Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Portugalijos ekonomika: finansinės pagalbos atgarsiai

2015 05 20

Prieš ketverius metus Portugalijos ekonomikai buvo suteikta Europos Sąjungos (ES) fondų finansinė pagalba. Pernai šalis oficialiai užbaigė pagalbos programą, o dabar nori anksčiau grąžinti paskolą Tarptautiniam valiutos fondui (TVF). Tiesa, ne viskas yra taip šviesu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Portugalijos premjeras Pedro Passos Coelho turi pripažinti, kad nedarbo lygis šalyje išlieka didelis, o jauni žmonės iš jo valstybės vyksta gyventi ir dirbti į užsienį. Be to, sveikatos priežiūros sistemos padėtis nepavydėtina. Mokesčiai muša rekordus. Vis dėlto Portugalija metų pradžioje nusprendė šiemet grąžinti TVF 10 mlrd. eurų. Likę 16 mlrd. eurų būtų grąžinti kitais metais.

Portugalijos finansų ministrė Maria Luis Albuquerque pažymi, kad Portugalija pasirengusi iššūkiams. Antra vertus, šalis atgauna pasitikėjimą finansų rinkose. Valstybėje stiprėja požiūris, kad reformos nėra vienintelis faktorius, padedantis mažinti skolas. Ne tik taupymo priemonės padėjo Portugalijai atgauti jau minėtą rinkų dalyvių pasitikėjimą. Šiame kontekste svarbų vaidmenį suvaidino Europos centrinio banko (ECB) ir jo vadovo Mario Draghi politika.

Ekspertai tikina, kad Portugalija gali įrodyti savo patikimumą kreditoriams. Šalis gerbia ir vykdo įsipareigojimus, yra patikima partnerė. Kalbant apie rinkimus, metai, kai jie vyksta, visada yra pavojingi valstybės biudžetui. Šalyje laukia daug svarbių darbų. Taupymas pagerino Portugalijos finansinę padėtį, tačiau eksportas atsitiesia sunkiai. Visgi toliau spręsdama problemas ir siekdama ūkio plėtros tvarumo šalis bandys  atgaivinti eksportą. Tai pasakytina apie aukštos kokybės prekių eksporto didinimą. Dėl šių priežasčių Portugalija vis dar yra tarp naujų siekių ir finansinės pagalbos atgarsių.

Pagal 2015 m. gegužės 15 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (920)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (296)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras