Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  2015-ieji – tvarios plėtros metai (1)

2014 12 17

2015 metai suteiks mūsų kartai puikią galimybę užtikrinti darnią pasaulio plėtrą. Ateinančių metų liepos–gruodžio mėnesiais vyks aukšto lygio derybos, galinčios pertvarkyti visuotinę plėtros darbotvarkę. Tikimasi, kad jos paskatins gyvybiškai svarbius pasaulio ekonomikos pokyčius.

2015-ųjų liepą pasaulio lyderiai susitiks Etiopijoje aptarti visuotinės finansų sistemos reformas. Tų pačių metų rugsėjį jie derins tvarios plėtros politikos gaires, skirtas laikotarpiui iki 2030-ųjų, o gruodį susirinks Paryžiuje, o jų dėmesio centre bus žmogaus sukeltos klimato kaitos pavojai. Visų šių susitikimų tikslas – kurti tvarų pasaulio ekonomikos augimą. Tai yra ūkio plėtra, kuri gerina gyvenimo standartus, leidžia paskirstyti pajamas visuomenei naudingomis priemonėmis. Be to, tokia plėtra siekia apsaugoti aplinką, o ne kenkti jai.

Gerovė ir klestėjimas neturėtų atnešti gamtai neigiamų padarinių. Aplinkos apsauga negali būti aukojama dėl didesnio įmonių pelno. Nekenksmingų aplinkai tikslų raginami siekti įvairių šalių piliečiai. Taip pat verslas, vyriausybės, mokslininkai bei pilietinė visuomenė. Dideli iššūkiai pasaulyje yra skurdo įveikimas, švietimo ir sveikatos priežiūros užtikrinimas ir jau minėta kova su klimato kaita. Norint pasiekti progresą šiose srityse, svarbu užtikrinti fundamentalias visuotinės finansų sistemos reformas. Be to, reikia teisinga linkme nukreipti turimus resursus, pavyzdžiui, siekti korupcijos pažabojimo.

Čia išdėstyti tvarios plėtros prioritetai apima daugelį sričių, o tikslų pasiekimas remiasi pasaulio lyderių politine valia ir galia. Būsimi susitikimai teikia vilčių, kad ir toliau bus ieškoma galimybių spręsti klimato kaitos (ir ne tik) keliamas problemas. Minėti tikslai gali sukurti tokią ekonomikos plėtrą, kuri remtųsi pažangiomis technologijomis, būtų socialiai teisinga ir nekenktų aplinkai.

Pagal 2014 m. gruodžio 9 d. portalo http://www.project-syndicate.org/ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 1)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (379)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (54)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (159)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (14)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (18)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras