Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Kinijos ūkio lėtėjimas ir Graikijos skolų spektaklis

2015 03 11

Kinijos ekonomika yra linkusi toliau lėtėti, o šis procesas bent jau laikinai gali atitraukti dėmesį nuo euro zonos bėdų. Vis dėlto Graikijos skolų problemos išlieka finansų rinkų akiratyje, nes jos daro didelę įtaką euro zonos politikai bei ekonomikai.

Kinijos ūkiui nestinga iššūkių. Šiems metams antra pagal dydį pasaulio ekonomika nustatė apie 7 proc. sieksiantį ūkio augimo tikslą, tačiau šalyje mažėja mažmeninių pardavimų, be to, nedžiugina pramonės produkcijos rezultatai ir investicijos. Kinijos valdžia ypatingą dėmesį skiria reformoms ir tvaresnės ekonomikos plėtros modeliams. Jos įsitikinimu, struktūrinės reformos veda į tvarų ūkio augimą. Visus šiuos procesus atidžiai stebi investuotojai ir finansų rinkos.

Nors Kinijos ekonominių rodiklių svarba didžiulė, nelieka nepastebėti euro zonos pakilimai ir nuosmukiai. Atėnai sulaukė keturių mėnesių atokvėpio, bet nerimas dėl Graikijos niekur nedingo. Šalį drebina skolų krizė, o finansinės pagalbos programos klausimas  skaldo ir pačią šalį, ir euro zonos bloką. Daug diskutuojama apie Graikijos ekonomikos reformas ir tarptautinių skolintojų finansinės paramos likimą. Šie aspektai kelia didelę įtampą. Vis dėlto Europos centrinis bankas (ECB) padidino euro zonos ekonomikos augimo prognozes. Šių metų pradžia buvo išskirtinai sėkminga Vokietijos ekonomikai.

Pasaulio ekonomikos kontekste svarbu prisiminti ir JAV ūkio pasiekimus. Šios šalies darbo rinkos rodikliai jau ne vieną mėnesį nuteikia pozityviai. Prie to prisideda ir vartotojų išlaidos. Tiesa, mažmeninė prekyba vis dar nėra užtikrinta. Visgi užimtumo situacija JAV gerėja, įvairiuose sektoriuose sukuriama daug naujų darbo vietų. Pasaulio žiniasklaida ir ekspertai daug dėmesio skiria JAV ekonomikos atsigavimui, kurio pagrindinis variklis tebėra privatus vartojimas. Apibendrinant galima pažymėti, kad svarbiausias pasaulio ekonomikas vienija iššūkiai. Jie skirtingi, bet visi reikalauja idėjų ir atkaklumo.

Pagal 2015 m. kovo 8 d. naujienų agentūros „Reuters“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras