Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kur eina Irako Kurdistanas? (5)

Komentarai:

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2014 09 25 07:51
VIDMANTAS TO A

1.KOMUNIZMAS
NACIZMAS
LIBERALIZMAS
DABAR KONSERVATIZMAS TAI PRIEMONE TIKSLUI PASIEKTI

JEI SNEKETI UKISKAI TAI AUTOMOBILIS KURI KAZKAS VAIRUOJA
ANKSCIAU VAIRAVO HUSEINAS DIKTATORIUS MEGSTANTIS MAZA GREITI

DABAR VAIRUOJA JAV ATSEIT DEMOKRATIJA MEGSTANTIS GREITA GREITI

IR ABU STUMDE DURNELI KURDA
O KURDAS NORI VAIRUOTI PATS,O NE SEDETI KELEIVIO VIETOJE PIRMA HUSEINO,DABAR SALIA USA

a, 2014 09 21 22:29
dar didele kurdu problema komunistines idejos iki siol apraizgiusios siuos zmones,jie remia komunistus

VVER to vytenis, 2014 09 20 13:41
Hahahahahaha, nu humoristas esi :DDD

JAV ir SIEKĖ irako padalinimo.
Tik pagalvok, iš kur jie 2003 būtų ištraukę tokį politikierių, kuris sutiktų su tokiu reikalavimu? :)))

Vietoj to buvo pasitelkta al-qaeda, finansuojama, beje, geriausios jav draugės saudo arabijos :)

Šnypšt, 2014 09 18 17:38
Iš esmės kalta ne tik JAV, bet ir šalys kurios po pirmo pasaulinio šitaip gražiai subraižė arabų žemėlapį.

Vytenis, 2014 09 15 22:21
Dėl dabar Irake susiklosčiusios situacijos kalti
yra amerikiečiai.Įsiveržę į Iraką jie iškėlė du tarpusavyje nes

uderinamus reikalavimus: 1) reikalavo demokratijos;2) reikalavo Irako vienybės.Amerikiečiai nesuprato,kad išlaikyti tokios dirbtinės valstybės kaip Irakas vienybę gali tik diktatorius.Demokratija Irake niekada nebus efektyvi valdymo forma,nes valstybėje dominuoja kelios religinės ir etninės grupės,nuolat konkuruojančios dėl valdžios.Jei amerikiečiai būtų norėję neprieštarauti patiems sau,tai 2003 m. turėjo reikalauti ir demokraatijos,ir Irako skilimo į tris valstybes.Jei būtų leidę Irakui skilti,tai dabar ILIV greičiausiai nebūtų susiformavęs.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras