Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Amoralūs bandymai perrašyti istoriją (53)

Komentarai:

Velniukas istoriukas, 2015 05 25 15:48
Sveiki noreciau pakomentuoti. Rusijoje darosi iprasta kaltinti istorijos perrasinejimu kitu pamirstant save pacia. Jai pasidare iprasta savintis Anteojo Pasaulinio karo pergale jeigu kruvinas skerdines galima vadinti pergale. Neigimas ,kad ir zmoniu masiniu tremimu ,teigiant ,kad to reikejo imperijos turiu omenyje TSRS reformavimu,modernizacijai. Tai salis kuri Antrajame pasaulineme sugebejo pabuvoti abiejose barikadu pusese .Taigi pries kritikuojant kitus reiktu pazvelgti i save.

Saulius, 2015 03 06 09:05
Autorė bando įtikinti skaitytoją netikėti archyvuose rastais dokumentais. Presstitutės dirba savo darbą :)

Reideris, 2015 02 25 19:49
"O A.Diukovo darbus rekomenduoju skaityti. "
------------------------------------------------------
Dėkui,dėkui,gal as laiko negaisdamas is kart sesiu prie Dugino,Surkovo keverzoniu...:}} Na kai baigsiu...žinomus
Rusijos istorikus Marka Solonina,Piotra Jakira,V.Suvorova,kuriu knygos leidžiamos milijoniniais tiražais ir leidžiamos nefinansuojant Rusijos propogandos aparatui..

DS, 2015 02 25 11:14
"Noretusi saltinio ir geriausia kad butu ne Diukovo lygio..:}}"
Jei mintis dėstytumėte ir gristumėte kaip A.Diukovas, būtų apie ką diskutuoti. Bet jūsų mitais gristuose minčių kratiniuose jokios struktūros ir logikos įžvelgti neįmanoma (ir vargu ar reikia gaišti laiką diskusijai su jumis), todėl apsiribosiu tik W.Čerčilio pasisakymu.
Ištrauka:
"And now, when every one of these aids and advantages has been squandered and thrown away, Great Britain advances, leading France by the hand, to guarantee the integrity of Poland – of that very Poland which with hyena appetite had only six months before joined in the pillage and destruction of the Czechoslovak State. There was sense in fighting for Czechoslovakia in 1938 when the German Army could scarcely put half a dozen trained divisions on the Western Front, when the French with nearly sixty or seventy divisions could most certainly have rolled forward across the Rhine or into the Ruhr."

Šaltinis:
Sir Winston S. Churchill, The Second World War, Volume 1: The Gathering Storm, Triumph and Tragedy, Houghton Mifflin Company, Boston, 1986, 311 puslapis 2 pastraipa. Knygas galite nesunkiai susirasti savarankiškai.

O A.Diukovo darbus rekomenduoju skaityti.

Reideris, 2015 02 24 18:21
Antra, žydus žudė ne Tarybų sąjungos kariuomenė ir niekas nevertė kolaboracionistinių politinių režimų, tame tarpe ir Lietuvoje, naikinti žydus. Jūsų politikai ir jų talkininkai juos žudė savo iniciatyva. Taip kad nereikia kalbėti erezijų.
----------------------------------------------------
Ar jus sugebat sudet du plius du ar ir toliau pliurpist
Diukovo ir panasiu prusijos propogandos tvariniu nesamones..?
Jei nebutu Ribentropo -Molotovo fakto,tai nebutu ir Lenkijoje koncentracijos stovyklu,o o Ukrainos ir Gudijos,Lietuvos,Latvijos,Estijos,ir Rusijos okupuotu teritoriju zydai nebutu net pateke i krosnis...
Jei TSRS nebutu remusi fasistines Vokietijos ir fasistu partijos tai vakaru eurpopos zydai butu sveiki,nes Hitleris tiesiog nebutu atejes i valdzia....
-----------------------------------------------------
Ir ne TSRS{RUsija}nezude zydu jiems tai buvo per menkas
taikinys.TSRS lageriause zuvo visu Europos krastu tautu ziedai,kai kurie subnaikinti negriztamai{kaip Rusijos}
TSRS budeliai zude Lenkijos karininkus Katyneje ne simtais o dešimtimis tukstanciu ir po to dar apkaltino fasistus..Milijonai vokieciu karo belaisviu,kurie net nebuvo fasistai,o tik eilines karo aukos buvo supudytos TSRS konclageriuose...

Reideris, 2015 02 24 18:13
Beje, Tarybų Sąjunga primygtinai siūlė apginkluoti Čekoslovakijos kariuomene, kad ši galėtų tinkamai kariauti su nacistine Vokietija, bet vietiniai nacistų kolobaracionistai nusprendė išsiskirti "taikiai" ir talkino nacistams, stiprinant jų kariuomenę.
-------------------------------------------------------
kitais zodziais stengiesi sukelt Europoj gaisra per viena ar kita puse,ta pati ka daro šiandienine Rusija,,Tik šiandien ES praktiškai vieningai ir diekui dievui,kad karo linija persikele toliau i rytus,gal po kokio 50metu ir rytu Europa{Ukraina,Gudija,Moldova ir t.t} po eilinio Rusijos kracho gales pamirst Rusijos"skaldyk ir valdyk"politika perimta is TSRS..:}}

Reideris, 2015 02 24 18:09
kurią Čerčelis vadino "tarpukario europos hiena")
Noretusi saltinio ir geriausia kad butu ne Diukovo lygio..:}}

Reideris, 2015 02 24 18:08
O ko vertas vien Miuncheno suokalbis, kuomet buvo padalinta Čekoslovakija tarp Lenkijos, Voekietijos, Vengrijos...(taip vadianmų eurpiečiu apskaičiavimas buvo paprastas- nukreipti nacistinę Vokietiją kariauti su Tarybų Sąjungą).
-------------------------------------------------------
Miuncheno suokalbis yra lygus Minsko suokalbiams 2014m.ir 2015m.Tik dabar jau fasistines Vokietijos vieta uzeme Rusija,o Cekoslovakijos Ukraina...

Anonimas, 2015 02 24 18:06
Lietuva su nacistine Vokietija pasirašė 1939 metų kovo 22 diena pasirašę nepuolimo
-------------------------------------------------------
Ar Jus tamsta kvailas esat ar apsimetat?Tai negi turejo pasirasyt puolimo sutarti?Kada visa Europa pasirase tokias pat sutartis po Miuncheno suokalbio?O kokia sutarti buvo pasirasiusi TSRS{Rusija}1939m.Lietuvaos kariuomene bent su fasistais kariniuose paraduose koja kojn nezigiavo ir valstybiu kaip Lenkijos gedingu faktu neasirasinejo,o juo labiau vokieciu tankistu ir lakunu neapmoke,bei grudu,metalu fasistiniai vokietijai pagalbos forma neteike ir tai tada kai TSRS liaudis praktiskai badavo...

DS, 2015 02 24 17:37
Lietuva su nacistine Vokietija pasirašė 1939 metų kovo 22 diena pasirašę nepuolimo sutartį. Todėl kvailoka yra kalbėti apie Tarybų Sąjungos kaltę. O jei kalbi apie kaltę, tai Antantės sąjungininkai buvo atsakingi už Vokietijos nusiginklavimą, Reino zonos demilitarizaciją ir t.t. Viena pirmųjų nepuolimo sutartį su nacistinę Vokietiją pasiraė nacionalistinė Lenkija (kurią Čerčelis vadino "tarpukario europos hiena"). Bendradarbiavo su nacistais ir kitos šalys.
O ko vertas vien Miuncheno suokalbis, kuomet buvo padalinta Čekoslovakija tarp Lenkijos, Voekietijos, Vengrijos...(taip vadianmų eurpiečiu apskaičiavimas buvo paprastas- nukreipti nacistinę Vokietiją kariauti su Tarybų Sąjungą).
Beje, Tarybų Sąjunga primygtinai siūlė apginkluoti Čekoslovakijos kariuomene, kad ši galėtų tinkamai kariauti su nacistine Vokietija, bet vietiniai nacistų kolobaracionistai nusprendė išsiskirti "taikiai" ir talkino nacistams, stiprinant jų kariuomenę. Tai pirma.
Antra, žydus žudė ne Tarybų sąjungos kariuomenė ir niekas nevertė kolaboracionistinių politinių režimų, tame tarpe ir Lietuvoje, naikinti žydus. Jūsų politikai ir jų talkininkai juos žudė savo iniciatyva. Taip kad nereikia kalbėti erezijų.

Reideris, 2015 02 24 17:18
Beja be TSRS ir pacio Hitlerio ir nacizmo but nebutu galeja,kada tulas Diukovas paviesins seniai zinomus faktus,kad tik finansiskai remiama TSRS{Rusija yra jos teisiu,bet ne pareigu peremeja}sugebejo ateit i valdzia,nes kitu atveju Vokieciu nacionalistu partija tiesiog nebutu galejusi dalivut rinkimuose,mat dar iki butu bankrutavusi,jei ne gerojo Stalino pinigai ir auksas uz parduotus grudus Vokietijoje apskritai i valdzia fasistai nebutu ateje...

Reideris, 2015 02 24 17:14
Kuomet bus paviešinta daugiau dokumentų dėl anuometinių politinių režimų rytų Europoje bendradarbiavimo su nacistinės Vokietijos represinėmis struktūromis(būtent tuo ir užsiima A.Diukovas), tuomet vosikiems Skotinoms, Shetinoms, ar kaip ten juos, dings noras kraipyti istorija.
------------------------------------------------------
Tai negi turėjo bendradarbiaut su komunistine TSRS,netgi UK ir Prancūzija iki1940m.bendradarbiavo su fašistine Vokietija ir ne tik žvalgybos lygmeniu,ir skaite TSRS didesniu blogiu nei fasistine Vokietija?

Reideris, 2015 02 24 17:11
O kada Rusija pripažins,kad yra kalta del naciu nusikaltimu tiesiogiai.Jei nebutu Ribentropo-Molotovo fakto tai nebutu ir koncentracijos stovyklų Lenkijoje,bei milijonu zydu zuties?Milijonai Ukrainos zydu nebutu tai pat pateke i Lenkijos ir Vokietijos koncentracijos stovyklu pecius..Tai kada ar ir toliau iskosim kaltu visokiu povilaiciu ir klastosim istorija,gal povilaiciai ivyksde ir lenku zudynes Katynej?

DS, 2015 02 24 16:44
Kuomet bus paviešinta daugiau dokumentų dėl anuometinių politinių režimų rytų Europoje bendradarbiavimo su nacistinės Vokietijos represinėmis struktūromis(būtent tuo ir užsiima A.Diukovas), tuomet vosikiems Skotinoms, Shetinoms, ar kaip ten juos, dings noras kraipyti istorija.

londonas, 2015 02 24 16:31
Politine, geopolitine situacija yra neta, kad akcentuoti naciu nusikaltimus, ir kaskaip sieti lietuvos veikesjus su nacistine vokietyja, uzsakymas yra kitas: iskelti ir kalbeti tik apie sovietu nusikaltimus, juos iskelti auksciau uz nascistinius, nieko neprisiminti apie lietukio garaza, o sakyti taip: na jo kaskas kaskur kaska, baisu, ir tuo baigiam o vat dabar pradedam stalinas blaablabla :) ir taip iki tol kol vokietukai pataps didvyriais, mat prie ju butu buve geriau, rusai kiaules neverti zmogaus vardo, as gal truputeli hiperbolizuoju, bet paskaicius musu apzvalgininku straipsnius lietuviskame internete gali pajusti salta vejeli.....kai samprotaujama jau apietai kad nu keisti tie rusai maneme ,kad valdzia, bet cia gal genuose pas juos kaksas netaip..........kaskur jau tai matyta.....rusas arijum netaps....o vat vokietis komunistu gali.....va cia ir pagrindinis skirtumas giluminis vandenelis

DS, 2015 02 24 16:21
Kiek teko skaityti Aleksandro Diukovo darbus, jie yra pakankamai paremti faktine medžiaga iš skirtingų šaltinių, o jų autentiškumas yra patvirtinamas.
Pvz. Povilaičio parodymai gauti Maskvos tardymo izoliatoriuje dėl bendradarbiavimo su nacistinės Vokietijos jėgos struktūromis, kurių autentiškumą straipsnio autorė stačiokiškai ir nemokšiškai bando kvestionuoti, yra patvirtinami kito, nepriklausomo Suomijos istoriko Seppo Miulliuniemi monografijoje «Балтийский кризис, 1938 – 1941». Pasirodo, vienas iš Povilaičio parodymuose figuruojančių RSHA pareigūnų Werneris Bestas, liko gyvas ir Miulliuniemi 70-aisiais metais davė interviu ir patvirtino, kad Povilaitis tikrai susitikinėjo su Werneriu Bestu ir buvo aptarinėjami Lietuvos perdavimas nacistinės Vokietijos įtakos sferai, ir patvirtino Povilaičio parodymus. Be to, Miulliuniemi Vokietijos užsienio reikalų ministerijoje rado dokumentus, patvirtinančius kad Povilaitis (valstybės saugumo departamentas) bendradarbiavo su nacistai ir teikė jiems informaciją apie Lenkijos partizaninį pogrindį.neabejoju, kad ateityje išlis ir daugiau dokumentų, patvirtinančių Lietuvos institucijų bendradarbiavimą su nacistais, tame tarpe ir talkinant žydų naikinime.

Galima išsamiau išnagrinėti ir kitus autorės straipsnyje atvirai melagingus teiginius, bet straipsnis yra ištisinis propagandistinis nesusipratimas, todėl vargu ar verta gaišti laiką. Iš straipsnio tūrinio aiškiai matosi, kad autorė neskaitė A.Diukovo darbų, arba juos tyčia ir kryptingai iškraipo. Todėl straipsnį reikia vertintį kaip propagandistinį pamfletą.

Visiems besidomintiems istorija rekomenduoju išsamiai išstudijuoti A.Diukovo darbus.

londonas, 2015 02 24 10:17
tu ir vel susimovei, visiskai nesuprasdamas mano komentaro :)))

Reideris, 2015 02 24 00:12
nuo kada akcentu deliojimas yra istorijos perrsainejimas???? juk pvz, verda diskusijos kad po 1569 metu liublijo unijos tokios kaip savarankiskos lietuvos nebebuvo, savarankiskos (ldk) nors bumblauskas gerai padirbejo pritraugdami ldk prie beveik savarankisko nuo lenkijos darinio, juokas ima
taip mano pozicija tokia,ir as randu daugiau argumentu kodel ji tokia.
---------------------------------------------------
Liublino unija-tai dviejų valstybių priverstinė sąjunga,o sudaryt ja priverte vis stiprėjanti Maskvos valstybė...pries kuria pavieniui šalys kovot nebepajėgė(aliuzija i ES:}}
Na o pati Lietuva toje sąjungoje net kad išlaikė atskira suverineta,bet ir vykdė atskira užsienio politika,dažnai prieštaraujančia lenkijos politikai,beje visi Lenku karaliai išpradžiu budavo patvirtinami LDK kunigaikčiais,o jau tik po to tapdavo karaliais...Tad paskas apie savarankiškos Lietuvos nebuvima sekit kur nors kitur,tikriausiais ten kur tas pasakas mielai priima...:}}

Reideris, 2015 02 24 00:04
putinas nenorejo vaziuoti, ir tai aisku kaip diena?? kuria jus kuno vieta tai jauciate??? pirstu galiukais??? nes pasiziurejus i putina jus siutas ima?? ar kaip??? o gal jus
----------------------------------------------------
Tai butent putinas ir jo aplinka nėra visškai kvaila,kad antra karta po Australijos leistu viešai pažemint"visu rusu tėva"..juk galėjo normaliu valstybių vadovai vėl palikt vienisa vargsa "rusu teva" ne tik prie pietu stalo,bet ir prie memorialo vieną..:}}

londonas, 2015 02 23 22:51
putinas nenorejo vaziuoti, ir tai aisku kaip diena?? kuria jus kuno vieta tai jauciate??? pirstu galiukais??? nes pasiziurejus i putina jus siutas ima?? ar kaip??? o gal jus vertinate si jo nevaziavima is kruvos informacijos kuri yra pasjus galvoje??? susigulejusi per jusu gyvenima??? jus jau taip esate isitikines tuo kad net jau beveik atmetet galimybe kad gal visdelto nprejo putinas vaziuoti???? nes logiskai tai jam pelnytu geopolitinius taskus??? bet ne jus jau senei susideliojote akcentus savo galveleje :))

londonas, 2015 02 23 22:46
per isoriografijos paskaitas ponas profesorius yra pasakes, taip saltinius vertinti reikia kritiskai, bet nuo saves nepabegsi :) istorika veikia jo gyvenamas laikmetis,todel nori ar nenori saltiniuose ir tarp eiluciu kiekvienas matysim kaska kita.

londonas, 2015 02 23 22:40
nuo kada akcentu deliojimas yra istorijos perrsainejimas???? juk pvz, verda diskusijos kad po 1569 metu liublijo unijos tokios kaip savarankiskos lietuvos nebebuvo, savarankiskos (ldk) nors bumblauskas gerai padirbejo pritraugdami ldk prie beveik savarankisko nuo lenkijos darinio, juokas ima
taip mano pozicija tokia,ir as randu daugiau argumentu kodel ji tokia.

Anonimas, 2015 02 23 22:23
Dėl vizito - pats Putinas nenorėjo važiuoti ir tai aišku kaip dieną - kokiais maskuojamaisiais argumentais jis tai aiškina - tai jo reikalas, Europa žino, kodėl jis nevyko.
Jūsų pozicija nacių ir sovietų nusikaltimų atžvilgiu aiški, lygiai tokia, kaip kremliaus - naciai blogi, mes - geri, o viskas, ką blogo padarėm - tai mes buvom priversti. Schema aiški. Jūs teigiate, kad "sovietu nusikaltimai pataps lygiai tokiepat kaip naciu,kas mano galva visiskai neleistina " , todėl norėčiau jums tik pasakyti, kad jie netaps tokie pat blogi - jie tokie jau yra. Nacių nusikaltimai nėra užmirštami, kaip ir sovietų.
Kad Rusija neneigia Stalino nusikaltimų tik akcentus kitur dėlioja tai man jau kvepia istorijos perrašinėjimu. Trėmė žmones ? Trėmė. Milijonai mirė per Holodomorą ? Mirė. Represijos vykdytos ? Vykdytos. Žmonės nukentėjo ? Nukentėjo. Tai lai visa tai aiškai ir garsiai be jokių pasiteisinimų pripažįsta, o ne savo "akcentais" visa tai maskuoja. Absurdiška iki negalėjimo. Dėl žalos atlyginimo - taip jie turi atlyginti žalą, bet nėra kaltės pripažinimo - nėra ir žalos atlyginimo, nes dainuoja tą pačią dainelę kaip ir Jūs - kad mes Jums labai daug gero padarėm.
Įrodykite prašau,aiškaiis ir svariais argumentais, kad dėl Vakarų sankcijų vyko Golodomoras. Aš laikau tai tik stalino dėme ir čia jokių kalbų būti negali. Tai tik neapsakoma sovietinio žiaurumo išraiška. Jie būtų SSRS norėjusi - būtu radusi ir kitą išeitį. Nei viena civilizuota valstybė su savo žmonėmis taip nebūtų pasielgusi.
Dėl sąlyčio taškų - išspausdino, bet tik po ilgo laiko ir derybų.
Gerbiamasis, reikia skirti skirtingas istorijos koncepcijas ir tendencingai rašomą istoriją.
Tai du labai skirtingi dalykai.

londonas, 2015 02 23 21:58
beto ponia rita juk istorijos musiuose kaunasi ivairios paradigmos, siai dienai ji tokia lietuvoje ir visai kitokia rytuose, ar galima metitis abipusiais kaltinimais istorijos falsifikavimu??? galima, teisybe nugales, isivyraus viena arba kita isorijos paradigma :) esame dideliu musiu liudininkai

londonas, 2015 02 23 21:54
jauciuosi europos sajungos dalimi, veliava melyna pinigas euras, dirbti galiu nuo lisabonos iki nordkapoir nuo siaures airijos iki kipro :) smagu :)

londonas, 2015 02 23 21:48
nu klausykit jus visai zalia diplomatijoje ar kaip??? valstybes vadovai be kvietimo neatvaziuoja!!!!! buna protokolo tarnybu pokalbiai vizitai yra derinami, kaip subtiliai ivinioti i saldainiuka kvietima tai jau kiekvienos valstybes diplomatijos sugebejimu ir meistriskumo reikalas:) taspats ir su parodimu kad jus nepageidaujamas:)jus isivaizduojate situacija kai atsiunte atviruka su programa......ir viskas ir putinas sako pilotui davai skrendam, geras renginys?? o pakeliui jau derinsim nusileidima??? jus gal juokaujete???lyginu ir bandau pasakyti viena apie nacistu nusikaltimus reikia simta kartu daugiau kalbeti tik tiek, nes jus arba apsimetat arba tikrai nesuprantat kad su tokia politika anksciau ar veliau sovietu nusikaltimai pataps lygiai tokiepat kaip naciu,kas mano galva visiskai neleistina nes tai tiesuog netiesa.tai tiesiog nesulyginami dalykai, o naciu nusikaltimai yra uzmirstami(jus suprantate apie ka as).toliau: stalino nusikaltimu rusija NENEIGIA, tik jie akcentus delioja visai kitur, jie ziuri is didziojo poziciju, kas mums atrodo kaip tragedija, atsitraukus per atstuma atrodo visiskai kitaip ir intepretuojama kitaip. ir irodinejama kitaip, zodziu.......kaip jie turi ivertinti??? sumoketi landzbergio reikalaujamus 80milijardu litu??????? va cia ir dedam taska santykiuose su rusija:))
del vygditos isdustrializacijos, na jus jau supratote mano pozicija, rusija ruosesi karui kuris anksciau ar veliau turejo ivykti karui ruosesi valstybe, ir ji dare viska kad neisnyktu nuo zemes pavirsiaus taip ziauru, golodomoras bet juk jus zinote kad vaslstybe turi prievartos monopoli??? ziauru, tik jei vieni pritaiko sankcijas ir sako kad"zinote mes norim kad rusija pasikeistu" tai cia lygiai taspats buvo su golodomoru nu paspauskim rusija paziurim subires ar ne.nesubirejo milijonai lavonu bet nesubirejo.ir iskarto apkaltinam kad va kokie negeri dedes valdzioje numarino sitiek zmoniu,As vertinu vienodai, golodomoras ziauru, bet nevien stalino kalte kad sitiek zmoniu badavo.dzentelmenu is sicio nuopelnai neka mazesni. del salycio tasku, prasyciau nuoroda kur galiu paskaityti,kokio dokumento neispauzdino, galima rusu anglu lietuviu kalbomis

Rita, 2015 02 23 21:04
Na tiek aš tiek tiek straipsnyje neneigiama, kad kvietimo nebuvo. Bet kvietimo nebuvo nei vienam šalies vadovui, todėl kodėl būtent Putinui vienam turėjo būti įteiktas pakvietimas? Niekas prie Jūsų "akcentų" dėliojimo nekimba - tiesiog tuomet jų ir laikykitės - o ne vieną minutę tvirtinkite, jog Jūsų akcentas yra tai, jog negalima lyginti šių dviejų rėžimų nusikaltimų, o kitą minutę jau imatės juos inirtingai lyginti bandydamas apginti tik vieną. O ar šio straipsnio autorius ir kiti tokio pobūdžio straipsniuose privalo akcentuoti kad negalima lyginti šių dviejų rėžimų ? Jei aš gerai moku skaityti ir gerai supratau straipsnį - tai jame aš neradau nei vienos vietos, kuriame šie du rėžimai būtų lyginami. Jei Jūs radote - prašau nurodykite citata. Dėl to Jūsų aršiai ginamo "sugrįžimo" ir "nesugrįžimo" vėl Jūs darote savo - ginate tik vieną pusę. Kiekvieno žmogaus atveju skirtingai - vienam gal geriau nesugrįžti, kitam geriau sugrįžti. Jei jau taip - jei sovietai pasak Jūsų tokie geri, kad suteikė žmonėms galimybę po daug metų sugrįžti namo - tai kodėl jie šio fakto deramai nepripažįsta ?
Dėl jūsų atsako "dėl kankinimų" - taip, nieks negali žinoti ar vienas ar kitas tardytas žmogus buvo kankinamas, tačiau ne vieni atsiminimai ir ne vienas dienoraštis byloja apie kankinimus tardymų metu. Aš tik sakau - kad visi šaltiniai turi būti vertinami kritiškai, o ne kaip p. Diukovas - paėmė vienos apklausos protokolus ir parašė iš jų storiausią knygą. Tai yra tiesiog šaltinių pritempinėjimas prie jau sukurtos istorijos.
Dėl Holodomoro - kaltinate Vakarus, o kas iki to privedė, kad Rusija neturėjo kaip kitaip atsiskaityti? Gal Stalino vykdyta intensyvi industralizacija ? Nejau nebuvo kitos išeities ? Tiesiog Stalinui nerūpėjo žmogus, kaip vertybė. Ar Vakarai žinojo apie milijonus badaujančių ?
Dėl tų persona non grata - tuomet kodėl visai neseniai, jei neklystu, neįsileido vienos lietuvės vykusios į konferenciją ? Jei jau neįsileidžiam tik teroristų ir pan.
Dėl kalbos - aš esu preskriptyvistė, todėl neigiamai žiūriu į tokį kalbos darkymą. Gal Jūs deskriptyvizmu tik dangstote savo neraštingumą.
Dėl jums padarytos propagandos įtakos - nė neabejoju. keistai skamba Jūsų išsireiškimas "kai pritrūksta argumentų lietuvelej" - matyt nesijaučia tos "Lietuvėlės" dalimi, o gal net neesate jos dalimi ?
Taip, sovietų sąjunga tikrai išgelbėjo ir ištrėmė įdavę kirvį į rankas į Sibirą. Nes tikrai labai humaniška žmones vežti gyvuliniuose vagonuose sugrūstus, kurie jie turi ir miegoti ir tuštintis. Tiesa - sakėte naciai surinkdavo viska kas vertinga - auksinius dantis ir pan, o kam Tamstele manote atoteko ištremtųjų turtas ?
Dėl Jūsų žmonios močiutės - tai tik jos pačios nuopelnas, kad liko gyva, išaugino vaiką ir grįžo į Tėvynę ir tikrai ne ačių Jūsų garbinamam stalinui.
Dėl Jūsų klausiamų sąlyčio taškų - bandymų ieškoti vieningo istorijos vertinimo tarp Lietuvos ir Rusijos istorikų būta. Galite pasidomėti šios komisijos veikla. Ir kokie buvo jos rezultatai ? Rusijos mokslininkai istorikai bijojo išleisti tą dokumentų rinkinį savo šalyje mat yra vietų, kurių Rusija gali nesuprasti. Tuo metu kaip tik ir išėjo Rusijoje įstatymo projektas dėl istorijos falsifikavimo.
Dėl tų sąvokų sulyginti ir palyginti tai manau Jūs labai klystate. Nėra tikslo jų nei sulyginti nei lyginti. Niekas čia nekalbėjo apie jų palyginimą - kalbėta tik apie sovietinius nusikaltimus - kam čia iškart kišti nacistinius ? Jūs darote tą patį ką ir kremliaus propagandistai - nacių nusikaltimais maskuojate sovietinius.

londonas, 2015 02 23 20:39
o del naciu ir sovietu nusikaltimu as turejau omeni ,kad ju negalima sulyginti suvienodinti, o norint pamatyti kad jie nera identiski, nei mastu nei pacia gilumine prasme, reikia juos PALYGINT,

londonas, 2015 02 23 20:35
pasmus juk vyksta musis kaip interpretuoti ir ka akcentuoti musu sovietinej istorijoj, mes rusus kaltinam istorijos falsifikavimu jie mus, kur salicio taskai? ded end, tupik? kas toliau?? o toliau va ruosimes karui , keliam isterija pasitelke delfiu,15 minuciu ir lrytas.lt todel sakau reikia kalbetis, komentaruose nei golodomoro, nei sovietu sajungos"nusikaltimu" iki galo neaptarsim:) pasikvieciam dugina i lietuva :) va pasikalbetumem

londonas, 2015 02 23 20:28
sovietu sajunga tikrai isgelbejo begale zmuoniu nuo ausvico peciu:)va cia turi buti akcentas pagrindinis:)
zinote dar apie tremti: bendrauju su zmonos mociute, ji jau garbingo amziaus buvusi tremtine kitais metais bus 90 metu,pagimdziusi vaika tremtije......palaukite apie ka as cia......tremtis vaikas?? gryzo i lietuva??? idomu kiek ausvice ir osvencime gime vaiku.......kurie sugryzo.....va cia gerbiamieji ir yra teisybe

londonas, 2015 02 23 20:22
sakote esu paveiktas rusiskos propogandos?? bet tada as galiu jums pasakyti tapati gerbiamoji :) jus esate paveikta lietuviskos ar dar kokios tai kitos marsietiskos propogandos, kai pritrukstama argumentu lietuveleje pasitelkiama auksine fraze"jus esate paveiktas propogandos" ha ha :)

londonas, 2015 02 23 20:14
panele,o gal ponia rita,akcentu deliojimas ira vienas is svarbiausiu istoriko uzdaviniu, istorikas nera atitrukes nuo aplinkos kurioje gyvena nuo tevu ytakos pasakojimu seneliu nuotrauku ir panasiai,(bent jau taip mane univere moke) akcentai turi buti deliojami mano uomone kitaip.Jus vistiek nepaneigete to kad kvietimo nebuvo,
as akcentuoju tai ko straipsnio ir netik sio straipsnio autore neakcentuoja, negalima lyginti hitlerio ir stalino.jus sakote tie kurie sugryzo, kaip jus manote sugryzti ira geriau nei nesugryzst??? ar kaip??? geriau ausvice stoti i kaire arba desine ir po valandos iskeliauti pas sventa petra???? ar gauti kirvi ir prie minus 30 laipsniu salcio bandyti prisikirsti malku ir taip izgyventi??? kaip jus manote ar juodaodis arba zydas apipjaustytas galejo pavirsti arijum?? ar vokietis galejo buti komunistu??? taip galejo o rusas galejo buti arijum??? ne negalejo, va cia esminis skirtumas. vokieciu planuose nebuvo palikta net fizines galimybes rusams islikti jokios(zydams,cigonams,ir panasiai) del kankinimu:) jus pati rasote kad "galejo buti kankinami"nors ar tikrai nera zinoma.

del pateisinimo. as neteisinu as tik konstatuoju fakta, kad valstybei reikejo atsiskaityti uz prekes, ir ji tai dare ziauriai savu gyventoju saskaita ziauru, baisu, bet ar jus blaiviai galite ivertinti kitos puses sprendims priimti is sovietu uz prekes tik grudus??? koks ju vaidmuo??? jokio?? jie nekaltuciai bankininkai is sicio ir volstryto? jie kruti verslininkai? su kostiumais mandagus dzentelmenai haid parke???as suprantu jei nepageidaujamas zmogus yra meksikietis guzmanas kokaino karalius,pedofilas lesko,arba kalifato kalifas islamo valstybes, tada suprantu.o dabar mes paskelbem zmogu kuris remiasi saltiniais(ne ginklais,bombom,o popieriukais) nepageidaujamu asmeniu:)) absurdas, del mano rasysenos kalbesenos.As esu deskriptivistas kalba yra gyvas organizmas ir ji mutuoja :)

Rita, 2015 02 23 19:34
Iš Jūsų komentarų p. Londone rodosi, kad ne visai suprantate apie ką eina kalba. Niekas čia neistengia lyginti nacių ir sovietų nusikaltimų. Kaip jau ne vienas čia paminėjo - kalba eina apie tai, kad šiandieninė Rusija atsisako pripažinti TSRS laikų nusikaltimus. Pasinagrinėjau Jūsų komentarus - jau pirmame savo komentare teigiate, kad V. Putinas nevyko į minėjimą, nes negavo oficialaus pakvietimo. Tačiau jei būtumėte labiau apsišvietęs žinotumėte, kad pakvietimo negavo nei vienos šalies vadovas - jie gavo tik minėjimo programas, tą patį gavo ir RF prezidentas. Kitame savo komentare Jūs jau cituojate straipsnį ir imate lyginti sovietinius ir nacių nusikaltimus, ko man regis, jei gerai supratau straipnį, autorius nedarė - tik stengėsi parodyti, kaip nacių nusikaltimai Rusijos ideologinėje plotmėje užgožia sovietinius. Juk JŪS PATS PRIPAŽĮSTATE, KAD SOVIETINIŲ NUSIKALTIMŲ BŪTA. Trečiame Jūsų komentare labiausiai užkliuvo Jūsų pasisakymas, jog "zmogus naudojosi saltiniais, kankino nekankino tai neturi galioti..tada puse istoriniu apklausu dokumentu liudyjimu ismeskite i siukslyna!!!! nes jie visi tendensingi," tas žmogus apie kurį kalbate yra kaip suprantu Diukovas. Ir kad tai jog tie minėti protokolai galėjo būti surašyti kankinant žmogų Jūs manote kad tai vistiek lygiavertis istorinis šaltinis ? Visiems kitiems ? Ir kad kiti tokio pobūdžio protokolai irgi gali būti naudojami kaip istoriniai šaltiniai ? Matyt Jūsų išsilavinimo stoka neleidžia Jums suprasti šiandieninio istoriko darbo, kuriame vienas svarbiausių dalykų yra kritiškas žvilgsnis į istorinius šaltinius.
Tiesa, dar teigiate, kad geriau būtų susėsti ir padiskutuoti, bet vietoj to Lietuva neįleidžia žmonių ir pan. (Čia vėlgi kalbate apie Diukovą?) Dėl nepageidaujamų šalyje žmonių - tokį sąrašą turi kiekviena valstybė. Ir galiausiai, nors iš pat pradžių teigiate, kad jūsų akcentas tai jog negalima lyginti nacistinių ir sovietinių nusikaltimų, tačiau vnuolat tengiatės įrodyti, kad naciai tūkstančius kartų blogesni nei sovietai - matyt pats esate paveiktas rusiškosios propagandinės istoriografijos. Jūsų rašysena taip pat apie Jus daug ką pasako ("straipsnija", "kaskurios" "gryzti"ir t.t.).
Žmonių, kuriems pavyko išrūkti iš tremties ir kuriems pavyko sugrįžti namo Jūs kaip suprantu laikote sovietų malone ? Jie turi būti jiems dėkingi ? O ne savo asmeninėmis pastangomis jiems pavyko išgyventi pvz. Sibire ? Dėl Golodomoro jūs sovietus pateisinate teigdamas, kad tai buvo vienintelis būdas atsiskaityti su Vakarais.Didesnio absurdo būti negali. Galiausiai Jūs teigiate, kad "vokiaciams geda nes teisybe ne ju puseje" - o Jums maža įrodymų apie sovietinius nusikaltimus ? Tiesiog šiandinė Rusija liaudiškai tariant "įjungė durnių" ir kaip jau minėta - nepripažįsta savo nuskaltimų. Reziumuojant norėčiau pasakyti, kad mano supratimu, tokio pobūdžio straipsniai ir yra skirti tam, kad neatsirastų Lietuvoje daugiau tokių kaip Jūs, p. Londone.

Reideris, 2015 02 23 19:33
"cecenu visu neistreme,"
------------------------------------------------------
Vel meluoji,t.y paskui savo dievinama Rusija istorija klastoji..:}}

Reideris, 2015 02 23 19:31
Niekas nebando pritempt...:}}Stalinas daug kartu pranoko Hitleri...Yra toks pouliarus anekdotas,kad jeigu hitleris stovi kraujyje iki alkuniu stai Stalinas iki kaklo,tik TSRS vadas dar tuo pačiu metu sedi Leninui ant kaklo...:}}

Algis, 2015 02 23 18:46
Išsiblaivyk Londono prostitute, beje klausimas už kelias cigarete parsiduodi 2 ar 5?

londonas, 2015 02 23 18:14
vokiaciams geda nes teisybe ne ju puseje, tukstanciai irodimu apie tai kad vokietukai toli toli perspjove ir stalina ir dar poros kartu budeliu darbelius i prieki :) o bandymas pritemti stalino aukas ir sulyginti jas su hitlerio dsrbeliais yra tuscias reikalas, ir zmonyjos pasamone ta jaucia, lygina, klausia skaiciu kalbasi su liudininkais ir panasiai, cecenu visu neistreme,lietuviu irgi,ir tokiu planu nebuvo!!!! is sibiro po 53 metu gryzo daugybe lietuviu!!tad pagrindinis akcentas turi buti toks: sovietu sajunga mus isgelbejo nuo fasizmo.riebus taskas

Petras, 2015 02 23 17:29
Vokieciai ne tik kad atsiprase, bet dar ir ismokejo bapkes. Naciu nusikaltimai Vokietijoje yra tabu, jiems geda ir sunku. Nacistine simbolika yra uzdrausta.

Rusijoje ne tik kad neatsiprasyta bet ir slovinama Stalinistine kultura. Niekas niekam neismokejo niekas nieko neatsiprase. Istorijos vadoveliai perrasomi, o Sovietu simbolika slovinama.

Abu rezimai sistemiskai zude ir naikino. Nereikia ginti nei vieno nei kito. Gal vokietukai ir turejo geresne sistema naikinti, taciau Stalinistinis rezimas nenusileido.

Ginti viena ar kita rezima ar teisint, kad vienas rezimas zude svelniau uz kita yra ne tik kad zema bet ir absurdiska.

Reideris, 2015 02 23 16:45
Deja straipsnis labai teisingas ir reikalingas,butu,gerai kad darc atskirai paminėtu didžiojo rusu karvedžio Zukovo nusikaltimus...:}}Na tuos kur jis vykde bandymus ant TSRS kariu atominiu ginklu..:}Cia net lageriu nereikejo visa TSRS buvo tik vienas didelis lageris...:}}

Reideris, 2015 02 23 16:42
Vokieciai jau seniai atsiprase ir iki siol atsiprasineja uz savo naciu padarytus nusikaltimus,kada Rusija atsiptrasys uz TSRS laiku,o svarbiausia pripazins TSRs laiku nusikaltimus,deja atviskas vyksta atvirksciai siuo metu jie isaukstinami...Kiekvienoje Rusijos MVD bustineje kabo TSRS laiku budelio Derzinskio paveikslai ir biustai,o TSRS laiku simboliai isdidziai nesiojami gatvemis

londonas, 2015 02 23 16:40
beviltiska.....

Reideris, 2015 02 23 16:38
Tai vadinas Hitleris vis tik vykde nusikaltimis lagariause o stai Stalinas vykde visoje TSRS teritorijoje,tai kuris is ju didesnis nusikaltelis,ir kuri dabar kaip pavyzdi rodo Rusijos TV ir propogandos masina Hitleri ar didiji "vadibininka"Stalina?
Tai kas gi vis tik labiau klastoja istorija ,o gi pasirodo pati Rusija slepdama TSRS laiku nusikaltimus..

londonas, 2015 02 23 16:33
labai gerai paminejai krymo totorius JIE GALEJO GRYZTI,kaip manai lietuvos zydai is ausvico GRYZO namo??????????????????????????????????
leptelejei ir vel nesamone

londonas, 2015 02 23 16:31
jau nesamones rasai. badas buvo nevien ukrainoje visas pavolgis kaukazas, nemazai rusijos europines teritorijos, akcentavimas kad tai tik UKRAINOS golodomoras JAU YRA TAMSTELES KLAIDA,

KITA NESAMONE kodel sovietu valdzia vygde grudu poemius??? ogi todel kad tai buvo vienintele atsiskaitimo priemone su uzsieniu :) tad uzjurio dedes kirie prieme sprendima is sovietu sajungos uz prekias imti TIK grudus prisidejo ir labai smarkiai prie bado rusijoje ir ukrainoje, per golodomora zuvo nevien ukrainieciai bet ir rusai

perskaitei,neapgalvojai, leptelejai

Reideris, 2015 02 23 16:22
Beja Hitleris niekad tautiniu pagrindu Golodomoro nevykde,cia jau TSRS nusikalstamas rezimo ismones:
--------------------------------------------------
Prieš 70 metų, išsiplėtus totalitarinei sistemai, kurios valdžion pateko ir mūsų protėvių žemė, žiauraus eksperimento metu buvo paaukota milijonų žmonių, gyvenančių Ukrainoje, gyvybės. Pagal istorikų apskaičiavimus, dėl sovietų valdžios įvykdytų akcijų nuo bado Ukrainoje žuvo septyni-dešimt milijonų žmonių. Ukraina prarado apie 25 proc. savo gyventojų, kasdien 25 tūkst. žmonių, 1000 – kas valandą, 17 – kas minutę.

Reideris, 2015 02 23 16:19
Cecenams apskritai labai pasiseke,kad Stalinas kanopas uzverte dar 1953m.kitu atveju ju lauke kai kuriu JAV genciu likimas...O stai Krymo totoriams pasiseke daug maziau,jie tik po TSRS zlugimo galejo grizt i savo gimtaji Kryma,deja po 25metu vel tenka išgyvent didžiojo brolio okupacija..:}}

Reideris, 2015 02 23 16:15
Šneki eilini karta nesąmones,auksinius dantis iki Stalino lagerio dar atsivežt reikėjo,juos paprastai etapuose išbildindavo "vori zakone" ar net NKVD tardymo metu...Tad pasakas seki nebent pats...Toli dar Hitleriui iki Stalino lageriu..Vis tik tai Hitleris mokesi is Stalino kurt represines sistemas,o ne atvirkščiai...

londonas, 2015 02 23 16:06
taip issiunte.O ar ten naikino??? degino?? auksinius dantis lupo??? gal zinai kiek cecenu gryzo??? pasiliko?? kiek zydu ir kitu tautybiu gyventoju pasiliko osvencime??? ausvice??? gal kaskas seimas sukure su savo budeliais???

perskaitei kaska pasigavai,neapgalvojai leptelejai...propogandos auka

Reideris, 2015 02 23 15:25
"sovietu sajunga pramoniniu budu zmoniu nenaikino!!!nebuvo jokiu planu apie kaskurios tautos visiska"
--------------------------------------------------------
Tai matyt Stalinas visa cecenu tauta deportavo i Kazachstano dykumas ir Sibira paatostogaut ,o ne sunaikint?...:}}


londonas, 2015 02 23 14:55
na ir visai pabaigai........nuo kada i kitokia nuomone mes pradejome ziureti taip priesiskai?? nuo kada mes teisinguoliu ir saunuoliu tauta pradejome visus kas nesutinka su musu istorijos versija vadinti propogandininkais ir kremliaus pakalikais???

zmogus naudojosi saltiniais, kankino nekankino tai neturi galioti..tada puse istoriniu apklausu dokumentu liudyjimu ismeskite i siukslyna!!!! nes jie visi tendensingi,
gal geriau susesti ir padiskutuoti??? betkurgi mes uzdraudziam kanalus, uzdraudziam atvaziuoti zmonems, nevygdom jokio dialogo, ir norim atrasti teisybe????? absurdas kubu, po truputi tampam sovietu sajunga numeris du

londonas, 2015 02 23 14:50
PABAIGAI GALIME REZIUMUOTI :)) APIE PANASIUS STRAIPSNIUS

Minėti STRAIPSNIAI yra tik nedidelė LIETUVOS istorinės-propagandinės literatūros dalis, tačiau jie puikiai parodo, kaip istorinė atmintis, jos analizė ir interpretacija pasitelkiama šiandieniniams LIETUVOS politiniams-ideologiniams tikslams ir informaciniam karui prieš RUSIJA. Žinoma, galima atsisakyti skaityti tokio pobūdžio STRAIPSNIUS ir numojus ranka teigti, kad tai tik LIETUVOS propaganda, tačiau šios propagandos sklaida darosi pavojinga – ji veikia ne tik LIETUVA, bet ir skverbiasi į pasaulio bendruomenę.


TEISYBE NUGALES;)

londonas, 2015 02 23 14:39
iškeliant“ nacių nusikaltimus stengiamasi užgožti SSRS nusikaltimus žmonijai, o SSRS okupuotas šalis traktuoti kaip „išlaisvintas ir išgelbėtas nuo nacių“. Taip Sovietų Sąjungai ideologinėje plotmėje suteikiamas didvyrės, nugalėjusios fašistinę Vokietiją ir išgelbėjusios pasaulį nuo nacių, statusas.


klausimas? kur jus matote netiesa sioje pastraipoje???? sovietu sajunga pramoniniu budu zmoniu nenaikino!!!nebuvo jokiu planu apie kaskurios tautos visiska isnaikinima(vokietukai tokius planus turejo) vokietukai zude zmones PRAMONINIU BUDU, TOBULINO PECIUS, LOGISTIKA,DUJAS, NUKIRPDAVO ZMONIU PLAUKUS, AUKSINIUS DANTIS ISRAUDAVO IR DEDAVO I ATSKIRAS LENTYNAS, tai kaskuo primena darba galvyju skerdykloje, ausys i viena deze...skura i kita...o ko negalima panaudoti sudeginam nieko panasaus sovietu sajungoje nebuvo, is tremties visoje sovietu sajungoje gryzo simtai tukstanciu zmoniu.aisku buvo ir auku ir nezmonisko elgesio bet tai nesulyginama su tuo ka dare nacistine vokietyja, todel akcentas turi buti toks: fasizmo ir sovietu sajungos komunizmo lyginti negalima

londonas, 2015 02 23 14:25
Panagrinekime lietuviska poziuri ir lietuviska propoganda straipsnio autore sako:"Įtikimesnė atrodo kita priežastis" reiskais autore tikslai nezino.......ar kviete oficiailiai ar ne? oficialaus kvietimo nebuvo!!!!straipsnio autore galvojakad valstybiu vadovai gali atvaziuoti bet kur kur panoreja??? be kvietimo?????? sedo i lektuva ir atpute putinas po vilniu pasiv aikscioti??? ziurim ka turim dar siame straipsnija :) sekla jau paset nes itikinamesne versija.......ir va cia prasideda

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (102)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (139)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras