Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Tik bepročiai, beviltiški naivuoliai ir išdavikai tiki Maskva (84)

Jadvyga Chmielovska (Jadwiga Chmielowska), Lenkija
2014 11 25

Pastaruoju metu Rusijos žiniasklaida skleidžia vis daugiau melagingos informacijos apie Lenkijos ir jos kaimynų tarpusavio santykius. Štai neseniai Rusijos „politikai“ pasakojo, esą Lenkija ketinanti perimti Vakarų Ukrainos žemes – su Lvovu, Ternopiliu, Lucku ir Ivano Frankivsku, taip pat, kad Lenkijos pagalba Ukrainai brangiai kainuosianti, o Žirinovskis „lengva ranka“ atidavinėjo Lenkijai Lvovą. Tai jis kalbėjo kaip Rusijos Federacijos parlamento deputatas, o salė tam visiškai pritarė. Žinoma, Rusijos žiniasklaida iš karto pasigriebė ir ištrimitavo visam pasauliui šiuos propagandinius idiotizmus.

Dar nespėjo ataušti Maskvos įkištos karštos propagandos bulvytės, siekiančios supjudyti lenkus ir ukrainiečius, o pasaulį jau apskrido nauja sensacija: girdi, visoje Lenkijoje vyksta daugiatūkstantinės demonstracijos, kuriose reikalaujama grąžinti Vilnių. Apie vieną tokią demonstraciją per rusų televiziją „Dožd′“ sekė pasaką Rusijos deputatas komunistas Vadimas Solovjovas: „šiandien išėjo 50 tūkstančių, rytoj išeis milijonas, o poryt Lenkijos vyriausybė pareikš teritorines pretenzijas“. Šią informaciją taip pat paskelbė Lenkijos kanalas TVN24.

Lenkijoje niekas neregėjo jokių antilietuviškų manifestacijų. Užtat vyko mitingai broliams ukrainiečiams paremti, kai Rusija pradėjo agresiją Ukrainoje, o dar anksčiau lenkai rėmė Maidaną. Žinoma, Rusijos įtakos agentai ir pakeleiviai pradėjo plačiai kalbėti apie 1943 m. UPA įvykdytas lenkų skerdynes, daugiausia Voluinėje. Kažkodėl ta tema Lenkijoje nebuvo kalbama 25 metus, informacija apie tai vos retkarčiais teprasiskverbdavo į žiniasklaidą. Dabar ji tapo naudinga Putinui. Toks „skeletas spintoje“, laikomas reikiamai progai.

Dabartinei Rusijos propagandai galėtų pavydėti dr. Josefas Goebbelsas ir netgi pats Stalinas. Neseniai Kremliaus žiniose sugebėta parodyti piketą, kuriame buvo reikalaujama nuversti Naujajame Sonče (Nowy Sącz) styrantį dėkingumo sovietų armijai paminklą, kaip mitingą, skirtą … tam sovietiniam monumentui apginti! Putininių propagandistų nesutrikdė net nuotraukos, kuriose protestuotojai laikė transparantus su perbrauktu pjautuvu ir kūju.

Dabar Lenkijoje didžiausia problema – suklastoti savivaldybių rinkimų rezultatai. Įsilaužta į Valstybinės rinkimų komisijos (PKW) serverius, nerimą kelia keliolika procentų paskelbtų negaliojančiais biuletenių, o kai kuriose rinkiminėse apygardose jų skaičius siekia net 40%! Be to, paaiškėjo, kad, nors Teisės ir teisingumo partija (J. Kaczyńskio vadovaujama partija - nepainioti su Pakso Tvarka ir teisingumu Lietuvoje – tai visai kas kita) šiuos rinkimus laimėjo, bet narių tarybose turės mažiau. Rinkimų protokoluose nuolat aptinkama neatitikimų. Ir dėl viso to Lenkijoje rengiamos demonstracijos bei piketai, suimti net 4 žurnalistai, ruošę reportažus apie protestą Valstybinės rinkimų komisijos būstinėje. Postkomunistų (dabar pasivadinusių Kairiųjų demokratų sąjunga – SLD) vadas pareiškė, kad rinkimus Lenkijoje turi prižiūrėti ESBO ir kitos tarptautinės organizacijos. Tačiau pilnai tikėtina, kad ataka prieš Valstybinės rinkimų komisijos serverius galėjo būti suplanuota užsienyje.

Rusija ruošiasi atkurti pasaulinę imperiją ir Kremliui reikalinga nesantaika tarp tautų. Lenkams didžiausia problema ir grėsmė yra Rusija ir jos politika, o ne Lietuva ar Ukraina. Lietuvos politika dėl asmenvardžių rašybos ir dvikalbių pavadinimų gali kelti nerimą, o kai kas tiesiai sako, kad Kremlius siundo lietuvius ant lenkų ir atvirkščiai. Tai maskoliai nenori, kad tokia parama, kokią lenkai suteikė lietuviams 1990-91 metais, pasikartotų. Konfliktas reikalingas tam, kad būtų galima lietuvius gąsdinti lenkais, o Lenkijoje lietuviai vaizduojami kaip apnikti kompleksų užsispyrę asiliukai. Kodėl, pavyzdžiui, Lenkijoje kiekvieną pavardę galima rašyti originalia rašyba – aišku, lotyniška abėcėle, o Lietuvoje negalima rašyti „w“? Lenkams netrukdo, pavyzdžiui, „ü“ bei kiti vokiečių umlautai, čekų ir lietuvių „č“ arba tik lietuvių „ė“. Lenkijoje gyventojams pageidaujant vietovių pavadinimai gali būti rašomi dviem kalbomis, ir lietuviai tuo naudojasi.

Bijau, kad Putinas yra sumanęs įsibrauti į Lietuvą rusakalbių ir netgi lenkų, „kenčiančių priespaudą ir pažeminimą”, ginti. Jeigu ką, jis turi ir kitą variantą – įžygiuoti į Lietuvą jos sostinės nuo lenkų ginti.

O gal vis dėlto susiprotėkime ir sukurkime didžiąją koaliciją prieš bendrą priešą. Niekas mums nepadės, jeigu nepadėsime patys sau.

 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 84)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (919)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (223)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (295)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras