Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Skelbimai
 
  Geopolitinių studijų centras kviečia į Ketvirtąjį tarptautinį Baltarusijos tyrinėtojų kongresą (2)

2014 10 01

2014 m. spalio 3–5 d. Kaune vyks vienas svarbiausių Baltarusijos akademinės visuomenės renginių – Ketvirtasis tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas.

Daugiau nei 450 mokslininkų iš 20 skirtingų valstybių susitiks Vytauto Didžiojo universitete aptarti savo praeitų metų tyrinėjimų rezultatų. Tradiciškai dėmesio centre bus ne tik Baltarusija, bet ir visas Vidurio ir Rytų Europos regionas.

Planuojama apžvelgti platų problemų ratą – nuo ekonomikos, politikos, tarptautinių santykių iki istorijos, lingvistikos ir kultūros.

Plenariniame posėdyje (spalio 3 d., 10–13 val. VDU Didžiojoje salėje, S. Daukanto g. 28) žymūs intelektualai Mikola Riabčukas (Ukraina) ir Igoris Bobkovas (Baltarusija) apžvelgs pagrindinius intelektualinius ir socialinius iššūkius, kurie iškilo mūsų regiono šalims, ypač krizės Ukrainoje kontekste. Posėdis bus verčiamas į anglų kalbą.

Kongreso sekcijose didelis dėmesys bus skirtas Ukrainos krizės pasekmėms (darbo kalbos – anglų ir rusų) Baltarusijoje ir visame regione (spalio 3 d., 15–16 val., sekcijos darbui vadovaus Geopolitinių studijų centro direktorė Greta Monika Tučkutė), taip pat Kinijos politikai Vidurio ir Rytų Europoje (spalio 4 d., 15–16 val.), Vidurio ir Rytų Europos problemoms ir daugeliui kitų regionui svarbių klausimų.

Humanitarinių mokslų sekcijose bus apžvelgiama Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija, Baltarusijos istorija XIX ir XX a., šiuolaikinės Baltarusijos kultūros, literatūros, lyčių studijų problemos ir t. t.

Renginio programa: http://icbs.palityka.org/news-by/general-programme-2014/

Taip pat kongreso metu vyks aktualių, naujausių knygų, įvairių tiriamųjų ir švietimo projektų pristatymas (spalio 4 d., 17–19 val.).

Bus įteikta Kongreso premija už geriausią mokslinę publikaciją 2012–2013 metais trijose srityse: istorijos, socialinių-politinių ir humanitarinių mokslų. Publikacijas vertino 30 geriausių ekspertų iš įvairių šalių. Išsamesnė informacija: http://icbs.palityka.org/lt/2014-3/skelbiame-kasmetines-kongreso-premijos-uz-geriausia-moksline-publikacija-istorija-humanitariniai-mokslai-sarasa/

Kongresas vyks spalio 3–5 dienomis. Spalio 3 d. pradžia 10 val., spalio 5 d. pabaiga 14 val.

Kilus klausimų prašome kreiptis:

E-mail: icbs@palityka.org, geopolitikos.studiju.centras@gmail.com

Tel. (BEL): +375 29 673 32 96

Tel. (LT): +370 638 70 911

Faksas: +370 37 20 38 58

Web: http://icbs.lt/

Apie kongresą

Kongresą įsteigė baltarusių ir lietuvių visuomenių atstovai kaip kasmetinį viešą renginį, orientuotą tiek į intelektualų bendruomenes, tiek ir į platesnius visuomenės sluoksnius (žurnalistus, visuomenės veikėjus, studentus ir t. t.) Baltarusijoje ir kitose šalyse.

Kongresas siekia integruoti politinės, socialinės ir humanitarinės sričių tyrinėtojus ir ekspertus, taip pat skatinti gilesnį Baltarusijos pažinimą akademinėse ir visuomeninėse bendruomenėse regiono ir pasaulio šalyse.

Kongresas yra erdvė, leidžianti pristatyti tyrimų, taip pat mokslininkų ir ekspertų darbo rezultatus, kurių jie pasiekė per metus. Be to, kongresas leidžia įvertinti mokslinių ir visuomeninių projektų perspektyvas, dalintis nuomonėmis ir idėjomis, užmegzti neformalius ryšius.

Kongresas padeda įvertinti ir susisteminti mokslininkų ir ekspertų darbo rezultatus, taip pat skatina bendradarbiavimą ir bendravimą.

Kongreso prioritetai – politiniai mokslai, sociologija, istorija, intelektualinė ir idėjų istorija.

Kongreso darbotvarkė sujungia tradicinius specialistų susitikimus (teminėse sekcijose) su bendromis ekspertinėmis įžvalgomis ir diskusijomis aktualiais baltarusiškos politikos, kultūros, visuomeniniais, regioniniais ir tarptautinio bendradarbiavimo klausimais.

Kongreso metu vyksta ir įvairūs kultūriniai ir visuomeniniai renginiai (koncertai, parodos, viešos diskusijos, prezentacijos).

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 2)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1020)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (165)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (257)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (437)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (91)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras