Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Sergejus Serebrovas. Ukraina apsirūpins mirtinais ginklais?

2015 02 27

Ukrainos kariškiai, ko gero, netrukus gautų pažangiausių ginklų, kurie pakeistų jėgų santykį šalies rytuose.

Vasario 24 d. socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje Aukčiausiosios Rados deputatas ir Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka pranešė, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ir Abu Dabio emyrato sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Zayedas Al Nahyanas, kuris yra Jungtinių Arabų Emiratų (JAE) vyriausiojo kariuomenės vado pavaduotojas, susitarė dėl tam tikrų ginklų ir karinės technikos rūšių tiekimo Ukrainai. Susitarimas buvo pasiektas Tarptautinės ginkluotės ir saugumo technologijų parodoje IDEX 2015.

„Arabai, skirtingai nei europiečiai ir amerikiečiai, nebijo Putino grasinimų dėl trečiojo pasaulinio karo galimybės, jei Ukrainai būtų pradėti tiekti ginklai ir karinė technika“, – rašė Antonas Geraščenka. Ginklų rūšys ir kiekiai nebuvo atskleisti. Manoma, kad tai galėtų būti modernūs kilnojamieji prieštankiniai raketų komplektai (KPRK), kuriuos paprasta naudoti. Su šia ginkluote net neturėdami labai gero pasiruošimo kariškiai praktiškai galėtų naikinti bet kokią šarvuotąją techniką.

Pasak ekspertų, iš JAE ar per šią valstybę  Kijevas gautų JAV gamybos KPRK „Javelin“, pažangiausių,  trečios kartos prieštankinių komplektų. Jų privalumai yra tie, kad raketos atakuoja tikslą tiek horizontaliai, tiek iš aukštumos ir kartu su galingais kumuliatyviniais koviniais vienetais sugeba niokoti visus dabartinius tankus.

Yra žinoma, kad JAE turi KPRK. Vienas pirmųjų JAV tiekimų (260 komplektų) buvo jau 2011 metų pabaigoje, pagal Karinių užsienio pardavimų programą.

Tai, kad Ukraina deda visas pastangas ir siekia apsirūpinti pažangiais ginklais, rodo, kad Kijevas nenori taikytis su Ukrainos rytuose pralaimėtu karu ir nededa vilčių dėl Minske pasirašytų susitarimų. Kol kas neaišku, ar Kijevui pasitarnautų pažangūs importuoti ginklai.

Pagal 2015 m. vasario 25 d. „Utro.ru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras. 


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras