Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Inovacijų mįslė

2014 03 13

Pasaulyje nesvetimas entuziazmas, susijęs su technologinėmis inovacijomis, kurias simbolizuoja Silicio slėnis. Čia sukurtas naujoves dažnai stengiamasi imituoti ir pritaikyti savo versle ar kitoje veikloje. Tačiau sunku pastebėti, kaip šie pasiekimai atspindimi bendrojo vidaus produkto (BVP) statistikoje. Apie tai portalui „Project Syndicate“ rašo Nobelio ekonomikos premijos laureatas Josephas Stiglitzas.

Dabartinius procesus galima palyginti su tais, kurie formavosi atsiradus asmeniniams kompiuteriams. Galbūt BVP neatsispindėjo gerėjantys gyvenimo standartai, o gal inovacijos nėra tokios reikšmingos, kaip mano jų entuziastai? Tiesos yra abiejuose požiūriuose. Prieš kelerius metus, dar iki JAV banko „Lehman Brothers“ žlugimo, finansų sektorius didžiavosi įdiegtomis inovacijomis. Tačiau naujovės gali ir griauti, ypač kai bandoma manipuliuoti procesais rinkose. Tada gyvenimo standartai negerėja. Vis dėlto viskas baigėsi krize, po kurios dabar pasaulio ekonomika bando atsigauti.

Inovacijos mums leidžia internetu pirkti šunų ėdalą ar gaiviuosius gėrimus, ieškoti informacijos, domėtis įvairiausiomis naujienomis. Paradoksalu, bet jos tiek susieja žmones, tiek atitraukia nuo gyvo bendravimo. Vieniems tenka prekė, kitiems – pajamos ir pelnas. Tiesa, inovacijos gali lemti ir augantį nedarbą. Šiame kontekste darbuotojams didėja tikimybė netekti darbo, tad jie jaučiasi nesaugūs. Visgi inovacijos dažnai reiškia tobulėjimą. Kaip pavyzdį galima pateikti medicinos progresą. Esama daug tyrimų, kurie pozityviai veikia šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdą. Nauji produktai nebūtinai kelia įvairias grėsmes. Tokie socialiniai tinklai kaip „Facebook“ ar „Twitter“ tarsi susieja žmones, o tai yra svarbu. Vertinti galima įvairiai, bet dabar be kai kurių inovacijų nebeįmanoma įsivaizduoti gyvenimo.

Pagal 2014 m. kovo 9 d. portalo http://www.project-syndicate.org/ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras