









|
|
|
|
Rusijos ir Kinijos bendradarbiavimas: ar tikrai lygiaverčių partnerių draugystė? (15)
Komentarai:
VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2015 03 28 14:18 SKAITYKITE IR MASTYKITE
KAIP KINIJA PER BORTA METE TAPETA DOLERI
Половина торговых расчетов Китая
будет осуществляться в юанях к 2020 г
четверг,
26 марта, 2015
- 17:30
Объем трансграничных расчетов по сделкам, осуществляемых в юанях, вероятно, составит более 50 процентов от общих торговых расчетов Китая к 2020 году, в два с лишним раза превысив нынешний уровень, сказал в четверг Стюарт Гулливер, исполнительный директор HSBC Group.
Схема, запущенная в 2009 году и изначально применявшаяся в пяти китайских городах с тем, чтобы поощрить трансграничные торговые расчеты в юанях вместо долларов, оказалась очень успешной. Выплаты в юанях по торговым долгам увеличились с 1 процента от всех сделок в 2010 году до 22 процентов в прошлом году.
autorei, 2015 03 27 23:49 straipsnis visai ne lygis - is kur istrauket ta diana? maza to, kad kalba ziauriai sudetinga, tai dar pastovus priestaravimas sau.
VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2015 03 23 12:51 VIDMANTAS TO VISIEMS
1.SKAITAU KOMENTARUS IR JUOKAS IMA
RUSIJOS ATSKIROS VALSTUBES NERA KAIP NERA ATSKIROS VALSTYBES LIETUVOS
RUSIJA DABAR YRA EVRAZIJOS SUDETYJE LIETUVA YRA ES SUDETYJE
O DLIA OSOBO TUPYX TAI NEDOXODIT
2.SAIGU PASAKE MANO RAKETOS MANO TERITORIJOJE KUR NORIU TEN JAS DISLOKUOJU
3.JUS DABARR SVARSTOTE GAZPROMA
GASPROMAS PASAKYTU SAIGU ZODZIAIS MUS DUJOS IR NAFTA KAM NORIM TAM IR PARDUODAM UZ KIEK NORIM UZ TIEK PARDUODAM
KUR BROLIUKAI PROBLEMOS?
TAI JUS DABAR PRADEKYTE KOMENTARUOSE NURODINETI ROKISKIO SURIUI KUR JIS TURI PARDUOTI SURI IR UZ KIEK
TIKRA LIETUVIU INTELEGENTU EKONOMINE TRAGIKOMEDIJA
NESUPRANTA ZODZIO SAVIKAINA IR KIEK IMONE TURI GAUTI PELNO
MOKO GAZPROMA KIRIS BEVEIK 50% DUJU IR 50% NAFTOS TEIKIA GUDRUCIAMS IS EUROPOS
MANO ZALIAVOS KAM NORIU PARDUODU NEPATINKA EUROPAI PARDUOSIU KINAMS
PILNAS KOLEIDOSKOPINIS ILIUZINIS MASTYMAS GALVUOSE
AR NE LAIKAS ISMESTI TA VAIKISKA ZAISLIUKA KALEIDOSKOPA IR MASTYTI REALIAI
Reideris, 2015 03 23 07:13 teismai uzsienyje politizuoti cia faktas, neivienas arbitrazo teismas nera 100 procentu objektyvus, o moka baudas delto kad gzpromas juk ir ateityje nori parduoti dujas europoje,neturi kitos iseities, del duju reverso jeigu ir yra taip kaip jus sakote prasyciau nuoroda( del to kad gazpromas nepateike duju atitinkamo kiekio ir.p.)
del reverso, genialus sprendimas kuris parodo, kad pagrindine priezastis yra ukrainos kaip tranzito partneres nepatikimumas, ir dalies europos valstybiu rusofobija.
-------------------------------------------------------
Pagrindine duju reverso priežastis is Rusijos puses yra noras Ukraina pastatyt ant keliu,o Ukrainos noras yra grynai ekonominis,mat Ukrainai Rusija/Gazprom dujas teikia po 329USD uz 1000kubiniu metru,o reverso budu is
europiečiu gaunamos dujos kainuoja 245USD uz 1000 kubiniu metru...skirtumas 95USD ir dar europiečiai is to uždirba...
londonas, 2015 03 22 20:15 aciu uz nuoroda, kurioje yra info ,bet labai nekonkretu,
John Doe, 2015 03 22 20:02 Prašyčiau nuoroda kur patvirtinamas tarptautinio arbitražo teismų politizuotumo faktą.
Gazpromas moka baudas visų pirma dėl to, jog yra nubaustas už savo nepatikimumą. Avariją sukėlęs vairuotojas moka baudas ne dėl to, kad nori toliau vairuoti, o todėl, kad jis yra blogas vairuotojas.
Štai jums nuoroda kurios prašote:
http://www.interfax.ru/430933
Slovakija perparduoda dujas Ukrainai dėl rusofobijos, o ne dėl to, kad gaila šąlančių ukrainiečiu, yra galimybė papildomai užsidirbti pinigų ir politinių dividendų? Keistas jūsų teiginys.
londonas, 2015 03 22 19:47 teismai uzsienyje politizuoti cia faktas, neivienas arbitrazo teismas nera 100 procentu objektyvus, o moka baudas delto kad gzpromas juk ir ateityje nori parduoti dujas europoje,neturi kitos iseities, del duju reverso jeigu ir yra taip kaip jus sakote prasyciau nuoroda( del to kad gazpromas nepateike duju atitinkamo kiekio ir.p.)
del reverso, genialus sprendimas kuris parodo, kad pagrindine priezastis yra ukrainos kaip tranzito partneres nepatikimumas, ir dalies europos valstybiu rusofobija.
John Doe, 2015 03 22 18:31 londonai, nenorėdamas, kad Europa perparduotų dujas Ukrainai, Gazpromas sumažino dujų tiekimą Slovakijai ir kitoms Europos valstybėms. Taip buvo pažeistos sudarytų sutarčių sąlygos dėl tiekiamų dujų kiekio. Dabar kompanija ne tik turi mokėti baudas, bet dar ir negavo didelių pinigų už nepristatytas dujas. Mileris bandė šakotis, teigė, kad negalima perparduoti dujas, bet jam buvo paaiškinta, jog sutartyje tokio punkto nėra - tegu dabar moka baudas. Štai tau ir patikimas tiekėjas.
Taip pat, jei šitas tiekėjas būtų tikrai patikimas ir sąžiningas, jam dabar nereikėtų mokėti baudų ir kompensacijos Lietuvos Respublikai dėl nepagrįstai užkeltos kainos.
VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2015 03 21 16:12 Депутат Рады: В случае войны российские войска драпали бы от эстонских силовиков до самой Москвы
AS NEZINOJAU KAD ESTAI TOKIE KIETI REIKS DABAR ATSISAKYTI NATO,PASITIKIU ESTAIS ESTAI APGYNS LIETUVA JUOS KAIP IR LIETUVA EVRAZIJA NUKARIAUJA PER 1,5 VALANDOS
ARBA 90 MINUCIU FUTBOLO RUNGTINIU LAIKAS
3.VALIO ESTAMS JIE PER 1,5 VALANDOS PASIEKS MASKVA TIK NEZINIA SU KUO SUPER ESTISKA RAKETA AR SKRAIDANCIU TANKU ABROMSU
londonas to ln, 2015 03 21 13:37 Nesutinku. del duju kainos vyksta derybos,derybose aptariama formule jos pokyciai nuperkamu duju kiekiai,tarpininkai(labai svarbus ir taip ir neaiskus dujotekanos vaidmuo kainai) ir panasiai, todel sakyti patinka nepatinka yra didziausia nesamone.
Tada galima sakyti ir taip: lietuviu politiku veiksmuose ir pasisakymuose as matau "tiesiog neapykanta viskam kas rusiska, ir kompleksa kuri galeciau apibudinti mazdaug taip:sugriovem ta prakeikta imperija o dabar dar dujas perkam ir juos maitinam??? jokiu budu,padarysim viska kad tik is rytu nieko nepirkti.Sakote is terminalo bus brangiau??? dzin nors ir 50000 doleriu uz kuba svarbu ne is gazpromo, Aisku as truputeli hiperbolizuoju bet pastaruosius 25 metus toks poziuris pasmus vyraujantis
LN to londonas, 2015 03 21 12:41 Taip, valstybinė kompanija nurodymus gaunai iš valstybes valdžios centro. Esmė tame, kad rusijos kremlius politizavo dujų rinką. Nepatinka kremliui Lietuva, tai ir dujų kaimą užkėlė. Patikimas partneris nekels dujų kainos dėl to, kad kokia nors valstybė elgiasi ne taip kaip nori dujų eksportuotoja.
VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2015 03 21 09:35 VIDMANTAS TO LONDONAS
1.NEMATAU PRIEZASTIES MUSTIS EVRAZIJAI=RUSIJA SU KINIJA,NES SU LAIKU KINIJA ISTOS I EVRAZIJA
2.RUSIJA IR KINIJA YRA PASKOLINUSIOS JAV DAUG AUKSO IR TURI ATITINKAMAS OBLIGACIJAS PAGAL KURIAS ATSIIMS AUKSA AUKSO ATSIEMIMO TERMINAS BUVO 60 METU KURIS NEUZILGO BAIGSIS
3.KINAI PAPRASE JAV ATIDUOTI AUKA,JAV APGAVO KINUS IR ITEIKE VOLFRAMO SIUKLES PADENGTAS AUKSU
KAS LABAI SUPYKYNO KINUS IR SLAPTA KINIJOS ORGANIZACIJA BALTAS DRAKONAS PADAVE JAV I TARPTAUTINI TEISMA IR LAIMEJO BYLA
6.JAV VALSTYBE ISPARCELIAVO JAV VALSTYBINI AUKSA I PRIVACIAS RANKAS
DABAR JAV KARALIUS NUOGAS NETURI AUKSO
7.KOL RUSIJA IR KINIJA NEATSIIMS SKOLAS IS JAV JOMS NERA TIKSLO MUSTYS TARPUSAVYJE YRA VIENAS SKOLININKAS JAV KURIAM SIOS ABI VALSTYBES ISMUS DANTYS UZ SKOLU NEGRAZINIMA
IR NIEKAS SU JAV PASAULINIAIS TEISNIAIS BESPRIDELSCIKAIS NESITERLIOS
KINAI GAVO JAU GERA PARTIJA TORPEDU SKVAL KURIOS SKANDINA LEKTUVNESIUS GAUS IR NAUJAUSIU RAKETU
londonas, 2015 03 20 17:50 na visupirma kaina diktuoja rinka,(ir nebutinai vidutine kaina o ir galimybe apsirupinti is kitur, siuo atveju terminalas labai gerai)bet iki to dar prieisim... man idomu kas vadovauja valstybinei kompanijai? nesvarbu kokioje salyje tai butu? ogi valstybe, nes kompanija yra valstybine, jeigu kompanija valstybine tai kas dudoda nurodimus???? bilas geitsas?? jobsas prisikeles is numirusiu???? ne valstybe!!! butu kvaila gincytis:) todel sakyti kad "gauna nurodymus is kremliaus" ir tureti uomeni kad tai labai blogai ir negerai, leiskit paklausti dar karta,isko VALSTYBINE kompanija turi gauti nurodymus????? is shel?? is statoil??(norvegijos VALSTYBINE CO.) IS total??? ne ji gauna nurodimus su uzduotymis is valstybiniu instituciju. kremlius neprognozuojamas?? jis nedgi labai prognuozuojamas, kuo daugiau spaudimo tuo didesnis atoveiksmis:)
jei bandysit apriboti shell veikla kokioje nors salyje nebus jokiu veiksmu is shel puses??????????, vokieciai neturi problemu su gazpromu, suomiai tai pat, vengrai, cekai, slovakai,italai, viskas gerai nori duju jas perka, gazpromas labai patikimas partneris, nepatikimos tranzito salys, ir salys su dideliu rusafobijos laipsniu :)
LN, 2015 03 20 17:31 Ateis kremliui laikai, kai teks su Kinija rimtai grumtis, o Kinija tai ne demokratinė europa žaidžianti pagal taisykles. Kinų drakonui nė motais meškos interesai, todėl laikui bėgant iš meškos gali likti tik iškamša Šanchajaus turguj...
Kodėl Kinija nelaiko Gazprom patikima partnere ? :) Todėl, kad Gazprom nurodymus gauna iš kremliaus, o kremlius yra neprognozuojamas, todėl automatiškai Gazprom taip pat neprognozuojamas.
Dėl Ukrainos tai jau kitas klausimas, tikrai neatmetu galimybės, kad kažkada galėjo ir kažkasužsilikt pas juos.
Grįžtant prie Gazprom tai šią įmonė galima iš dalies vadinti ne pelno siekianti organizacija, nes tai iki galo politizuota organizacija. Todėl Lietuvai po dujų skirtymo tinklų pardavimo buvo užkelta kaina, nors kaip tik grąsino, kad jei neparduosit tai tada pakelsim, o gavosi kad vis tiek pakėlė. Tai kaip reikia žiūrėti į tą Gazpromą, kad jis atrodytų patikimas partneris... Gal užsimerkus?
londonas to autore, 2015 03 20 16:09 Nereikėtų apsigauti Pekinas nelaiko Gazprom patikimu ir ilgalaikiu strateginiu gamtinių dujų tiekėju, ypač po to, kai matė Maskvos manipuliacinius žaidimus Europoje.
gerbamoji prasyciau truputeli pagrysti savo teigini???
kodel nelaiko?? kokios manipulacijos??? tranzitas per chokliandija??? tai cia ne rusujos patikimumo klausimas, rusija yra PATIKIMA DUJU TIEKEJA, Nereikia meluoti, ukraina yra nemoki bankrutavusi europos chuligane, kuri nenori moketi neiko o vat "pizdinti dujas" jis moka,
ar esat girdeje apie tai ,kad vokieciai negautu duju nord strem dujotiekiu?????????????? moki gauni-nemoki negauni :) simple :)
man idomu kodel lietuvos analitikai kaip uzsukti kartoja nepatikima nepatikima o argumentacijos kodel nulis, jokios logikos, nustokit makaronus kabinti zmonem ant ausu
|
|
|
|
|
Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus. |
|
|
|
|


Iššūkių aplinkai geopolitika (1328) 2017 03 08

Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.
Vokietijos biudžeto perteklius rekordinėse aukštumose (335) 2017 03 01

Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.
Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (363) 2017 02 22

Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.
Kinijai reikalinga nauja strategija (760) 2017 02 15

Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje.
Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (194) 2017 02 08

Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas. |
|