Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Vladimiras Bučelnikovas. A. Pabrikas sulygino V. Putiną su vilku iš pasakos apie Raudonkepuraitę

2014 07 03

Žinių agentūrai LETA Latvijos politikas ir Europos parlamento narys Artis Pabrikas prisipažino, kad Vakarai anaiptol nemanė, kad „autoritarinė ir revanšistinė valstybė“ sugebėtų padarytį tokią didelę neigiamą įtaką kaimyninei šaliai. Taip sakydamas jis turėjo galvoje Rusijos įtaką dabartinei Ukrainos situacijai.

A. Pabrikas teigė, kad būtų labai svarbu ištirti, kokį vaidmenį suvaidino Kremliui ištikima žiniasklaida, prisidėjusi prie Ukrainos karo kurstymo, ir šį tyrimą užfiksuoti popieriuje. Pasak Latvijos politiko, jau iš pat pradžių buvo suvokiančių, kad prieš Ukrainą aktyviai naudojami propagandiniai metodai.

Europos Parlamento narys nėra užtikrintas, ar Latvija vien savo jėgomis sugebėtų atsispirti informaciniam Rusijos spaudimui. „Tačiau galime savo visuomenę padaryti ne tokią imlią propagandai. Taip pat sugebame savo kampanijas vykdyti efektyviau, sėkmingiau, geriau, tik reikia rasti raktelį, teisingą būdą“, – sakė A. Pabrikas. Pasak jo, Latvija turi atremti „revanšistinės valstybės“ primestas žaidymo taisykles.

„Čia kaip kariniuose reikaluose – mūsų sistemos privalumus ir vertybes sudaro tai, kad nesielgiame taip, kaip elgiasi jie. Atstovaujame civilizuotai, liberaliai, demokratinei Vakarų bendrijai. Mes sau galime leisti elgtis kitaip“, – aiškino buvęs Latvijos gynybos ministras.

Ukrainoje, kaip teigė  A. Pabrikas, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pagaliau atskleidė savo tikruosius tikslus bei ketinimus. „Putinas panašus į vilką iš pasakos apie Raudonkepuraitę, kuris, persirengė močiutės drabužiais, vaidino draugišką ir patikimą, tačiau pasakos pabaigoje parodė vilko prigimtį. Gaila, kad daugelis Vakarų valstybių iki šiol tikėjo šia pasaka“, – sakė jis.

Pagal 2014 m. birželio 24 d. „Telegraf.lv“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (664)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (74)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (184)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (29)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (40)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras