Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai















   Rekomenduojame:







   Mus remia:



 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Egiptas: stagnacija vietoj pokyčių

2014 03 05

Praėjus trejiems metams nuo buvusio Egipto prezidento Hosni Mubarako nuvertimo, šalis bando siekti pokyčių, tačiau apžvalgininkai didelės pažangos neįžvelgia nei ekonomikoje ar politikoje, nei dėl spaudos laisvės.

Sinajaus pusiasalyje esti terorizmo apraiškų, didžiulis nedarbas ir infliacija. Dėl šių priežasčių buvęs Egipto premjeras Hazemas el Beblawi negali pasigirti dideliais politiniais ir ekonominiais laimėjimais. Jis žadėjo šalyje atkurti saugumą ir stabilumą, bet padėtis tik blogėjo. Nepavyko pagerinti ekonomikos situacijos ir pažaboti politinio smurto plitimo. Priešingai, buvusio premjero politikoje nebeliko patikimumo, nusivilta neįgyvendintais pažadais.

Tiesa, problemos, su kuriomis susiduria Egiptas, negali būti išspręstos per kelias savaites ar mėnesius. Politologų teigimu, šalis pasižymi nepalankia verslo kultūra, nes ji trukdo verslumo apraiškoms. Egiptas dar neišmoko rinkos ekonomikos principų, valstybėje tarpsta korupcija, o realių pokyčių nėra. Atmosfera toli gražu nėra rami ir stabili, susiskaldymas daro savo. Didelė grėsmė kyla spaudos laisvei. Žiniasklaidos atstovai kaltinami esą padeda teroristinėms organizacijoms. Regis, yra tik vienas realybės ir politikos suvokimas – tas, kurį sukūrė Egipto valdžia.

Egipto verslininkai atidžiai stebi padėtį ir vertina būsimus veiksmus. Investicijos šioje šalyje priklauso nuo valdžios sugebėjimo suvaldyti negatyvius procesus, kurie kenkia verslui ir jo plėtrai. Egipte vyksta kova dėl galios ir įtakos, į kurią įsitraukia ir Egipto kariuomenė. Šiame kontekste iškyla Egipto valdžios politiniai žaidimai, kurie jo gyventojams turi skaudžių pasekmių. Tai kursto visuomenės nusivylimą, o jaunimas nėra išimtis. Egipto gatvėse tęsiasi protestai, nes nėra darbo perspektyvų, stinga pagarbos žmogui.

Pagal 2014 m. kovo 1 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška






Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.



Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.



Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.



Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. 



Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras