Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Žaidimai su raketomis (7)

Komentarai:

gurmas, 2007 05 16 13:12
Aš irgi susidomėjęs skaityčiau straipsnius karine tematika

senpuu, 2007 04 21 01:19
Dėl straipsnių karine tematika keliu ranką pritardamas.

Mantas, 2007 04 19 15:50
Na apie naujus ginklus tai tikrai man asmeniskai butu idomu, nezinau kaip kitiems skaitytojams:)
Idomu tai kas aktualu:)
Aciu ir sekmes!

autorius, 2007 04 19 14:48
Vis tiek skeptiskai ziuriu i galimybe zenkliai padidinti sistemos efektyvuma. Taip pat nezinau kas svarbiau A RYTU regiono salims, kuriant branduolini ginkla, amerikos pozicija ar situacija ju regione ar is viso nerocianalus motyvai ( a la Izraelio istrinimas is zemelapio). Mano nuomone, tokie JAV zigsniai yra nereikalingas itampos padidinimas. Geriau jau amerika problemas su Iraku sprestu negu su raketomis zaistu politinius zaidimus. Visada malonu atskyti ir pdiskutuoti. :)Beje, siulau isreiksti cia savo nuomone klausimu, ar butu idomus straipsniai grynai karine tematika(nauji ginklai, karybos strategijos ir pan.).

Mantas, 2007 04 19 11:28
Visada malonu pakomentuoti:)
Galima dar prideti ta fakta, kad bazes bus ikurtos ne anksciau kaip po penkiu metu, o tai nemazas laiko tarpas padidinti sistemos efektyvuma.
Be to, egzistuojanti tokia baze sumazins motyvacija artimuju rytu valstybems apskritai kurti tolimojo nuotolio branduolinius ginklus (tai zinoma neapima artimojo/vidutionio nuotolio ginklu klausimo)
Galiausiai noriu pridurti, kad tas pats mano minetas saltinis argumentavo, jog siuo metu Rusijos svarba jungtinems valstijoms yra ganetinai sumenkus - turint omeny Irana, nafta, Iraka, Afganistana ir Kinija. Todel as argumentuociau kad visas PGS sistemos "reikalas" yra labiau susijes su politiniais Artimuju rytu/Kinijos reikalu sprendimais nei Europos-Rusijos-Amerikos trikampiu.
Dekui kad atsaket i komentara ir lauksim tolimesniu apzvalgu!:)


AUTORIUS, 2007 04 18 17:34
Aciu uz pastaba. Visada dekingas uz komentarus. Stratfor zinoma kontora. Bet kada Iranas sukurs raketa, kuri pasiektu JAV rytine pakrante niekas nezino. Jis kol kas net branduolinio bandymo neatliko. Antras momentas - Aliaskoje raketos peremejos nuo lietaus genda. Tad kiek cia efektyviai jos perims Irano future rockets neaisku. Rusams JAV savo PGS Europje is viso negresia. Tad visas sis reikalas yra politinis. Nebent reikia buti labai dideliam optimistui del PGS sistemos efektyvumo. Autorius toks nera. Dar karta aciu uz komentara.

Mantas, 2007 04 18 15:20
Gerb. autoriau,
Noreciau pastebeti kad yra tam tikras racionalumas, kodel PGS viena is baziu kuriama CEE valstybeje - darant prielaida, kad Iranas paleistu branduoline raketa i rytine JAV pakrante, pati racionaliausia tos raketos trajektorija is viduriniuju rytu ir eitu pirmiausia per CEE valstbes. PGS gynybos sistema leidzia perimti raketas dviejuose skrydzio trajektorijos fazese - pakilimo (pries iseinant is zemes orbitos) ir nusileidimo (gryztant i zemes orbita), PGS sistema europoje butu skirta butent perimti raketas pries iseinant/tikka isejus is zemes orbitos. O nedidelis atstumas nuo vidurio azijos igalina ta pakankamai efektyviai igyvendinti.
Tuo tarpu Rusijos branduoliniu raketu efektyviausia trajektorija - per siaures asigali, ir butent sios trajektorijos CEE stovinti baze beveik neapima, bent jau su dabartinemis PGS galimybemis.
Informacijos saltinis - Stratfor Intelligence apzvalgos, www.stratfor.com

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras