Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kodėl A. Lukašenka pamilo naująją Ukrainą (6)

Komentarai:

Česlovelis, 2014 06 28 00:04
Vadimai, pats beveik viską ir atsakėte sakiniu "Trumpai sakant, nemanau, kad Batka zaidzia cia kazkoki savarankiska zaidima, nes pernelyg priklausomas nuo Maskvos".


vadimas to ssmann, 2014 06 27 23:24
po to, kai Blr buvo priverstinai integruota i Eurazijos sajunga, ir yra visiskai priklausoma nuo Rusijos ekonomiskai, Kremliui net neverta kurti ten kazkokiu liaudies respubliku; jau krizes Blr metu Batka suprato, kad be Rusijos mlrd jis zluges, todel vienintele iseitis pardavineti Blr kiek imanoma ilgiau, o galiausiai gali ateiti laikas, kai Blr bus prijungta kaip Krymas. Tuo pat metu visiskai sutinku su Jusu pastaba del kariuomenes lojalumo, kuri faktiskai jau yra rusiska. Trumpai sakant, nemanau, kad Batka zaidzia cia kazkoki savarankiska zaidima, nes pernelyg priklausomas nuo Maskvos.

SS Mann, 2014 06 27 15:35
>>>>> vadimas komentarams, 2014 06 27 13:41
1. versija del kersto elgesiu ir pareiskimais pats paneigiu (tiesiog paemiau kaip varianta, nes is principo sunku rasti paaiskinima)
------------------------------------------------------
Bandant paaiškinti tokį Lukašenkos elgesį (kalbas ir pan.), manau reikėtų atsižvelgti į tai kad Baltarusija taip pat tranzitinė šalis turinti žymų rusakalbių gyventojų procentą. Todėl tai vertinčiau kaip bandymą parodyti Rusijai,
a) kad į anologišką situaciją Baltarusijoje (pvz. „Dujų vamzdyno liaudies respublikos” kūrimą Baltarusijoje) bus reaguojama operatyviai ir ryžtingai (skirtingai negu dabar Ukrainoje). Suprantama, galima ginčytis kiek tai pavyktu (pvz. armijos lojalumas ir kt.);
b) bandymą sukurti gerus santykius su Porošenka vertinu kaip siekį turėti tarpininką (nors ir eurooligarchas, bet vistik oligarchas) santykiams su Vakarais jeigu susidarytų analogiška situacija Baltarusijoje.
Na ir paskutinis Batkos žingsnis paleidžiant Beliackį lygtai irgi yra orientuotas į geresnių santykių su Vakarais ieškojimą.

vadimas komentarams, 2014 06 27 13:41
1. versija del kersto elgesiu ir pareiskimais pats paneigiu (tiesiog paemiau kaip varianta, nes is principo sunku rasti paaiskinima)
2. Sutinku, kad galbut mano pagrindine versija susiuta baltais siulais, bet tada noreciau isgirsti jusu argumentuotas versijas, kodel Lukasenka leidzia sau kalbeti taip, kaip jis kalba ("Lukašenka eilinį karta išmaude visus ir Rusija ir Ukraina ir ES. Jis pakalbejo taip ,kad patenkinti liktu visi" - rusijos tikrai neturetu tenkinti jo pareiskimai, tad si versija yra ne geresne uz manaja)
3. ypac mano atveju patiko apie VSD :)

SS Mann, 2014 06 27 11:55
Gerbiamas Vadimai, paprastai Jūsų straipsniai paremti faktais, argumentais ir loginėmis išvadomis. Bet šis straipsnis . . .
Pvz įmant teiginį -"jog A. Lukašenka, suprasdamas savo visišką bejėgiškumą prieš Maskvos diktatą, keršija jai bent jau viešojoje erdvėje elgesiu ir pareiškimais."- parašėte kaip apie vaikų santykius smėlio dėžėje. Arba kitas teiginys -"O žinoti, kas dedasi priešo stovykloje, labai norisi.o visi A. Lukašenkos pareiškimai, kardinaliai prieštaraujantys Rusijos pozicijai, gali būti tik šnipo legenda"- tai negi manote, kad Rusija neturi galimybių žinoti apie padėtį/nuotaikas ir pan. Kijeve, kaip tiktai dėka Batkos "šnipinėjimo". Na žinot net ir pajuokavimu tai sunku pavadinti.

Česlovelis, 2014 06 27 10:52
Vadimai,tamstos "sąmokslo teorija"susiūta baltais .Tai tik eilinis mitas ,kad Lukašenka palaiko Porošenko ir Turčinovo vyriausybe, Taip jis palaiko tiek kiek iš to tikisi naudos ir nei trupinio daugiau.Tas mitas skirtas mulkinti mums,ŠTAI net batka palaiko Ukraina ir nusisuka nuo rusu, Tik to mito galas kažkoks keistas.Ir pats rašydamas turetum teisybe rašyt, Pirma Lukašenka kalbėdmas apie smogikus nei žodžiu neužsimena ,kad jie Rusijos,Galima suprast kaip nori:) jis turi galvoje vakaru samdinius kurie šaudo į Ukrainos žmones. Jis niekur nekaltina Rusijos kaip jums to noretusi, todel viska perdarote savaip, O Lukašenka eilinį karta išmaude visus ir Rusija ir Ukraina ir ES. Jis pakalbejo taip ,kad patenkinti liktu visi , o Jus iškodami bent menkiausios parammo Jam sąmoningai, o gal ir ne įžvelgete čiut ne sąjungininka.Kaip politikos mokslu daktarui tai nedaro garbes. Jaučiasi šališkumas ir VSD>:)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras