Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kvietimas

2015 05 18

Geopolitinių studijų centras antrus metus bendradarbiaudamas su Tarptautiniu Baltarusijos tyrinėtojų kongresu maloniai kviečia siųsti paraiškas dalyvauti jau V-ajame kongrese.

Geopolitinių studijų centras skelbia individualių paraiškų priėmimą dalyvauti Centro kuruojamoje V-ojo tarptautinio Baltarusijos tyrinėtojų kongreso sekcijoje, skirtoje hibridinių karų tematikai:

Hibridinis karas: iššūkiai šiuolaikiniam saugumui ir atsakas.

Koordinatorė – Greta Tučkutė. Šios ekspertų diskusijos tikslas – išanalizuoti hibridinio karo priemonių taikymą ir veikimą, apimančius tokias sritis kaip informacijos sklaida, propaganda, nekonvencines karines priemones ir operacijas, energetinio aprūpinimo trikdymą, ekonomines grėsmes. Atsakas į šias priemones yra labiau reakcinis, nes hibridinės priemonės nuolat kinta, ir tai apsunkina galimybes užkirsti joms kelią teisinėmis priemonėmis. Karas Ukrainoje atskleidė, kad hibridinės priemonės yra taikomos išskirtinai vienos valstybės kitos valstybės atžvilgiu, tai leidžia agresoriui veltis į spekuliatyvią polemiką. Mes kviečiame ekspertus ir mokslininkus aptarti hibridinio karo aspektus, galimą atsaką į juos ir pasekmes regiono kontekste.

Siųsti paraiškas dalyvauti šioje ekspertų diskusijoje galima iki 2015 m. birželio 30 d.

Taip pat pateikiame kitų teminių blokų sąrašą:

1. Tarptautiniai santykiai ir užsienio politika

2. Politiniai institutai. Ekonomikos politika

3. Mokslas ir švietimas

4. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija

5. Baltarusijos knygos istorija ir teorija

6. Baltarusijos istorija XIX ir XX amžiais

7. Literatūra ir lingvistika

8. Filosofija ir intelektualinė Baltarusijos tradicija

9. Psichologija. Šiuolaikinė padėtis, problemos ir psichologijos raidos perspektyvos Baltarusijoje

10. Bažnyčios istorija

11. Šiuolaikinė Baltarusijos kultūra

12. Antropologija, etnografija ir kultūrinio–istorinio paveldo išsaugojimas

13. Lyčių „taisyklės“: diskursai, politika ir praktika

14. Teisė ir žmogaus teisės

Su išsamiu ekspertų diskusijų ir sekcijų aprašymu galima susipažinti paspaudus nuorodą.

Kongresas yra reprezentatyviausias Baltarusijos akademinės ir ekspertų bendruomenės renginys, kuriame dalyvauja visi pagrindiniai moksliniai, intelektualiniai, pilietiniai, politiniai ir kultūriniai Baltarusijos centrai. Taip pat kongrese susidaro išskirtinės galimybės aptarti ir pristatyti kolegoms naujus mokslinius ir visuomeninius projektus, Baltarusijos ir kitų valstybių akademinės ir ekspertų bendruomenės atstovams keistis idėjomis bei įžvalgomis ir užmegzti neformalius kontaktus.

Kongreso tikslas – plėtoti mokslininkų, analitikų ir ekspertų bendruomenes, gilinti žinias apie Baltarusiją šalies, regiono ir pasaulio akademinėje aplinkoje.

Dalyvauti kongrese galima pranešėjo teisėmis (pristačius 2–4 tūkst. spaudos ženklų tezes) ir svečio teisėmis. Taip pat yra galimybė pateikti paraišką mokslinių, kultūrinių, leidybos projektų pristatymui organizuoti.

Organizacinis komitetas maloniai kviečia apsilankyti žurnalistus ir spaudos atstovus.

Registracija į V-ąjį kongresą vyksta užpildžius dalyvio formą: 

nuoroda į pranešėjo registraciją;

nuoroda į svečio registraciją;

nuoroda į spaudos atstovų registraciją.

Kilus klausimų prašome kreiptis į Viką Veličkaitę tel.: +370 638 70911 arba el. paštu: geopolitikos.studiju.centras@gmail.com

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1259)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (306)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (344)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (658)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (172)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras