Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Spaudos pranešimas: Rimantui Vaitkui įteiktas Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir juosta

Japonijos ambasada Lietuvoje
2015 05 23

2015 m. gegužės 22 d. 11 val. Japonijos ambasadorės Kazuko Shiraishi rezidencijoje Vilniuje Rimantui Vaitkui buvo įteiktas Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir juosta už nuopelnus skatinant tarpusavio supratimą bei ekonominių ir technologinių ryšių mainus tarp Japonijos ir Lietuvos.

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo R. Vaitkaus šeimos nariai, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, energetikos ministras Rokas Masiulis, Seimo Pirmininkės pavaduotojas Algirdas Sysas, Seimo nariai, Lietuvos ir Japonijos draugystės asociacijos ir Japonijoje studijavusių „Alumni“ asociacijos nariai, „Hitachi Ltd.“ korporacijos atstovai iš Japonijos.

Š. m. birželio mėnesį kadenciją Lietuvoje baigianti Japonijos ambasadorė Kazuko Shiraishi pasveikino Rimantą Vaitkų prisimindama jo nuopelnus skatinant ir puoselėjant Lietuvos ir Japonijos draugystę. Ambasadorė padėkojo už asmenines R. Vaitkaus pastangas padedant skleisti Japonijos kultūrą, remiant įvairias su tuo susijusias iniciatyvas ir džiaugėsi nepamainoma pagalba sodinant Chiune Sugiharos sakurų parką. „Šio parko dėka japoniška vyšnia tarp lietuvių greitai išpopuliarėjo kaip sakura“, – savo kalboje sakė ambasadorė. Ambasadorė tikisi, kad prieš 20 metų R. Vaitkaus įkurta Lietuvos ir Japonijos draugystės asociacija bei 2011 m. įkurta Japonijoje studijavusiųjų „Alumni“ asociacija padės gilinti dvišalius ryšius tarp valstybių, skatinti ekonominius ir technologinius mainus.

Tekančios saulės ordino su aukso spinduliais ir juosta įteikimo ceremonijos metu R. Vaitkus teigė esantis sujaudintas garbingo apdovanojimo ir prisiminė savo studijų patirtį bei gyvenimą Japonijoje. R. Vaitkus buvo pirmasis Lietuvoje gavęs Japonijos Vyriausybės stipendiją ir išvykęs studijuoti į Japoniją, kur 1990-aisiais sutiko kovo 11-ąją. „Išvykau į ten neseniai pasibaigus pirmojo Lietuvos Sąjūdžio suvažiavimui. Kovo 11-ąją sutikau Japonijos nacionalinio transliuotojo NHK televizijos studijoje, kai anksti ryte mus pasiekė vakarinės „Panoramos“ įrašas, skelbiantis apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. Turėjau galimybę pasakoti apie mūsų siekius ir laimėjimus. Nuo pat pradžių, būdamas vienas iš kelių lietuvių, turėjau glaudžius ryšius su svarbiais žiniasklaidos kanalais (...) Nepriklausomos Lietuvos piliečiu tapau dirbdamas mokslinį darbą Japonijoje“, – kalbėjo fiziko išsilavinimą turintis R. Vaitkus. Jis dėkojo Japonijoje sutiktiems žmonėms, be kurių, anot jo, ši svarbi ceremonija nebūtų įvykusi. Išreiškęs padėką Japonijos ambasadorei Kazuko Shiraishi už jos darbą Lietuvoje, R. Vaitkus užsibrėžė tikslą toliau skatinti Japonijos ir Lietuvos ryšius. „Esu pasiryžęs ir toliau skirti savo žinias ir nuoširdų darbą dar geresniam Japonijos ir Lietuvos savitarpio supratimui“, – savo kalbą baigė R. Vaitkus.

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1259)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (306)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (344)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (658)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (172)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras