Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Žiniasklaida: Vokietija nepatenkinta stebimu Graikijos ir Rusijos suartėjimu

2015 04 07

Europos liaudies partijos frakcijos pirmininkas ir Vokietijos krikščionių socialistų sąjungos (KSS) narys Manfredas Veberis (Manfred Weber) interviu žurnalui „Der Spiegel“ teigė, kad Graikijos ir Rusijos suartėjimas apsunkina finansinių klausimų sprendimą su ES partneriais ir kelia nepasitenkinimą tiek Briuselyje, tiek ir Berlyne.

M. Veberio nuomone, Graikijos premjeras Alexis Tsipras šalies gyventojų sąskaita stengiasi išvesti iš žaidimo valstybes ES nares, pranešė Rusijos naujienų agentūra „Novosti“.

Pagal „Der Spiegel“, M. Veberio Europos liaudies partijos frakcijos kolega ir Krikščionių demokratų sąjungos/KSS grupės Europos Parlamente vadovas Herbertas Reulis viešai perspėjo Atėnus: „ES narystė reiškia patikimumą ir pasitikėjimą, o ne įvairių triukų ir apgaulingų veiksmų naudojimą. Tas, kuris žaidžia su ugnimi ir siekia Rusijos pagalbos, gali nusideginti pirštus!“

Pasak Krikščionių socialistų sąjungos ir eksperto Europos klausimais Giunterio Krichbaumo (Gunther Krichbaum), iš Graikijos kairiosios partijos „Syriza“ narių sudaryta vyriausybė „be reikalo švaisto brangų laiką ir pasitikėjimą“ vietoj to, kad pasiūlytų konkrečias ir įtikimas reformas. „Jei kažkas nori ir toliau gauti paramą iš Europos Sąjungos, kompaso rodyklė turi žiūrėti į Briuselio, o ne į Maskvos pusę“, – piktinosi G. Krichbaumas.

Briuselio nuomone, A. Tsipraso kelionė į Maskvą (kuri iš gegužės 9 d. perkelta į balandžio 8 d.) susijusi su finansinėmis Graikijos problemomis.

Anksčiau vokiečių interneto leidinys Spiegel Online pranešė, kad Graikijos vyriausybė turi siekių, kad Rusija sumažintų dujų kainas ir atšauktų Graikijai draudimą tiekti kai kurių rūšių produktus.

Vokietijos kanclerė A. Merkel kovo 20 d. po įvykusio susitikimo su Graikijos premjeru A. Tsiprasu pareiškė, kad gauti lėšų iš kreditorių (Tarptautinio valiutos fondo, Europos Komisijos, Europos centrinio banko – past.) Graikija gali tikėtis tik po to, kai įvykdys jai nurodytas įvykdyti reformas.

Pagal 2015 m. kovo 30 d. „Vzgliad“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras. 


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (55)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (45)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (135)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (3)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras