Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rumunijos premjeras nevengtų Rusijos vyriausybinės delegacijos lėktuvą tupdyti su naikintuvais

2014 05 16

Rumunijos premjeras Victoras Ponta pažėrė kritikos šalies prezidentui Trajanui Beseskui (Traian Basescu), kad šis ryžtingai ir greitai, kaip dera valstybės karinių pajėgų vadui, nereagavo į įvykį, tiesiogiai susijusį su Rusijos vicepremjeru Dmitrijumi Rogozinu, kuris yra ir Rusijos prezidento specialusis atstovas Padniestrėje.

Kaip jau skelbė naujienų agentūra „Regnum“, gegužės 10 d. Ukraina ir Rumunija uždarė oro erdvę D. Rogozino lėktuvui. V. Ponta aiškino, kad Rumunijoje šį sprendimą priėmė vyriausybė kartu su užsienio reikalų ministerija. „Mes veikėme tinkamai, pagal Rumunijos įsipareigojimus“, – aiškino jis ir teigė, kad reikia pasirūpinti, kad nė vienas asmuo, kurį ES įrašė į „juodąjį sąrašą“, taip pat ir Dmitrijus Rogozinas, nekirstų Rumunijos oro erdvės. Pasak V. Pontos, jis, kitaip nei prezidentas, bus ryžtingas ir įrodys Vakarų partneriams, kad „mumis galima pasikliauti“.

Gegužės 12 d. Rumunijos internetinis leidinys Ziare.com pranešė apie V. Pontos pareiškimą, kad jis, būdamas prezidento vietoje, pakeltų į orą naikintuvus, kurie priverstų nutūpti Rusijos delegacijos lėktuvą.

Beje, rusiškai labai panašiai skamba Pontos pavardė ir žargonas „ponty“, kuris reiškia „per daug vaidinti“. Šiuo panašumu Dmitrijus Rogozinas mikliai pasinaudojo ir savo Twitterio paskyroje siūlė Rusijos užsienio reikalų ministerijai atkreipti dėmesį į „šio veikėjo“, t. y. V. Pontos, grasinimus.

Rusijos vicepremjerui ir jo palydai gegužės 10 d. iš Kišiniovo į Maskvą teko grįžti kitu, paprastu lėktuvu. Paminėsime, kad gegužės 8 d. D. Rogozino lėktuvas skrido Moldovos sostinės link per Rumuniją ir Bulgariją. Rusijos pilotai, kaip atskleidė Rumunijos žiniasklaida, tiesiog apgavo dispečerius – jie tikino, kad lėktuve nėra asmenų, įtrauktų į „juodąjį sąrašą“.

Pagal 2014 m. gegužės 12 d. naujienų agentūros „Regnum“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras