Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Auga pasitikėjimas ES

2014 12 24

Piliečių pasitikėjimas Europos Sąjunga (ES) nuo Europos Parlamento (EP) rinkimų 2014 metų gegužę padidėjo. Didžiausią nerimą rinkėjams kelia neužtikrinta ekonominė situacija ir imigracijos klausimai.

Naujausias Eurobarometro tyrimas atskleidė, kad dauguma Europos piliečių yra susidarę teigiamą nuomonę apie ES. Tai – pirmasis toks tyrimas, kai Europos Komisijai vadovauja Jeanas Claude`as Junckeris. 39 proc. respondentų į ES žiūri pozityviai, o 37 proc. pasitiki Bendrija. Pasitikėjimas ES nusilpo tokiose šalyse kaip Belgija, Bulgarija ir Graikija, o štai Ispanijoje, Liuksemburge ir Slovakijoje jis kaip tik sustiprėjo. Ekspertų teigimu, galime įžvelgti tam tikrą ES atsigavimą, nes neigiamas įvaizdis nyksta, mažėja tų, kurie Bendriją vertina neigiamai ir nepasitiki ja. Tiesa, žmonėms vis dar stinga informacijos svarbiais ES klausimais, kad piliečiai galėtų jausti, jog jų balsas turi reikšmę.

J.C. Junckeris į ES institucijas įnešė šviežio oro gūsį. Naujoji Europos Komisija sustiprino pasitikėjimo bangą tarp Europos piliečių. Daug dėmesio sulaukė pasiūlytas investicijų planas, kuris nepaliko abejingų. Tai reiškia, kad politiniai pokyčiai įgavo spartesnį tempą. EK rodo norą ir ryžtą prisiimti atsakomybę. ES ekonominiai duomenys primena, kad veikti tikrai yra ką. Juk euro zonos ūkio augimas stringa, daug sunkumų susiję su biudžetu, struktūrinėmis reformomis, investicijų skatinimu.

Europos piliečiams susirūpinimą kelia ES ekonominė situacija. 46 proc. tiki, kad blogiausia dar ateityje. Tik 22 proc. kitų metų laukia su optimizmu. Euro valiuta pasitikima šiek tiek daugiau. Kitas opus klausimas yra imigracija. Į imigraciją tarp šalių narių žiūrima gana palankiai, bet kalbant apie ES nepriklausančių žmonių imigraciją palankumas silpsta. Taigi svarbiausiais darbais ir ateinančiais metais išliks ekonomikos augimo skatinimas ir ES piliečių pasitikėjimo susigrąžinimas.

Pagal 2014 m. gruodžio 19 d. „EurActive“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (378)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (54)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (159)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (14)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (18)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras