Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Ginčai su Europos Komisija (EK) „Gazpromui“ galėtų kainuoti 4 mlrd. JAV dolerių

2015 04 28

СОБЕСЕДНИК.RU

Balandžio 22 d. Europos Komisija (EK), kuri atsakinga už einamuosius ES reikalus ir kontroliuoja, kaip tvarkomos sutartys, Rusijos dujų kompanijai „Gazprom“ paskelbė pretenziją dėl galimo piktnaudžiavimo taikant antimonopolinius įstatymus.

Pagal 2012 m. pradėtą „Gazpromo“ veiklos Europos Sąjungoje tyrimą, EK priėmė prieštaravimų pareiškimą. Preliminariose išvadose teigiama, kad energijos teikėjų rinkoje „Gazpromas“ naudojasi dominuojamąja padėtimi ir taip sudaro dirbtines kliūtis valstybių tarpusavio prekybai (Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos rinkose), išauga dujų kainos.

EK pareiškime, be kita ko, sakoma, kad „Gazpromas“ sudaro trikdžius laisvai prekiauti Europos ekonomikos erdvėje (EEE). Rusijos dujų kompanija į sutartis su didmenininkais, pramonininkais gamintojais dažnokai stengiasi įrašyti punktus, kurie Europos pirkėjams neleistų perparduoti nupirktų dujų (siekiant juos eksportuoti, reikalauja specialaus leidimo), taip pat dažnai atsisako keisti tiekimo vietą ir dujas nurodo naudoti tam tikroje teritorijoje.

Pasak ЕК, teritorinio ribojimo taikymas „Gazpromui“ toliau leistų vykdyti neteisingą kainų politiką, dujų kainą susieti su naftos kaina, nustatyti kainas  didmenininkams, atsižvelgiant į jų atliktas investicijas į vamzdynų projektus.

Nesutarimai su EK, pagal specialistų vertinimus, „Gazpromui“ galėtų kainuoti 2–4 mlrd. dolerių. Europos Komisija nurodė, kad per 12 savaičių „Gazpromas“ galėtų prašyti surengti svarstymą ir išsakyti savo poziciją.

EK paskelbtą prieštaravimų pareiškimą Rusijos kompanijos „Gazprom“ atstovai įvertino kaip „vieno monopolinio tyrimo etapo išdėstymą, kuris nereiškia kompanijos kaltės pripažinimo“.

Pagal 2015 m. balandžio 22 d. „Sobesednik.ru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (55)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (45)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (135)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (3)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras