu kalbėti ir jaustis Lietuvos piliečiu. Normali šalis ta mūsų Lietuva ir tie kas nori, tai normaliai ir gyvena. Tiesiog tapo norma tyčiotis iš mūsų valstybingumo, valdžios institucijų, sėti nepasitikėjimą Lietuva. Jei pabandai bent paprieštaraut - štai, prašau - "neturi jokių argumentų", "Rusijos stebuklinga ekonomika ir bvp...", "tankai, metalas...". Gal dar paneigsite, kad vyksta informacinis nuolatinis puolimas iš Rytų. O šitie šunyčiai (gal nesuprasdami) tik talkina putinui. Rašyti tokias kvailystes, lyginti JAV ir Rusijos ekonomiką (kaip lygiavertes), gyvenimo standartus - nežinau kuo reikia būt, kad dar ieškot kažkokių mistinių įrodymų...

Dėdė, 2014 02 21 16:00
Artūrai, apie šį atmorozą tai tingiu ir kalbėt, nežinau net ką jis rašo, nes neperskaitau. Kitas buvo žvėris, tai nutilo, kai paklausiau tiesiai: kuo gi rusiška tvarka būtų geresnė mums, Ukrainai, už vakarietišką. Neatsako, nes neturi ką atsakyti. Gyvenau prie tos tvarkos ir ačiū - nebenoriu. Ar pačiam argumentai - nuorodos iš rusiškų tinklapių> Anekdotas čia. Teisingai, jie sugeba plauti smegenis patikliems žmonėms, ypač tiems, kuriems kažko trūksta.

Arturas, 2014 02 21 15:55
Sveiki visi, paprastai seku geopolitika.lt naujienas ir nesikišu į diskusijas, bet tik noriu paminėti, kad kartais VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH dėsto mintys šiek tiek per griežtai ir viena kryptim, bet argumentų žmogus turi ir jo postuose yra daug tiesos. Kitas dalykas tas, kad tokie žmonės kaip "Dėdė" neturi argumentų savo nuomonei patvirtinti, todėl įžeidinėja kitus. Reikia stengtis objektyviai ir argumentuotai vertinti situacija. O tai dabar turiu senelį, kurio logika sutampa su "Dėdės", jis mėgsta sakyti: "Ne, nes aš taip pasakiau ir viskas... klausi jo, ar turi argumentų, išdėstyk juos ? atsako: taip, aš juk taip pasakiau (čia toks argumentas jo)" Juokinga :)Dėdė, 2014 02 21 10:53
Va čia tai sutinku. Šaltasis karas tik prasideda. Vakarai bandė kalbėti su Rusija kaip su suaugusiu, pilnaverčiu, blaivu partneriu. Deja, tik Vakarai tiesė ranką. Šaltasis karas tik įsibėgėja.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2014 02 21 08:14
Kodėl Sovietų Sąjunga dar gyva?
KAIP JI GALI GRIUTI JEI JAV SAKO,KAD JI SUNAIKINTA IR SALTAS KARAS BAIGESI

IDOMU KUO TIKETI
AS TAI TIKIU JAV

x, 2014 02 20 20:00
sovietu sajunga su lygybes ideja patrauke beveik visa lotynu amerika. o kuo i savo puse patrauks putino rusija? mafija?

Dėdė, 2014 02 20 19:12
O, tituška. Sveikas, sveikas.

nerka dedei, 2014 02 20 19:09
tu kaip visada su vejo malunais kariauji,,,,, sekmes

Dėdė, 2014 02 20 17:38
Tai tu čia kariauji, ubago roda. Aš nepykstu, tiesiog kalbu su tavimi kaip esi vertas.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2014 02 20 17:34
VIDMANTAS TO DEDE
1.TURIU ASMENINI GYDYTOJA IR JUSU DIAGNOZE NETIKRA
2.KITO NUOMONE JUS BESINA,KADANGI NETURITE ARGUMENTU OPNUOTI IR LIEJATE PURVUS
3.IVYKIAI KOKIE JIE BEBUTU MAZAI PRIKLAUSO NUO JUSU ISPRUSYMO,KADNGI JUS NEI IKI SIOL NAATSAKETE SU KOKIAIS RUSAIS KARIAUJATE
O TAI PIRMOKU UZDUOTIS IS PENKIU PASIRINKTI VIENA

Dėdė, 2014 02 20 17:05
Tiesiog ignoruok tą durnių. Gaila, kad tinklapio administratorius tik kartą jį įspėjo ir ištrynė tik vieną jo š... krūvą.

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2014 02 20 16:51
VIDMANTAS TO SENUOLIS
1.SURASKYTE XXI ELEKTRONIKOS IR INTERNETO AMZIUJE VALSTYBE
KURI NETURI KONSTITUCIJOS
KARIUOMENES
KARINES DOKTRINOS

YRA TOKIA AMEBA BESTUBURE VIENA TAI EUROPOS SAJUNGA
KURI NETURI
ES KONSTITUCIJOS-PAGRINDINIO SALIES ISTATYMO
ES KARIUOMENES
IR ES KARINES DOKTRINOS
KURIOS PREKYBA 95% VYKSTA JURA
TAI JUS PASIMSITE VALTI,MEDZIOKLINI SAUTUVA IR SAUGOSYTE ES PREKYBOS LAIVUS NUO APSISAUKELIU PIRATELIU
NEBUKYTE JUOKDARIU
2.PASKAITYKITE KAIP JAU PASAULIO SALIS DEL BESAIKIAUS TAPETU DOLERIU SPAUSDINIMO ATSISAKO PIRKTI JAV OBLIGACIJAS
TAI REISKIA VALSTYBES JAV GALA

Китай резко сократил вложения в US Treasuries

четверг,
20 февраля, 2014
- 11:18
Китай, крупнейший иностранный кредитор США,
в декабре 2013 г.
сократил свои вложения
в казначейские облигации США
на максимальную величину с 2011 г.

Такие действия продиктованы
решением Федрезерва
начать сокращение объема
выкупа активов,
что приводит к снижению
стоимости гособлигаций.

Так, власти Поднебесной
сократили свои позиции
в государственных облигаций США
на $47,8 млрд,
или на 3,6%,
до $1,27 трлн
- максимальное сокращение
с декабря 2011 г.

Тем временем в общей сложности
международные инвесторы
увеличили вложения в трежерис
на $78 млрд,
или на 1,4%,
доведя их до $5,79 трлн.

Снижение цен на казначейские бонды
началось еще весной прошлого года,
когда Федрезерв
впервые объявил
о планах начать сокращение QE.

К декабрю доходность
десятилетних облигаций
достигла отметки в 3%,
став максимальной
с июля 2011 г.

Таким образом,
2013 г. обернулся для трежерис
первым годовым снижением
с 2009 г.

Некоторые эксперты опасаются:
если Китай продолжит сокращать
вложения в долг США,
встает вопрос,
кто будет покупать трежерис?


senolis, 2014 02 20 15:53
visiškas Atmorozko briedas...Jam SSRS buvo saldainiukas, o jau ES - biezpridielas, gi Janukovyčius - simpatingiausias lyderis... Fui...

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2014 02 20 14:55
1ZMONES ILGISI NE SSSR,O JIEMS NUSIBODO VAKARU PASDAULINIS TEISINIS BESPREDELAS

KADA EUROPA PAVERSTA XXI ELEKTRONIKOS INTERNETO AMZIUJE KAZKOKIA BESTUBURE AMEBA
ES NETURI KONSTITUCIJOS PAGRINDINIO SALIES ISTATYMO
ES KARINES DOKTRINOS
ES KARIUOMENES

95% ES PREKYBOS VYKSTA JURA NORINT APSISAUGOTI NUO ELEMENTARIU BANDITELIU PIRATU ES REIKS MOKETI PINIGUS NATO UZ ELEMENTARIA PASLAUGA CIVILINIU KROVININIU LAIVU APSAUGA

IR DEL EVRAZIJOS AUTORIUS NETEISUS TAI NE SSSR-2 TAI NAUJOS RUSIJOS ZAIDYMO TAISYKLES PUTINAS PO GRUZIJOS KARO JAU NEBEZAIDZIA PAGAL JAV ZAIDYMO TAISYKLES IR VAKARAI APSIMETA KAD TO NESUPRANTA

PRIMINSIU EVRAZIJOS TIKSLUS IR PLETYMOSI EIGA

PASAULIS PASIDALINS I 5 EKONOMINES ZONAS
KIEKVIENA IS JU TURES SAVO ZAIDYMO TAISYKLES
VES SAVO GEOPOLITIKA
TURES STIPRIA EKONOMIKA
IR SIA EKONOMIKA SAUGOS EKONOMINIO REGIONO JUNGTINE KARIUOMENE

SI EKONOMINE ZONA TURES SAVO PINIGA GALAS DOLERIUI-TAPETUI
SAVO BANKUS IR VALIUTINIUS FONDUS

VIENA IS TOKIU EKONOMINIU ZONU BUS EVRAZIJA IR TAI NE SSSR-2 ATKREIPKYTE I EVRAZIJOS PLETYMOSI ETAPUS
PIRMAS EVRAZIJOS PLETYMOSI ETAPAS PRASIDEDA 2015
I EVRAZIJA IEIS
RUSIJA
BALTARUSIJA
KAZACHSTANAS
PASIULYMAS PATEIKTAS
ARMENIJAI
IR UKRAINAI

PER PIRMA EVRAZIJOS PLETYMOSI KAIP PER ES KURYMASI BUS KURIAMAS EVRAZIJOS KREMLIUS IR PIRMOS SALIS KAIP IR PIRMOS ES SALIS GAUS DAUGIAUSIA BALSU EVRAZIJOS PARLAMENTE

STAI JUMS DAR VIENA MAIDANO ATSIRADYMO PRIEZASTYS

ANTRAS EVRAZIJOS PLETYMOSI ETAPAS 23 SALIS TAME TARPE KINIJA+INDIJA EVRAZIJA TAMPA PIRMU SMUIKU PASAULYJE TAMPA PIRMA GEOPOLITINE JEGA
SURENGIA NIURBERGA-2 TAIP VADINAMA EKONOMINI FINANSINI NIURBERGA IR ATSIKRATO PINIGU MAISU KURIE BESAIKO SPAUSDINA TAPETUS DOLERIUS IR UZSIIMA PASAULINIU TEISINIU BESPREDELU BUS PAKARTI KAIP MUSOLINIS UZ KOJOS KAD ILGIAU ZMONES GERETUSI TAIS BESPRIDELSCIKAIS

PO TO EVRAZIJOS TRECIAS PLETYMOSI ETAPAS 36 SALIS

PO TO KETVIRTAS EVRAZIJOS PLETYMOSI ETAPAS SUSIJUNGIMAS SU EUROPOS SAJUNGA

KAIP MATOTE CIA NET SSSR-2 NEKVEPIA BUS EVRAZIJOS SUDETYJE ISLAMO IMPERIJA NATO NEBUS,NES JI ATSTOVAUJA 28 VALSTYBES,SUKURUS JTO GREITO REAGAVIMO KARIUOMENE KURIA DAUGUMA SUDARYS KINIJOS KARIAI KADANGI KARIU ATSTOVAVIMAS BUS PAGAL GYVENTOJU SKAICIU IR INDIJOS KARIAI
JTO GREITO REAGAVIMO KARIUOMENE DIRBS PAGAL FORMULE 30+10+30 KURIA SZLUGDE JAV IR LAUZYS STUBURUS NE TIK BIBINLADENO BANDITELIU SAIKOMS IR PIRATELIAMS BET IR PASAULINEMS TEISINEMS BESPRIDELSCIKAMS JTO SAUGUMO TARYBOJE BUS BALSAI PAGAL KARIU JTO GREITO REAGAVIMO KARIUOMENES KIEKI KINIJA+RUSIJA+INDIJA TURES DAUGUMA JAV LIEKA MAZUMOJE JTO GREITO REAGAVIMO KARIUOMENEI VADOVAUS RUSIJOS,KINIJOS INDIJOS GENEROLAI
NIEKAS NESAKYS KAD TAI RUSAI IR JUOS KARIUOMENE PUOLA BUS JTO GREITO REAGAVIMO KARIUOMENE IVEDA TVARKA TOKS BESPREDELAS KAIP MAIDANE BUS UZGESINTAS PER PUSVALANDI IR KALTI GAUS ELEKTRINE KEDE

PASAULIUI NUSIBODO DIRBTINOS EKONOMINES KRIZES IR PASAULINIS TEISINIS BESPREDELAS
TEGUL ATSIMENA TIE KURIE KURIA TA TEISINI BESPREDELA SENATIES TERMINO SIEMS DALIKAMS NEBUS
IR YRA SKIRTUMAS SEDETI KALEIME 40 METU AMZIAUS AR 80 METU AMZIAUS 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (664)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (74)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (184)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (29)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (40)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras