Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Estijos ir Lietuvos kariai pratybose dalyvauja kartu su JAV sąjungininkais

2015 04 14

Kovo 19–balandžio 17 d. Estijoje vyksta didžiausios karinės pratybos dalyvaujant JAV Karinių oro pajėgų (KOP) padaliniams, pranešė leidinys „Rossijskaja gazeta“.

Kovo 26 d. Estijos Vakarų Viru apskrityje esančiame poligone prasidėjo pirmosios antžeminių taikinių atakos. Jose dalyvavo JAV KOP naikintuvai F-16CM „Falcon“ ir 1-osios pėstininkų brigados bataliono artilerijos baterija. 

Kovo 8 d. Lietuvoje, Pabradės poligone, JAV ir Lietuvos armijos kariai pradėjo šaudymo pratybas su penkiais pagrindiniais JAV kariuomenės tankais M1A2 „Abrams“, taip pat buvo tobulinami priešlėktuvinės gynybos įgūdžiai.

Estams ir lietuviams rūpėjo tobulinti rusų taikinių naikinimo taktiką. Tai galima suprasti iš Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Estijos prezidento Toomo Hendriko Ilveso pasisakymų.

„Šalia mūsų valstybės sienų pasikeitė geopolitinė situacija, supratome, kad grėsmė labai reali visam Pabaltijo šalių regionui. Mūsų kaimynai tapo beveik neprognozuojami, aš turiu omenyje Rusiją“, – sakė D. Grybauskaitė.

Kadangi „grėsmė labai reali“, Lietuvos prezidentė pareiškė, kad reikia pasirengti ir patiems atremti ataką mažiausiai tris dienas, kol į pagalbą atskubės NATO sąjungininkai. 

„Tai, ką visi matome šiandien Ukrainoje, yra pokario sienų perbraižymas ir šį signalą mums siunčia Rusija. Tai privalome tinkamai suprasti ir nedelsdami reaguoti, nes po Ukrainos bus Moldova, po Moldovos – kitos šalys. Ir šiandien tai atvira, brutali agresija <...>. Šiuo metu Rusija yra faktiškai karo būklės su Ukraina,  šalimi, kuri siekia didesnės integracijos su ES. Tad manau, kad galima teigti, kad Rusija šiandien yra karo būklės su Europa“, – sakė D. Grybauskaitė.

Estijos prezidentas T. H. Ilvesas neseniai teigė, kad NATO pajėgų dislokavimas Baltijos regione yra geriausias sulaikymo būdas. Peršasi mintis, kad buvo kalbėta apie galimą „Rusijos agresiją“.

Pagal 2015 m. balandžio 8 d. naujienų agentūros „Regnum“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.  


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (56)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (45)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (135)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (3)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras